Tommorowland słynie ze spektakularnej głównej sceny, która sama w sobie stanowi niesamowitą wizualną atrakcję. Pokazy świateł, fajerwerków i laserów to nieodłączny element koncertów na tym festiwalu. Co roku w lipcu gromadzi on ogromną ilość fanów muzyki elektronicznej. Festiwalowicze pod gołym niebem tańczą do granych na żywo koncertów.
Dalsza część artykułu poniżej.
Muzyka
Jaka jest historia Tomorrowland?
Wiele osób w Polsce może zastanawiać się, czym jest Tomorrowland, ponieważ festiwal ten organizowany jest w Belgii. Impreza po raz pierwszy odbyła się w 2005 roku. Od początku odbywa się w Boom, miejscowości położonej kilkanaście kilometrów od Antwerpii. Samo miasteczko jest dość niepozorne i liczy mniej niż 20 tysięcy mieszkańców. Dzięki Tomorrowland raz w roku staje się światową stolicą muzyki elektronicznej. Poza tym wyjątkowym czasem szalonych zabaw na świeżym powietrzu, miejsce to jest bardzo spokojne.
Patrząc na archiwalne zdjęcia z dotychczasowych edycji imprezy, można zauważyć, jak przez te kilkanaście lat wydarzenie rozrastało się, a główna festiwalowa scena stawała się coraz bardziej spektakularna. W pierwszej edycji wzięło udział zaledwie 10 tysięcy słuchaczy. Piętnaście lat później, w 2019 roku, na wszystkich koncertach bawiło się już w sumie 400 tysięcy osób. Pokazuje to, jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się Tomorrrowland oraz królujący na nim rodzaj muzyki. Ile ludzi chciałoby jednak tam przybyć? Tempo, w jakim wyprzedają się bilety, pokazuje, że dużo więcej, niż pozwalają na to możliwości organizatora.
Tomorrowland – bilety i zakwaterowanie
Co roku zakup biletów na Tomorrowland stanowi dla fanów wydarzenia prawdziwe wyzwanie. W 2019 roku cała pula wyprzedała się w mniej niż godzinę. Wiele osób narzeka na to, że strona internetowa festiwalu zawiesza się, nie odświeża i występują problemy z nabyciem wymarzonej wejściówki. Organizatorzy nie są w stanie zbyt wiele na to poradzić. Zainteresowanie festiwalem jest po prostu zbyt duże. Bilety kosztują niemało, jednak to nie odstrasza potencjalnych nabywców.
W 2019 roku cena za bilet na pojedynczy dzień festiwalu zaczynała się od 105 euro. Najtańszy karnet na trzy dni kosztował natomiast 249 euro. Zakup najdroższej festiwalowej opcji wiązał się z wydaniem 510 euro. W ramach karnetu uczestnik miał wstęp na wszystkie koncerty, a także dostęp do strefy VIP oraz obszaru DreamVille z noclegami. Już niedługo po zamknięciu sprzedaży w Internecie, można było odnaleźć oferty odsprzedaży kilkukrotnie przebijające cenę wyjściową. Mimo to fani festiwalu Tomorrowland byli w stanie zapłacić tyle za pojedynczy bilet lub karnet.
Transmisja festiwalu na żywo
Organizatorzy wydarzenia na szczęście biorą pod uwagę rzesze fanów muzyki elektronicznej, którzy nie mają możliwości przybyć na miejsce. Festiwal posiada swój oficjalny kanał na YouTube, na którym koncerty są transmitowane. Realizacja jest na bardzo wysokim poziomie, więc samo oglądanie występów stanowi wyśmienitą okazję do przeżycia niesamowitych emocji. Również przybywający, którym dane jest uczestniczyć w koncertach na żywo, później chętnie do nich wracają bądź sięgają po archiwalne nagrania. Są to często niesamowite pokazy muzyczne i wizualne. Liczba osób subskrybujących kanał na YouTube w 2019 roku przekraczała 8 milionów. To pokazuje, jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się Tomorrowland.
Możliwości noclegowe na Tomorrowland
Część festiwalowych karnetów obejmuje wejście na pole namiotowe. Ze względu na położenie w niedużej odległości od miejsca koncertów jest to zdecydowanie najwygodniejsza opcja noclegu. Można skorzystać również z ofert prywatnych kwater w Boom. Ciekawa jednak wydaje się również możliwość nocowania w Antwerpii. Miasto znajduje się kilkanaście kilometrów od festiwalu Tomorrowland, dlatego dojeżdżanie tam po koncertach i powrót następnego dnia po południu na dalsze występy nie powinno stanowić problemu.
W samej Antwerpii można znaleźć wiele możliwości zakwaterowania. Od pól namiotowych przez hostele, po kilkugwiazdkowe hotele. Samo miejsce jest również interesujące z turystycznego punktu widzenia. To bardzo ładne miasto, określane nawet jako jedno z ładniejszych w Europie. Niezwykle urokliwe są zwłaszcza wąskie uliczki odchodzące od rynku. Jednym z bardziej znanych punktów jest pomnik siusiającego chłopca. Nawet przyjeżdżając wyłącznie na Tomorrowland, warto poświęcić dzień na zwiedzenie tego miasta.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Jak zacząć tworzyć muzykę na komputerze i z jakich programów korzystać?
- Muzyka trance – czym się charakteryzuje i kto ją tworzy?
- Historia i rodzaje muzyki house
Autor: Adrian Adamczyk
Źródło zdjęcia głównego: Sammyvision/GettyImages