Mini kiwi to kuzyn standardowego kiwi. Owoc pochodzi z Azji, ale uprawiany jest m.in. w Polsce. Co warto o nim wiedzieć? Co można z niego przygotować? Sprawdził to Mikołaj Rey w miejscowości Leonów.
Jesień i zima to czas, kiedy bardzo często sięgamy po cytrusy. Te egzotyczne owoce stanowią doskonałe źródło cennych dla naszego zdrowia witamin i substancji odżywczych. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Jak rozpoznać, że są już dojrzałe? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała edukatorka ekologiczna Jagna Niedzielska.
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega konsumentów przed białkami soi, które zostały wykryte w mące z ciecierzycy. Instytucja wydała komunikat w piątek 6 października.
Lekarze z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi jako pierwsi w Polsce wykonali operację profilaktycznej mastektomii z wykorzystaniem endoskopu.
Każdy człowiek ma swoje cele, plany czy marzenia. Niestety, często zdarza się, że nie uda się mu ich zrealizować przez paraliżujący strach. Dlatego tak bardzo ważna jest umiejętność przezwyciężenia tej niezwykle trudnej bariery?
Praktyka polegająca na nieskrępowanym przeżywaniu miesiączki może nieść ze sobą wiele korzyści, o czym przekonują tiktokerki generacji Z. Czym jest swobodne krwawienie?
Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed dengą. Zdaniem specjalistów ta bardzo niebezpieczna choroba tropikalna już niedługo może na stałe zagościć w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Afryce. Co trzeba wiedzieć o tym schorzeniu?
Pierwsze jesienne przeziębienia, w tym nieznośny kaszel czy chrypka już za nami. Jak pomóc sobie domowymi sposobami, gdy dopadną nas nieprzyjemne dolegliwości? Skuteczne sposoby na walkę z infekcją przekazała nam Ewa Stawiarska, lekarka, która edukuje i inspiruje na swoim Instagramie "doktorka od 7 boleści".
Uszkodzenia w mózgu spowodowane udarem czy urazem można naprawić. Do takich wniosków doszli badacze z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Specjaliści są zdania, że pomoże im w tym drukarka 3D.
Już po 35. roku życia nasz wzrok, niezależnie od wcześniej zdiagnozowanych wad, zaczyna się pogarszać. Osobom dorosłym zaleca się standardowo, żeby kontrolowały wzrok raz na dwa lata. Zalecenie to dotyczy także tych z nas, którzy nie mają problemów ze wzrokiem. Kto już nosi okulary albo soczewki kontaktowe, powinien pojawiać się u okulisty co najmniej raz w roku.
Mieszkanka wschodniej części Rosji od 80 lat ma w głowie igłę. Jak się tam znalazła? Przedmiot został odkryty przez przypadek podczas badania tomografem komputerowym.
Po sześćdziesięciu latach polscy naukowcy jako jedyni na świecie powtórzyli eksperyment Miligrama. Dokonali tego na czele z socjologiem Konradem Majem. Badanie ma odpowiedzieć na pytanie, czy ludzie zmienili się od czasów II wojny światowej, czy rządzą nimi podobne schematy?
Rozpoczął się sezon grypowy. To dobry moment na przyjęcie szczepionki przeciwko tej chorobie. Wakcyna znacznie ogranicza ryzyko zachorowania. Co jeszcze warto o niej wiedzieć? O tym w Dzień Dobry TVN powiedział prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Chorób Infekcyjnych.
Karolina pracuje w dużej korporacji i uwielbia aktywność fizyczną. Trzy lata temu zdiagnozowano u niej atopowe zapalenie skóry. O dolegliwościach, z jakimi trzeba zmagać się na co dzień, bohaterka reportażu porozmawiała z Agatą Młynarską.
Przesilenie jesienne to stan, który dotyka właściwie każdego. Jedni znoszą zmianę pór roku lepiej, w przypadku innych objawy przesilenia jesiennego są bardziej widoczne. Wszystkie one wiążą się z zaburzeniem działania zegara biologicznego, na który wpływ w dużej mierze mają promienie słoneczne. Jeśli ostatnimi czasy czujesz zmęczenie, to możesz właśnie doświadczać przesilenia jesiennego.