Problemy Pawła Bilskiego z zębami rozpoczęły się w szkole podstawowej. Strach przed dentystą powodował systematyczną ich utratę. Kiedy jego siedmioletni syn dopytywał, dlaczego ma takie czarne zęby, Paweł postanowił to zmienić. Po nowy uśmiech wybrał się do Malo Clinic Warsaw. Zobaczcie, jakim zabiegom się poddał i jak wygląda po ich przeprowadzeniu.
Kolejnym uczestnikiem cyklu "Metamorfoza uśmiechu" jest Hubert Jaroński, który stracił zęby w wyniku wypadku rowerowego. Dzięki specjalistom z Malo Clinic Pan Hubert zyskał nowy uśmiech. Czy bohater metamorfozy jest zadowolony z efektu końcowego? Co nowy uśmiech zmienił w jego życiu? O tym, na czym polegał zabieg stomatologiczny w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział dr Armando Lopez, kierownik chirurgii Malo Clinic Warsaw.
Większość kobiet prosi Qczaja o ćwiczenia, dzięki którym będą mogły wysmukleć. Tymczasem Kasia skontaktowała się z nim, ponieważ marzy o tym, aby za pomocą treningu zwiększyć masę mięśniową. Jakie ćwiczenia jej zaproponował?
Jesteśmy coraz częściej uczuleni na mleko krowie, na pszenicę, orzechy, cytrusy, jajka. Szczególnie w Święta Bożego Narodzenia będziemy mieć częściej styczność z tymi produktami. Jak alergicy mają szansę przetrwać Święta. Co powinni jeść, na co uważać najbardziej i na jakie zamienniki się decydować?
Agata Roczniak od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni i z tego powodu musi poruszać się na wózku. Mimo nieuleczalnej choroby ma pozytywny stosunek do życia, a uśmiech nie schodzi z jej twarzy. SMA nie pozbawiło jej również marzeń o szczęśliwym związku i macierzyństwie.
Święta coraz bliżej. To najwyższy czas na przygotowanie choinkowych ozdób. W kawiarence Dzień Dobry TVN blogerzy DIY pokazali, jak przy pomocy włóczki i sznurka samodzielnie wydziergać bombki, choinki, aniołki i nie tylko. Zobaczcie to!
Do tej pory psycholog Miłosz Brzeziński znany był widzom Dzień Dobry TVN z doradzania w sprawach biznesowych. Tym razem zaprosiliśmy go do naszego studia, aby porozmawiać o napisanym ostatnio przez niego thrillerze metafizycznym - "Opętani i święci". O czym dokładnie jest ta książka?
Roller Derby to drużynowy sport wrotkarski, bardzo kontaktowy, który rozgrywany jest na okrągłym torze. Wymaga waleczności, siły i odporności. Jaki sprzęt, oprócz wrotek, jest potrzebny do uprawiania tego sportu? Jakie zasady w nim obowiązują? Za co przyznawane są kary?
Jedną z najczęściej kupowanych przez Polaków ryb jest łosoś. Jakie wyróżniamy rodzaje łososia? Jak wybrać dobrą jakościowo rybę? W studiu Dzień Dobry TVN Mikołaj Rey opowiedział o właściwościach łososia jurajskiego.
Ada Hegerberg to norweska piłkarka, która została pierwszą laureatką Złotej Piłki "France Football". Najlepsza piłkarka świata odbierając nagrodę usłyszała seksistowskie pytanie od prowadzącego galę francuskiego DJ Martina Solveiga. W studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z naszymi ekspertkami o sytuacji kobiet w sporcie.
Brakuje ci pomysłu na świąteczny prezent dla miłośnika sportu? Zobacz, jakie propozycje ma dla ciebie trener osobisty Daniel Qczaj.
Superinteligencja bakterii to coraz większy problem ludzkości. Dlaczego sobie z nimi nie radzimy? Z tym pytaniem spróbował się zmierzyć w studiu „Dzień Dobry TVN” Łukasz Bożycki, biolog i fotografik. Czy powinniśmy się bać superbakterii?
W okresie jesienno-zimowym wiele osób skarży się na problemy z zatokami. Co zrobić, aby wyleczyć zapalanie zatok w naturalny sposób? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła Agnieszka Cegielska.
Borowik to jeden z najbardziej lubianych grzybów. Jego wyjątkowy zapach i aromat wzbogaca smak wielu potraw. Istnieje jednak kilka odmian tego grzyba, które uważane są za niejadalne.
Olejek oregano jest źródłem przeciwutleniaczy i działa przeciwgrzybicznie. Sprawdź, jakie korzyści da Tobie i Twojej rodzinie.
Pielęgnacja naturalna jest coraz częściej doceniana i wybierana przez kobiety w każdym wieku, które chcą jak najdłużej cieszyć się promienną cerą. Jednym z produktów, który powinien na stałe zagościć w kosmetyczce jest olej ze słodkich migdałów. Co skrywa w sobie i jak wielką rolę może odegrać w codziennym rytuale pielęgnacyjnym?
