ranking

  ranking

  Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" ogłosiła wyniki Rankingu Szkół Wyższych 2021. Pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Na drugiej pozycji uplasował się Uniwersytet Warszawski, a na trzeciej - Politechnika Warszawska. Jak prezentuje się pełne zestawienie?

  Influencerzy zarabiają olbrzymie pieniądze, a promowane przez nich produkty rozchodzą się na pniu. Branża, której kilka lat temu nikt nie traktował poważnie, dziś jest jedną z fundamentalnych gałęzi marketingu i obiektem naukowej refleksji. Sprawdź, kto może zaliczyć się do grona najpopularniejszych polskich influencerów.

  Pandemia COVID-19 odcisnęła piętno na globalnej jakości życia. Miasta na całym świecie są dziś mniej przyjazne i wyjątkowo mocno uderzyło to w Europę. M.in. dlatego Wiedeń stracił najwyższe miejsce w tegorocznym rankingu tygodnika "The Economist". Zwycięzcą okazało się nowozelandzkie Auckland. Gdzie jeszcze żyje się najlepiej? Jakie czynniki o tym decydują?

  Imię dla dziecka to jedna z pierwszych i najważniejszych decyzji rodziców. Często przy wyborze kierują się rodzinnymi wspomnieniami, sentymentem czy ulubionymi postaciami. Niekiedy zdają się także na panującą modę. Sprawdź, jakie imiona dla maluszków były w ostatnim roku w Polsce nadawane najczęściej, a które cieszyły się najmniejszą popularnością.

  Nie słabną emocje po fantastycznym występie Igi Świątek na French Open. W sobotę 19-latka pokonała w finale Sofię Kenin i jako pierwsza Polka wygrała turniej Wielkiego Szlema. Dzięki temu zwycięstwu awansowała w rankingu WTA na 17. miejsce. O jej karierze i poczynaniach sportowych rozmawialiśmy z komentatorem tenisa Markiem Furjanem oraz Ksawerym Ostrowskim, który od 4 lat prowadzi fan club tenisistki.

  Wśród tysiąca najlepszych uczelni na świecie znalazło się osiem z Polski. Uniwersytet Warszawski wrócił do czwartej setki, a Uniwersytet Jagielloński, który w ubiegłym roku był wyżej niż UW, spadł do piątej setki - wynika z opublikowanej niedawno Listy Szanghajskiej (ARWU). Ranking i sytuację polskich uczelni specjalnie dla nas komentuje dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie Maciej Kawecki.

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer twierdzi, że "są kobiety, które dałyby się pociąć za Prezesa". Na pewno należy do nich Anna Kamińska, była żona Mariusza Antoniego Kamińskiego, która o Jarosławie Kaczyńskim mówi, że: "według mnie jest najprzystojniejszym mężczyzną w naszym polskim Parlamencie". Czy po takiej wypowiedzi którykolwiek polski polityk ma szansę na miano najprzystojniejszego? Filip Chajzer sprawdził, co na ten temat mają do powiedzenia Polki i Polacy. Kto uplasował się na pierwsze pozycji rankingu? Zobaczcie!

  Jeden z największych portali modelingowych na świecie stworzył ranking najlepszych modelek. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie Polki: Jay Jankowska i Mag Cysewska. Co było brane pod uwagę przy tworzeniu klasyfikacji? Dlaczego dziewczyny zangielszczyły swoje imiona i nazwiska? I jak nazywają się naprawdę? O tym w Dzień Dobry TVN Barbara Pasek.

  Kto nie zna takich przebojów świątecznych, jak Last Christmas zespołu Wham!, czy All I Want For Christmas Is You w wykonaniu Mariah Carey? Czy te dwie piosenki znalazły się w najlepszej trójce hitów bożonarodzeniowych wybranych przez słuchaczy radia RMF Classic. O tym gość Dzień Dobry TVN: Magda Miśka-Jackowska z RMF Classic. Obok niej usiadł wokalista Rafał Brzozowski. Która świąteczna piosenka jest jego ulubioną?

  Bardzo często zdarza nam się narzekać na polski system edukacji, jednak badania pokazują, że wbrew pozorom nie jest tak źle. Polscy uczniowie świetnie radzą sobie np. z matematyką i czytaniem. Z międzynarodowego raportu wynika też, że w latach 90. ponad 60 proc. Polaków miało tylko podstawowe wykształcenie, a teraz coraz więcej z nas zdobywa wykształcenie wyższe. O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy prof. Krzysztofa Biedrzyckiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  Kanada, Czechy, a może Niemcy? W tym roku pierwszą lokatę w rankingu miejsc, w których żyje się najlepiej zajął Singapur. Jak odnajdują się tam Polacy? Poznajcie najprzyjaźniejsze miejsca na świecie. O dolach i niedolach życia na emigracji, zarówno za granicami naszego kraju jak i w Polsce, rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Marcinem Bosackim, Miłoszem Brzezińskim i Charlesem Daigneault.

  Tygodnik "Wprost" opublikował listę najbardziej wpływowych polskich gwiazd. Większość osób figurujących w zestawieniu jest związana ze stacją TVN. Za co redakcja tygodnika doceniła Marcina Prokopa i Dorotę Wellman? I które miejsce w rankingu zajął prowadzący Dzień Dobry TVN Jarosław Kuźniar?

  Magazyn Forbes opublikował ranking najbardziej dochodowych modelek świata. Anja Rubik przegoniła w nim m.in. rozchwytywaną brytyjską gwiazdę modelingu Carę Delevingne. Czy polska modelka czuje satysfakcję i wyróżnienie? Które wydarzenie było dla niej ważniejsze, bardziej prestiżowe i dlaczego? Z Anją rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W rankingu przeprowadzonym przez "Gazetę Wyborczą" Urszula Dudziak znalazła się w grupie 50 najbardziej wpływowych Polek, obok Krystyny Jandy, Agnieszki Holland i Ireny Santor. Wokalistka jazzowa była Waszym gościem na czacie oraz gościem Anny i Roberta w studiu Dzień Dobry TVN. Jak czuje się z tym wyróżnieniem? Czego zazdrości jej Robert Kantereit? O czym marzyła Urszula Dudziak, gdy była dzieckiem?

  Ile kosztowała całość ubrania Filipa Chajzera? Buty z aligatora, Nikodem Dyzma, przykrótkie skarpetki. Co dla naszych gości jest wyznacznikiem stylu i klasy? Co musi znaleźć się w ich szafie? Czy zbytnie przywiązywanie wagi do wyglądu jest niemęskie? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Dawid Woliński, Witold Szmańda oraz Filip Chajzer. Czy Dawid i Witold stawiają tylko na znane marki?

  Jedni ją kochają, podziwiają i mówią, że jest ikoną stylu, mody i świetnie gotuje, a inni jej nienawidzą i w niewybredny sposób atakują. Niedawno tygodnik "Wprost opublikował ranking najbardziej nielubianych i obrażanych osób w Internecie. W tym rankingu Marta Grycan i jej córki znalazły się na trzecim miejscu, zaraz za Dodą i Natalią Siwiec. Martę Grycan zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, by porozmawiać o jej słodko-gorzkim życiu. Jest bardziej słodkie czy gorzkie? Co myśli o tym rankingu? Jak Marta Grycan radzi sobie z krytyką?