Zdrowie

  Zdrowie

  Regularne badanie skóry pozwoli wcześnie wykryć nowotwór. W programie Dzień Dobry TVN chirurg, onkolog dr n. med. Magdalena Rychlowska-Pruszyńska oraz lekarz medycyny estetycznej dr Marzena Lorkowska-Precht rozmawiały o świadomości społecznej dotyczącej czerniaka oraz nowoczesnych metodach badania znamion.

  Ból odczuwany w trakcie miesiączki jest wynikiem zwiększonej wrażliwości na bodźce, w związku z nadmierną produkcją prostaglandyn. To te substancje odpowiadają także za intensywność skurczów macicy, ponieważ powodują złuszczenie jej błony śluzowej. Odczuwane dolegliwości i ich natężenie są jednak kwestią bardzo indywidualną. Jeśli nie utrudniają normalnego funkcjonowania, można sobie z nimi poradzić domowymi sposobami.

  Choć dziś okulary korekcyjne tworzone są przez najlepszych projektantów, a designerskie oprawki to must have wielu stylizacji, to jednak wiele osób z wadą wzroku zastanawia się nad innymi sposobami, które poprawiłyby jakość ich wzroku. Jeśli pragniemy zrezygnować z okularów i kłopotliwych soczewek kontaktowych, już dziś powinniśmy zastanowić się nad zabiegiem laserowej korekcji wzroku. Czy jest ona bezpieczna? Czy jej efekty są długotrwałe? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

  Czereśnie łączą w sobie dwie pożądane cechy – są nie tylko smaczne, ale też pozytywnie wpływają na naszą urodę i pomagają w leczeniu niektórych chorób. Te krótko dostępne owoce właśnie pojawiły się na targach i w sklepach. Warto jednak znać umiar w ich konsumpcji. Ile czereśni możemy zjeść, zanim rozboli nas brzuch?

  Półpasiec jest chorobą zakaźną. Wywołuje go ten sam wirus, który jest przyczyną ospy wietrznej. Choroba występuje jedynie u osób, które w przeszłości chorowały na ospę. Związane jest to z pozostawaniem wirusa w organizmie w postaci „uśpionej” i jego reaktywacji w przypadku obniżenia odporności.

  Choroba dziecka to dla rodziców ogromne wyzwanie. Bardzo często zdarza się, że bez odpowiedniego wsparcia nie są w stanie zapewnić mu właściwej opieki. Tak jest w przypadku Izy. Rodzice dziewczyny, aby złagodzić ból, którego doświadcza, zdecydowali się założyć zbiórkę w jednym z serwisów. Na leczenie córki chcą uzbierać ok. 100 tysięcy złotych. Jak można im pomóc?