Budowa automatycznej skrzyni biegów jest bardzo skomplikowana – w niektórych modelach nawet bardziej niż samego silnika. Samochody z automatyczną skrzynią biegów miały do niedawna opinie pojazdów raczej dla starszych kierowców. Wraz z rozwojem technologii auto z automatyczną skrzynią biegów staje się bardziej dynamiczne niż z przekładnią manualną.
Fotografia podwodna to hobby dla wytrwałych. Zdjęcia podwodne wymagają sporej dawki przygotowań i umiejętności – efekty mogą być jednak spektakularne.
Headbang, inaczej headbanging, to potrząsanie głową w rytm głośnej, głównie metalowej muzyki. Najczęściej „uprawia się” go na koncertach zespołów metalowych i hardrockowych. Głowami podczas występów potrząsają zarówno artyści, jak i publiczność pod sceną. Okazuje się, że headbang nie jest obojętny dla zdrowia.
Sztuka rzeźbienia w drewnie jest znana człowiekowi od tysięcy lat. Należy do jednych z najszlachetniejszych rzemiosł, zaś samo drewno do najlepszych surowców. Nic więc dziwnego, że współcześnie jest tylu pasjonatów tej profesji. Jeśli szukasz jakiegoś kreatywnego sposobu na relaks i chcesz rozwijać swoje umiejętności manualne, to świetnie trafiłeś. Ten artykuł wyjaśni Ci, jak rozpocząć pracę w drewnie.
Katarzyna Bartoszewicz jest propagatorką Cosmic Dance, zwanego także kosmicznym tańcem. Na czym on polega? Czy każda muzyka do niego pasuje? Zobaczcie!
Metropolitan Museum of Art fascynuje przepychem i bogactwem zabytków i dzieł sztuki. Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku na Manhattanie jest trzecim co do częstotliwości odwiedzania muzeum świata. Co warto wiedzieć o tym słynnym, miejskim muzeum sztuki w Nowym Jorku?
Powstawanie książki to długa i wieloetapowa praca. Choć pisać każdy może, nie wszyscy stworzą dobre i poczytne dzieło. Czasami nawet spektakularna historia nie wystarczy, aby zachwycić czytelników. Żeby zdobyć ich serca, trzeba na początek sprawdzić, z czego składa się książka i jak wyglądają etapy powstawania książki.
Kabriolety potrafią robić wrażenie. Pozbawione dachu, przestronne samochody często pojawiają się w hollywoodzkich filmach czy wideoklipach znanych muzyków. Są symbolem luksusu i obiektem pożądania. A jak kabriolet sprawdzi się w naszym klimacie?
Jak zlikwidować glony w akwarium lub przeciwdziałać ich powstawaniu? Jak sprawić, aby woda zawsze była dobrej jakości? Czy ryby zjadające glony są wystarczającą bronią w walce o czyste akwarium czy nie obędzie się użycia specjalistycznych środków?
Zakładanie strun w gitarze akustycznej to zadanie, z którym możesz poradzić sobie samodzielnie. Jeżeli jesteś jednak początkującym gitarzystą i obawiasz się, że mógłbyś uszkodzić instrument, możesz skorzystać z usług profesjonalisty.
Samodzielne uszycie torby nie musi być wcale trudne. Tym bardziej, że rękodzieło staje się coraz bardziej popularne, a w Internecie można znaleźć wiele poradników oraz filmów instruktażowych. Dowiedz się, jak uszyć torbę na zakupy lub do wózka.
Płyty gramofonowe, nazywane winylami, były popularne do lat 80. ubiegłego wieku, następnie zostały zastąpione innymi nośnikami. Jednak dzisiaj rośnie liczba miłośników winyli i co za tym idzie, słuchania muzyki na starych gramofonach. Jeśli również dopadł nas winylowy bakcyl i chcemy kupić gramofon, powinniśmy wcześniej nieco się dowiedzieć o tym urządzeniu.
Druga część niezwykle popularnej animowanej baśni Disneya już wkrótce w kinach. „Kraina lodu” pojawiła się na ekranach kin sześć lat temu i z miejsca skradła serca zarówno tych młodszych, jak i starszych widzów. Czym zaskoczy nas druga część?
Gotowanie powinno przede wszystkim sprawiać przyjemność. Nauka gotowania nie jest trudna, należy jedynie poświęcić mu trochę uwagi i dużo ćwiczyć – dzięki temu dania będą coraz smaczniejsze, co z pewnością docenią członkowie rodziny czy przyjaciele. Jak gotować popularne produkty, np. brokuły, bataty czy makaron, żeby były smaczne?
Marysia Rowińska mimo młodego wieku odnosi już ogromne sukcesy w gimnastyce sportowej. Dziś razem z trenerką Gabrielą Janik i założycielem szkoły gimnastyki Leszkiem Blanikiem, gościła w programie Dzień Dobry TVN i opowiedziała o sporcie.
Hokej na trawie to gra zespołowa, która przypomina unihokeja (hokeja halowego) i hokeja na lodzie. Inną nazwą hokeja na trawie jest po prostu hokej – używa się jej w tych państwach, w których hokej na lodzie nie jest zbyt popularny.
