Iwona Buchner

  Iwona Buchner

  O tym , jakie dzieła sztuki pojawią się na ekspozycji w jesiennym sezonie aukcyjnym, opowiedziała nam Iwona Büchner, właścicielka domu aukcyjnego.

  Szykuje się nie lada gratka dla wielbicieli Kossaka, Witkiewicza i Abakanowicz. Prace tych artystów będzie można zdobyć podczas Jesiennej Aukcji Dzieł Sztuki Domu Aukcyjnego Polswiss Art. Jakie jeszcze prace zostaną tam wystawione? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła prezes Domu Aukcyjnego Polswiss Art Iwona Buchner.

  Grudniowa aukcja dzieł sztuki w Domu Aukcyjnym Polswiss Art jest jedną z największych na rynku kolekcjonerskim ostatnich lat. O dziełach sztuki, które będzie można nabyć powiedziała w Dzień Dobry TVN właścicielka Domu Akcyjnego Iwona Buchner.

  Rozpoczął się sezon aukcyjny. W naszym studiu, o dziełach które już wkrótce pojawią się na aukcjach, opowiedziała Iwona Büchner, właścicielka domu aukcyjnego. Jakie perełki będzie można upolować? Zobaczcie!

  Iwona Buchner opowiedziała nam o aukcji, na której pojawi się 87 dzieł polskiej sztuki od XIX do XXI wieku o łącznej wartości szacowanej na ponad 6 mln zł. Perłą tej aukcji jest obraz „Dziewczynka z koszem owoców i barankiem”. Jest to dzieło jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów paryskich – Tadeusza Makowskiego.

  O kradzieżach dzieł sztuki, tych najsłynniejszych, i tych mniej znanych, z Adamem Chełstowskim, prezesem domu aukcyjnego i Markiem Lengiewiczem, właścicielem domu aukcyjnego, rozmawiał Łukasz Radwan. Jak weryfikowane są dzieła sztuki przynoszone do domów aukcyjnych? W studiu, naszym gościem była, właścicielka domu aukcyjnego, Iwona Buchner, która przyniosła ze sobą, świeżo odnaleziony, obraz "Brzask" - Józefa Chełmońskiego!

  W Dzień Dobry TVN gościła Iwona Buchner - właścicielka domu aukcyjnego Polswiss Art, w którym 11 marca tego roku odbędzie się aukcja 80 pięknych prac. Jakich? Które z nich są wyjątkowe? Czy można obejrzeć prace bez ich kupowania?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN była na otwarciu wystawy malarstwa Iwo Zaniewskiego, guru polskiej reklamy, o którym Iwona Buchner mówi, że jest człowiekiem renesansu. Na tej wystawie zobaczycie obrazy, które Zaniewski namalował w ciągu ostatnich 15 lat.

  Najdroższym, do tej pory, sprzedanym za nieco ponad 1 mln funtów, obrazem polskiego artysty jest "Żebrzący rozbitek" Henryka Siemiradzkiego. Czy 4 grudnia, kiedy na aukcję trafi "Hektor" Jacka Malczewskiego dotychczasowy rekord zostanie pobity? Spytaliśmy o to właścicielkę domu aukcyjnego Iwonę Buchner.