Tango jako taniec prawdy. Co mówi o relacji? "Czasami emocje buchają"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Tango argentyńskie – taniec zmysłów
Tango argentyńskie – taniec zmysłów
Wpływ tańca na rozwój dziecka
Wpływ tańca na rozwój dziecka
6 letnia Martynka – wicemistrzyni świata w Jazz Mini
6 letnia Martynka – wicemistrzyni świata w Jazz Mini
15-letnia mistrzyni tańca współczesnego
15-letnia mistrzyni tańca współczesnego
Taniec jako pasja i sposób na życie
Taniec jako pasja i sposób na życie
Na czym polega terapia tańcem i ruchem?
Na czym polega terapia tańcem i ruchem?
High heels dance, czyli taniec na szpilkach
High heels dance, czyli taniec na szpilkach
Mistrzowski taniec na dzień dobry
Mistrzowski taniec na dzień dobry
„Usłyszeć taniec” – wyjątkowy pokaz stepowania
„Usłyszeć taniec” – wyjątkowy pokaz stepowania
„Usłyszeć taniec”, czyli mistrzowie stepowania
„Usłyszeć taniec”, czyli mistrzowie stepowania
Tango argentyńskie – taniec zmysłów - występ
Tango argentyńskie – taniec zmysłów - występ
11 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tanga. Z tej okazji przypominamy wizytę w Dzień Dobry TVN tancerki Anny Końciak oraz nauczyciela Jakuba Milongę. Specjaliści opowiedzieli nam nieco więcej o sensualnym i eleganckim tańcu, a także wyjaśnili, dlaczego przyciąga rzesze ludzi na całym świecie.  

Tango – taniec prawdy

Tango to uczucie, miłość do muzyki i pełna akceptacja partnera w tanecznym objęciu. Kto to czuje, ten tańczy tango. Jednak nauka kroków to złożony proces fizyczny, psychologiczny i socjalny.

- W tangu chodzi o to, żeby spotkały się dwie zupełnie różne osoby i żeby umiały znaleźć wspólny mianownik. Bez tego poszukiwania drugiej osoby, tanga nie będzie. Prędzej czy później ludzie się docierają. Czasami emocje tak buchają, że ta miłość taneczna potrafi się przerodzić na coś więcej. Duża część osób, które do nas chodzą, są parami życiowymi – powiedział Jakub Milonga.

Dorota Wellman zwróciła uwagę, że tango jest także tańcem prawdy. To właśnie na parkiecie widać, czy partnerzy pasują do siebie, czy wręcz przeciwnie.

- W tańcu czujemy, jaka jest między nami prawdziwa relacja. Tango ujawnia prawdę wewnętrzną o nas. W tym tańcu należy się otworzyć na partnera, na muzykę, możliwości, jakie taniec niesie. To jest przede wszystkim taniec improwizowany – powiedziała Anna Końciak.

Milonga – co to takiego?

Milongi to esencja tanga, o wiele ważniejsze niż kursy czy słuchanie muzyki w filharmonii. To na nich dzieje się cały spektakl, cała gra z jej wyrafinowanymi szczegółami i banalnymi oklepanymi społecznie kliszami. To na milongach, a nie na kursach można "poczuć" tango, jego smak – przyznał nauczyciel.

- Milonga to jest wieczorne tańczenie tanga. Przychodzą ludzie niezależnie od tego, czy potrafią tańczyć, czy stawiają pierwsze kroki. Przychodzą osoby i w parach, i solo. Większość osób dobrze się bawi, bo często zmieniamy się parami – powiedział.

Tango argentyńskie – taniec zmysłów - występ
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości