9-letnia projektantka mody z wielkim talentem. Ola wykonała już sto kreacji dla swoich modelek

Ola Adwent ma zaledwie 9 lat, a już szyje swoje pierwsze projekty. Dziewczynka umiejętności krawieckie trenuje, wykonując małe ubranka dla lalek. Jej wielkim marzeniem jest praca projektanta mody. Jak narodziła się jej pasja?

Młoda projektantka z wielkim talentem

Ola szyje od najmłodszych lat, a jej przygoda z modą zaczęła się zupełnie przypadkiem. Gdy dziewczynka miała 4 lata, mama kupiła jej zestaw do szycia. Wszystko po to, by Aleksandra nie spędzała całego wolnego czasu przed komputerem i telewizorem. Zajęcia manualne początkowo miały być tylko sposobem na oderwanie córki od kuszącej elektroniki, ale szybko okazało się, że Ola pokochała szycie.

Oczywiście na początku ja nawlekałam jej nitkę i zauważyłam, że ona pomimo pokłutych paluszków zaczęła się tym bawić. Spodziewam się, że talent odziedziczyła po mojej siostrze, która jest bardzo dobrą krawcową

- powiedziała mama Oli.
Ciocia dziewczynki, Anna Koryga zdradziła, że 9-latka chętnie odwiedza ją i podglądała prace przy większych projektach. Młoda projektantka bacznie obserwuje technikę szycia i uczy się nowych rzeczy.

Projekty Aleksandry Adwent

Ola szyje dla lalek żakiety, torebki, sukienki, płaszcze i spodnie. Jak przyznała, projekty stara się wykonywać zgodnie z panującymi w modzie trendami. W tym sezonie skupiła się na kokardach, falbankach i materiałach z motywem kropek. Największą frajdą są jednak prace nad sukniami, do których w ostatnim etapie można dodać wiele dodatków.
Jak wygląda tworzenie projektu od zera? Ola wszelkie inspiracje i pomysły czerpie z reklam oraz książek modowych. Najpierw przelewa na kartkę papieru autorskie pomysły i wykonuje szkice, a następnie trwa proces wybierania odpowiedniego materiału. Ostatni etap to szycie.

Szycie jednej kreacji często trwa kilka godzin, ale jeśli wymyślę sobie jakąś trudniejszą, to nawet kilka dni

– powiedziała Ola.
Młoda projektantka na swoim koncie ma już około stu gotowych kreacji. Ponadto Ola podkreśliła, że każdy strój szyje pod daną modelkę, a ma ich w swojej kolekcji aż 40. Dziewczynka dodała także, że lalki traktuje tak, jakby były prawdziwymi klientami. Po ukończeniu nowych projektów organizuje pokazy mody i przedstawia rodzinie nowe dzieła.
Wioletta Bara projektuje miniaturowe stroje historyczne. „Mam zamówienia z całej Europy, nawet z Australii”
Zobacz także:
Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00
Autor: Nastazja Bloch
Reporter: Justyna Piasecka
Pozostałe wiadomości