fotograf

  fotograf

  James Balog jest fotografem, którego dzieła często przedstawiają szokujące interpretacje zmieniającego się świata. W 2007 roku zainicjował naziemne fotograficzne badania lodowców. Narażał swoje życie wchodząc do lodowych szczelin. Nie powstrzymało go nawet chore kolano i niesamowite zimno. Robił to wszystko po to, by świat mógł zobaczyć, jak szybko lodowce topnieją.

  Natura to niewyczerpane źródło piękna i inspiracji. Nie trzeba podziwiać wysokich gór czy bezkresnych oceanów, aby przekonać się, jak wiele ma nam do zaoferowania. Czasami wystarczy spojrzeć na łąkę, by przenieść się w zupełnie inny świat, do którego przepustką jest aparat fotograficzny.

  Zachęcenie ozdrowieńców do oddawania osocza - taki jest główny cel akcji "Portret za osocze". Składnik krwi może pomóc wyzdrowieć, skrócić czas trwania choroby, a tym samym przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. Dodatkowo dawca otrzyma wyjątkowe zdjęcie. Do projektu dołączyli fotografowie z całej Polski. O szczegółach opowiadała w naszym programie inicjatorka akcji Hanna Derecka.

  Fotograf to osoba, która zawodowo zajmuje się robieniem zdjęć i ich obróbką. Często pracuje w trakcie ślubów i wesel, konferencji, a także innych ważnych wydarzeń. Pytanie o to, jak zostać profesjonalnym fotografem, zadają sobie przede wszystkim pasjonaci, dla których robienie zdjęć to hobby.

  Wiki Science Competition to międzynarodowy konkurs, którego celem jest zgromadzenie zdjęć dokumentujących świat nauki. W wyniku tego na całym świecie co roku tysiące zdjęć zasilają Wikimedia Commons, poszerzając zasoby wolnej wiedzy. Tegoroczną edycję wygrała fotografia rodzącej dafni, czyli drobnego wodnego zwierzęcia z grupy wioślarek. Zwycięską pracę wykonał Marek Miś.

  Bartek Bera od lat fotografuje wojskowe samoloty i śmigłowce podczas sesji w powietrzu. Jest pierwszym polskim fotografem, którego zdjęcia znalazły się na okładkach prestiżowych magazynów lotniczych z całego świata. Jak przygotowuje się do sesji, które odbywają się w powietrzu? Co mówią o nim piloci, z którymi współpracuje? Co przynosi mu największą satysfakcję w tej pracy?

  Guillermo Kahlo jest uznanym meksykańskim fotografem. Jego babcią cioteczną była znana na całym świecie malarka Frida Kahlo. Czy miał szansę ją poznać? Na jakim typie fotografii skupia się Guillermo? Dlaczego lubi robić zdjęcia w studiu?

  Na rozmowę z Alexim Lubomirskim - oficjalnym fotografem ślubnym księcia Harry’ego i Meghan Markle, musieliśmy uzyskać zgodę Pałacu Królewskiego! W Rozmowie z Kingą Rusin zdradził m.in.: jak to się stało, że to właśnie on został wybrany przez książęcą parę, jak zmieniło to jego życie i jak pracowało mu się z Księciem Harry'm i Meghan.

  Jakub Szymczuk spędza każdy dzień w otoczeniu prezydenta RP Andrzeja Dudy i można śmiało powiedzieć, że nie spuszcza go z oka. Jest osobistym fotografem Andrzeja Dudy, w przeszłości był znanym fotografem prasowym. Spotkała się z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Jak wygląda jego dzień pracy i co w pracy osobistego fotografa prezydenta jest największym wyzwaniem? Z którego zdjęcia jest najbardziej dumny?

  Modelka Zuzanna Bijoch i fotograf Marcin Tyszka kolejny raz spotkali się na sesji zdjęciowej. Z jakiej okazji? Lubią ze sobą współpracować? Jak długo się znają? Co się wydarzyło, kiedy Zuza pierwszy raz pozowała przed obiektywem Marcina? Oboje byli gośćmi Dzień Dobry TVN.

  Joel Sartore to fotograf National Geographic. Od 12 lat fotografuje zwierzęta na "czystym", czyli białym lub czarnym tle. "Chodzi o to, że patrzymy temu zwierzęciu prosto w oczy" - tłumaczy. Dlaczego za życiowy cel obrał sobie sfotografowanie wszystkich istniejących gatunków zwierząt? Co sadzi o hodowaniu dzikich zwierząt w domu? I który polski ogród zoologiczny uważa za jeden z najlepszych na świecie?

  Monika Walecka, piekarz i fotograf, w kuchni Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej chlebowej pasji i przygotowała: tosty z sałatką z grillowanego łososia, sałatkę z kopru włoskiego, truskawek i parmezanu, kremówkę w kieliszku, ziemniaczane hasselbaki z cheddarem, boczkiem i jalapeno. Skorzystajcie z jej przepisów!

  Filip Wolak pochodzi z Torunia, a od 17 lat mieszka w Nowym Jorku. Jest jednym z fotografów największych muzeów za oceanem. Światową sławę przyniosły mu zdjęcia robione z samolotu. W zeszłym roku został uznany najlepszym autorem fotografii architektury na największym na świecie konkursie fotograficznym. O swojej pracy i pasji do latania powiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Łukaszowi Radwanowi. Jak powstają podniebne fotografie Filipa?

  Jaka historia kryje się za zdjęciem Anny Bedyńskiej, które podczas Grand Press Photo 2017 otrzymało nagrodę "Zdjęcie Roku 2017"? Zobaczcie relację z wręczenia nagród i kilka z 5200 zdjęć, spośród których wyłonieni zostali zwycięzcy.