samochód

  samochód

  Blokada rozrządu to narzędzie nieodzowne przy wszelkich pracach z tym elementem napędu. Przed rozpoczęciem prac rozrząd trzeba zablokować w pozycji uniemożliwiającej jego przesunięcie, aby później nie mieć kłopotu ze znalezieniem odpowiedniej pozycji rozrządu. Poszczególne koła zablokowane są w odpowiednich pozycjach i dzięki temu można wymienić łańcuch lub pasek bez ryzyka przesunięcia się kół na niewłaściwą pozycję.

  Planujesz podróż z psem i chcesz przygotować się do niej w sposób kompleksowy, aby Twój samochód nie ucierpiał? A może regularnie wyjeżdżasz ze swoim pupilem i potrzebujesz praktycznej i wygodnej maty na tylną kanapę auta? Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać matę do samochodu dla psa, abyście zarówno Ty, jak i Twój czworonóg cieszyli się spokojną podróżą.

  Szpachla to masa o uniwersalnym zastosowaniu. W zależności od składu można ją wykorzystywać do wyrównywania i wygładzania wielu powierzchni.

  Wizyta u mechanika samochodowego może być nie mniej stresująca niż ta u dentysty. Obawiając się wysokich kosztów naprawy, czy to zęba, czy auta, możemy odkładać go w nieskończoność. Warto jednak się zmobilizować, aby uniknąć zwiększenia kosztów. Sprawdź, co zrobić, aby wizyta u mechanika przebiegła bezstresowo i komfortowo. 

  W najnowocześniejszych samochodach coraz większy udział ma elektronika. Aby mieć nad nią pełny nadzór, na desce rozdzielczej musiało pojawić się coraz więcej kontrolek i różnego rodzaju wyświetlaczy. Tak duża liczba danych przekazywanych kierowcy niesie ze sobą spore ryzyko rozproszenia uwagi poprzez skupienie się na odczytywaniu wskazań, a nie na drodze. Może to doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji, a w konsekwencji do różnego rodzaju kolizji. Odpowiedzią na ten problem jest Head-up Display.

  Silniki benzynowe cały czas dominują na drogach. Wynika to z tego, że są trwalsze od silników diesla, dlatego ich zakup jest bardziej ekonomiczny. Silniki benzynowe zdecydowanie lepiej od diesli sprawdzają się też w ruchu po mieście. Starsze jednostki benzynowe wyróżniają się mniej skomplikowaną konstrukcją, natomiast nowsze są efektywniejsze i mają dużą wydajność. Ważne jest też ich coraz mniejsze spalanie.

  Inflacja rośnie, rosną również ceny używanych samochodów. W związku ze zmniejszeniem produkcji nowych aut, spada ich ilość na rynku wtórnym. Prognozy wskazują, że w najbliższych miesiącach tempo podwyżek nie będzie zwalniać. 

  Ekonomiczna jazda samochodem to inaczej mówiąc ecodriving. Jej podstawą jest taki sposób prowadzenia auta, aby zaoszczędzić możliwie jak najwięcej paliwa. Odpowiedni sposób jazdy może pozwolić na zaoszczędzenie 5–25 proc. paliwa.

  Wydawać się może, a nawet często natrafić można na opinie, że wielkie, globalne marki mają nieco inne priorytety niż ekologia. Okazuje się, że niekoniecznie. Dobrym przykładem jest właśnie marka BMW, powszechnie znana za sprawą pojazdów, które od 1916 roku wprowadza na rynek. Dlaczego? Co takiego robi? Spieszymy z odpowiedzią.

  Samochody z rynku wtórnego coraz częściej są do kupienia z dodatkową gwarancją, która ma uchronić nabywców przed dużymi kosztami napraw. Na takie oferty zdecydowali się m.in. bohaterowie reportażu programu "Uwaga! TVN" i bardzo tego pożałowali. Co ich spotkało, kiedy zgłosili usterkę do firmy gwarancyjnej?

  Bezbarwne spaliny wydobywające się z rury wydechowej świadczą o poprawnym działaniu silnika i jego podzespołów. Jeżeli jednak usuwane z rury wydechowej spaliny są zabarwione, to trzeba liczyć się z koniecznością wizyty u mechanika.