Jan Englert

  Jan Englert

  Beata Ścibakówna to aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Ścibakówna urodziła się w Zamościu, ale tajemnice zawodu zgłębiała Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 1992 roku. Jak wspomina studenckie czasy? Aktorka do wspomnień powróciła w rozmowie z Kingą Burzyńską, gospodynią programu "Absolwenci".

  Ciesząca się dużym zainteresowaniem widzów "Diagnoza" została nominowana do Polskich Nagród Filmowych Orły. W czym tkwi sukces tego serialu? Jak się go tworzy? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z jego scenarzystką Katarzyną Śliwińską-Kłosowicz. Obok niej na naszych kanapach usiadła aktorka Beata Ścibakówna. Co ją skłoniła do zagrania w serialu? Jak się przygotowywała do roli? Mogła przyglądać się prawdziwej operacji?

  Beatę Ścibakównę znamy z pierwszej transzy "Diagnozy". Do obsady drugiego sezonu serialu dołączył Jan Englert, prywatnie mąż aktorki. Okazuje się, że w serialu gra również córka aktorskiej pary. W jaką postać wciela się Helena Englert? Jak im się współpracuje? I czy rodzice nie bali się, że zostaną posądzeni o nepotyzm? Z aktorami rozmawiała dziennikarka Dzień dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W serialu Diagnoza gra wiele gwiazd. Wśród nich jest Beata Ścibakówna. Aktorka wciela się w postać doktor anestezjolog. Jak przygotowywała się do tej roli? Dlaczego według niej Polacy lubią seriale medyczne? W kolejnej serii produkcji zagra mąż Pani Beaty - Jan Englert i ich córka - Helena. To była ich wspólna decyzja? Panią Beatę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Miał 90 lat, ale mało kto dopuszczał do siebie myśl, że Andrzej Wajda nas opuści. Ten dzień niestety nadszedł. Poprosiliśmy przyjaciół reżysera: Krystynę Jandę, Janusza Gajosa i Jana Englerta, aby powiedzieli, jak go zapamiętają.

  Po raz pierwszy Beata Ścibakówna produkuje sztukę, którą reżyseruje jej mąż - Jan Englert. Jak Beacie pracuje się z mężem? Co Tomasz Stockinger sądzi o spektaklu? Jaka panowała atmosfera na próbach? O tym, nasza dziennikarka, Agnieszka Jastrzębska.

  Debiutował w „Kanale” Andrzeja Wajdy. Jak sam mówi - wychowany na Powstaniu Warszawskim. Kazimierz Kutz powiedział kiedyś o nim, że „pachnie XIX wiekiem”. Krytycy nazwali go „amantem, który chodzi pod prąd”. Dziś, w naszym cyklu "Warsztat mistrza", wzięliśmy "na warsztat" Jana Englerta. Jak aktor definiuje patriotyzm?

  W niedzielę zapraszamy na czat z Małgorzatą Rozenek oraz na spotkanie z nauczycielem buddyzmu i cieszącym się życiem człowiekiem. Tylko u nas: wymykający się konwenansom Lama Ole. W programie także Jan Englert, który odkryje przed Wami zawodowy warsztat, a jego bliscy... jego tajemnice. A na koniec: Salman Khan – "bożyszcze Bollywood" na ulicach Warszawy. A my towarzyszymy mu z kamerą! Bądźcie z nami w niedzielę od 8:30! Zapraszamy w imieniu Magdy i Andrzeja.

  Do tej pory Irena Adamowicz, grana przez Dorotę Kolak, nie miała szczęścia w miłości. W najnowszym sezonie „Przepisu na życie” o jej względy zabiega Michał Drzewiecki grany przez Jana Englerta. Jak będą rozwijać się perypetie miłosne najpopularniejszych "emerytów" w Polsce? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Panią Dorotę i Pana Jana.