wesele

  wesele

  Lada moment sezon ślubny ruszy pełną parą. W ostatnim czasie coraz większą popularną cieszy się wynajmowanie niani na wesele. Korzystają z jej zarówno rodzice, którzy otrzymali zaproszenia na uroczystość, jak i państwo młodzi, którzy chcą zapewnić swoim gościom jak najlepszą zabawę. Na czym dokładnie polega praca niani w czasie ślubu i wesela. O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Barbara Karkoszka-Siedlecka, właścicielka agencji niań.

  Naomi, najstarsza wnuczka prezydenta Stanów Zjednoczonych, wychodzi za mąż. Wesele zaplanowane na listopad odbędzie się w Białym Domu. W zagranicznej prasie niczym mantra powtarzane jest fundamentalne pytanie: czy amerykańscy obywatele zapłacą za rodzinną uroczystość głowy państwa.

  Media na całym świecie obiegło zdjęcie faktury przesłanej przez młodą parę gościom weselnym, którzy nie uprzedzili organizatorów o nieobecności na przyjęciu. Konsultantka ślubna Katarzyna Gajek zdradziła, jakich zachowań należy unikać, by wystrzec się wpadki. Z kolei Magdalena i Krzysztof Hillarowie opowiedzieli o tym, jak porzucili konwenanse w dniu własnego ślubu.

  Festiwal filmowy w Tallinie to nie lada gratka dla wszystkich miłośników kina. Historia imprezy sięga 1997 roku, a jej tegoroczna odsłona odbyła się w dniach 12-28 listopada. Zebrani w stolicy Estonii goście mogli w tym czasie zapoznać się z dziełami cenionych twórców filmowych. "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego zrobiło wrażenie zarówno na widzach, jak i na festiwalowym jury. Polski reżyser został uhonorowany dwiema nagrodami.

  Wśród przyszłych nowożeńców panuje moda na nową usługę związaną z nadchodzącym, wyjątkowym dniem. Prawna ochrona ślubna. Na czym polega i czy stać na nią wyłącznie najbogatszych? Prawnik, dr. Magdalena Durlik-Olszewska wyjaśnia, w jakich sytuacjach pomoc specjalisty może okazać się niezbędna.

  Miłośnicy twórczości Wojciecha Smarzowskiego z niecierpliwością oczekiwali na premierę filmu "Wesele". Wybitny reżyser po raz kolejny zdecydował się opowiedzieć widzom historię, która skłania do refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością. Czy jego najnowsze dzieło ma szansę na stałe zapisać się w pamięci Polaków? O pracy z wybitnym reżyserem opowiedziały aktorki Michalina Łabacz i Maria Sobocińska.