Marta Warchoł i Iwona Widomska wzięły ślub. Zdjęcia z ceremonii zachwycają

Marta Warchoł i Iwona Widomska
Marta Warchoł i Iwona Widomska wzięły ślub
Źródło: www.instagram.com/marta.warhol, SolStock/Getty Images
Romantyczne kreacje, przysięga złożona na świeżym powietrzu, świeże kwiaty - tak w skrócie wyglądał ślub dziennikarki TVN Marty Warchoł i producentki telewizyjnej Iwony Widomskiej. Panie w towarzystwie najbliższych osób wyznały sobie miłość. O tym, jak przebiegła ta piękna ceremonia, dziennikarka TVN opowiedziała w rozmowie z redaktorką serwisu dziendobry.tvn.pl Zofią Wierzcholską.

Marta Warchoł i Iwona Widomska w lutym ub. r. były gościniami Dzień Dobry TVN. W naszym studiu opowiadały o swojej relacji i okolicznościach, w jakich kilka lat temu się poznały. Ich uczucie narodziło się niemal od pierwszej chwili, gdy zobaczyły się po raz pierwszy - w pracy.

- Przyszłam na staż. Pierwszy raz zobaczyłam Iwonkę w studiu, zobaczyłam znad komputera jej świecące oczy i te blond włosy. Od razu stwierdziłam, że pewnego dnia to będzie moja dziewczyna - wspominała wówczas Marta. - Bardzo mnie Marta zaintrygowała, jak ją zobaczyłam, była strasznie wesoła, wszędzie jej było pełno i pomimo tego, że był natłok pracy i dużo dziwnych rzeczy się działo, ona zawsze była szczęśliwa, zwarta i gotowa do działania - opowiadała Iwona.

Ceremonia ślubna Marty i Iwony odbyła się w piątek, 21 czerwca 2024 roku z okazji 10. rocznicy ich wspólnego życia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

DD_20230214_Milosc_REP
Miłość rośnie wokół nas
Źródło: Dzień Dobry TVN

Marta Warchoł i Iwona Widomska wzięły ślub

W Polsce trwa debata publiczna na temat legalizacji związków partnerskich. Wiele par zmęczonych przedłużającym się oczekiwaniem na zmiany w prawie bierze sprawy w swoje ręce i decyduje się na ślub za granicą lub w Polsce - w wersji symbolicznej. Taką decyzję podjęły Marta i Iwona.

- Była to ceremonia humanistyczna, więc wszystko miało charakter symboliczny, a cały tekst [przyp. red. przysięgi małżeńskiej] spersonalizowany. Mistrzyni ceremonii odniosła się do praw człowieka, do unijnych rezolucji czy do wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Każda z nas napisała swoją przysięgę - wyjaśniła Marta Warchoł.

Obie panie wystąpiły w romantycznych, białych sukniach ślubnych z motywem kwiatów. Kreacje w kolorze złamanej bieli dopełniały upięcia włosów w stylu boho oraz bukiety piwonii, które były motywem przewodnim uroczystości.

- Czysta miłość, nieziemskie emocje, wzruszenie ciężkie do opanowania. To był najwspanialszy wieczór w naszym wykonani. Od teraz ogłaszamy się żoną i żoną. Na chwilę zapomniałyśmy o obowiązującym prawie… ale o tym kiedy indziej. Dziś się cieszymy tym, co mamy - napisała Marta na Instagramie, gdzie opublikowała zdjęcia z uroczystości.

Marta Warchoł o prawie do związków partnerskich

Ślub Marty Warchoł i Iwony Widomskiej odbył się w czerwcu, który uznawany jest za miesiąc szczególnie ważny dla społeczności LGBT+. W tym czasie organizowane są marsze równości, zaś w mediach częściej porusza się sprawy związane z prawami osób nieheteroseksualnych. Dziennikarka przyznała, że wielu z nich udziela się zniecierpliwienie.

- Mam wrażenie, że wiele osób - nie tylko ze społeczności LGBT+ - liczyło, na to, że Miesiąc Dumy to moment, w którym Sejm już zacznie procedować ustawę o związkach partnerskich. Tymczasem teraz rozgorzała dyskusja, która powinna odbyć się pół roku temu. Przez co wciąż brakuje poczucia bezpieczeństwa i równości - podsumowała Marta Warchoł.

Projekt o związkach partnerskich miał pojawić się w Sejmie już w marcu, jednak prace nad nim wciąż się przedłużają. Przypomnijmy, że Polska - obok Bułgarii, Rumunii, Litwy i Słowacji - jest wśród 5 państw Unii Europejskiej, gdzie pary tej samej płci nie mogą sformalizować związków.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: www.instagram.com/marta.warhol, SolStock/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości