Natura to niewyczerpane źródło piękna i inspiracji. Nie trzeba podziwiać wysokich gór czy bezkresnych oceanów, aby przekonać się, jak wiele ma nam do zaoferowania. Czasami wystarczy spojrzeć na łąkę, by przenieść się w zupełnie inny świat, do którego przepustką jest aparat fotograficzny.
Niezwykły świat owadów
Konrad Krawczyk znalazł w sobie niezwykłą pasję. Zafascynowany naturą fotograf postanowił przyjrzeć się światu owadów i pająków, które fotografuje w olbrzymim powiększeniu. - Jak zbliżymy takiego owada, to okaże się, że wcale nie musimy iść na film science-fiction do kina, ponieważ kosmici są wśród nas.
Początkowo pasją Konrada nie była zachwycona jego dziewczyna, która nie rozumiała, co może być pięknego w nieprzyjemnie wyglądających robakach. - Nie potrafiłam tego zrozumieć, ponieważ to wszystko jest dla mnie niemiłe w dotyku - mówi Tetiana, partnerka fotografa. - Kiedy patrzę na te zdjęcia, to ślicznie to wygląda - dodaje.
Jak fotografować owady?
Kluczowy w fotografii tego swoistego mikrokosmosu jest dobór odpowiedniego sprzętu. - Najważniejszy jest aparat fotograficzny wraz z obiektywem, używam również statywu, szynę mikrofotograficzną oraz różnych uchwytów, dzięki nim mogę przytrzymać roślinę, na której siedzi owad - wylicza.
Konrad Krawczyk zaznacza również, że podczas plenerowych sesji fotograficznych niezwykle istotna jest organizacja, która rozpoczyna się od sprawdzenia pogody, skończywszy na poznaniu zwyczajów owadów i dostosowania do nich pory zdjęć.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.
Zobacz też:
Adopcje w Polsce. "Słyszałam: po co sobie taki problem bierzesz?"
Autor: Adam Barabasz
Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka