Szymon Holownia

  Szymon Holownia

  Szymon Hołownia i Marcin Prokop wydali właśnie trzecią wspólną książkę "Pół na pół. Rozmowy nie dla dzieci". Opisali w niej, co ich ukształtowało, jakie były początki ich drogi zawodowej oraz jak odnajdują się w roli mężów i ojców. Panów zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby opowiedzieli o swojej przyjaźni i współpracy.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Szymona Hołownię, który w swojej najnowszej książce "Boskie zwierzęta" zachęca do tego, byśmy dbali o nasz świat. Dlaczego troska o środowisko jest według dziennikarza tak ważna? Szymon swoją książkę dedykuje córce Marii Franciszce. Dziennikarz opowiedział także o swoich dwóch psich pupilach: Żelce i Graficie. Czy zdaniem Szymona zwierzęta mają duszę?

  W schronisku na Paluchu jest wiele wspaniałych futrzaków spragnionych miłości i własnego kąta. Wśród nich są: pożeracz parówek Bąbel, młoda duchem Szansa, gangsta Maxio, uwielbiająca romanse Kropeczka, całuśny Amor oraz kochająca modę i czerwone dywany Bianca. Zostaniesz ich drugą połówką? :) Pieski zaprezentowali prowadzący Dzień Dobry TVN Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  Szymon Hołownia zorganizował zbiórkę pieniędzy na budowę stacjonarnego hospicjum dla chorych i starszych mieszkańców podlaskich wsi. O akcji powiedział w Dzień Dobry TVN. Jak się można do niej dołączyć? Obok Szymona na naszej kanapie usiadł pomysłodawca hospicjum doktor Paweł Grabowski. Dlaczego postanowił je wybudować? Ile pieniędzy potrzeba na dokończenie projektu?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Szymona Hołownię, który zorganizował rekolekcje wielkopostne w Internecie. Dlaczego publicysta nazywa je "bieda rekolekcje"? O czym opowiada w swoich internetowych wystąpieniach? Czy da się przeżyć 40 dni skupienia w Internecie?

  Hieronim Włodarczyk wyjechał do Irlandii, by zarobić pieniądze, które miały pomóc jego rodzinie. Jak przyznał w Dzień Dobry TVN, "irlandzki sen doprowadził do mojego upadku". Zaczęły się problemy z alkoholem i nie tylko. Wtedy właśnie trafił do Posadówka - miejsca, w którym miał otrzymać pomoc. Okazało się jednak, że tam sytuacja wcale nie wygląda lepiej. Problemy mieli nie tylko podopieczni, ale także ich opiekunowie. Pan Hieronim postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Dziś jest kierownikiem domu w Posadówku i sołtysem wsi. Jego podopieczni nie tylko nie piją. Prowadzą również schronisko dla zwierząt. Posiadają także warsztat, w którym powstają kojce dla psów, stoły, ławki i krzesła. Na czym polega wyjątkowość tego miejsca? O tym w Dzień Dobry TVN Szymon Hołownia.

  W Afryce dzieci posądzone o czary są porzucane, torturowane i prześladowane. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dziennikarza Szymona Hołownię, który prowadząc fundacje: Kasisi i Dobra Fabryka miał do czynienia z małymi "czarownikami". Opowiedział nam ich wstrząsające historie. Jak można zapobiec tak okrutnemu traktowaniu tych dzieci?

  Malaria, dur brzuszny, gorączka denga. To najczęstsze przypadki chorób tropikalnych, które przywozimy z egzotycznych wakacji. Które kierunki są najbardziej niebezpieczne? Jak ustrzec się przed groźnymi chorobami? Gośćmi Dzień Dobry Wakacje byli: dziennikarka Katarzyna Montgomery i dziennikarz Szymon Hołownia, którzy wielokrotnie podróżowali po Afryce.

  Trąd to choroba zakaźna, która atakuje między innymi skórę. W jaki sposób można się zarazić? Obecnie trąd rozwija się w krajach o klimacie tropikalnym. Jednym z takich miejsc jest Togo. Pojechał tam Szymon Hołownia, który odwiedził chorych w wiosce Akata Dzokpe. Jaka była jego pierwsza reakcja? Jak można pomóc ludziom cierpiącym na trąd? Szymon o swojej trudnej podróży opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Tym razem przegląd prasy zrobił dla nas - w iście angielskim stylu - Szymon Hołownia. Skomentował m.in. teksty o: niebieskiej teczce premier Beaty Szydło i sytuacji w Syrii oraz wywiad z Kubą Sienkiewiczem.

  Dobra atmosfera przy wigilijnym stole pryska zazwyczaj wtedy, gdy biesiadnicy zaczynają poruszać tematy "zapalne". Należą do nich zagadnienia związane m.in. z: polityką, religią i pieniędzmi. Robi się nerwowo także wtedy, gdy padają niedyskretne i niewygodne pytania. W Dzień Dobry TVN zastanawialiśmy się, jak uniknąć takiej sytuacji. Naszymi gośćmi byli: dziennikarz Andrzej Sołtysik, aktorka Kasia Cichopek, choreograf Marcin Hakiel, aktorka Ada Fijał, dziennikarka Agnieszka Jastrzębska, wokalista Andrzej Krzywy i dziennikarz Szymon Hołownia.

