Wątroba jest jednym z najważniejszych organów w ludzkim organizmie. Szacuje się jednak, że w Polsce obecnie na przewlekłe choroby tego narządu choruje ponad 400-500 tys. osób. Jak zatem w prawidłowy sposób o niego dbać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała specjalista gastroenterologii, dr hab. n. med. Anna Wiechowska-Kozłowska.

  Zofia Zborowska- Wrona kolejny raz zdecydowała się na poruszenie tematu tabu za pomocą mediów społecznościowych. Jasno wyraziła swoją opinię na temat zabezpieczania krwi pępowinowej. Pobranie komórek macierzystych może znacząco wpłynąć na przebieg leczenia poważnych chorób, takich jak białaczka. Aktorka przyznała, że do samego końca zwlekała z podjęciem decyzji.

  Strzyka, blokuje i boli. Problem ze stawem skroniowo-żuchwowym może naprawdę uprzykrzyć życie. I choć nie jest schorzeniem dopiero co odkrytym, niewiele osób wie, gdzie szukać pomocy i jak wygląda leczenie. Wzięliśmy więc ten temat pod lupę i poszukaliśmy odpowiedzi wraz ze stomatologiem, Jakubem Koralewskim. 

  Bezsenność, określana także mianem insomnii, może dotykać osoby w każdym wieku. Długotrwałe dolegliwości związane z zaburzeniami snu niosą za sobą groźne następstwa, dlatego warto skonsultować je z lekarzem. Jeśli jednak problem pojawia się sporadycznie, możemy sobie z nim poradzić domowym sposobem. Przekonuje o tym jedna z użytkowniczek aplikacji TikTok.

  Krem nawilżający do cery tłustej i trądzikowej to coś więcej niż nawodnienie skóry twarzy. Produkt ten powinien jednocześnie nawilżać, matowić i dostarczać składników odżywczych. Dodatkowo, osoby z cerą trądzikową powinny zaopatrywać się w kremy o właściwościach antybakteryjnych.

  Niemalże wszyscy ludzie funkcjonują w ramach społeczności – bardziej lub mniej rozwiniętej. Nawet osoby, które unikają kontaktów z innymi ludźmi, poddawane są społecznym rytuałom oraz zasadom przyjętym przez społeczność, w obrębie której żyją. To, co pozwala nam identyfikować się z grupą, to tożsamość społeczna, którą większość z nas kreuje.

  Badania pokazują, że z cukrzycą zmagają się 3 miliony Polaków. Dodatkowo milion nie wie, że choruje. Jak wygląda codzienne życie z cukrzycą? Co powinno nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u lekarza? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Michałem Figurskim, dziennikarzem i prezesem fundacji "Najsłodsi" oraz Mateuszem Rudykiem, kolarzem torowym, który choruje na cukrzycę.

  Każdego dnia przybywa osób zakażonych SARS-CoV-2. Choć obecnie w Polsce nie ma żadnych nowych obostrzeń, nie jest wykluczone, że się pojawią. Jednym z nich może być zmiana, która znacząco wpłynie na życie. Czy do galerii handlowych będą mogły wejść wyłącznie osoby zaszczepione? Taką propozycję właśnie przedstawił Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług.

  Herbata z hibiskusa jest szczególnie zalecana osobom z nadciśnieniem tętniczym oraz z nadwagą i otyłością. Przyczynia się do regulowania poziomu cholesterolu oraz obniża poziom cukru we krwi. Herbatka z hibiskusa wspiera również leczenie infekcji górnych dróg oddechowych i problemów skórnych.