Jak połączyć aktywność fizyczną i pomoc potrzebującym? Odpowiedź na to pytanie znają Paweł Jarosz i Paweł Warzocha, którzy w dwa tygodnie zamierzają pokonać kajakiem 500 km. Na co przeznaczą zebrane pieniądze?
Tomasz Piskorz zbudował dwuosobowy, czterokołowy rower, wspomagany silnikiem elektrycznym własnej konstrukcji. Jak działa ta futurystyczna maszyna? O tym jego twórca opowiadał w naszym programie.
Niesamowitego wyczynu dokonała Julia Modzelewska ze Zgorzelca. Jako jedyna w swoim przedziale wiekowym wykonała nurkowanie na Morzu Bałtyckim, schodząc na głębokość około 16 metrów na wrak "Groźny". Po 35 minutach pod wodą ustanowiła rekord i została najmłodszym płetwonurkiem na Bałtyku, który jest uznawany za jeden z najbardziej wymagających akwenów świata. O nietypowej pasji odważna dziewczynka i jej tata opowiadali w naszym programie.
Jakub Gręda jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich tancerzy. W trakcie swojej kariery wytańczył pięciokrotnie mistrzostwo świata i czternastokrotnie mistrzostwo polski. Jak zaczęła się jego przygoda z hip-hopem? Jakie ma jeszcze hobby?
Matylda Sołtysik to utalentowana 10-latka z Częstochowy, która niedawno wzięła udział w Hot16Challenge2. Jej występ z miejsca podbił serca internautów. Do udziału w akcji nominował ją tata, Jakub, który również jest muzykiem. W programie opowiedzieli o pasjach dziewczynki i o tym, jak powstał jej utwór.
„Lubię robić coś niekonwencjonalnego, coś czego nikt wcześniej może nie robił” – tak mówi o sobie Marcel Korkuś, nurek głębinowy, który charytatywnie bierze udział w akcjach poszukiwawczych zaginionych osób. W programie opowiedział o tym, co go motywuje i jakie są jego plany na przyszłość.
Zosia Piątek przy pomocy szydełka tworzy przedmioty użytkowe takie jak torebki, podstawki pod kawę czy koszyki. Naszym widzom zaprezentowała swoje prace i powiedziała, od czego zacząć przygodę z dzierganiem.
Robienie zdjęć dzikim zwierzętom - to pasja Magdaleny Bazyluk i Pawła Krefta. O swoim nietypowym hobby opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. Ile czasu wymaga zrobienie idealnej fotografii? Co może stanąć na przeszkodzie?
Wielu entuzjastów sztuki z radością przyjęło informację, że znowu można odwiedzać Muzeum Narodowe w Warszawie. O nowych zasadach funkcjonowania tej placówki porozmawialiśmy z pełniącym obowiązki dyrektora Łukaszem Gawłem. Co mogą zobaczyć zwiedzający? Na czym polega akcja #długwdzięczności?
30-letnia Amelia Bródka jest jedną z najbardziej znanych kobiet w światowej deskorolce. 10-ego roku życia miesza z rodziną w Stanach Zjednoczonych, gdzie zaliczana jest do najlepszych skaterek. Dwukrotna mistrzyni Europy i brązowa medalistka mistrzostw świata w lipcu miała reprezentować Polskę na Olimpiadzie w Tokio. W programie opowiedziała o swojej karierze i o tym, jak pandemia wypłynęła na jej plany.
Historycy-hobbyści z Oświęcimia na czele z Mirosławem Ganobisem nakręcili pełnometrażowy film o historii niezwykłego samochodu produkowanego w latach 30. XX wieku w ich rodzinnym mieście. W programie rozmawialiśmy z reżyserem o projekcie, legendarnym aucie i jego pasji do przeszłości.
Nadia Popczyk jest Polką, która uczy się w prestiżowej londyńskiej Royal Ballet School. Nowa codzienność przyszła do niej zupełnie niespodziewanie. W Dzień Dobry TVN młodziutka baletnica opowiedziała, jak wygląda jej dzień w szkole i jakie kryteria musiała spełnić, by się do niej dostać.
Cass Shin-Biegała wraz z mężem, Polakiem, porzucili dobrze zapowiadające się kariery w Hongkongu i przenieśli się na polską wieś. Jak mówią, to właśnie tutaj poczuli, czym jest prawdziwe szczęście. Poznajcie ich niesamowitą historię.
Jacek Mainka miłością do samolotów zapałał dzięki dziadkowi, który był mechanikiem w Dywizjonach 303 i 308. Razem z nim jako dziecko chodził na spotkaniach polskich pilotów, a potem stał się jednym z nich. Z czasem zainteresował się bardziej samolotami historycznymi i nawet miał okazję odbyć niezwykłe spotkani z córką marszałka Piłsudskiego.
Maj śmiało możemy ogłosić miesiącem poświęconym akordeonowi. Jego święto bywa wtedy obchodzone nawet trzy razy. Z tego też powodu porozmawialiśmy ze znanymi uczestnikami programu „Mam talent!”, którzy zauroczyli widzów swoją grą na tym instrumencie. Spotkaliśmy się też z akordeonistą Pawłem Nowakiem, który posiada ogromną kolekcję tych harmonii.
Jeśli chcemy cieszyć się smakiem warzyw i ziół z własnego ogródka, wcale nie musimy być działkowcami. Do założenia małej plantacji wystarczy balkon albo nawet parapet. Łukasz Skop prowadzący cykl „Co z tego wyrośnie?” opowiedział nam, jak założyć domowy warzywnik.
Lubisz majsterkowanie i twórcze zajęcia? To zadanie może Ci się spodobać. Przygotuj własnoręcznie lampę UFO. Mirella Firchał-Kępczyńska i Marcin Kępczyński prowadzący program „Para w remont” pokazali, jak krok po kroku wykonać ją w domowym warsztacie.
Tony Hawk rozsławił świat deskorolkowców, teraz w jego ślady idzie Oskar „Malfoy” Sawicki, który robi spektakularne triki na hulajnodze. Swój pseudonim zawdzięcza podobieństwu do Draco Malfoya – postaci znanej z serii o przygodach Harry’ego Pottera. „Czuję się czarodziejem. Różdżka to jest moja proteza, bo jest we wzorze drewna"– wyjaśnił Oskar Sawicki.
Wędkowanie to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Sprawia jeszcze więcej przyjemności, jeśli łowy są udane, a takimi może się pochwalić Sylwester Adamus. Chłopak złapał suma, który ważył ponad 40 kg. O swoich przygodach młody wędkarz opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Już jako dziecko uwielbiała rysować, jednak z czasem jej hobby zmieniło się w niezwykle udaną karierę. Natalia Madej to polska rysowniczka, której prace w ostatnim czasie cieszą się ogromnym uznaniem i popularnością. W programie opowiedziała o swojej pasji i sukcesie.
- Najpiękniejsze zdjęcia to te wykonane o świcie lub też przed nim - mówi fotograf, Przemysław Pulka. O tej "złotej" dla fotografów godzinie można wykonać najpiękniejsze fotografie, nie płosząc przy tym ptaków, które wciąż jeszcze śpią. Jakie jeszcze rady ma dla nas mistrz w fotografowaniu ptaków?
Odpowiednia prezentacja może sprawić, że nawet najbardziej pospolite danie będzie wyglądało na ekskluzywny przysmak. O estetyczny wygląd potraw dbają styliści jedzenia i to oni sprawiają, że na widok pięknie przygotowanych potraw cieknie nam ślinka. Sprawdź, jakie są tajniki tego zawodu.
Anna Senkara zabrała nas do malowniczego Cotswolds, w której swoją restaurację prowadzi Polak, Kuba Winkowski. Choć jego wnętrze liczy jedynie 9 m kw. potrawy przygotowywane są na najwyższym poziomie. Dowód? To właśnie Winkowski w 2019 roku zdobył tytuł najlepszego brytyjskiego kucharza.
Laura Bziukiewicz koronką zajmuje się od 19 lat. Nam zdradziła, gdzie zaczęła wykorzystywać frywolitkę, i w jaki sposób nadała nowoczesnego sznytu rodzinnej tradycji.
Joanna Kotas miała zostać logopedą. Ewentualnie rysowniczką, ponieważ forma ta była jej bliska od dziecka. Gdy urodziła dzieci, sprawy obrały inny kierunek, a Joanna spróbowała swoich sił w pisaniu ikon. Jedno z jej dzieł podbiło serca księży i innych miłośników obrazów z intencją.
Maciek Święcicki jest prawdziwym człowiekiem renesansu. Na co dzień pracuje jako inżynier, zaś po godzinach zajmuje się m.in. fotografowaniem i muzyką. Podczas kwarantanny odkrył też talent do rysowania, a jego dziełami zachwyciły się polskie gwiazdy. Zobacz, kogo sportretował.
Roboty wszelkiego typu już dawno przestały być jedynie wymysłem filmowców i pisarzy science-fiction. Zarówno naukowcy, jak i artyści tworzą nadzwyczajne maszyny, obok których nie sposób przejść obojętnie. Jednym z nich jest Sebastian Kucharski, rzeźbiarz, który konstruuje imponujących rozmiarów autoboty.
Pandemia nie oznacza, że artyści siedzą z założonymi rękami. Nawet ci, którzy swój debiut mają jeszcze przed sobą, mają szansę pochwalić się swoim talentem. Mogą wziąć udział w Kino 2020, czyli pierwszym w dobie kwarantanny konkursie filmowym. Jego organizatorem jest TVN Fabuła.
Umiejętność latania to marzenie wielu osób. Niektórym udaje się je spełnić. Żeby zostać pilotem trzeba posiąść ogromną wiedzę i nabyć wiele umiejętności. Wie o tym doskonale Magdalena Woch, pilotka, która z sukcesami realizuje swoją pasję od 10 lat.
Przedłużający się pobyt w domu wszystkim nam dają się we znaki, jednak czas ten jest szczególnie trudny dla osób starszych. Z powodu przymusowej izolacji wielu seniorów cierpi z powodu ograniczonego kontaktu z bliskimi i samotności. Z myślą o nich powstała inicjatywa, która zachęca do kontaktu z rodziną poprzez zabawę. Dowiedz się, na czym polega akcja Twój Dobry Duch.