festiwal muzyczny

  Festiwal muzyczny Rockowa Noc, który co roku odbywa się w Rzeszowie tym razem stał się miejscem wyjątkowego wydarzenia charytatywnego. Połączył bowiem siły z ukraińskim festiwalem Faine Misto, który przez lata organizowany był w Tarnopolu.

  Co zaśpiewają artyści?

  Na scenie m.in. House of Death, Clutch, Voo Voo, Kwiat Jabłoni, Ørganek, czy Strachy na Lachy.

  W sierpniu w trójmiejskiej Operze Leśnej wystartuje TOP OF THE TOP Sopot Festival 2022. Miłośnicy muzycznych wrażeń z niecierpliwością oczekują na występy rodzimych artystów, ale nie pozostają też obojętni na fakt, że już niebawem po raz kolejny zostanie wręczona prestiżowa statuetka Bursztynowego Słowika. Jak zwykle zawalczą o nią wyjątkowi wykonawcy. Kto weźmie udział w tegorocznym konkursie #TOP OF THE TOP CHALLENGE?

  Wielkimi krokami zbliża się Top Of The Top Sopot Festival. To wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników muzycznych wrażeń, ale i dla artystów, którzy zaprezentują swoje umiejętności na scenie Opery Leśnej.

  Jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce zbliża się wielkimi krokami.

  Hip-hop to gatunek muzyczny, który ma w Polsce ogromną grupę fanów. To właśnie z myślą o nich powstał Sun Festival w Kołobrzegu. Kiedy odbędzie się impreza? Jakie gwiazdy na niej wystąpią?

  Wydarzenie łączyć będzie występy gwiazd z koncertami artystów, którzy dopiero czekają na odkrycie.

  Niektóre przedmioty trzeba zostawić w depozycie.  

  Festiwal „Zdobywcy Fryderyków” to nowa i jedyna w swoim rodzaju impreza na mapie wydarzeń muzycznych w Polsce. W jednym miejscu spotkają się największe nazwiska polskiej sceny. A to wszystko za sprawą Marcina Bachary, organizatora wydarzenia, i Łukasz Koczan, zastępca dyrektora Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku, z którymi rozmawiała Agata Zjawi

  Wkrótce rozpoczną się letnie festiwale muzyczne. Długo wyczekiwane wydarzenia wracają po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Również Kraków Live Festiwal 2022 zapowiada doskonałą zabawę, a fani zachwycili się pierwszą ujawnioną gwiazdą.

  Orange Warsaw Festival wraca po przerwie wymuszonej pandemią COVID-19. Organizatorzy muzycznego wydarzenia ogłosili, kto wystąpi w czerwcu na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. Jakie nazwiska znalazły się na liście? Sprawdź line-up.

  Artysta może zostać usunięty z kolejnej ważnej imprezy. Fani festiwalu Coachella protestują przeciwko obecności muzyka w line-upie.

  Gdzie odbędzie się festiwal?

  Sprawdź godziny koncertów i jak można na nie dojechać.

  Amerykańska piosenkarka wystąpi na największym brytyjskim festiwalu muzycznym – Glastonbury Festival. 19-letnia gwiazda jest najmłodszym headliderem w historii wydarzenia. Kiedy i gdzie będzie można obejrzeć koncert wokalistki?

  Ewa Bem wróciła po 4 latach nieobecności na scenie i w mediach. Wielkim wydarzeniem, zarówno dla wokalistki, jak i jej fanów będzie występ podczas Top of the Top Sopot Festival 2021 w Operze Leśnej. Jak Ewa Bem przygotowuje się do koncertu i co czuje na myśl, że znowu spotka się z publicznością? O tym rozmawiała z Kamilą Glińską z dziendobry.tvn.pl.

  Rozpoczynający się w czwartek 29 lipca Pol’and’Rock Festival to jedna z największych i najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, będzie się odbywał w reżimie sanitarnym. Najważniejsze dla organizatorów jest bezpieczeństwo jego uczestników. - Większość z nich musi być w pełni zaszczepiona, bo taki jest warunek uzyskania zgody na imprezę masową – tłumaczy Jerzy Owsiak, pomysłodawca i szef Pol’and’Rock Festival.

  W Poznaniu rozpoczął się Malta Festival, który potrwa do 29 czerwca. To jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych Europy Środkowo-Wschodniej, które prezentuje międzynarodowy program teatralny, muzyczny, taneczny oraz filmowy. O tegorocznych atrakcjach w Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli Grażyna Torbicka i dyrektor festiwalu, Michał Merczyński.

  Po 20 latach od występu na pierwszym Open'erze w historii zespół The Chimical Brother ponownie pojawi się na lotnisku w Gdyni. Niesamowity powrót Ed Simmonsa i Tom Rowlandsa to wielka niespodzianka dla fanów Open'era.

  Open'er 2020 nie odbędzie się. Tegoroczna edycja festiwalu została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa. Jednak organizatorzy na całego zabrali się za planowanie przyszłorocznej imprezy. Ogłosili własnie pierwszych headlinerów. Kto zagra na Open'er 2021 w Gdyni?

  Już dziś rusza Festiwal poświęcony pamięci zmarłego w maju 2017 roku Zbigniewa Wodeckiego. To okazja do wysłuchania wielkich przebojów artysty w nowych aranżacjach. Na Festiwalu wystąpią przyjaciele muzyka. Kogo zobaczymy na scenie? Skąd nazwa na "Wodecki Twist Festiwal" i jak wyglądało przygotowanie całego przedsięwzięcia? Z organizatorką i córką zmarłego artysty Katarzyną Wodecką-Stubbs rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Nasza dziennikarka Katarzyna Jaroszyńska spotkała się w Katowicach z Pauliną Przybysz, która wystąpiła podczas Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, największego festiwalu muzyki elektronicznej w Polsce.