Pewnego razu obudził się i stwierdził, że ma dosyć codzienności. Zaczął spełniać swoje marzenia. Piotr Rychlicki opowiedział o tym, jak latanie paralotnią zmieniło jego życie i sprawiło, że stał się szczęśliwym człowiekiem.
Już 17 marca 2020 roku rusza jedno z najważniejszych wydarzeń kolekcjonerskich, niezwykła wiosenna aukcja dzieł sztuki. W tym trudnym czasie po raz pierwszy odbędzie się ona w sposób wirtualny. O jej przebiegu rozmawialiśmy z Iwoną Buchner-Grzesiak, prezes Domu Aukcyjnego Polswiss Art.
Paulina Splechta jest mieszkającą w Stanach Zjednoczonych fotografką, która specjalizuje się w wykonywaniu zdjęć porodowych. Jej zdjęcia są autentyczne i oddają wszystkie emocje. Praca Polki została ostatnio uznana za najlepszą na świecie w międzynarodowym konkursie.
Aleksandra Hoyles to polska influencerką, która zdobywa popularność w Wielkiej Brytanii. Na Instagramie pokazuje zdjęcia swojej rodziny, a jej konto obserwuje ponad 150 tys. osób. Opowiedziała nam, jak zaczynała i jak wygląda jej praca na co dzień.
Akrobatyka szybowcowa to obok jeździectwa druga sportowa konkurencja, w której kobiety rywalizują razem z mężczyznami. W tym roku po raz pierwszy w historii kobieta pokonała wszystkich panów! W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Patrycję Pacak, która opowiedziała nam o swojej wielkiej pasji. Co w lataniu jest dla niej najtrudniejsze?
Historia Oli i Piotra Stanisławskich zaczęła się od sąsiedztwa, a połączyła ich miłość do nauki. Od 20 lat popularyzują wiedzę o faktach i mitach. Pierwszy był blog, potem książka, filmy na YouTube i setki wykładów w całym kraju. Niedawno zostali laureatami konkursu Popularyzator Nauki 2019. W programie całą rodziną pokazali kilka fajnych doświadczeń wykorzystujących wodę.
Pani Czesława od ośmiu lat kolekcjonuje smerfy. Jej zbiory liczą kilkaset eksponatów. W ich zdobyciu pomaga cała rodzina. Poznajcie jej niezwykłą historię. O tym, jak pielęgnować w sobie wewnętrzne dziecko i nigdy nie utracić radości życia porozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN.
„La Folie! Retro Cabaret Show” przywołuje przedwojenny blichtr, urok dekadenckich rozrywek i form teatralnych. Zobaczcie ich wyjątkowy występ na naszej scenie. Skąd w młodych ludziach zamiłowanie do tego typu kabaretu?
- Palce są dla mnie najważniejszym elementem ciała. Myślę, że bez nogi bym sobie poradził, ale bez palców jednej ręki to już niestety nie. Palce tak naprawdę utrzymują mnie przy życiu – przyznaje Daniel Grupa, utalentowany pianista, którego drugą miłością po muzyce są góry i alpinizm. Jak godzi te dwie dziedziny? W kim ma największe wsparcie?
Mamo, ale ja chcę zdobywać medale – tak Kamila Stormowska przekonała swoich rodziców do uprawiania short tracku. Obecnie jest talentem polskiego łyżwiarstwa. Niedawno została najmłodszą Polką, która stanęła na podium prestiżowych zawodów pucharu świata. Kamila opowiedziała nam o swojej pasji. A co o niej mówią najbliżsi?
Od dziesięcioleci dinozaury stanowią obiekt zainteresowania popkultury i paleontologów. Te pradawne stworzenia kochają zarówno dorośli, jak i dzieci. Zobaczcie, jak wygląda prawdziwa kość szczękowa Tarbozaura. - Takie dinozaury polscy paleontolodzy wykopali na pustyni Gobi w latach 70. XX w. - powiedział Tomasz Sulej.
Kto powiedział, że skoki narciarskie to sport tylko dla mężczyzn? One postanowiły przełamać tę barierę i od najmłodszych lat ćwiczą na skoczni pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Poznajcie młode dziewczyny, dla których lęk wysokości nie istnieje.
Zorze polarne, nazywane niekiedy wiatrem słonecznym, to zjawiska świetlne, które przyjmują formę kolorowych łuków i wstęg rozciągających się na nocnym niebie. Refleksy powstają na wysokości około 100 kilometrów i najczęściej można je zaobserwować w okolicy biegunów. Zorze od wieków wzbudzają emocje i zainteresowanie. Jak powstają i w czym tkwi ich magia?
Stare maszyny rolnicze i traktory są jego ogromną pasją. Dla Franciszka Rychtera i jego syna Pawła inne tematy nie istnieją. Swoją wiedzą chętnie dzielą się z innymi. Odwiedziliśmy ich z kamerą Dzień Dobry TVN.
Obrazy malowane akwarelami i farbami olejnymi - takie najczęściej wiszą w naszych domach. A czy ktoś słyszał o obrazach z mchu i paproci? Są niezwykle oryginalne i efektowne. Zobaczcie, jak je wykonać.
