Wielki powrót Céline Dion. "Chcę dać z siebie wszystko"

Na co choruje Céline Dion?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Céline Dion od czterech lat zmaga się z nieuleczalną chorobą. Diagnoza początkowo zdruzgotała gwiazdę, sprawiając, że wycofała się z życia publicznego. Teraz udzieliła wywiadu, w którym odniosła się do pytań fanów, czy wróci jeszcze na scenę. Przy okazji zaprezentowała sesję zdjęciową, na której zachwyca.

Na co choruje Céline Dion?

Céline Dion od kilku lat próbowała przezwyciężyć złe samopoczucie i kilkukrotnie wznawiała zaplanowane występy, które wcześniej odwoływała. W 2019 roku artystka wyruszyła w Courage World Tour. Początkowo plany związane z trasą koncertową pokrzyżowała pandemia COVID-19. Ostatecznie po tym, jak wokalistka kilkukrotnie zmieniała daty występów, odwołała wszystkie koncerty. Przypomnijmy, że gwiazda miała wystąpić w Łodzi (8 marca 2024) i Krakowie (10 marca 2024).

Piosenkarka po jakimś czasie wytłumaczyła fanom, że zmaga się z nieuleczalną chorobą. Artystka cierpi na schorzenie neurologiczne - zespół Moerscha-Woltmanna, określany inaczej zespołem sztywności uogólnionej. Objawia się on postępującą sztywnością mięśni i stawów. Przypadłość tę ma zaledwie około miliona ludzi na świecie, w tym właśnie Céline Dion.

Celine Dion po diagnozie

Céline Dion od kilku miesięcy radzi sobie coraz lepiej w trudnej i ciągle stosunkowo nowej dla siebie rzeczywistości. W listopadzie 2023 roku pojawiła się nawet na meczu hokeja w Las Vegas. Fani byli zaskoczeni jej udziałem w publicznym wydarzeniu, kiedy zdjęcie artystki opublikowała sama wiceprezeska ds. komunikacji drużyny Montreal Canadiens.

To jednak nie jedyny raz, kiedy wielbiciele mogli nacieszyć się widokiem swojej idolki. Céline Dion pojawiła się także dwa miesiące temu ceremonii rozdania Grammy. Ponadto w sieci znaleźć można nagrania fanów, którzy widzieli ją na jednej z ulic w Nowym Jorku. 

Céline Dion na okładce Vogue'a

Od jakiegoś czasu piosenkarka pozostaje w kontakcie z wielbicielami, publikując treści w swoich social mediach. Nie trzyma w tajemnicy swojego stanu zdrowia, a wręcz przeciwnie - mówi o samopoczuciu, oswajając z chorobą zarówno siebie, jak i swoich fanów. Tym razem gwiazdę zobaczyć możemy na okładce francuskiego magazynu Vogue. W rozmowie z dziennikarzami otworzyła się na temat zmagań z rzadkim schorzeniem neurologicznym.

- Albo mogę ciężko trenować jak atletka, albo spocznę na laurach i wtedy będzie koniec. (...) Będę siedzieć w domu, słuchać moich piosenek, stać przed lustrem i śpiewać do siebie. Zdecydowałam, że wraz z lekarzami podejmę pracę z całym moim ciałem i duszą, od stóp do głów. Chcę dać z siebie wszystko. Mój cel to zobaczyć jeszcze raz Wieżę Eiffela! – wyznała gwiazda w rozmowie z "Vogue France"

- Pięć razy w tygodniu odbywam terapię fizyczną i wokalną. Pracuję nad ruchomością palców u stóp, kolan, łydek, palców dłoni, nad swoim śpiewem i głosem. Muszę nauczyć się z tym żyć i przestać zadawać sobie ciągłe pytania. Na początku pytałam siebie: dlaczego ja? Jak to się mogło stać? Co takiego zrobiłam? Czy to moja wina? - dodała.

Céline Dion - czy wróci na scenę?

Céline Dion jest bardzo zdeterminowana, żeby zawalczyć o siebie. Choć zdaje sobie sprawę, z jakim wyzwaniem się zmaga, nie zamierza siedzieć bezczynnie.

– Przez cztery lata powtarzałam sobie, że nie wracam, nie jestem gotowa, nie jestem gotowa... Biorąc pod uwagę mój obecny stan nie jestem w stanie ci teraz powiedzieć: "Tak, za 4 miesiące wrócę". Nie wiem tego. Moje ciało mnie o tym poinformuje. Jest jedna rzecz, która nigdy nie ustanie, a jest to wola. Pasja. Marzenie. Determinacja – podsumowała artystka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Christopher Polk/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości