Dua Lipa zachwycona książką polskiego pisarza. "Mam nadzieję, że pokochacie ją tak samo jak ja"

Co nowego w show-biznesie?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Dua Lipa, jedna z najpopularniejszych obecnie piosenkarek, zaprezentowała fanom książkę polskiego pisarza. Tomasz Jędrowski podbił serca czytelników na całym świecie swoją książką "Płynąc w ciemnościach". W Dzień Dobry TVN opowiadała o tym Edyta Zając.

Tomasz Jędrowski i jego książka "Płynąc w ciemnościach"

Tomasz Jędrowski może pochwalić się ogromnym sukcesem. Jego debiut został zauważony przez jedną z największych gwiazd show-biznesu na świecie. Książka "Płynąc w ciemnościach" została wydana w dwóch językach - polskim i angielskim. Autor opowiada w niej o wątku miłosnym czasów PRL-u, mimo że nie mieszkał w kraju w tamtym czasie. Jak piszą recenzenci, wiele miejsc, szczegółów, zachowań, ubiorów i programów związanych z popkulturą jest zachowanych w idealnym stanie i przywoływanych z niewiarygodną lekkością. Opisana historia Janusza i Ludwika z pewnością przypomni czytelnikom ich pierwsze miłości. Podobne emocje odczuwała Dua Lipa, w której ręce trafiła właśnie ta pozycja.

- Dua Lipa lubi nasz kraj, a z pewnością autorów polskiego pochodzenia. Na Instagramie pozuje z książką Tomasza Jędrowskiego - mówiła Edyta Zając, prezentując w Dzień Dobry TVN informacje ze świata show biznesu..

Dua Lipa poleca książkę Tomasza Jędrowskiego

Tomasz Jędrowski, autor "Płynąc w ciemnościach", urodził się w Republice Federalnej Niemiec, gdzie mieszkali jego pochodzący z Polski rodzice. Obecnie mieszka we Francji. Jego książka cieszy się ogromnym powodzeniem na świecie, dzięki balansowaniu piórem między upojnymi początkami pierwszej miłości a dylematami dorosłości, co urzekło czytelników w wielu krajach.

Liryczna proza Jędrowskiego to pozycja, której nie oparła się dama Dua Lipa. Piosenkarka postanowiła podzielić się rekomendacją ze swoimi fanami. Gwiazda wybrała angielskie wydanie debiutu literackiego polskiego pisarza na tytuł miesiąca w klubie książkowym Service 95. Powieść po raz pierwszy ukazała się w 2020 roku.

- To piękna historia o dorastaniu osadzona na tle brutalnej rzeczywistości komunistycznej Polski lat 80. Lektura "Swimming in the Dark" to wgląd w najbardziej intymne momenty odkrywania własnej tożsamości. To powieść pełna poezji i czułości, a zarazem głośnej niezgody na traktowanie osób LGBTQIA+ w Polsce, które, dekady później, wciąż toczą tą samą walkę. To piękna historia. Mam nadzieję, że pokochacie ją tak samo jak ja - napisała gwiazda.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Neil Mockford/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes