Życie niekiedy przypomina nam film, czasami komedię, niekiedy dramat. Pełno w nim dobrych i złych bohaterów, którzy potrafią wprowadzić nieoczekiwane zwroty akcji. Ale czy odkrywanie głównej roli we własnej produkcji to dobra droga?
Zakończenie związku jest bardzo trudne, szczególnie że relacje miłosne są pełne głębokich emocji. Dlaczego tak trudno jest nam odejść od kogoś, kto sprawia nam ból? Z jakimi myślami musimy się mierzyć i jak sobie z nimi radzić? O tym rozmawiamy z psychologiem i psychoterapeutą Jessicą Kmieć.
Sprawdź podsumowanie obecnych trendów, które warto mieć na uwadze, kompletując swoją garderobę.
Pan Gadżet - Zbyszek Urbański przedstawił swoje niezawodne pomysły na doskonały świąteczny podarunek.
Szukając pomocy w kryzysie psychicznym, musimy dokonać wszelkich możliwych starań, by odpowiedzialnie wybrać osobę udzielającą nam wsparcia. W przeciwnym razie możemy sobie poważnie zaszkodzić.
Wśród chorób nowotworowych występujących u mężczyzn, aż 1/4 wszystkich dotyczy układu moczowo-płciowego.
W listopadzie w krajach Unii Europejskiej obchodzimy Europejski Dzień Wiedzy Antybiotykach, a w dniach 18 – 24 listopada 2024 roku Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach. Jakie mogą być skutki nadużywania tego typu leków? O tym porozmawialiśmy z dr hab. n. med. Agnieszką Neumann – Podczaską, Prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Farmaceutycznej. - Jesteśmy w czołówce krajów, gdzie mówimy o antybiotykooporności - mówiła w Dzień Dobry TVN.
Zbliżająca się zima oznacza nie tylko początek świątecznych jarmarków czy otwarcie lodowisk. To również czas przygotowań do sezonu narciarskiego, które właśnie ruszyły pełną parą. Co dzieje się w norweskim mieście Lillehammer?
Aktor opowiedział o traumatycznych doświadczeniach z dzieciństwa.
W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach pierwszy raz lekarze przeprowadzili zabieg wszczepienia nowoczesnego implantu jaskrowego PGI. O szczegółach opowiedziała nam prof. Dorota Wyględowska-Promieńska, okulistka.
Kazimierz Wałkódzki trenuje przez 3-4 godziny dziennie.
Czy jest się czego bać?
Jak powinna wyglądać zdrowa dieta?
Jak się okazuje, zbyt długie spędzanie czasu w toalecie może mieć niekorzystne skutki dla naszego zdrowia. Ile powinna trwać taka wizyta?
Czym właściwie jest bezdech senny? Skąd się bierze i jak można go leczyć?
Co może wywołać tę chorobę?
Silny, paraliżujący strach przed pracą nosi nazwę ergofobii. Jakie są jego przyczyny i jak leczyć ergofobię?
Sprawdź, co zrobić, a czego unikać.
Rzucanie palenia jest niezwykle ciężkim procesem. Wie to każdy, kto chociaż raz w życiu uzależnił się od czegolwiek. Często w takich chwilach szukamy sposoby, aby odwrócić uwagę i zmniejszyć nasilenie objaw odstawienia, warto zacząć ćwiczyć. Sprawdź, co warto robić, aby skutecznie rzucić nałóg.
Przekaz podprogowy jest oddziaływaniem na ludzki mózg informacji, której istnienia nie mamy świadomości.
Agencja Badań Medycznych rozpoczęła realizację badania z użyciem nowoczesnego, praktycznie bezinwazyjnego testu EndoRNA diagnozującego endometriozę. Gdzie można z niego skorzystać?
Podwyższony poziom cholesterolu to jedno z najczęstszych zaburzeń metabolicznych w Polsce. Przypadłość ta dotyka ponad 60 proc. dorosłych Polaków.
15 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc.
Oto dziesiątka najbogatszych tenisistek.
Krótkowzroczność to jedna z najczęściej występujących wad wzroku.
Kto nie miał tak, że poszedł do sklepu po jedną rzecz a wyszedł z trzema? Winny temu jest efekt Diderota. Przypominamy rozmowę z psycholog Magdaleną Chorzewską, która wyjaśnia, na czym dokładnie polega, skąd się wziął i jak się przed nim bronić
W ostatnich tygodniach lekarze pediatrzy w całej Polsce alarmują o wzroście przypadków atypowego zapalenia płuc u dzieci. Kiedy rodzic powinien zaniepokoić się kaszlem dziecka? O tym opowiedziała nam Aneta Górska – Kot, pediatra.
Biało-Czerwone tenisistki odpadły z turnieju, ale i tak osiągnęły sukces. Dlaczego?
GIS apeluje, aby nie zapominać o szczepieniach.
Mało która pani zdaje sobie sprawę, że nadejście chłodniejszych dni może niekorzystnie wpływać na zdrowie części intymnych. Nie chodzi jednak o samą niską temperaturę, a nawyki, które spora grupa praktykuje w tym okresie. Czego lepiej nie robić i na co zwrócić szczególną uwagę?