- Pośmiejemy się, pogramy. Jest dwa w jednym. Coś dla duszy i dla ciała – przekonuje Izabela Golonka, która w rymanowskich „Mamuśkach” gra już od dwóch lat. Jak wyglądają ich treningi? Czy zawodniczki zawsze się ze sobą dogadują?
Agnieszka Prucia jest ceramiczką, która porzuciła pracę w korporacji i - jak sama o sobie mówi - dała się ponieść przeznaczeniu. Obecnie jej ceramiczne naczynia mają wielu miłośników. Nam Agnieszka opowiedziała o tym, jak zaczęła się jej przygoda z tą dziedziną sztuki i czy jest to zajęcie dla każdego.
Nie masz pomysłu, jak spędzić ferie z dzieckiem? Co powiesz na naukowe eksperymenty? W naszej kawiarence Joanna Ossowska-Rodziewicz, Dorota Ossowska i Krzysztof Hyżorek, pokazali, jak oswoić dzieci z naukami ścisłymi. Najlepiej poprzez zabawę! Co powiecie, żeby zrobić samopompujące się balony?
Fotografia to wielka pasja Piotra Żurka. Każdego dnia robi tysiące zdjęć, które dokumentują historie przypadkowo spotkanych ludzi. Wykonane przez siebie fotografie publikuje na blogu znajomi Nieznajomi.
Największy zbiór temperówek w Polsce posiada Bartłomiej Chodkiewicz, który gromadzi je od 37 lat. Jego kolekcja liczy blisko 1700 sztuk i wciąż się rozrasta. Swoją pasją zaraził córkę, 12-letnią Dominikę, która w przyszłości przejmie jego zbiory.
To rozwijająca się dziedzina sportu, ponieważ jest widownia. Można być gwiazdą i autorytetem – przekonuje Jarosław „PashaBiceps” Jarząbkowski, zawodowy gracz e-sportowy w grach serii Counter-Strike. Swoją rozpoznawalnością dorównuje samemu Robertowi Lewandowskiemu! Popularność e-sportu sprawiła, że coraz częściej są organizowane e-obozy. Na e-zimowisko zajrzeliśmy z kamerą dzień dobry TVN.
Na popularności zyskuje nowa viralowa zabawa, czyli wyzwanie zegara. Wykonać je mogą jedynie najbardziej wysportowani i rozciągnięci zawodnicy. Zobacz, jak z challengem poradzą sobie nasi prowadzący.
Jeżeli myślicie, że hip hop jest zarezerwowany dla młodzieży, to jesteście w błędzie. Przedstawiamy wam grupę taneczną „ YOŁ YOŁ Seniorzy”! W jej skład wchodzą panie i pan, którym nie brakuje wigoru i poczucia rytmu. O swojej pasji do tańca członkinie zespołu opowiedziały w studiu Dzień Dobry TVN.
Kobieta zmienną jest. Zwłaszcza jeśli jej pasją jest cosplay. Dowodzi tego przykład Joanny Bardzkiej, nauczycielki muzyki, która w wolnych chwilach zajmuje się tworzeniem kostiumów inspirowanych fikcyjnymi postaciami.
Pani Katarzyna Rzepczyńska pracowała w banku. Pewnego dnia postanowiła zmienić swoje życie i opuścić ciepłe biuro. Zaczęła budować monster trucki. Katarzyna Jaroszyńska wybrała się z nią na przejażdżkę.
Przed dzisiejszym programem Robert Stockinger nie umiał tańczyć salsy. "Prezentuję poziom zerowy" - zdradził. Czy w ciągu trzech godzin nadrobił braki? Zobaczcie! Swoje umiejętności zaprezentowała także Dorota Wellman, która uwielbia tańczyć.
Dawniej tkane makatki kojarzyły nam się z mieszkaniem babci. Obecnie moda na sztukę tkaną na krośnie wraca. O swojej działalności opowiedziały założycielki pracowni tkactwa artystycznego: Wiktoria Podolec i Jadwiga Lenart.
15-letnia Julia Zielińska to uczestniczka Mistrzostw Świata w hokeju kobiet U18. Od sierpnia mieszka w Finlandii, gdzie chodzi do szkoły i trenuje w jednej z najlepszych lig hokejowych na świecie. Skąd wzięła się pasja do sportu i jak wyglądały pierwsze dni na treningach? O tym zawodniczka i jej rodzice, Jola i Robert opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.
Adam Czeladzki jest niepełnosprawnym pilotem szybowca. Miłości do latania nie zakończył nawet niebezpieczny wypadek. O swojej pasji do szybownictwa opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Marta Szeliga-Frynia zapoczątkowała w swojej rodzinie pasję do curlingu. Dziś trenuje razem z mężem i dwójką dzieci, a ich marzeniem jest udział w Igrzyskach Olimpijskich. Czym jest ten sport i jakie są jego zasady? Na te pytania zawodnicy odpowiedzieli dziś w naszym studiu.