rajd

  rajd

  Rajd Śląska to prestiżowa impreza motoryzacyjna, która doczekała się w tym roku 5. edycji. Drugiego dnia zorganizowanych w Chorzowie wyścigów doszło do tragicznego wypadku. Na czwartym odcinku trasy jedno z aut wypadło z drogi i uderzyło w ogrodzenie. Jak donoszą organizatorzy rajdu, jego pilotka poniosła śmierć na miejscu.

  Mija 17 lat od tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym, w którym zginął Janusz Kulig. Rajdowy mistrz Polski i wicemistrz Europy opuścił rodzinę w wieku 35 lat. Dziś wraz z bliskimi dla niego ludźmi wspominamy, jakim był człowiekiem, kierowcą oraz tatą. Postać znanego kierowcy przybliżyli nam Paulina Kulig, córka Janusza oraz Leszek Kuzaj, kierowca rajdowy.

  Mówi się, że off-road to męska dyscyplina. Te kobiety udowadniają, że jest zupełnie inaczej. W tym roku w Wiśle odbył się pierwszy off-roadowy rajd przeznaczony specjalnie dla kobiet. Na co dzień są prawniczkami, lekarkami, projektantkami mody, żonami i matkami. Za co pokochały błoto? I jak radzą sobie za kierownicą?

  Krzysztof Hołowczyc okrzyknął go "Polską nadzieją sportów motorowych". Jak zaczęła się jego przygoda z motoryzacją i kto pokazał mu "jak smakuje prawdziwa benzyna, jak wygrywać i jak się przegrywa z godnością"? Agnieszka Rylik spotkała się z Martinem Kaczmarskim i dowiedziała się jak zarabia na swoje, kosztowne hobby!

  Zakończył się 10. Rajd "Złomboli". Tegoroczna trasa prowadziła z Katowic do Palermo, a ramach odcinku specjalnego do Tunezji. Celem podróży była zbiórka pieniędzy na rzecz śląskich i opolskich domów dziecka. Na trasie rajdu "Złombole" pokazały swoją niełatwą naturę ;) Wzajemna pomoc drużyn okazywała się niezbędna. Przebieg trasy z przeszkodami zarejestrował Filip Chajzer, który rajd szczęśliwie ukończył. O wrażeniach z trasy opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  W poniedziałek w Dzień Dobry TVN miasto krasnalem płynące, czyli jak skrzaty uratowały Nową Sól. W programie także: Złombol według Chajzera, czyli Filip i jego Poldek w trasie - czy uda mu się pokonać 2500 tys. kilometrów? A także: przypadek jeden na 200 milionów - kilkudniowe trojaczki z Opola, identyczne jak dwie, trzy krople wody ;) Bądźcie z nami jutro o 8.00. Zapraszają: Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  Jak już wiecie, dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer bierze udział w ekstremalnym rajdzie Złombol. Dzięki tej wyprawie ma okazję przeżyć super przygodę, ale również przyczynić się do zebrania pieniędzy dla potrzebujących dzieci. Zobaczcie, dokąd dojechał poldek Filipa i czy do tej pory sprawiał jakieś problemy.

  Złombol to kilkudniowy ekstremalny rajd starymi samochodami rodem z PRL-u polegający na pokonaniu w jedną stroną ok. 2500 km. Cel wyprawy jest szczytny - jej uczestnicy zbierają pieniądze dla dzieci z domów dziecka. W tegorocznym rajdzie wziął udział dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Zanim ruszył pokazał nam swojego poloneza i sprawdził, jak do drogi przygotowani są inni uczestnicy wyprawy.

  Ładoga Trophy to jeden z najtrudniejszych rajdów przeprawowych organizowanych co roku w Rosji. Od uczestników wymaga wielu umiejętności i odwagi. W ostatniej edycji rajdu udział wzięła polska ekipa: dziennikarka TVN Dagmara Kowalczyk i Roman Popławski. Jak wygląda ich współpraca podczas rajdu? Czy nie mieli obaw przed startem? Co było w czasie rajdu najtrudniejsze? I czy wystartują w kolejnej edycji?

  Największą pasją Tomasza Jendryczko jest motoryzacja, a największym marzeniem spotkanie z Krzysztofem Hołowczycem! Rafał Maślak postanowił pomóc jego żonie, Zofii, zrealizować marzenie męża! Zobaczcie jak udała się kolejna, "MISTERnie" zaplanowana, niespodzianka!

  Dagmara Kowalczyk i Roman Popławski ukończyli jeden z najtrudniejszych rajdów na świecie. Dlaczego wystartowali w Rainforest Challenge w Malezji? Co podczas wyprawy było najtrudniejsze? Kto im pomagał? I czy planują udział w kolejnej edycji rajdu?

  Nasz gość, Jarosław Kazberuk, to ośmiokrotny uczestnik Rajdu Dakar, jeden z najbardziej doświadczonych kierowców rajdowych w Polsce, a od niedawna także szczęśliwy mąż i ojciec. Na naszych kanapach zasiadł dziś w towarzystwie żony - Moniki Kazberuk! Jak wygląda życie z kierowcą rajdowym, skąd wziął się, na ich ślubie, szpaler dżudoków i dlaczego Jarosław w tym roku "odpuszcza Dakar"?

  Dlaczego Rafał Sonik zajął "tylko" drugie miejsce na pierwszym etapie rajdu Desert Challenge w Abu Dhabi? Ze zwycięzcą Dakaru i jego partnerką, Karoliną Sołowow, rozmawialiśmy o ich wspólnej pasji, która cementuje związek! Czym Karolina zajmuje się podczas rajdów i jaki jest jej wkład w sukcesy Rafała?

  Rafał Sonik to pierwszy Polak, który wygrał Dakar. Od 22 lat jest związany z Siemachą. Ile kończyn złamał na rajdzie? Dlaczego tak ważne dla niego jest by pomagać innym? Na scenie dzień młodzież z organizacji „Siemacha” zaśpiewała specjalnie ułożoną dla Rafała piosenkę. Rafał bardzo się wzruszył.

  Rafał Sonik to pierwszy w historii, polski kierowca, który zdobył pierwsze miejsce w Rajdzie Dakar. Startował w kategorii quadów. Dlaczego twierdzi, że Dakar to życie w pigułce? Ile do tej pory odniósł kontuzji? Ile błędów popełnił w tegorocznym rajdzie? O czym marzy? Dlaczego boi się koni? Rafał Sonik był gościem Dzień Dobry TVN.

  Artur Owczarek, Roman Popławski, Dagmara Kowalczyk, Rafał Ciepły i Tomasz Dargacz wzięli udział w jednym z najtrudniejszych rajdów na świecie. Rajd odbył się w Malezji. W głębi malezyjskiej dżungli, w porze monsunowej, walczyli z przyrodą i z samymi sobą. Robale, gady, błoto, brud i skrajne warunki higieniczne. Jak wygląda rajd w morderczych tropikach? W studiu Dzień Dobry TVN nasi goście opowiedzieli, jak przetrwać w warunkach ekstremalnych.

  Z pustynnego Dakaru do zaśnieżonej Wisły Adam Małysz cały i zdrowy wrócił do domu. W przeciwieństwie do jego samochodu, który spalił się podczas rajdu. Tegoroczny Dakar nie był dla nas łaskawy. Śmierć syna Jacka Czachora, potem zmarł Michał Hernik. Drżeliśmy o losy Marka Dąbrowskiego, który nie zgłosił się do drugiego punktu pomiarowego. W studiu Dzień Dobry TVN połączyliśmy się z Adamem Małyszem. Dlaczego jego auto stanęło w płomieniach?

  W miniony weekend, w Mikołajkach, można było spotkać polskie i światowe gwiazdy sportów motorowych. W Rajdzie Polski, siódmej eliminacji Mistrzostw Świata, ścigali się m.in. Krzysztof Hołowczyc, Robert Kubica, Mikko Hirvonen czy Andreas Mikkelsen. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli kierowcy rajdowi: Bernardo Sousa, Hugo Magalhães oraz Łukasz Byśkiniewicz- reporter TVN Turbo i kierowca rajdowy.

  W styczniu 2014 został... dziadkiem. Zdobył większość tytułów rajdowych w Polsce i na świecie. Angażuje się w działalność charytatywną. Był także posłem do Parlamentu Europejskiego, zagrał w kilku filmach i napisał książkę. W studiu Dzień Dobry TVN był naszym gościem był Krzysztof Hołowczyc z córkami - Alicją i Tosią.

  Jak radzą sobie nasi zawodnicy startujący w rajdzie Dakar 2014 i co jeszcze czeka na nich w kolejnych etapach rajdu, opowiedział nam w studiu Dzień Dobry TVN Robert „Robin” Szustkowski.