  Nawet najstarsi górale nie pamiętają takiej zimy. Czternaście stopni powyżej zera we Wrocławiu! A zamiast śniegu - deszcz. Czy komuś się pomyliły guziki i zamiast chłodzenia włączył grzanie? Jak powiedział prowadzący Dzień Dobry TVN Marcin Prokop, warto zapytać o to Szymona Hołownię, bo on zapewne zna odpowiedź na to pytanie. ;) Zobaczcie, jaka pogoda czeka nas przez najbliższe dwa tygodnie.

  Prowadzący Dzień Dobry TVN Marcin Prokop po raz kolejny udowodnił, że jest prawdziwym przyjacielem - od czasu do czasu potrzyma za rączkę, a nawet weźmie na sztywny hol. Co bez niego zrobiłby Szymon HOLownia? ;)

  Szymon Hołownia potrafi zaskakiwać. Tym razem przyszedł do Dzień Dobry TVN prosto z... piekła! Zobaczcie, co u nas wyprawiał i gdzie wysłał go Marcin Prokop ;)

  Cała Polska żyje aferą podsłuchową i zmianami w rządzie Ewy Kopacz. Temat ten poruszył również Szymon Hołownia w swoim przeglądzie prasy. Co na ten temat piszą gazety? Czy zdymisjonowani ministrowie odejdą w niebyt, czy obejmą nowe, znaczące funkcje?

  "Szaleńcy Pana Boga" autorstwa ks. Kazimierza Sowy to relacja z jego misji po czterech kontynentach: Ameryce Południowej, Afryce, Azji i Oceanii. Duchowny przedstawia w niej losy księży i sióstr zakonnych, którzy wyjechali, by pomagać innym. Czy w obcym miejscu zdarzyło im się kiedyś narazić życie? W studiu Dzień Dobry TVN Kazimierz Sowa przytoczył też kilka niezwykłych historii, które przytrafiły się mu właśnie podczas misji. Z kolei „Jak robić dobrze” to opowieść o tym, jak Szymon Hołownia odkrył Afrykę, bowiem dziennikarz również od jakiegoś czasu także jeździ na misje. Efektem czego są również jego fundacje. Dlaczego Szymon pomaga dzieciom akurat w Afryce?

  Szymon Hołownia znany jest ze szczerości i niewygodnych pytań. Ostatnią jego "ofiarą" był Robert Kantereit. Szymon zdradził widzom Dzień Dobry TVN pewien nieznany szczegół z życia Roberta (nieznany również Robertowi) ;) Zobaczcie, co z tego wynikło.

  Szymon Hołownia rozpoczął przegląd prasy od skomplementowania Marcina Prokopa, a ściślej mówiąc - marynarki, którą miał na sobie prowadzący Dzień Dobry TVN. Do jakich wniosków doszli? Jak zwykle było i śmiesznie i niebanalnie.

  Przed nami kolejny odcinek programu "Mamy Cię!". Tym razem ofiarą Marcina Prokopa i Szymona Hołowni padł Rafał Brzozowski. Jakie towarzyszyły mu emocje, kiedy był wkręcany? Jak zazwyczaj reaguje na sytuacje stresowe? Czy obraził się za kawał, który przygotowali mu kolega i prowadzący "Mamy Cię!"? Całość będzie można zobaczyć dzisiaj o 20.00.

  Święta wyzwalają w nas chęć do czynienia dobra. Tak jest i tym razem. Szymon Hołownia jest jednym z pomysłodawców akcji Dobra Fabryka. Każdy z nas może kupić ... dobro. Za jaką walutę możemy kupić dobry uczynek? I co jest tak naprawdę przedmiotem handlu i czy jest to handel wymienny? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział Szymon Hołownia, dziennikarz i założyciel fundacji Kasisi. Co można kupić w sklepie dobra? Ile kosztuje worek do transfuzji, ile napój proteinowy dla osób umierających na raka, a ile poród?

  Wśród osób nominowanych do Telekamer 2015 znaleźli się nasi redakcyjni koledzy - w kategorii "Prezenter pogody" - Agnieszka Cegielska i Bartłomiej Jędrzejak oraz - w kategorii "Osobowość telewizyjna" - dziennikarze: Marcin Prokop i Szymon Hołownia. Gratulujemy i trzymamy kciuki! :-) Głosowanie trwa tylko do 22 stycznia!

  Memy z Jezusem Chrystusem, dowcipy o duchownych, rabinach, księżach, przewodnikach duchowych. Prześmiewcze wizerunki Buddy, gwiazda Dawida taktowana prześmiewczo, wykorzystywanie wizerunków bóstw hinduskich i bogów w sztuce. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Robert Serek, red. naczelny magazynu VICE oraz Piotr Żyłka, katolicki dziennikarz, publicysta, grafik komputerowy, który stworzył i prowadzi Projekt faceBóg oraz polski profil papieża Franciszka. Czy w kościele katolickim jest potrzeba autoironii i dystansu do siebie? Gdzie przekracza się dobry smak, a zaczyna zwykle chamstwo? Jaka jest granica między cynizmem, a oczyszczającym śmiechem?

  Sławomir Nowak szefem Polskiej Agencji Kosmicznej? Jak zareagują na to kosmici i czy podarują mu zegarek? Dlaczego Szymon Hołownia chce wysłać Bartosza Węglarczyka w kosmos? I czy Donald Tusk zostanie szefem Rady Europejskiej? Zapraszamy na przegląd prasy Szymona Hołowni.