Tomasz Karolak to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Gwiazdor od pewnego czasu próbuje swoich sił w stand-upie. Jakie kwestie porusza podczas występu? O tym z artystą porozmawiał Mateusz Hładki.
Tomasz Karolak w stand-upie
Artysta wyznał, że takie występy kosztują go dużo energii. - Opowiadam o pewnych psychologicznych przygodach, które ilustruję swoim życiem, [...], dla mnie jest to rodzaj terapii. To polega na tym, że ja się cofam w tym przeżywaniu, do np. tych sytuacji z dzieciństwa, o których opowiadam, a które okazuje się, są nam wspólne. Wiele osób ma te same przeżycia zwłaszcza z czasów tzw. komuny - powiedział Tomasz Karolak.
Obok trudniejszych doświadczeń, z którymi mierzy się aktor, pojawiają się zabawne historie. Ze stand-upu można się m.in. dowiedzieć, dlaczego artysta aż cztery razy zdawał do szkoły teatralnej.
- Nie przyjmowano mnie przez szparę między zębami, bo twierdzono, że jak będę w emocjonalnym jakimś stanie na scenie, to będę pluł przez tę szparę, mimowolnie, że syczę, seplenię i że się wydobywają fontanny z tej szpary. Tak mi mówiły komisje - wyjaśnił.
Tomasz Karolak o kryzysie wieku średniego
Aktor w tym roku będzie świętował 53. urodziny. Zdradził, że dopadł go kryzys wieku średniego.
- Mam takie wrażenie, że ja przez pierwsze takie dziesięć lat między 35. a 45. rokiem życia to ja byłem w jakiejś nieświadomości kompletnej, mam teraz takie wrażenie. Pięćdziesiątka jest takim momentem, gdzie zmienia się postrzeganie wartości życia, tzn. na inne wartości zaczynasz kłaść nacisk - stwierdził.
Tomasz Karolak zapytany o to, co jest teraz dla niego ważne, przyznał, że stara się dbać o siebie. - Ale jestem też bardzo skupiony na dzieciakach i próbuję być im towarzyszem, nie być takim rodzicem nakazującym, tylko takim, który tłumaczy, który mówi - wyznał aktor.
Artysta w swoim występie sporo miejsca poświęca przeszłości. - My wszyscy, którzy jesteśmy w mediach, moim zdaniem, mamy rodzaj kompleksu, który wleczemy z dzieciństwa - wyznał Mateuszowi Hładkiemu.
Aktor często porusza też temat rodzinnego domu. Mimo że terapia pokazała mu, że jego dzieciństwo nie było idealne, to nie ma pretensji do rodziców.
- To nie ich wina. My często obwiniamy rodziców za te swoje dziecinne traumy, ale oni też niosą jakieś traumy. Moi rodzice to jest pokolenie zaraz powojenne, kiedy wszystko było w gruzach, ojców jeszcze nie było w domu, zaburzone są te relacje, to byli ludzie, którzy tak nas wychowywali, jakie były wtedy schematy - powiedział.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Tani remont w jeden dzień? Dorota i Kamil z "Życia na kredycie" chwalą się metamorfozą
- Wielki powrót Céline Dion. "Chcę dać z siebie wszystko"
- Wiemy już, kto wystąpi na tegorocznym Męskim Graniu. W line-upie same największe gwiazdy
Autor: Katarzyna Oleksik
Reporter: Mateusz Hładki
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN