Niedawno media obiegła niepokojąca wiadomość dotycząca stanu zdrowia młodszej siostry Beyoncé. Swoją diagnozą Solange Knowles podzieliła się w komentarzu, który opublikowała pod jednym z postów na Instagramie. Z czym zmaga się na co dzień gwiazda?
Już nie tylko zakupy, narkotyki, alkohol, hazard, gry komputerowe czy telefon. Coraz poważniejszym problemem w Polsce jest uzależnienie od jedzenia. Zjawisko to dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci. Na czym polega? Skąd się bierze i jak leczyć to zaburzenie? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z ekspertem, Mateuszem Borkowskim z programu "Gogglebox" oraz z kobietą, której problem dotyczy.
Ginekolog-endokrynolog wyjaśnia, jak złagodzić jej objawy
Jakie urządzenia zasługują na uwagę?
Nerwowy oddech, przyspieszone bicie serca i drżące ręce – brzmi znajomo? To tylko kilka z wielu objawów stresu. Pokonanie ich jest prostsze niż myślisz. Poznaj sposoby na uspokojenie zszarganych emocji z okazji Dnia Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów.
Dlaczego część pań powinna się zdecydować na ten zabieg? Jak wygląda taka operacja?
Michał Rańda dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Europy. Od niedawna jest również mistrzem świata. Czy do uprawiania właśnie tego sportu namawiał go tata?
Zobacz najgłośniejsze przeszczepy w Polsce.
Interseksualizm popularnie nazywany był obojnactwem lub hermafrodytyzmem. Dotyka ono 1 na około 10 tysięcy nowonarodzonych dzieci i uznawane jest za anomalię. Nie należy mylić interseksualizmu z transpłciowością czy jakimikolwiek seksualnymi preferencjami. Poza tym samo pojęcie interseksualizmu coraz częściej uznawane jest za niewłaściwe i zastępowane interpłciowością.
Zgodnie z definicją istnieje pewne rozgraniczenie.
"Zaniedbywanie siebie prowadzi do frustracji, zmęczenia, a nawet wypalenia".
Każdemu z nas zdarza się chorować i wziąć zwolnienie lekarskie. Niestety cześć pacjentów nie wykorzystuje tego czasu na rekonwalescencję czy powrót do zdrowia. Zdarzają się sytuacje, gdy "chory" w czasie L4 wyjeżdża na wakacje lub robi remont.
Czy jest to tzw. mniejsze zło, w porównaniu do zakupoholizmu?
Na pytania odpowiadała dr n.med. Anna Fuchs, ginekolog i specjalistka PZU Zdrowie.
Na czym polega ten typ budowania relacji i co oznacza dla drugiej połówki? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Jeśli przypuszczenia lekarzy się potwierdzą, będzie to tzw. pierwsze rodzime zachorowanie na to bardzo groźne schorzenie.
Zaburzenia odżywiania dotykają zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Skąd się biorą? Czy mają związek tylko z jedzeniem? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Katarzyna Błażejewska-Stuhr dietetyczka, psychodietetyczka, Agata Zimnicka psycholożka, dietetyczka oraz Radosław Czekański, uczestnik 8. edycji "Top Model", który chorował na anoreksję.
Sezon grzybowy w pełni, a wraz z nim pojawiają się pseudo fachowcy siejący dezinformacje na temat trujących odmian. Kontrowersję wzbudza zbieranie m.in. muchomora czerwonego, który może być traktowany jako substancja psychoaktywna. O szkodliwości niektórych rodzajów grzybów mówili w Dzień Dobry TVN lekarka Ewa Stawiarska oraz toksykolog dr Eryk Matuszkiewicz. Czy muchomor czerwony jest szkodliwy?
Co warto wiedzieć o wirusie HPV? Jakie są korzyści ze szczepienia?
To, od ilu lat można chodzić na siłownię, zależy od jej regulaminu oraz predyspozycji nastolatka. Kiedy można ćwiczyć?
GIS poinformował, że grzywnę za brak szczepień zastąpi mandat. Ponadto zostanie wprowadzony rejestr osób niezaszczepionych. Czy nowa forma rozliczania społeczeństwa będzie skuteczniejsza?
Ogrodnik Łukasz Skop zaprezentował widzom Dzień Dobry TVN przykłady owoców będących nieocenioną pomocą w podnoszeniu odporności.
Dziś 36-letni skoczek wzwyż jest medalistą mistrzostw świata i dwukrotnym mistrzem Europy.
Celowe milczenie może odcisnąć ogromne piętno na psychice.
"Brzuch jest wywalony do przodu".
Hormony wpływają na niemalże każdy aspekt funkcjonowania organizmu. Niedoczynność przysadki mózgowej, zespół policystycznych jajników, czy nadczynność tarczycy, to tylko niektóre z chorób endokrynologicznych. Zaburzeniom hormonalnym towarzyszą zwykle niepokojące objawy. Jaki mają wpływ na wagę ciała? O tym opowiedzieli nam dr n. med. Jakub Bukowczan, endokrynolog, Patrycja Klimek, dietetyk kliniczny oraz Alicja Kostrzewa, u której przyczyną otyłości były hormony.
Odpowiedzi na to pytanie postanowiła poszukać Julia Kamińska.
"Wszystko się niebawem zmieni".
Nasze ciało zaraz po przebudzeniu zachowuje się w określony sposób.