Olejek oregano jest źródłem przeciwutleniaczy i działa przeciwgrzybicznie. Sprawdź, jakie korzyści da Tobie i Twojej rodzinie.
Pielęgnacja naturalna jest coraz częściej doceniana i wybierana przez kobiety w każdym wieku, które chcą jak najdłużej cieszyć się promienną cerą. Jednym z produktów, który powinien na stałe zagościć w kosmetyczce jest olej ze słodkich migdałów. Co skrywa w sobie i jak wielką rolę może odegrać w codziennym rytuale pielęgnacyjnym?
Mania jest stanem, w którym wydaje nam się, że możemy przenosić góry. Jesteśmy pobudzeni, drażliwi, często nierozsądni. Łatwo podejmujemy ryzykowne decyzje. Osoba, która cierpi na epizod maniakalny nie jest świadoma choroby i lekkomyślnego postępowania, uważa wręcz, że nigdy nie była bardziej zdrowa i szczęśliwsza.
Zaparcia są jednym z najczęściej towarzyszących nam problemów w życiu codziennych. Pojawiają się, gdy w naszym organizmie brakuje wystarczającej ilości błonnika oraz płynów. Inną przyczyną może być także odkładanie momentu pójścia do toalety ze względu na brak czasu i inne zajęcia. W efekcie tego, potrzebne będzie nam coś na przeczyszczenie i zniwelowanie wzdętego i bolącego brzucha. Na szczęście istnieją liczne domowe sposoby, które ułatwiają nam walkę z tego typu dolegliwościami.
Wzdęty brzuch po jedzeniu może być spowodowany nieprawidłową dietą. Ale nie tylko. Czynnikiem wywołującym wzdęcia może być także spożywanie niektórych ciężkostrawnych potraw, zbyt dużej ilości cukrów lub tłuszczów. Ciągle wzdęty brzuch może być z kolei wywołany przez zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego i jest to problem, który wymaga konsultacji lekarskiej. Sprawdź, jakie są najczęstsze przyczyny wzdęć oraz poznaj domowe sposoby na poradzenie sobie z nimi.
Wiele osób zastanawia się, jak wyrobić kaloryfer na brzuchu? Czy są na to jakieś domowe sposoby? Co jeść, aby uzyskać efekt kaloryfera na brzuchu?
Każdego dnia nasze stopy narażone są na czynniki, które nie tylko powodują pogorszenie ich wyglądu, ale również kondycji zdrowotnej. Dlatego warto znaleźć chociaż 20 minut na rozgrzewającą i regenerującą kąpiel stóp. Jak ją przygotować? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła podolog Natalia Pietrow.
O komplementach, które zamiast sprawiać przyjemność wprawiają w zakłopotanie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Dellfiną Dellert, Pauliną Biernat i Magdaleną Pieczonką. Które komplementy właśnie tak działają? Czy wy też czasem je słyszycie?
W kolejnej odsłonie cyklu "Kobiece DNA" rozmawialiśmy o tym, czy stereotypowa rola matki i żony daje kobietom szczęście. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Katarzynę Pawlikowską, ekspertkę ds. zachowań społecznych kobiet, psycholog Małgorzatę Ohme i aktorkę Maję Bohosiewicz.
W naszej kawiarence od samego rana można było skorzystać z porad ekspertów stomatologii.
Oddychanie jest dla nas tak naturalną czynnością, że w ogóle o niej nie myślimy. Tymczasem okazuje się, że jeszcze wiele musimy się o oddychaniu nauczyć.
Jak wygląda życie z wirusem HIV? Jak można się nim zarazić? Kto powinien wykonać badania? O życiu z HIV i seropozytywnych matkach rozmawialiśmy w "Dzień Dobry TVN" z dr n. społ. Magdaleną Ankiersztejn-Bartczak z Fundacji Edukacji Społecznej.
W zabieganym świecie mikrofalówka zrobiła ogromną karierę. Ale czy można w niej wszystko podgrzewać? Jakie naczynia można wkładać do mikrofali? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dietetyk Magdalenę Czyryndę-Koledę.
Michael Mosley to znany brytyjski dziennikarz i producent. Od ponad 30 lat pracuje w BBC, gdzie prowadzi programy medyczne. W Polsce ukazała się jego książka "Jelita wiedzą lepiej", w której dziennikarz dowodzi, że istnieje komunikacja pomiędzy mózgiem w głowie, a mózgiem w jelitach. Michael zdecydował się na radykalny eksperyment i połknął kamerę w pigułce. Umyślnie również zaraził się tasiemcem. Jakie były efekty tych doświadczeń? Po eksperymentach Michael znacząco zmienił swoją dietę. Co według dziennikarza należy jeść, by zachować zdrową florę bakteryjną w jelitach? Z Michaelem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.
Chiński naukowiec He Jiankui twierdzi, że stworzył pierwsze na świecie dzieci ze zmodyfikowanym DNA. Mają nimi być bliźniaczki urodzone kilka tygodnie temu. Co o tych doniesieniach, które zelektryzowały świat sądzą goście Dzień Dobry TVN: ginekolog i położnik dr n. med. Grzegorz Południewski oraz genetyk molekularny dr Monika Gos? Czy według nich taka modyfikacja jest możliwa?
Najczęstszymi problemami związanymi z jamą ustną niemowlęcia są obrzęknięte w trakcie ząbkowania dziąsła i pleśniawki. Ząbkowanie to naturalny etap w rozwoju dziecka, jednakże bywa bolesny. Dolegliwości można złagodzić, kiedy zastosujemy maść na opuchnięte dziąsła lub specjalistyczny żel na dziąsła dla dzieci.
Relacje z toksyczną osobą są bardzo męczące. Człowiek taki z pozoru wydaje się być naszym przyjacielem, jednak każde spotkanie z nim kończy się zmęczeniem i poczuciem psychicznego dyskomfortu. Jest bardzo ważne, aby umieć rozpoznać osobę toksyczną. Dzięki temu będzie można zmienić podejście do danej relacji lub, jeśli to możliwe, nawet ją zakończyć.
Sposobów na zdrowie jest wiele, ale czasem są one pozbawione smaku. Warto spróbować gotowania na parze, które pozbawi nasz posiłek toksycznych związków (jak przy smażeniu), a jednocześnie pozostawi niemal nienaruszone witaminy i wartości odżywcze posiłku.
W sklepach coraz częściej pojawiają się owoce, których nie znamy. W Dzień Dobry TVN wspólnie z dietetykiem klinicznym - Hanną Stolińską-Fiedorowicz postanowiliśmy przyjrzeć się niektórym z nich bliżej. Jakie mają właściwości, jakie wartości odżywcze i ... jak powinno się je jeść? Zobaczcie!
Kiedy zaczynają wypadać nam włosy, sięgamy po różnego rodzaju suplementy diety. Okazuje się, że czasami wystarczy wzbogacić naszą dietę o niektóre składniki odżywcze, by nasze włosy odzyskały swój dawny blask i zaczęły rosnąć. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Magdalenę Szymczak psychotrycholog, która podpowiedziała nam, co jeść, by mieć piękne i gęste włosy.
Żółtaczka występuje u niemowląt fizjologicznie i z reguły nie jest przyczyną do niepokoju. Jednak zdarza się, iż świadczy ona o poważnym stanie chorobowym. Ważne jest zatem rozróżnienie fizjologicznej i patologicznej postaci żółtaczki.
Kilka lat temu polski rząd reklamował Polskę jako miejsce, gdzie warto się leczyć taniej niż w innych krajach zachodnioeuropejskich. Dynamika rynku jest bardzo duża. Rozwój turystyki medycznej przyspiesza z roku na rok nawet o kilkanaście procent. Szacuje się, że w zeszłym roku w ramach turystyki medycznej do Polski przyleciało ponad 170 tys. pacjentów. Wybierali oni prywatne kliniki w dużych miastach jak: Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk. Pacjentami byli głównie obywatele państw skandynawskich, Wysp Brytyjskich i Francji Ze względu na dobre połączenia lotnicze zdarzają się również pacjenci z USA oraz Kanady.
Raz, dwa, trzy... Zaczynamy poranny trening z Tomaszem Choińskim i Michaelem Jacksonem! :-) Tym razem trener Tomasz radzi, jak ćwiczyć pośladki i uda, by przygotować sie do sezonu narciarskiego. Zobaczcie, jak wzmocnić mięśnie ud i pośladków!
4 lata temu Kuba Baleński uległ wypadkowi. Do lewego oka dostało się wapno gaszone. Doszło do ciężkiego poparzenia oka. Chłopiec przestał widzieć. Katowiccy lekarze postanowili pobrać komórki macierzyste ze zdrowego oka. Następnie we włoskiej Modenie wyhodowano je według ściśle tajnej procedury, aby w formie specjalnego leku zostały przywiezione do Polski i wszczepione w miejsce zniszczonej tkanki. Komórki zaczęły odbudowywać nowy, zdrowy nabłonek rogówki. Teraz przed Kubusiem intensywny czas rehabilitacji. O szczegółach skomplikowanej operacji w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr Piotrem Dobrowolskim.
Na stronie Wojciecha Cejrowskiego znajduje się formularz dla rodziców, którzy według niego powinni dawać lekarzowi do uzupełniania przed szczepieniem dziecka. Dlaczego? Czy rodzice sami powinni decydować o tym, czy szczepić dziecko? Czy lekarze powinni odpowiadać za powikłania po szczepieniach? Zobaczcie, jaki znak robi Wojciech Cejrowski na widok Doroty Wellman?
Dr Marek Szczyt: "Jak żyję, nigdy nie widziałem prostej przegrody nosowej. Nie istnieje coś takiego, ona zawsze jest lekko skrzywiona, w przekroju widać, że może pochylać się ku jednej ze stron, jest nierówna". Jakie są objawy i jakie skutki może mieć dla organizmu krzywa przegroda nosowa? Czy rzeczywiście może powodować takie dolegliwości jak krwotoki z nosa, katar, zapalenie zatok, problemy ze słuchem i snem?
W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to dr Marcina Ambroziaka. Dermatolog i lekarz medycyny estetycznej przyznał, że medycyna estetyczna nie zatrzyma upływającego czasu, co najwyżej może go spowolnić. Czym i jak najlepiej wypełniać zmarszczki? Czy popularny botoks i kwas hialuronowy to bezpieczne produkty? Co jaki czas zabiegi należy powtarzać? Jakie mogą być powikłania po wstrzyknięciu botoksu lub kwasu?
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś wąsatą reprezentację Polski w Rugby. Panowie biorą udział w akcji "Movember", która ma na celu przekonanie mężczyzn, do regularnego badania się pod kątem raka prostaty i raka jąder.
Zbadano stan powietrza w przedszkolach i wynik jest niepokojący. Poziom stężenia smogu jest placówkach bardzo wysoki. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Łukasza Adamkiewicza, autora raportu, eksperta ds. zanieczyszczeń powietrza oraz alergologa Piotra Dąbrowieckiego, który zwrócił uwagę, że w wieku przedszkolnym nasze płuca rozwijają się bardzo intensywnie. Niestety zanieczyszczone powietrze zaburza rozwój płuc. Zmniejsza się ich wydolność. Kontakt dziecka z zanieczyszczonym powietrzem powoduje choroby układu oddechowego oraz alergie. Co możemy zrobić, by ograniczyć kontakt dziecka ze smogiem?
Dzisiaj przypada Światowy Dzień Krwi Pępowinowej. W Dzień Dobry TVN dr Tomasz Baran z Polskiego Banku Komórek Macierzystych i położna Jeannette Kalyta wyjaśnili nam, czym jest krew pępowinowa, dlaczego jest tak cenna, czy jej pobranie jest bezbolesne, kto wykonuje ten zabieg, czy krew pępowinowa może być pobierana także wówczas, gdy dziecko nie będzie miało 10 punktów w skali Apgar i jak długo może być ona przechowywana.