kwiaty

  kwiaty

  W małych ogrodach coraz większą popularnością cieszą się rośliny cebulowe. Rzadko słyszy się jednak o gatunku, jakim jest kamasja, czyli niezwykle dekoracyjny kwiat pochodzący z Ameryki Północnej i Południowej. Kamasja świetnie prezentuje się na niskich bylinach kwiatowych, ładnie wyróżnia się na tle ozdobnych traw. To jednak nie wszystko, co warto wiedzieć o roślinie. Sprawdź, jakie mieszańce gatunkowe można wyróżnić oraz jak o nie dbać.

  Mimo że lato powoli się kończy i noce są już dużo chłodniejsze, to są rośliny, które nadal kwitną i cieszą nasze oczy. Są nimi m.in. hortensje. Jakiej pielęgnacji wymagają? Jak prawidłowo je przesadzać? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Jesień to dla wielu roślin czas, gdy szykują się do zimy i powoli tracą swój urok. Nie dotyczy to jednak marcinków, które właśnie o tej porze roku cieszą feerią ciepłych barw. Sprawdźmy, jak o nie dbać. 

  Czy wiesz, że niektóre rośliny ozdobne można także jeść? Dowiedz się, jakie ma wymagania i jak pielęgnować nasturcję jadalną. Sprawdź, które jej części można dodawać do posiłków, aby wzbogacić ich smak.

  Firletka smółka zachwyca intensywną barwą swoich liści. Na pewno nie sposób przeoczyć egzemplarzy tego gatunku w ogrodzie. Jej szerokie zastosowanie i nieskomplikowana pielęgnacja sprawiają, że roślina może być uprawiana nawet przez początkujących ogrodników. Co warto wiedzieć o firletce smółce? Poznaj sposoby jej rozmnażania i cechy charakterystyczne.

  Agawa to wspaniała roślina, która ma wiele zastosowań. Warto zrobić dla niej miejsce w domu. Na rynku można znaleźć wiele gatunków i odmian, które różnią się wyglądem i właściwościami. Którą z nich wybrać?

  Lilia afrykańska to bardzo ciekawa roślina o wielu różnych zastosowaniach. Jest atrakcyjna nie tylko w porze kwitnienia i zapada w pamięci każdego, kto choć raz na nią spojrzy. Sprawdźmy, w jakich warunkach będzie rosła najlepiej.

  Żeby podarować piękny bukiet komuś bliskiemu, latem można wykorzystać kwiaty dostępne na polach i poboczach dróg. Na jakie rośliny powinniśmy zwrócić uwagę i które wytrzymają w wazonie długi czas? Radzi ekspert Zygmunt Sieradzan, florysta.

  Tuberoza wonna jest mało znana w Polsce i nie jest uprawiana tak często, jak inne rośliny typowo ogrodowe. Jest jednak niezwykle ozdobna i może znajdować szerokie zastosowanie na działkach. Gdy chce się urozmaicić ogród i wprowadzić do niego oryginalne, rzadko spotykane rośliny, warto sięgnąć po tuberozę wonną. Jak wygląda uprawa tuberozy wonnej oraz czym charakteryzuje się ten gatunek?

  Bobrek trójlistkowy lub trójlistny jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych roślin. W Polsce jest jednak spotykany dość rzadko. Właściwości lecznicze mają jedynie liście bobrka, z których przygotowuje się odwary i napary. Ziele zaleca się wyłącznie do stosowania doraźnego. Sprawdź, z jakimi dolegliwościami pomaga się uporać bobrek i jak go uprawiać w oczku wodnym na przydomowej działce.

  Niebanalny bukiet z kwiatów i owoców z pewnością ucieszy każdego miłośnika roślin. Nasza gościni Ksenia Florińska od kilku lat zajmuje się tworzeniem kompozycji dosłownie ze wszystkiego. Najbardziej jednak kocha tworzyć zestawy z owoców. W studiu Dzień Dobry TVN pokazała krok po kroku, jak taki wykonać.

  Pracownicy Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego nie kryli podekscytowania. Zgodnie z zapowiedzią, w niedzielę 13. czerwca zakwitło dziwidło olbrzymie - gigantyczny kwiat, który może urosnąć nawet powyżej dwóch metrów. W ostatnich latach wyglądał, jakby stracił chęci do życia. Botanicy robili wszystko, aby je odzyskał i dalej się rozwijał. Wszelkie wysiłki się opłaciły. Przed ogrodem ustawiły się tłumy osób, które chciały zobaczyć niezwykłą roślinę na własne oczy.

  Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Zastanawiasz się, co podarować mamie? Prezentem, który zawsze się sprawdzi, będą kwiaty. Jeśli nie wiesz, które z nich warto wybrać na tę okazję, służymy pomocą.