"Moda na zielone", czyli zainteresowanie kolekcjonowaniem kwiatów. Za niektóre ludzie płacą kilka tysięcy złotych

W ostatnim czasie w polskim społeczeństwie, szczególnie wśród młodych ludzi, można zauważyć nowy trend - spora liczba osób zainteresowała się pielęgnacją i kolekcjonowaniem kwiatów. Jakie gatunki cieszą się największą popularnością?

Popularność kwiatów w pandemii

Okazuje się, że zwiększona popularność dotycząca uprawy domowych kwiatów wynika z panowania pandemii, a moda na zieleń to swego rodzaju pokoleniowy manifest. W Dzień Dobry TVN mówiły o tym dwa małżeństwa, które prowadzą własne kwiaciarnie.

W ostatnim czasie na pewno można zauważyć wzrost zainteresowania, jeżeli chodzi o rośliny. Po przede wszystkim dziwnym czasie pandemii, gdzie w ludziach obudziła się jakby chęć do opieki nad roślinami

- tłumaczył Mateusz Janeczek, właściciel kwiaciarni w Łodzi.

Jego żona, Luiza Janeczek, dodała z kolei:

Chodziło o to, że jeżeli ludzie nie mogli wychodzić, to jakby próbowali zastąpić czymś tę 'niewolę'. I po prostu każdy sobie organizował jakąś małą część zieleni w mieszkaniu , bądź właśnie na tarasie czy balkonie

Przez koronawirusa ich biznes nie podupadł, a wręcz przeciwnie - do niektórych jeździli z dostawami nawet po kilka razy.

Najpopularniejsze rośliny domowe

W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się zarówno egzemplarze łatwe w pielęgnacji, jak i takie rośliny, które są bardziej egzotyczne i trudno dostępne nawet za pośrednictwem dużych firm importujących rośliny do Polski.

Faktycznie coraz więcej osób poszukuje roślin innych. Nie takich marketowych, ale czegoś, co przyciąga uwagę i jest zupełnie oryginalne

- mówiła właścicielka kwiaciarni w Warszawie, Kamila Burchardt.

Wiadomo, że najbardziej pożądane są teraz m.in. oplątwy, czyli takie rośliny, które nie muszą być zakorzenione i żyją bez ziemi, a wszystkie składniki odżywcze pobierają z powietrza.

Mimo poluzowania obostrzeń, zainteresowanie kwiatami nie przestaje przybierać na sile. Stało się to formą nowego hobby, któremu trzeba poświęcić sporo czasu, by rośliny rosły i sprawiały satysfakcję.

Akcja ekochuliganów na warszawskiej Pradze. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?