W ostatnim czasie szerokim echem odbił się w mediach przypadek chłopca, który trafił do wrocławskiego szpitala z błonicą. Jak poważne mogą być jej powikłania oraz dlaczego należy się szczepić przed dalekimi wyprawami?
Dywan stanowi element aranżacji salonu, sypialni lub pokoju dziecka, który dodaje pomieszczeniom przytulności lub elegancji i podkreśla indywidualny charakter wnętrza. Jest jednak narażony na intensywne użytkowanie, a co za tym idzie, zabrudzenia. Jak wyczyścić dywan domowymi sposobami? Sprawdź, jakie to proste.
O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Katarzyną Skórzewską, ginekologiem, endokrynologiem i autorką książki "Kortyzol – jak oswoić hormon, który rządzi naszym życiem".
W szpitalu we Wrocławiu przebywa drugi pacjent, u którego lekarze zdiagnozowali błonicę. Wiadomo, że miał kontakt z chorym sześciolatkiem i to od niego najprawdopodobniej "złapał" chorobę. W jakim stanie jest pacjent?
Tężyczka utajona to tajemnicza choroba, na którą cierpią głównie kobiety między 20. a 50. rokiem życia. Mimo dobrych wyników badań organizm odmawia posłuszeństwa, a one nazywane są hipochondryczkami. Czym dokładnie jest ta przypadłość, jak ją rozpoznać i leczyć? Na te pytania odpowiadały nam Katarzyna Toruńska, neurolog oraz Aleksandra Jaroń, która zmaga się z tężyczką utajoną.
Do wrocławskiego szpitala trafiło dziecko z błonicą. Ta choroba zakaźna gardła i krtani występuje niezwykle rzadko. Do zakażenia małego pacjenta doszło prawdopodobnie podczas jego pobytu w Afryce. W jakim stanie jest malec?
Końcówka zimy i początek wiosny to czas, w którym jeszcze bardzo łatwo o infekcję. Niestety, w tym okresie w powietrzu zaczynają pojawiać się też pyłki, które mogą aktywować alergię. Jak odróżnić przeziębienie od alergii? Na co trzeba zwrócić uwagę? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Justyna Milewska, lekarz rodzinny.
Koty to niezwykłe zwierzęta. Przyzwyczajone do wolności i niezależności niechętnie podporządkowują się człowiekowi. Mogą z nim jednak nawiązywać silną więź emocjonalną, co doskonale potwierdza felinoterapia. W przeciwieństwie do dogoterapii – jej reguły i zakres ustalane są przede wszystkim przez kota. To on decyduje, ile, co i komu przekaże od siebie.