Już niedługo amerykańskie święto futbolu. Co warto wiedzieć o Super Bowl 2024?

Futbol amerykański
Już niedługo amerykańskie święto futbolu. Co warto wiedzieć o Super Bowl?
Źródło: Thomas Barwick/GettyImages
Już wkrótce odbędzie się Super Bowl 2024. Mecz co roku przyciąga uwagę milionów fanów. To najważniejsze i najchętniej oglądane wydarzenie sportowe w amerykańskiej telewizji. Kiedy się odbędzie i kto na nim zagra?

Amerykański sen

Źródło: Dzień Dobry TVN
Zakochany w USA
Zakochany w USA
Młoda Polka robi karierę filmową w USA
Młoda Polka robi karierę filmową w USA
Qczaj w USA
Qczaj w USA
Młoda harfistka robi karierę w USA
Młoda harfistka robi karierę w USA
Jak dwie krople wody?
Jak dwie krople wody?

Super Bowl - co to za wydarzenie?

Super Bowl uznawane jest za najważniejsze wydarzenie roku w futbolu amerykańskim. W toku rozgrywek wyłaniany jest mistrz National Footbal league (NFL), w tym roku na sezon 2023. Po raz pierwszy Super Bowl odbędzie się w Las Vegas Valley i stanie Nevada. Mecz transmitowany będzie w ogólnokrajowej telewizji i przez stację CBS, na antenie Paramount+ oraz w sieci Nickelodeon. W Polsce transmisję będzie można oglądać w telewizji i portalach streamingowych.

Wydarzenie to jest na tyle ważne dla Amerykanów, że inne wydarzenia, które odbywają się w tym samym czasie zostają przesunięte. Przykładowo najnowszy odcinek "Detektyw: Kraina Nocy" dostał nową datę emisji w związku z rozgrywkami.

Kiedy Super Bowl 2024?

Super Bowl odbędzie się w nocy z 11 na 12 lutego, czyli w nocy z niedzieli na poniedziałek. Mecz rozegrany będzie o godzinie 0:30 czasu polskiego, w Allegiant Stadium w Paradise pod Las Vegas w Nevadzie.

Kto zagra na Super Bowl 2024?

W meczu zmierzą się drużyny San Francisco 49ers i Kansas City Chiefs. Faworytem do wygranej jest drużyna z z San Francisco, mimo, że to drugi zespół jest obrońcą tytułu. Jest to jednak nie lada wyzwanie, bo od 19 lat żadnej drużynie nie udało się utrzymać tytułu NFL. 

Tegoroczne wydarzenie podczas Halftime Show uświetnią Usher i holenderski DJ Tiesto.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej informacji o sporcie przeczytasz na eurosport.tvn24.pl

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko/Regina Łukasiewicz

Źródło: eurosport.tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Thomas Barwick/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości