Decydując się na zakup w internecie, wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, ile trików stosują sprzedawcy, by skłonić nas do wybrania właśnie ich produktu. Jak zatem manipulują nami w sieci? Jak się przed tym możemy chronić? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN trenerów sprzedaży: Romana Kawszyna i Adama Szarana.
Juliusz dużo siedział przed komputerem i mało się ruszał. Przez niezdrowy tryb życia ważył 110 kg. W końcu postanowił wziąć się za siebie i dzięki odpowiedniej diecie oraz ćwiczeniom schudł 25 kg. Swoją postawą zaimponował Qczajowi i ten postanowił zaprosić go na swój trening dla widzów Dzień Dobry TVN. Wykonali razem kilka ćwiczeń z hantlami.
Wiele kobiet zmaga się krostkami, które pojawią się na ramionach, dekolcie, czy pośladkach. Skąd się biorą te niedoskonałości skóry? Za pomocą jakich domowych zabiegów można się ich pozbyć? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła kosmetyczka Aneta Suchowierska.
Aby leki nam pomagały, a nie szkodziły, musimy je odpowiednio przechowywać. W jakich zatem warunkach przechowywać medykamenty? Czy wszystkie leki można trzymać w tym samym miejscu? Mówiła o tym w Dzień Dobry TVN Katarzyna Sabiłło z Fundacji Lege Pharmaciae.
Wielu osobom pizza kojarzy się raczej z niezbyt zdrowym jedzeniem typu fast food. Tymczasem według znanej amerykańskiej dietetyczki Chelsey Amer zjedzenie pizzy na śniadanie jest o wiele zdrowsze niż miseczka płatków na mleku. Jak te rewelacje skomentowały w Dzień Dobry TVN: szefowa kuchni Flavia Borawska oraz coach zdrowia i żywienia Agnieszka Mielczarek? Ile kalorii ma kawałek pizzy?
Sporo kobiet, nawet tych atrakcyjnych nie wierzy w siebie. Dlaczego czują się niedoskonałe? Zapytaliśmy o zdanie gości Dzień Dobry TVN: ekspertkę ds. zachowań społecznych Katarzynę Pawlikowską, doradcę wizerunkowego Maję Sablewską i mistera Polski 2017 Jakuba Kucnera.
Jak donosi Światowa Organizacja Zdrowia, co 4. mężczyzna i co 3. kobieta nie ćwiczą wystarczająco dużo, by zapobiec różnym chorobom. A jak się okazuje, istnieje wiele dowodów na to, że jeżeli się ruszamy, żyjemy dłużej i zmniejszamy ryzyko zachorowań na wiele chorób. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dr Annę Plucik-Mrożek, która leczy ruchem oraz Beatę Domaszewicz, która chorowała na nowotwór piersi i za wysokie tętno. Jak często należy ćwiczyć, by zachować zdrowie?
Karolina Gorczyca w czerwcu tego roku urodziła drugie dziecko i zdecydowała się na pobranie krwi pępowinowej swojego syna. Co ją do tego przekonało? Czy sam zabieg był bolesny? Czy można wykorzystać komórki macierzyste pobrane od innego dawcy? Na te pytania w studiu Dzień Dobry TVN odpowiedział Tomasz Baran z Polskiego Banku Komórek Macierzystych.
Odma płucna to stan, w którym do jamy opłucnej dostaje się powietrze. Jakie są przyczyny jej powstawania i objawy? Do czego prowadzi? Jak się leczy odmę płucną? O tym w Dzień Dobry TVN mówił pulmonolog dr n. med. Tadeusz Zielonka.
Ile snu potrzebuje dziecko? Jak skutecznie i bez nerwów budzić dzieci do szkoły? Co najbardziej utrudnia poranne wstawanie? Czy odsypianie w weekend zarwanych nocy to dobry pomysł? O śnie, odsypianiu i regeneracji organizmu rozmawialiśmy z dr Ewą Jarczewską-Gerc, psychologiem z Uniwersytetu SWPS oraz dr. Tadeuszem Piotrowskim z Pracowni Badań nad Snem.
Według Światowej Organizacji Zdrowia grozi nam epidemia. Z danych wynika, że tylko w pierwszej połowie 2018 r. w Europie odnotowano blisko 8 razy więcej przypadków odry niż w całym 2016 roku. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy pediatrę dra Pawła Grzesiowskiego, aby zapytać, z jakiego powodu wirus odry się rozprzestrzenia? Czy mogą być za to odpowiedzialni rodzice, którzy nie szczepią swoich dzieci? Dlaczego lekarze porównują wirusa odry do HIV?
Podczas szkoleń z pierwszej pomocy przekazywane są informacje na temat tego, jak należy postępować z poszkodowanymi. O tym, dlaczego warto je ukończyć mówiły w Dzień Dobry TVN dziennikarka wojenna Bianka Zalewska i Marzena Jaroszewska. W jakich sytuacjach wykorzystały swoją wiedzę zdobytą podczas szkoleń z pierwszej pomocy?
Już dzisiaj o godzinie 18.00 rusza kolejny sezon 36,6. Co tym razem przygotowała dla widzów prowadząca program Ewa Drzyzga? Ewę i prof. dra hab. n. med. Krzysztofa Łabuzka gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Jak im się razem pracuje?
Aronii jemy niewiele, choć te owoce są naprawdę bardzo zdrowe, a nasz kraj jest największym na świecie ich producentem. Dlaczego zatem warto po nie sięgać? W jakiej postaci są najlepsze? O prozdrowotnych właściwościach aronii mówiły w Dzień Dobry TVN: prof. nauk farmaceutycznych Iwona Wawer i prowadząca cykl "Naturalnie!" Agnieszka Cegielska.
Claire Wineland od urodzenia cierpiała na mukowiscydozę. Wiedziała, że ma szansę przeżyć zaledwie kilka lat. Przeżyła 21 lat. Sporą część swojego krótkiego życia spędziła w szpitalu. Zmarła tydzień po przeszczepie płuc, który był jej ostatnią nadzieją. Zanim jednak odeszła, stała inspiracją dla wielu milionów internautów. Na swoim wideoblogu opowiadała nie tylko o przemijaniu, ale przed wszystkim o radości z każdego przeżytego dnia. Jako czternastolatka wyszła na scenę, by wygłosić swoje pierwsze motywacyjne przemówienie. Założyła też fundację dla nieuleczalnie chorych dzieci. Poznajcie historię Claire Wineland.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Tadeusza Węgrzynowskiego, współtwórcę polskiego Internetu. Pan Tadeusz w 1990 roku wysłał pierwszego maila z Kopenhagi do Polski. Internet to nie tylko rozrywka. Przekonaliśmy się już o tym nie raz, że Internet także może pomagać. Dziś współtwórca Internetu prosi internautów o pomoc dla swojego syna. Dominik Węgrzynowski cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Zachorował 12 lat temu. Wówczas wyzdrowiał. Niestety nastąpił nawrót choroby. Dominik ma jednak szansę ponownie wyzdrowieć. Potrzebny jest do tego biologiczny lek wart 800 tys zł. Pomóżmy!
Okazuje się, że wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest wykonywana przez kosmetyczki. Niestety nie potrafią one sobie radzić z powikłaniami, które często pojawiają się po zabiegach. Wówczas pacjentki szukają pomocy u lekarzy. Gościem Dzień Dobry TVN była dr Maria Noszczyk, ekspert w dziedzinie medycyny estetycznej, która doradziła, by przed zabiegiem sprawdzić, jaki produkt zostanie nam podany. Nasz niepokój powinna również wzbudzić zbyt niska cena zabiegu.
Blizny mogą być źródłem kompleksów. W jaki sposób można zmniejszyć ich widoczność? Czy maści dostępne w aptekach są pod tym względem skuteczne? Dlaczego u jednych powstają blizny po trądziku lub ospie, a u innych nie? Czy świeże blizny można opalać? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN dermatologa dra Bartłomieja Kwieka.
Gdy twoje dziecko unika aktywności fizycznej i dużo czasu spędza siedząc przed telewizorem, komputerem lub przy biurku, może nabawić się wad postawy. Jak prawidłowo dbać o kręgosłup dziecka? Jak siedzieć przy biurku, by nie uszkodzić sobie kręgosłupa? Jak powinien być ustawiony monitor komputera? Czym jest skolioza, lordoza, a czym kifoza? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy ortopedę Adriana Rymarczyka.
Biotechnolog prof. Justyna Drukała Z Uniwersytetu Jagiellońskiego ma wieloletnie doświadczenie w hodowli komórek skóry ludzkiej oraz ich przeszczepach w leczeniu oparzeń i trudno gojących się ran. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, dlaczego zajęła się właśnie inżynierią komórkową i jej wykorzystaniem w medycynie, jak wygląda proces hodowli skóry, czy ta terapia może być wykorzystywana przy bielactwie i w zabiegach upiększających. Nad czym obecnie pracuje badaczka?
25 lat temu Krzysztof Wąsik, przeglądając się w lustrze, zauważył małą rankę w pobliżu ust. "Na początku to było prawie niezauważalne, myślałem, że samo zejdzie, potem zaczęło rosnąć". Okazało się, że był to nowotwór skóry. Po pierwszej, nieudanej, operacji pan Krzysztof trafił pod opiekę dr Anny Chrapusty. Dziś przyzwyczaja się już do swojej "nowej twarzy". Z panią doktor rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN m.in. o rodzajach nowotworów skóry i metodach ich leczenia.
W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy uśmiechnięte pacjentki Malo Clinic - Justynę Studzian-Błaszczyk i Katarzynę Naworską. Opowiedziały nam o tym, jak zmieniło się ich życie po metamorfozie stomatologicznej. Jak się teraz czują? Czy leczenie było bolesne?
Myśl o powrocie do pracy z urlopu wywołuje u Ciebie nerwowe stres i ból brzucha? Marzysz o tym, by urlop trwał w nieskończoność? Jak przeżyć powrót do pracy z urlopu? I co zrobić, by pierwsze dni w pracy po urlopie nie były koszmarem? O komentarz w Dzień Dobry Wakacje poprosiliśmy socjologa Tomasza Sobierajskiego.
Od lat bije rekordy. W swoim dorobku ma już dwanaście medali. Lekkoatletka Anita Włodarczyk podczas Mistrzostw Europy 2018 w Berlinie wywalczyła kolejne złoto. A w związku z dyskwalifikacją za doping Tatiany Łysenko z IO 2012 w Londynie, Anita odbierze jeszcze jeden złoty medal. - Śmieję się, że jestem największą przemytniczką złota do naszego kraju - mówiła Włodarczyk w Dzień Dobry Wakacje. Do naszego studia przyniosła swoje medale. Jeden z medali zadedykowała zmarłej Irenie Szewińskiej. Gdzie pojedzie Anita na wakacje, gdy skończy sezon?
O nowoczesnych metodach leczenia wad wzroku rozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje z doktorem Tomaszem Goździewiczem, specjalistą chorób oczu. Co oferuje nam nowoczesna okulistyka? Czy każdą wadę wzroku można skorygować? Ile trwa taki zabieg? Badaniu wzroku postanowił się poddać nawet Andrzej Sołtysik...
W Berlinie trwają Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce. Polscy lekkoatleci prowadzą w klasyfikacji medalowej. W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Konrada Bukowieckiego, który zdobył srebro w pchnięciu kulą, Wojciecha Nowickiego, złotego medalistę w rzucie młotem oraz Paulinę Gubę, która zdobyła złoto w pchnięciu kulą. Jakie towarzyszą im dziś emocje? Co daje im największą motywację? Przed nimi Mistrzostwa Świata. Jak regenerują się po ostatnich startach?
Epidermolysis Bullosa, zwana również "EB", to pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Choroba jest uwarunkowana genetycznie. W jej przebiegu skóra jest delikatna jak papier. Każda zmiana opatrunków wiąże się z bólem i płaczem dziecka. W Polsce choruje około 300 dzieci. Raz do roku dla rodzin, które borykają się z "EB" są organizowane specjalne turnusy rehabilitacyjne. Tam rodzice chorych dzieci mogą wymieniać się doświadczeniami. Rodzicom pomaga Fundacja "Urgo". Dostarcza im najnowsze opatrunki, organizuje wyspecjalizowane kursy, inwestuje również w badania, które mają pomóc w walce z chorobą.
U Anny Di Gusto stwierdzono uraz barku, którego Pani Anna nabawiła się podczas wypadku na nartach. Rehabilitacja skupiła się na terapii manualnej ultradźwiękami i krioterapią. Efektów niestety nie było. Dlatego lekarze zaproponowali Pani Annie biomechaniczną stymulację. W Europie jest to jedna z najefektywniejszych form terapii. Kto może poddać się tym zabiegom? Jakie efekty daje biomechaniczna stymulacja?
Wakacje to czas odpoczynku od roku szkolnego. Wyjazd na kolonię to szansa na poznanie nowych miejsc oraz zyskanie przyjaciół. Niestety blisko 50% polskich dzieci nie wyjeżdża nigdzie na wakacje. Fundacja Muszkieterów organizuje kolonie dla dzieci z rodzin niezamożnych, a także dzieci przebywających w domach dziecka oraz rodzinach zastępczych. Gdzie w tym roku dzieciaki wyjadą na kolonię? Jakie atrakcje czekają na dzieci na takich wyjazdach? Jak można wspomóc Fundację? W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Sylwię Gruchałę, ambasadorkę akcji "Wakacje z Muszkieterami" oraz Aldonę Antczak-Drews z Fundacji Muszkieterów.
Latem chętnie eksponujemy swoje stopy. Jak letnie obuwie wpływa na nasze stopy? W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy ortopedę dr Alinę Blachę. Na co zwracać uwagę dobierając letnie buty? Czy to prawda, że popularne i bardzo wygodne japonki są niezdrowe dla naszych stóp?