rośliny domowe

  rośliny domowe

  Kwiaty i rośliny doniczkowe są piękną ozdobą domu. Zielone liście ożywią każde pomieszczenie i sprawią, że będzie bardziej przytulne. Jednak zbyt ciepła temperatura, brak światła lub nieumiejętne podlewanie mogą sprawić, że liście zaczną żółknąć i stracą swój urok. Jak tego uniknąć?

  Piękne, lecz trujące rośliny doniczkowe, mogą być wspaniałą ozdobą domu, ale równocześnie szkodzić zdrowiu jego mieszkańców. Nie warto ryzykować. Dlatego tak ważne jest, by znać trujące rośliny doniczkowe i zrozumieć na czym polega ich szkodliwość. Dzięki temu będziesz mógł bezpiecznie rozwijać swój domowy zielnik.

  Keramzyt jest coraz częściej stosowany w ogrodnictwie, ponieważ może wspomagać wzrost roślin. Stanowi dopełnienie podłoża i pomaga uzyskać bardziej optymalne warunki uprawy. Keramzyt ogrodniczy jest też alternatywą dla popularnej kory, ponieważ w przeciwieństwie do niej jest bardziej odporny na rozwój szkodników.

  Storczyki królują na parapetach milionów Polaków. To jeden z ulubionych kwiatów, choćby ze względu na to, że jest niezwykle barwny i potrafi zachwycić liczebnością kwiatów. Wiele osób jednak narzeka, że bardzo szybko usychają. Dlaczego tak się dzieje?

  Młode i wiekowe, bujne i dopiero wschodzące, te nadprogramowe albo po prostu niechciane – wszystkie rośliny doniczkowe, zamiast wyrzucać, można oddać do wybranego Punktu Adopcji Roślin, stworzonego w ramach wspólnej akcji marek WOKAS i Bricomarché w sześciu miastach Polski. Chętni, każdą z tych roślin mogą zabrać pod swój dach – zupełnie za darmo! Ale to jeszcze nie wszystko. Aby ułatwić adopcyjne początki, każda osoba, która zdecyduje się na przygarnięcie kwiatów, otrzyma 50 proc. zniżki na ziemię uniwersalną WOKAS SMART 5l.

  Ściany z roślin wpisują się w najgorętsze trendy. Wcześniej mogliśmy je podziwiać w biurowcach czy galeriach handlowych, obecnie większość z nas pracuje w domach, więc może warto odświeżyć mieszkanie i "zbudować" własną zieloną ścianę? Architekt Jonatan Kilczewski w Dzień Dobry TVN zademonstrował, jak to zrobić.

  Jest już wiosna, w związku z czym warto w zaciszu własnego domu zamienić aromatyczne świeczki na pachnące, kolorowe kwiaty. Które z nich najlepiej wybrać, by ożywić wnętrza? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała florystka, Anna Wojtala.

  W szarym, betonowym mieście można stworzyć własną zieloną oazę. Wystarczy w swoim mieszkaniu zastosować niezwykle modny styl wystroju wnętrz zwany urban jungle. Na czym polega, jak wygląda i jak go stworzyć?

  Jesienna, zazwyczaj deszczowa pogoda, dostarcza roślinom tyle wody, żeby te świeżo posadzone mogły się dobrze ukorzenić, a te o zimozielonych liściach w dobrej formie przetrwały zimę. A co z roślinami domowymi? One dostaną tylko tyle wody, ile im jej zapewnimy. O tajnikach podlewania opowiadał Łukasz Skop, autor cyklu "Co z tego wyrośnie?".

  Wiosną wiele osób postanowiło zmienić swoje balkony i parapety w kwietniki, zielniki i tropikalne lasy. Dla niektórych przygoda z ogrodnictwem okazała się jednak zbyt dużym wyzwaniem, przez co musieli pożegnać się ze swoimi zielonymi podopiecznymi. W programie rozmawialiśmy o tym, kiedy i jak możemy uratować nasze rośliny.

  Okres urlopowy to ciężki czas dla naszych roślin. Co zrobić, by kwiaty przeżyły wakacje? Najważniejsze, by rośliny dobrze nawodnić przed naszym wyjazdem. Co jeszcze? Z ogrodnikiem Łukaszem Skopem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Są osoby, które chciałyby mieć w domu rośliny, ale nie decydują się na nie, ponieważ kiedyś poniosły porażkę w ich uprawie. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy ogrodnika Tomasza Koka, aby pokazał nam te rośliny domowe, która są łatwe w pielęgnacji. Które z nich są królową i królem instagrama?

  Sukulenty to idealne rośliny dla tych, którzy za żadną cenę nie mogą utrzymać kwiatków na swoich parapetach przy życiu. Są bardzo niewymagające: prawie nie potrzebują wody i nie trzeba ich zasilać. Do życia wystarczy im odrobina słońca. Jak tworzyć z nich imponujące kompozycje? W Dzień Dobry TVN Ula Chincz i Anna Piotrowska pokazały, jak sadzić sukulenty. Podoba Wam się to, co razem zmajstrowały?

  Jesień i zima to czas kiedy rzadziej wietrzymy mieszkania, a grzejące kaloryfery dodatkowo wysuszają powietrze w naszych domach. To właśnie wtedy warto wspomóc się naturalnymi filtrami powietrza jakimi mogą być domowe rośliny. O tym jakie rośliny warto hodować w domu i jakie są ich właściwości opowiedziała nam, w studiu Dzień Dobry TVN, Klaudyna Hebda.