Polak wygrał najtrudniejszy wyścig świata. Jakub Śmiechowski tryumfuje w Le Mans

Wyścig samochodowy, który polega na wykonaniu jak największej ilości okrążeń w ciągu doby to jeden z najtrudniejszych rajdów na świecie. Mowa o 24h Le Mans, który w tym roku zwyciężył Polak - Jakub Śmiechowski. Młody sportowiec zdradził kulisy swojego niezwykłego osiągnięcia w materiale Dzień Dobry TVN. Jak czuje się jako zwycięzca?

Sukces Polaka w Le Mans

Wyścig Le Mans uznawany jest za jeden z najtrudniejszych na świecie. W ciągu doby kierowcy muszą pokonać jak najwięcej okrążeń trasy. Wyścig był wyjątkowy z dwóch powodów: po pierwsze były to jubileuszowe zawody a po drugie - na podium pojawiło się dwóch naszych rodaków. Obok Kuby Śmiechowskiego, który wygrał ten wyścig, w tej samej kategorii stanął zespół Roberta Kubicy.

- Dużo radości, myślę, że trochę pomieszanej z nutką niedowierzania, co się stało. [...] Głównym celem dla mnie byłoby polski zespół znalazł się na podium - podsumował zawodnik.

Miłość do czterech kółek

Kamera Dzień Dobry TVN odwiedziła ekipę Kuby Śmiechowskiego w podwarszawskim Małopolu. W azylu sportowców znajduje się warsztat dla bolidów oraz garaż dla kolekcji samochodów, które zwyciężyły wyścigi na całym świecie.

- Tata jest bardzo dużym wsparciem, od niego zaczęła się moja przygoda. Ścigam się od 17 lat. [...] Zaczynałem bardzo późno, w wieku 15 lat, gdzie teraz standardem jest zaczynanie w wieku 5-6 lat - tłumaczył sportowiec.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Reporter: Sylwia Ciźla

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla