ranking

  ranking

  Europejska Agencja Środowiska opublikowała sprawozdanie dotyczące jakości wody w kąpieliskach. Niestety dla polskich urlopowiczów nie mamy dobrych wiadomości. Jak wypada nasz kraj na tle pozostałych? Które państwa znalazły się w czołówce?

  Kraków został doceniony przez czytelników amerykańskiego magazynu "Travel+Leisure". Według turystów stolica Małopolski jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie. W rankingu polskie miasto uplasowało się tuż obok Wiednia i Porto.

  Portal Taste Atlas stworzył ranking stu najpopularniejszych ciastek na świecie. Pierwsze miejsca otrzymała Pavlova,

  Błękitna Flaga to międzynarodowa nagroda, którą przyznaje się podmiotom związanym z turystyką wodną, jak również wyjątkowo zadbanym plażom i przystaniom. W tym roku zasłużyły na nią aż 43 miejsca w Polsce. Większość z nich położona jest nad Bałtykiem bądź przy przylegających do niego wodach. Dokąd warto pojechać, by korzystać z uroków czystego i bezpiecznego kąpieliska?

  Oto 8 wyjątkowych produkcji, które zachwycą widzów w każdym wieku.

  Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" ogłosiła wyniki Rankingu Szkół Wyższych 2022. W porównaniu do ubiegłego roku mamy nowego lidera. Która uczelnia zajęła pierwsze miejsce? Jak prezentuje się pełne zestawienie?

  Dziękujemy, że jesteście z nami.

  Polskie miasto trafiło do europejskiego rankingu.

  Ogólnopolski Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+ dotarł do ponad 2000 szkół. Uczniowie i uczennice ocenili placówki pod kątem otwartości i bezpieczeństwa swoich rówieśników LGBTQ+. 

  Jak wyglądają "małe miss" Instagrama?

  Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, to zatem najlepszy moment na zaplanowanie podróży. Z myślą o turystach marzących o błogim wypoczynku w nadmorskich miejscowościach portal European Best Destinations przygotował wyjątkowy ranking. Na podstawie opinii blisko 12 tys. podróżnych z całego świata eksperci stworzyli zestawienie 22 najpiękniejszych plaż w Europie. Na liście nie zabrakło polskiego akcentu.

  "Jedna informacja z nich wychodzi, że absolwenci osiągają wyniki".

  Kto z Dzień Dobry TVN znalazł się na liście?

  "Przeciwniczki będą się bardziej bały".

  Specjaliści alarmują o potrzebie stworzenia rankingu szkół podstawowych i średnich w nowej formie. Eksperci oceniają kryteria, według których obecnie tworzone są zestawienia, jako przestarzałe. Rankingi mają nie brać pod uwagę nakładów finansowych na korepetycje, dodatkowe kursy i psychoterapeutów.

  "Witamy w klubie".

  Ashleigh Barty kończy karierę - ta informacja zaskoczyła świat sportu. Dlaczego zdecydowała się na ten krok?

  Kto jest najbardziej stylową gwiazdą?

  "To dla mnie ogromny zaszczyt".

  Miłośnicy zdrowego odżywiania każdego roku z niecierpliwością oczekują na zestawienie diet przygotowywane przez redakcję magazynu "U.S. News & World Report". W tegorocznym rankingu eksperci wzięli pod lupę aż 40 planów żywieniowych. Jaki jadłospis stanowi w ich ocenie przepustkę do doskonałego samopoczucia i zgrabnej sylwetki?

  Zobacz, kogo szukają pracodawcy. W jakich branżach zarabiamy najwięcej? Może warto pomyśleć o zmianie zawodu w 2022 roku? Co na to specjalistka ds. HR?

  Raport zaprezentowany przez Compare The Market został sporządzony na podstawie danych z 31 rozwiniętych krajów. Badacze wzięli pod uwagę m.in. dostęp do opieki medycznej, poziom wyszczepienia dzieci oraz zasoby wody pitnej. Istotnym elementem były również rekreacyjne tereny zielone.

  Po raz kolejny magazyn "People" wybrał najseksowniejszego mężczyznę. Tym razem został nim Paul Rudd, co ucieszyło miliony fanek na całym świecie. Kim jest tegoroczny zwycięzca rankingu?

  Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" ogłosiła wyniki Rankingu Szkół Wyższych 2021. Pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Na drugiej pozycji uplasował się Uniwersytet Warszawski, a na trzeciej - Politechnika Warszawska. Jak prezentuje się pełne zestawienie?

  Influencerzy zarabiają olbrzymie pieniądze, a promowane przez nich produkty rozchodzą się na pniu. Branża, której kilka lat temu nikt nie traktował poważnie, dziś jest jedną z fundamentalnych gałęzi marketingu i obiektem naukowej refleksji. Sprawdź, kto może zaliczyć się do grona najpopularniejszych polskich influencerów.

  Pandemia COVID-19 odcisnęła piętno na globalnej jakości życia. Miasta na całym świecie są dziś mniej przyjazne i wyjątkowo mocno uderzyło to w Europę. M.in. dlatego Wiedeń stracił najwyższe miejsce w tegorocznym rankingu tygodnika "The Economist". Zwycięzcą okazało się nowozelandzkie Auckland. Gdzie jeszcze żyje się najlepiej? Jakie czynniki o tym decydują?

  6 maja najsłynniejszy hollywoodzki amant skończył 60 lat. Z tej okazji Ania Wendzikowska przedstawiła w Dzień Dobry TVN autorski ranking filmów, w których zagrał George Clooney. "Operacja Argo", "Bracie, gdzie jesteś?" – w jakich jeszcze produkcjach możemy podziwiać aktora?

  "Smoleńsk" w reż. Antoniego Krauzego znany jest już jako najgorszy film świata. Średnia ocen w serwisie IMDb spadła do 1,2/10. Tym samym polski tytuł wyprzedził takie produkcje jak "Ptakodemia", "Ludzka stonoga III" czy "Hobgobliny".

  Niegdyś książę William uchodził za najprzystojniejszego księcia na świecie. Z biegiem lat zaczął tracić włosy, a w związku z tym również fanki. Teraz wybrano go najseksowniejszym łysiejącym mężczyzną. Internauci sugerują, że wybór powinien być całkiem inny.

  Na 53 oceniane kraje Polska zajęła 50. pozycję w najnowszym rankingu Bloomberga obrazującego walkę z pandemią koronawirusa. W marcowym zestawieniu awansowały te państwa, które szybko szczepią swoich obywateli.