fotograf

  Jak udało jej się rozpocząć swoją przygodę z show-biznesem?

  Artysta uwiecznił znane, polskie aktorki.

  Ostatnio o Kevinie Ostajewskim zrobiło się głośno za sprawą ślubu Britney Spears i Sama Asghari. Fotograf polskiego pochodzenia jako jedyny podczas ceremonii robił bowiem zdjęcia parze młodej. O swojej pasji i pracy opowiedział w Dzień Dobry TVN. Jak udało mu się poznać popularne gwiazdy?

  Kevin Ostajewski okazał się polską reprezentacją na ślubie Britney Spears. Fotograf o współpracę został poproszony przez samego pana młodego.

  Fotografie jego autorstwa otrzymały specjalne wyróżnienie.

  Czym różni się fotografia od fotografiki? Czy fotografia jest sztuką? Ile w fotografii może być z malarstwa? Na wszystkie te pytania odpowiada historia Jana Bułhaka.

  Pavel Gomzyakov przez lata zajmował się fotografią ślubną w Mariupolu, a jego praca została uhonorowana wieloma nagrodami. Po wybuchu wojny w Ukrainie utalentowany artysta podjął decyzję o ucieczce z rodzinnego miasta.

  Na co zwrócić uwagę? Oto kilka istotnych wskazówek.

  Krzysztof Werema uwiecznia na swoich zdjęciach plemiona Sudanu. Obserwuje nie tylko ich codzienność, ale także jak zmienia się ich życie i to, co tradycyjne zderza się z tym, co nowoczesne. Jak powstają jego fotografie? O tym artysta opowiadał w Dzień Dobry TVN.

  W mediach społecznościowych żegna go wiele osób z show-biznesu.

  "Kluczem do sukcesu jest pora dnia".

  Paweł Bielec był autorem jednego z najważniejszych rozdziałów w historii krakowskiej fotografii, która zaczyna się w ostatnich latach XIX wieku i trwa do dziś. Legendarne atelier mieści się przy ulicy Karmelickiej. Zdjęcia retuszowane są tu na kliszy, a rezultat tego zabiegu jest lepszy niż współczesne filtry. Czy analogowa fotografia przetrwa w świecie, gdzie "każdy może być fotografem"?

  Julia Earhart jest młodą fotografką z USA, która wykonuje sesje zdjęciowe dla właścicieli starszych i chorych psów. Emocje utrwalone w jej obiektywie, są chwytającą za serce pamiątką.

  Maksymilian Dobroczyński wygrał w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Perły Polskiej Przyrody 2021 w kategorii Ptaki. O swojej pasji i zwycięskim zdjęciu pt. "Atak" opowiedział w Dzień Dobry TVN. Ile trwa zrobienie wyjątkowego ujęcia?

  Artur Wesołowski to znany polski fotograf, który pracował dla najważniejszych czasopism i kolorowych magazynów. Teraz zakochał się w ceramice i własnoręcznie wyrabia naczynia. Jak do tego doszło? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Drony od kilku lat cieszą się ogromną popularnością. W swojej pracy wykorzystują je także artyści, a robione z ich pomocą zdjęcia, zdobywają coraz większe uznanie. Drone Photo Awards to konkurs, którego celem jest wyłonienie najlepszej fotografii wykonanej właśnie dronem. Wśród tegorocznych laureatów konkursu znaleźli się także Polacy.

  Aneta i Antoine Brenti wpadli na pomysł, aby stworzyć podwodne studio fotograficzne. Metodą prób i błędów nauczyli się robić sesje, które dla modeli są jedyną w swoim rodzaju pamiątką. - Od dawna szukałam sposobu na nieograniczone możliwości realizacji moich szalonych wizji i to daje tylko woda - przyznała Aneta. 

  James Balog jest fotografem, którego dzieła często przedstawiają szokujące interpretacje zmieniającego się świata. W 2007 roku zainicjował naziemne fotograficzne badania lodowców. Narażał swoje życie wchodząc do lodowych szczelin. Nie powstrzymało go nawet chore kolano i niesamowite zimno. Robił to wszystko po to, by świat mógł zobaczyć, jak szybko lodowce topnieją.

