Zdrowie

    Herbata z ostrokrzewu paragwajskiego (inaczej zwana herbatą paragwajską) to napój parzony z suszonych liści, często również drobnych patyczków pochodzących ze wspomnianej rośliny. Posiada wiele właściwości zdrowotnych, jednak – jak ze wszystkim – nie należy przesadzać z ilością herbaty paragwajskiej.

    Utrzymywanie bliskiej z relacji z toksyczną osobą nie jest łatwe. Niestety zakończenie wyniszczającej znajomości bywa jeszcze trudniejsze. Bez wątpienia przekonał się o tym każdy, kto choć raz próbował odciąć się od narcystycznego partnera czy fałszywej przyjaciółki. Istnieje jednak sprawdzony sposób na ucieczkę od niezdrowych więzi. Z pomocą przychodzi metoda szarego kamienia. Na czym polega i w jakich okolicznościach warto ją zastosować?

    Złamanie penisa w trakcie stosunku płciowego wydaje się nieprawdopodobne, a jednak w historii medycyny odnotowano niejeden taki przypadek. Chociaż do tego rodzajów urazów dochodzi stosunkowo rzadko, warto pamiętać o tym, że niosą one za sobą bolesne konsekwencje. Przekonał się o tym bohater programu "Seks - wypadki". Czy lekarze zdołali udzielić mu pomocy?

    Mężczyźni wiodący udane życie seksualne mają o wiele większe szanse na zachowanie w zdrowiu prostaty. Do takich wniosków doszli autorzy badania opublikowanego na łamach czasopisma "Europejska urologia". Eksperci dowiedli, że regularne wytryski mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór gruczołu krokowego. Jaka liczba ejakulacji może uchronić przed chorobą?

    29 sierpnia rusza pierwsza runda US Open 2022. Podczas międzynarodowego turnieju odbywającego się w Stanach Zjednoczonych zobaczymy Igę Świątek i Huberta Hurkacza. Jak radzili sobie na ostatnim treningu przed rozpoczęciem wydarzenia? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dziennikarz Marcin Wrona.