Pierworodny syn Jana Englerta ma 54 lata. Czy jest podobny do ojca?

Jan Englert
Pierworodny syn Jana Englerta ma 54 lata. Czy jest podobny do ojca?
Źródło: Paweł Wodzyński/East News
Jan Englert jest ojcem czworga dzieci. Jego córka Helena, która zagrała główną rolę w serialu "#BringBackAlice", doczekała się sporego grona fanów, ale mało kto wie, kim jest jej przyrodni brat Tomasz. Mężczyzna w tym roku kończy 54 lata. Jak wygląda?

Jan Englert - życiorys

Jan Englert urodził się 11 maja 1943 roku w Warszawie. Jest jednym z najwybitniejszych polskich aktorów i reżyserów. Zadebiutował w filmie Andrzeja Wajdy pt. "Kanał". Na jego dorobek artystyczny składa się 50 ról teatralnych, ponad 100 filmowych oraz ponad 200 telewizyjnych.

Niespodzianka urodzinowa dla Jana Englerta
Źródło: Dzień Dobry TVN

Jak przypomina znak.com.pl, jest profesorem na swojej dawnej uczelni, która obecnie nosi nazwę Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. W przeszłości pełnił na niej funkcję dziekana Wydziału Aktorskiego oraz rektora. Jego praca była wielokrotnie nagradzana. Otrzymał m.in. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Prywatnie jest szczęśliwym mężem aktorki Beaty Ścibakówny, a owocem ich miłości jest córka Helena, która poszła w ślady rodziców. Aktor ma również syna Tomasza oraz dwie córki-bliźniaczki: Katarzynę i Małgorzatę z poprzedniego małżeństwa z aktorką Barbarą Sołtysik.

Tomasz Englert - kim jest i jak wygląda?

W tym roku pierworodny syn Jana Englerta kończy 54 lata. Tomasz w przeciwieństwie do przyrodniej siostry Heleny nie marzył o aktorstwie. - Rodzice nas do tego zniechęcali. Mówili, że to trudny i stresujący zawód. Że nie daje poczucia bezpieczeństwa, wiąże się z byciem na świeczniku i nieustannym eksponowaniem siebie. Nie wyobrażam sobie siebie jako celebryty. Pamiętam, co się działo wokół moich rodziców. Ludzie zaczepiali ich na ulicy. Początkowo znana była matka, Barbara Sołtysik, później ojciec - opowiadał przed laty Tomasz Englert w wywiadzie dla "Gali".

Jak dodał, w wieku 25 lat, będąc jeszcze na studiach, został szefem firmy. - Odkąd ją objąłem, w ciągu trzech lat z pozycji 12. rozwinęła się w największy dom mediowy w Polsce. A nie było wzorców, to były czasy pionierskie. Teraz obowiązuje drabinka awansu. Ja awansowałem co trzy miesiące z podwyżką o sto procent. Jeździłem dobrymi samochodami, kupowałem nieruchomości - wyjawił syn aktora w rozmowie z magazynem.

Jego zawrotna kariera przyczyniła się do rozpadu pierwszego małżeństwa. Z kolejną partnerką doczekał się córki Leny i ostatecznie zdecydował się porzucić branżę sprzedaży i marketingu na rzecz fotografii artystycznej.

Tomasz Englert

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: Gala.pl/kultura.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes