Zdrowie

  Plastik i różnego rodzaju śmierci zalewają naszą planetę. Aby uniknąć katastrofy ekologicznej, musimy nie tylko sprzątać po sobie i segregować śmieci, ale także dokonywać mądrych wyborów podczas zakupów. Do ekologii i większego dbania o naszą planetę swoich klientów zachęca sieć sklepów Żabka. Jak to robi, opowiedziała Joanna Kasowska.

  Rozpoczął się sezon na wekowanie. Lato to czas, kiedy możemy zabrać się za gromadzenie smakołyków do spiżarni. Dawid Kozioł w Dzień Dobry TVN opowiedział, czego potrzebujemy, by samodzielnie zrobić przetwory i o popularnych metodach pasteryzacji. Jakie inne techniki wekowania można zastosować, by zimą cieszyć pełnymi witamin produktami z warzyw i owoców?

  Koniec lata to idealny moment, by zaopatrzyć się w zioła, których cenne właściwości zasilić mogą domową apteczkę. Zbierane w sierpniu rośliny nie tylko wspierają leczenie infekcji, doskonale wpływają też na wygląd i kondycję skóry, włosów oraz paznokci. Napary przygotowywane z suszu działają rozgrzewająco podczas długich, zimowych wieczorów.

  W ten weekend "Projekt plaża" dotarł do Władysławowa. Strefa, którą przygotowaliśmy wspólnie z marką Żywiec Zdrój to doskonałe miejsce do spotkań. Tym razem Olivier Janiak zaprosił do rozmowy Łukasza Bogusławskiego uczestnika programu "Top Model".

  Pot to nasza wewnętrzna klimatyzacja. Choć jest nam niezbędny, to jego brzydki zapach lub nadmierne wydzielanie mogą być źródłem kłopotów. Kiedy powinniśmy udać się do lekarza? Jak rozpoznać, że pocimy się zbyt mocno i jak sobie z tym poradzić? Zapytaliśmy o to doc. Joannę Czuwarę, specjalistę dermatologa.

  Pierwsze upały już za nami, ale zbliżają się kolejne. Na dworze gorąco, w domu duszno, a w samochodzie bez klimatyzacji ciężko wytrzymać nawet kilka minut. W takich dniach ważny jest nie tylko krem z filtrem i przewiewna odzież, ale także odpowiednie nawodnienie. Bez tego nasz organizm nie będzie funkcjonował prawidłowo. Co i jak dużo pić w upalne dni? Jak rozpoznać pierwsze objawy odwodnienia?

  Silvia Idalia Serrano w jednej z hiszpańskich klinik świadczących usługi z zakresu medycyny estetycznej przeszła potrójny zabieg chirurgiczny. Niestety kilka dni po operacjach u kobiety rozwinęła się bardzo poważna infekcja - martwicze zapalenie powięzi, nazywane "mięsożerną chorobą". Po kilku miesiącach walki, 34-latka przegrała walkę z chorobą. Klinika, która wykonała zabiegi nie ma sobie nic do zarzucenia.