Choć niektórzy początków muzyki rockowej doszukują się już w pierwszej połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych, to powszechniejsze skojarzenie z tym gatunkiem muzycznym wywołują nazwy zespołów tworzących muzykę rockową w latach 80. Czym charakteryzuje się muzyka rockowa? Przyjrzyjmy się twórczości zagranicznych i polskich zespołów rockowych.
Jakub Muszyński wie, czym jest wytrwałe dążenie do celu i sportowa rywalizacja. Mimo choroby chłopak się nie poddaje. Kuba jest srebrnym medalistą ME w pływaniu juniorów z zespołem Downa.
Tunezja to afrykańskie państwo położone nad Morzem Śródziemnym, które jest bardzo popularną destynacją wśród polskich turystów. Jakie atrakcje oferuje Tunezja? Do Tunisu wybrał się Michał Cessanis, który udowadnia, że Tunezja to coś więcej niż morze i plaże.
Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gościły mistrzynie haftowania Joanna Galica– Dorula oraz mama Zofia Kin. Artystki opowiedziały o trudnym, ale efektownym rzemiośle. Skąd pomysł na haftowanie?
Wierzy w przyjaźń, miłość i zaufanie. W taki sposób tworzone są jego zdjęcia. Mówi o sobie, że jest najbardziej nieślubnym ze ślubnych fotografów. Rafał Bojar przez amerykański magazyn "Rangefinder" został uznany za wschodzącą gwiazdę fotografii. Nomad i obieżyświat. Z Rafałem spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.
Na przyswojenie zasad gry w szachy nigdy nie jest za późno. To gra, która poprawia zdolność logicznego myślenia i koncentracji. Poniższe informacje pozwolą ci zrozumieć podstawy szachów, dzięki czemu będziesz mógł pożytecznie spędzać czas.
Papier powstaje z rozdrobnionych włókien celulozowych (pochodzących najczęściej z drewna), które łączy się w zwartą masę na sicie, a następnie formuje w arkusze lub wstęgi. Ze względu na zastosowanie, a także grubość, fakturę i sposób pozyskiwania, papier możemy podzielić na różne kategorie. Jakie są rodzaje papieru i skąd pochodzi ten niezwykły materiał?
Tańce polskie tworzą ciekawy obraz regionów, z których się wywodzą. Ponadto w całości składają się na bardzo wielowymiarowy obraz polskiego tańca narodowego. Skoczność, tryb minorowy, obroty i skoki przy płynnych i dystyngowanych ruchach – wszystko to można znaleźć w tradycyjnych polskich tańcach.
12. listopada swoją premierę w Internecie miał utwór „Dumny z bycia psem”. W ciągu zaledwie tygodnia, teledysk naliczył ponad 600 tysięcy wyświetleń. Projekt ma na celu budowanie pozytywnego wizerunku Policji oraz wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gościli aspirant sztabowy Piotr Chwastowski i sierżant sztabowy Szymon Głuszek.
„Świąteczny dyżur” jest kolejną książką bestsellerowego pisarza Adama Kay’a, która w niekonwencjonalny sposób łączy w sobie zarówno radości, smutki, jak i absurdy siedmiu kolejnych świąt Bożego Narodzenia, które autor spędził jako lekarz na oddziale położniczym. Dziś w rozmowie z Anną Kalczyńską-Maciejowską i Andrzejem Sołtysikiem opowiedział o swoich doświadczeniach na oddziale porodowym oraz procesie twórczym towarzyszącym najnowszej książce.
Sprzedaż samochodu bywa kłopotliwa. Sposób na to znalazł mieszkaniec Kamiennej Góry, który zamieścił w Internecie oryginalny filmik mający pomóc mu rozreklamować auto. Dziś w Dzień Dobry TVN poznaliśmy rezultaty ogłoszenia.
Sweterek dla niemowlaka powinien być wykonany z naturalnych włóczek. Zrobienie swetra powinno być podzielone na etapy. Warto zrobić większy sweter. Do wykonania najlepiej wybrać lekkie i delikatne w dotyku włóczki.
Taniec klasyczny, zwany popularnie baletem, to jedna z najstarszych znanych form tańca scenicznego, wywodząca się z tańców dworskich. Obecnie taniec klasyczny stanowi bazę, od której rozpoczyna się naukę pozostałych technik tanecznych. Jaka jest jego historia? O tym, kiedy zacząć przygodę z baletem rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Anną Davies - choreografem, pedagogiem baletu i założycielką szkoły Młody Balet Polski.
Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka to wicemistrzyni świata w biegu 4x400 metrów. Poza sportem w życiu Patrycji niezwykle ważna jest nauka. Sportsmenka jest doktorantką ekonomii. O tym, jak udaje jej się łączyć sport z nauką i życiem rodzinnym - Patrycja od kilku tygodni jest szczęśliwą mężatką, opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN. Sprinterce towarzyszył mąż Tomasz Zawadzki.