  Mikołaj Roznerski jest uważany za jednego z najprzystojniejszych polskich aktorów, nie wszyscy wiedzą, że jest również ojcem. Artysta pokazał w mediach społecznościowych zdjęcie wykonane przez swojego syna. Internauci są pod wrażeniem talentu 10-letniego Antka.

  Łukasz Nazdraczew jest fotografem ekstremalnym. Koledzy po fachu mówią, że ma talent, bierze aparat i po prostu robi dobre zdjęcie. O swojej pasji opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Natura to niewyczerpane źródło piękna i inspiracji. Nie trzeba podziwiać wysokich gór czy bezkresnych oceanów, aby przekonać się, jak wiele ma nam do zaoferowania. Czasami wystarczy spojrzeć na łąkę, by przenieść się w zupełnie inny świat, do którego przepustką jest aparat fotograficzny.

  W końcu nastała wiosna, a prażące słońce oraz kwitnące kwiaty tylko zachęcają do tego, by wyjść na zewnątrz, wyciągnąć aparat i robić zdjęcia. Jak jednak wykonać takie, które zdobędą więcej "lajków" w mediach społecznościowych i zachwycą internautów? Oto podstawowe rady.

  Aż troje Polaków zostało docenionych w ramach World Press Photo 2021. Karolina Jonderko otrzyma nagrodę w kategorii "Projekty długoterminowe", Natalia Kepesz w kategorii "Porterty", a Tomasz Markowski w kategorii "Sport - zdjęcie pojedyncze".

  Karolina Jonderko, Natalia Kepesz i Tomasz Markowski są nominowani w różnych kategoriach do prestiżowej nagrody World Press Photo 2021. Wyniki 64. edycji zostaną ogłoszone 15 kwietnia. Fotografowie o swoich pracach opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Poza człowiekiem nie ma drugiego gatunku, który tak bardzo zmienia na lepsze środowisko wokół siebie, jak bóbr. Fotografowaniem życia tych niezwykłych zwierząt zajmuje się mieszkający w Bieszczadach Andrzej Czech. Swoimi zdjęciami i filmami biolog chętnie dzieli się w mediach społecznościowych, a o bobrzej pasji opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Marcin Tyszka od lat sprawdza się na fotelu jurora w programie "Top Model". Znany fotograf ocenia, robi piękne zdjęcia, a także podpowiada chętnym osobom, pragnącym zrobić karierę na wybiegach. Teraz jego talent został zauważony za granicą. Artystę zaproszono do niemieckiego programu, gdzie wystąpił u boku samej Heidi Klum.

  Zachęcenie ozdrowieńców do oddawania osocza - taki jest główny cel akcji "Portret za osocze". Składnik krwi może pomóc wyzdrowieć, skrócić czas trwania choroby, a tym samym przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. Dodatkowo dawca otrzyma wyjątkowe zdjęcie. Do projektu dołączyli fotografowie z całej Polski. O szczegółach opowiadała w naszym programie inicjatorka akcji Hanna Derecka.

  Latające maszyny budzą podziw i przykuwają wzrok, ale dla niektórych stają się wielką pasją. Plane spotterzy śledzą, obserwują i fotografują samoloty, które dla wielu często przelatują niezauważone. O swojej niezwykłej pasji opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Fotograf to osoba, która zawodowo zajmuje się robieniem zdjęć i ich obróbką. Często pracuje w trakcie ślubów i wesel, konferencji, a także innych ważnych wydarzeń. Pytanie o to, jak zostać profesjonalnym fotografem, zadają sobie przede wszystkim pasjonaci, dla których robienie zdjęć to hobby.

  Chris Niedenthal to legendarny fotoreporter, ikona europejskiej fotografii, archiwista PRL-u. Współpracował m.in. z takimi magazynami jak "Newsweek", "Time" i "Der Spiegel". Został też laureatem prestiżowego konkursu World Press Photo. Nam opowiedział o swojej niezwykłej pracy i ukochanej rodzinie.