festiwal muzyczny

    festiwal muzyczny

    Rozpoczynający się w czwartek 29 lipca Pol’and’Rock Festival to jedna z największych i najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, będzie się odbywał w reżimie sanitarnym. Najważniejsze dla organizatorów jest bezpieczeństwo jego uczestników. - Większość z nich musi być w pełni zaszczepiona, bo taki jest warunek uzyskania zgody na imprezę masową – tłumaczy Jerzy Owsiak, pomysłodawca i szef Pol’and’Rock Festival.

    W Poznaniu rozpoczął się Malta Festival, który potrwa do 29 czerwca. To jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych Europy Środkowo-Wschodniej, które prezentuje międzynarodowy program teatralny, muzyczny, taneczny oraz filmowy. O tegorocznych atrakcjach w Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli Grażyna Torbicka i dyrektor festiwalu, Michał Merczyński.

    Już dziś rusza Festiwal poświęcony pamięci zmarłego w maju 2017 roku Zbigniewa Wodeckiego. To okazja do wysłuchania wielkich przebojów artysty w nowych aranżacjach. Na Festiwalu wystąpią przyjaciele muzyka. Kogo zobaczymy na scenie? Skąd nazwa na "Wodecki Twist Festiwal" i jak wyglądało przygotowanie całego przedsięwzięcia? Z organizatorką i córką zmarłego artysty Katarzyną Wodecką-Stubbs rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

    Nasza dziennikarka Katarzyna Jaroszyńska spotkała się w Katowicach z Pauliną Przybysz, która wystąpiła podczas Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, największego festiwalu muzyki elektronicznej w Polsce.