Każdemu z nas zdarza się chorować i wziąć zwolnienie lekarskie. Niestety cześć pacjentów nie wykorzystuje tego czasu na rekonwalescencję czy powrót do zdrowia. Zdarzają się sytuacje, gdy "chory" w czasie L4 wyjeżdża na wakacje lub robi remont.
Czy jest to tzw. mniejsze zło, w porównaniu do zakupoholizmu?
Na pytania odpowiadała dr n.med. Anna Fuchs, ginekolog i specjalistka PZU Zdrowie.
Na czym polega ten typ budowania relacji i co oznacza dla drugiej połówki? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Jeśli przypuszczenia lekarzy się potwierdzą, będzie to tzw. pierwsze rodzime zachorowanie na to bardzo groźne schorzenie.
Zaburzenia odżywiania dotykają zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Skąd się biorą? Czy mają związek tylko z jedzeniem? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Katarzyna Błażejewska-Stuhr dietetyczka, psychodietetyczka, Agata Zimnicka psycholożka, dietetyczka oraz Radosław Czekański, uczestnik 8. edycji "Top Model", który chorował na anoreksję.
Sezon grzybowy w pełni, a wraz z nim pojawiają się pseudo fachowcy siejący dezinformacje na temat trujących odmian. Kontrowersję wzbudza zbieranie m.in. muchomora czerwonego, który może być traktowany jako substancja psychoaktywna. O szkodliwości niektórych rodzajów grzybów mówili w Dzień Dobry TVN lekarka Ewa Stawiarska oraz toksykolog dr Eryk Matuszkiewicz. Czy muchomor czerwony jest szkodliwy?
Co warto wiedzieć o wirusie HPV? Jakie są korzyści ze szczepienia?
To, od ilu lat można chodzić na siłownię, zależy od jej regulaminu oraz predyspozycji nastolatka. Kiedy można ćwiczyć?
GIS poinformował, że grzywnę za brak szczepień zastąpi mandat. Ponadto zostanie wprowadzony rejestr osób niezaszczepionych. Czy nowa forma rozliczania społeczeństwa będzie skuteczniejsza?
Ogrodnik Łukasz Skop zaprezentował widzom Dzień Dobry TVN przykłady owoców będących nieocenioną pomocą w podnoszeniu odporności.
Dziś 36-letni skoczek wzwyż jest medalistą mistrzostw świata i dwukrotnym mistrzem Europy.
Celowe milczenie może odcisnąć ogromne piętno na psychice.
"Brzuch jest wywalony do przodu".
Hormony wpływają na niemalże każdy aspekt funkcjonowania organizmu. Niedoczynność przysadki mózgowej, zespół policystycznych jajników, czy nadczynność tarczycy, to tylko niektóre z chorób endokrynologicznych. Zaburzeniom hormonalnym towarzyszą zwykle niepokojące objawy. Jaki mają wpływ na wagę ciała? O tym opowiedzieli nam dr n. med. Jakub Bukowczan, endokrynolog, Patrycja Klimek, dietetyk kliniczny oraz Alicja Kostrzewa, u której przyczyną otyłości były hormony.
Odpowiedzi na to pytanie postanowiła poszukać Julia Kamińska.
"Wszystko się niebawem zmieni".
Nasze ciało zaraz po przebudzeniu zachowuje się w określony sposób.
Poznaj porady fizjoterapeuty.
Polska Reprezentacja Juniorów biorąca udział w międzynarodowym turnieju futbolu stołowego w WS World Series Leonhart 2024 po raz pierwszy, zdobyła pięć złotych, dwa srebrne i trzy brązowe medale w 10 konkurencjach. Jaki jest ich przepis na sukces? O tym opowiedzieli nam Wsewołod (Sewa) Sakolski, kapitan, Piotr Leszczyński, Zuzanna Sokołowska i Blanka Jankowska.
Depresja to choroba, która może pojawić się u każdego z nas. Wiek, status społeczny czy wykonywany zabieg nie mają tu większego znaczenia. Z takim problemem zmagała się aktorka Małgorzata Potocka. O swoich doświadczeniach artystka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
"To jest aspekt ekologiczny"
Rak piersi to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet. Ryzyko rozwoju jest wyższe u tych pań, które miały w rodzinie przypadki zachorowania na ten nowotwór. To właśnie one powinny skorzystać z badań genetycznych i sprawdzić, czy są nosicielkami mutacji w obrębie genu BRCA1. Dlaczego warto zdecydować się na takie badanie?
"Do tego tygodnia zgłoszono łącznie 1,1 tys. zgonów"
Leczenie dostosowane do konkretnego pacjenta nosi nazwę terapii celowanej, nazywanej również spersonalizowaną. Ten rodzaj oddziaływań lekarskich jest coraz częściej stosowany w przypadku nowotworów, a także chorób genetycznych.
Hip-hop to subkultura i popularny gatunek muzyki, który zyskał rzeszę miłośników. Jednym z kluczowych elementów tej kultury jest muzyka i taniec new style. Rozwijały się one na nowojorskich ulicach. W szkołach tańca powstały nawet zajęcia new age, na których można nauczyć się kroków tego stylu.
Zapraszamy na czat z ekspertami - psychodietetyk Magdaleną Błaszczyk, psychoterapeutką Pauliną Flak i psychiatrą dzieci i młodzieży Anną Zielińską-Wieniawską.
Miłośników jazdy na rowerze przybywa. Osoby, które myślą o długiej wyprawie powinny odwiedzić Górą Kalwarię. Nie brakuje tam zarówno tras rowerowych, jak pięknych widoków. Dlaczego jeszcze warto się tam wybrać?
Zajady to stany zapalne pojawiające się w kącikach ust. Objawiają się zaczerwienieniem i pękającym naskórkiem.
Zdarza się, że pierwszych objawów menopauzy doświadczają już panie po 30. roku życia. Na co zwrócić uwagę?