wyścig

  wyścig

  "Wyścig dookoła smaku" to nie lada gratka dla fanów kuchni i szeroko pojętych kulinariów. W każdym odcinku nowego show czterech utalentowanych kucharzy rywalizuje o zwycięstwo, przyrządzając potrawy z różnych zakątków świata. Jednocześnie dzięki technologii ekranów LED wirtualnie przenoszą się do tych miejsc, aby w pełni poczuć atmosferę kraju, którego potrawy przyrządzają. Nowa seria discovery+ Originals zadebiutowała w Playerze 29 lipca.

  Adam Kornacki, dziennikarz TVN Turbo: "To są nielegalne spotkania ludzi, którzy chcą się wyszaleć. Nie łączmy, błagam, piractwa drogowego ze słowem wyścig, czy rajd. (...) Jest to wszystko skrajnie niebezpieczne". Kim są ludzie, którzy ścigają się ulicami miast? Jakimi cechami osobowości się charakteryzują? Jaką potrzebę realizują narażając przy tym na szwank zdrowie i życie swoje oraz przypadkowych osób? "Dlaczego to robią? (...) w 40-to milionowym narodzie mamy JEDEN homologowany tor wyścigowy. Jeden, słownie JEDEN. Na którym, uwaga, panuje strefa ciszy... (...). Nie mamy gdzie się ścigać, mamy czym się ścigać - dlatego robimy to nielegalnie"

  Na czym polega drifting? Czym różnią się samochody używane w tym sporcie od zwykłych aut? Czy to prawda, że Piotr Więcek nauczył się jazdy bokiem na symulatorze i czym dla niego jest udział w zawodach amerykańskiej ligi Formuła D? Poznajcie młodego mistrza driftu!

  Biegaczowi Pawłowi Krochmalowi zamarzył się wyścig z warszawskim metrem. Zrealizował ten plan i z jednej stacji na drugą udało mu się dobiec równo z pociągiem. Z Pawłem postanowił zmierzyć się reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Zobaczcie, kto wygrał bieg :)

  Postanowiliśmy sprawdzić, jakim środkiem transportu najłatwiej jest rano przedrzeć się przez zakorkowaną Warszawę. Samochodem, rowerem, komunikacją miejską czy na własnych nogach? W szranki na linii startu w Wilanowie stanęły cztery ekipy: Make Llife Harder, Ewa Chodakowska, Ewelina Szabelska, a drużynę Dzień Dobry TVN reprezentował Filip Chajzer. Jak myślicie, kto z nich dotarł pierwszy na metę?

  Poniedziałek w Dzień Dobry TVN zaczynamy od wyścigu! Kto pierwszy na mecie: Chajzer na rowerze? Chodakowska autobusem? Czy Make Life Harder w aucie z 400 końmi mechanicznymi pod maską? Następnie: dziewczynka czy chłopiec? Jak zaplanować płeć – doradzi ginekolog i wróżka. Oprócz tego: Monika Pyrek o macierzyństwie ze sportem w tle. A także: Robert Jałocha i jego reporterska relacja o tym, co działo się na Nanga Parbat. Bądźcie z nami o 8.00. Na program zapraszają: Anna Kalczyńska i Jarosław Kuźniar.

  24h Le Mans to wyścig, podczas którego kierowcy mają za zadanie przejechać jak najwięcej okrążeń toru w czasie 1 doby. W tym roku, po ponad 80 latach, w wyścigu weźmie udział Polak - Kuba Giermaziak. Jak wyglądają kwalifikacje do 24h Le Mans i, jak udało się naszemu kierowcy dostać do tego prestiżowego grona?

  Formuła 1 na wodzie to najbardziej spektakularny sport wodny na świecie. Bolidy osiągają nawet 240 km/h. Wyścigi motorowodnej F1 rozgrywane są od 30 lat. W gronie najlepszych zawodników znalazł się również jeden Polak, Bartłomiej Marszałek. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: mistrz Waldemar Marszałek oraz jego uczeń - Bartłomiej Marszałek.

  W studiu Dzień Dobry TVN polscy kierowcy, czyli Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski opowiedzili o udziale w jednym z najtrudniejszych rajdów świata. Bo kto da radę, jak nie my:)

  Na toruńskiej Motoarenie, z siedmiokrotnym mistrzem świata i najlepszym polskim żużlowcem Tomaszem Gollobem spotkała się Katarzyna Olubińska. Jakie mistrz ma plany na przyszłość i czy zamierza wziąć udział w Dakarze prowadząc ... samochód?

  Jedna z największych imprez jeździeckich w Polsce i w Europie. Był tam nasz prezenter pogody Bartek Jędrzejak. Jak trenuje się do takiej dyscypliny sportu?

  Widowiskowa utylizacja złomu. Tak wyścig nazywają jego uczestnicy. Zobacz, jak wygląda Wrak Race w Rudzie Śląskiej.

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki przy okazji Verva Street Racing, czyli największego polskiego wydarzenia motoryzacyjnego, spotkał się z Kubą Giermaziakiem, lekkoatletą Tomaszem Majewskim, Kubą Przygońskim oraz dwukrotnym mistrzem świata w Formule 1 Miką Hakkinenem.

  Ma 27 lat i jest jednym z najlepszych kierowców wyścigowych na świecie. Swoje umiejętności zdobył grając na konsoli. Pięć lat temu Lucas Ordonez wygrał europejską edycję GT Academy, która w tym roku po raz pierwszy zawitała do Polski. I Ty możesz spełnić swoje marzenia, i zostać kierowcą wyścigowym.