Najlepszy zawodnik e-sportowej Formuły 1
Tomasz Poradzisz ma 16 lat i jest kierowcą e-sportowej Formuły 1. - To wirtualny sport. Jazda odbywa się online, z domu. Potrzebne jest do tego odpowiednie stanowisko. Zaletą tego sportu jest to, że bardzo dobrze oddaje on rzeczywiste warunki, które panują na danej trasie - mówił w Dzień Dobry TVN Tomasz Poradzisz.
Warto dodać, że kierowcy e-sportowej Formuły 1 mają kierownicę, która jest podłączona do specjalnej stacji. - Oddaje ona siły, które oddziałują na kierowców podczas normalnej jazdy - mówił. Osoby, które zaczynały w e-sporcie, bardzo często przesiadają się później do prawdziwej Formuły 1. Na tym jednak nie koniec. - Duża część treningów zawodowych kierowców składa się właśnie z takiej wirtualnej jazdy - dodał Tomasz Poradzisz.
Ile czasu nastolatek poświęca na treningi? - One trwają około 2-3 godzin. Są bardzo wyczerpujące i myślę, że Tomek spędza znacznie mniej czasu przed komputerem niż przeciętny nastolatek - mówiła w Dzień Dobry TVN Marta Poradzisz, mama Tomasza.
Czy Tomek zostanie mistrzem Formuły 1?
Pani Marta dodała, że nie spodziewała się, że to, co miało być tylko zabawą, tak bardzo się rozrośnie, a jej syn będzie rozpoznawalny w świecie e-sportu. - Nie wybiegaliśmy tak daleko. I choć musieliśmy podpisać kontrakt w jego imieniu, to czasem do tej pory się zastanawiamy, czy to się dzieje naprawdę - mówiła.
Tomasz uczy się klasie o profilu matematyczno-fizycznym. Czy już wie, czym chciałby się zająć w przyszłości? - Nie chcę wiązać swojej przyszłości z czymś tak dynamicznym, jak e-sport. Pół roku gorszej formy może sprawić, że ktoś całkowicie wypada z gry - mówił Tomasz. Kierowca wyznał, że nauka wydaje mu się czymś bardziej stabilnym, dlatego też zamierza rozwijać się w tym kierunku.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.
Zobacz także:
- Niezwykłe fotografie mikroświatów. "To najpiękniejszy środek na odciski, jaki kiedykolwiek widziałem"
- Jako jedna z nielicznych zajmuje się porcelaną naszkliwną. Co to za technika?
- Malowanie na szkle – historia, techniki, rodzaje farb
Autor: Katarzyna Oleksik
Źródło zdjęcia głównego: j.dudek