Mania jest stanem, w którym wydaje nam się, że możemy przenosić góry. Jesteśmy pobudzeni, drażliwi, często nierozsądni. Łatwo podejmujemy ryzykowne decyzje. Osoba, która cierpi na epizod maniakalny nie jest świadoma choroby i lekkomyślnego postępowania, uważa wręcz, że nigdy nie była bardziej zdrowa i szczęśliwsza.
Zaparcia są jednym z najczęściej towarzyszących nam problemów w życiu codziennych. Pojawiają się, gdy w naszym organizmie brakuje wystarczającej ilości błonnika oraz płynów. Inną przyczyną może być także odkładanie momentu pójścia do toalety ze względu na brak czasu i inne zajęcia. W efekcie tego, potrzebne będzie nam coś na przeczyszczenie i zniwelowanie wzdętego i bolącego brzucha. Na szczęście istnieją liczne domowe sposoby, które ułatwiają nam walkę z tego typu dolegliwościami.
Wzdęty brzuch po jedzeniu może być spowodowany nieprawidłową dietą. Ale nie tylko. Czynnikiem wywołującym wzdęcia może być także spożywanie niektórych ciężkostrawnych potraw, zbyt dużej ilości cukrów lub tłuszczów. Ciągle wzdęty brzuch może być z kolei wywołany przez zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego i jest to problem, który wymaga konsultacji lekarskiej. Sprawdź, jakie są najczęstsze przyczyny wzdęć oraz poznaj domowe sposoby na poradzenie sobie z nimi.
Wiele osób zastanawia się, jak wyrobić kaloryfer na brzuchu? Czy są na to jakieś domowe sposoby? Co jeść, aby uzyskać efekt kaloryfera na brzuchu?
Każdego dnia nasze stopy narażone są na czynniki, które nie tylko powodują pogorszenie ich wyglądu, ale również kondycji zdrowotnej. Dlatego warto znaleźć chociaż 20 minut na rozgrzewającą i regenerującą kąpiel stóp. Jak ją przygotować? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła podolog Natalia Pietrow.
O komplementach, które zamiast sprawiać przyjemność wprawiają w zakłopotanie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Dellfiną Dellert, Pauliną Biernat i Magdaleną Pieczonką. Które komplementy właśnie tak działają? Czy wy też czasem je słyszycie?
W kolejnej odsłonie cyklu "Kobiece DNA" rozmawialiśmy o tym, czy stereotypowa rola matki i żony daje kobietom szczęście. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Katarzynę Pawlikowską, ekspertkę ds. zachowań społecznych kobiet, psycholog Małgorzatę Ohme i aktorkę Maję Bohosiewicz.
W naszej kawiarence od samego rana można było skorzystać z porad ekspertów stomatologii.
Oddychanie jest dla nas tak naturalną czynnością, że w ogóle o niej nie myślimy. Tymczasem okazuje się, że jeszcze wiele musimy się o oddychaniu nauczyć.
Jak wygląda życie z wirusem HIV? Jak można się nim zarazić? Kto powinien wykonać badania? O życiu z HIV i seropozytywnych matkach rozmawialiśmy w "Dzień Dobry TVN" z dr n. społ. Magdaleną Ankiersztejn-Bartczak z Fundacji Edukacji Społecznej.
W zabieganym świecie mikrofalówka zrobiła ogromną karierę. Ale czy można w niej wszystko podgrzewać? Jakie naczynia można wkładać do mikrofali? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dietetyk Magdalenę Czyryndę-Koledę.
Michael Mosley to znany brytyjski dziennikarz i producent. Od ponad 30 lat pracuje w BBC, gdzie prowadzi programy medyczne. W Polsce ukazała się jego książka "Jelita wiedzą lepiej", w której dziennikarz dowodzi, że istnieje komunikacja pomiędzy mózgiem w głowie, a mózgiem w jelitach. Michael zdecydował się na radykalny eksperyment i połknął kamerę w pigułce. Umyślnie również zaraził się tasiemcem. Jakie były efekty tych doświadczeń? Po eksperymentach Michael znacząco zmienił swoją dietę. Co według dziennikarza należy jeść, by zachować zdrową florę bakteryjną w jelitach? Z Michaelem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.
Chiński naukowiec He Jiankui twierdzi, że stworzył pierwsze na świecie dzieci ze zmodyfikowanym DNA. Mają nimi być bliźniaczki urodzone kilka tygodnie temu. Co o tych doniesieniach, które zelektryzowały świat sądzą goście Dzień Dobry TVN: ginekolog i położnik dr n. med. Grzegorz Południewski oraz genetyk molekularny dr Monika Gos? Czy według nich taka modyfikacja jest możliwa?
Najczęstszymi problemami związanymi z jamą ustną niemowlęcia są obrzęknięte w trakcie ząbkowania dziąsła i pleśniawki. Ząbkowanie to naturalny etap w rozwoju dziecka, jednakże bywa bolesny. Dolegliwości można złagodzić, kiedy zastosujemy maść na opuchnięte dziąsła lub specjalistyczny żel na dziąsła dla dzieci.