Ewelina Kamińska i Aneta Kańczugowska mają mężów, którzy poruszają się na wózku. Jak wygląda życie z osobą niepełnosprawną? Jak dzielą się obowiązkami ze swoimi partnerami? Czy często słyszą pytanie: "po co ci to było"?

  Jak linie lotnicze traktują kobiety w zaawansowanej ciąży? Czy ciężarna powinna latać samolotem? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN dr. Krzysztofa Mazurka, naczelnego lekarza lotnictwa cywilnego.

  Koniecznośc rywalizacji, szybkie tempo życia i chaos powodują, że mieszkańcy dużych miast szybciej zapadają na choroby psychiczne niż na przykład mieszkańcy wsi. Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się do poradni? O kometarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy dr n. med. Magdę Namysłowską, psychiatrę i psychoterapeutę. Jaka jest jej diagnoza?

  Jak się objawia wirus bostoński? jak go leczyć? Czy jest groźny dla kobiet w ciąży? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN naszego eksperta doktora Piotr Gryglasa.

  Podobno najgorsze dla naszego słuchu są słuchawki, które wkładamy bezpośrednio do ucha - te szkodzą nam najbradziej. Czy wystarczy zmiana słuchawek? Które urządzenia codziennego użytku są najbardziej szkodliwe dla naszego słuchu? O wpływie dźwięków na ludzki organizm rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dr n. med. Anną Geremek-Samsonowicz, otolaryngologiem i audiologiem. Co jest pierwszym objawem utraty słuchu?

  Poród może być traumą zarówno dla matki jak i dla dziecka. W którym szpitalu najlepiej rodzic? Które szpitale w danej okolicy mają najlepsze porodówki? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Katarzyna Barańska-Kwasiborska z Fundacji „Rodzic po ludzku” oraz Aneta Todorczuk-Perchuć. Jak aktorka wspomina swój poród? Kto stworzył wykaz najlepszych szpitali do rodzenia? Jakie informacje można jeszcze znaleźć na stronie internetowej stworzonej przez Fundację "Rodzic po ludzku"?

  Anna Maruszeczko zaprasza na kolejny odcinek "Zielonych drzwi", w którym rozmawia z zaproszonymi gośćmi, rodzicami niepełnosprawnych dzieci, o tym, jak wspierać takie dzieci. Syn Pani Barbary Tarnowskiej jest studentem prawa, a syn Pana Michała Laksy jest aktorem kabaretowym.

  Kiedy młoda kobieta powinna pójść na pierwszą wizytę do ginekologa? Czy wtedy, kiedy planuje rozpocząć współżycie? O tym, jak się przygotować do takiej wizyty zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN ginekolog Iwonę Szaferską. O co ginekolg może Cię zapytać podczas pierwszej wizyty?

  300 milionów dolarów dostali naukowcy z Polski i USA na stworzenie atlasu genomu raka. Informacje zawarte w tym atlasie pomogą skuteczniej walczyć z nowotworami!

  Z dr Izabelą Tilszer rozmawiliśmy w Dzień Dobry TVN o mezoterapii, zabiegu medycyny estetycznej, który jest tańszy niż operacja plastyczna i daje spektakularne efekty. Pozwala bowiem zregenerować skórę. Które partie ciała można poddać temu zabiegowi? Jak często mozna go powtarzać i czy sa jakieś przeciwskazania do korzystania z mezoterapii?

  Dr Piotr Gryglas odpowia w Dzień Dobry TVN na listy widzów. Tym razem radzi, co zrobić z uporczywymi zaparciami. Czy wystarczą leki przeczyszczające i herbatki ziołowe? Co jest przyczną leniwej pracy jelit? Czy przeziębienie częściej przenosi sie drogą kropelkową, czy przez dotyk? Zobaczcie eksperyment, który dr Piotr Gryglas przeprowadził w Dzień Dobry TVN. A jaką teorię na temat zarazków i wirusów ma Marcin Prokop?

  Kiedy hormony przejmują władzę nad kobietą? Jakie objawy towarzyszą zespołowi napięcia przedmiesiączkowego? Czy wszystkie kobiety cierpią na PMS i jak nie dać się hormonom? O zespole napięcia przedmiesiączkowego rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z endokrynologiem CMKP dr Lucyną Bednarek-Papierską.

  Internet jest doskonałym źródłem informacji. Nie powinniśmy jednak bezkrytycznie wierzyć we wszystko co znajdziemy w sieci, zwłaszcza jeśli chodzi o informacje na temat zdrowia. O "samoleczeniu", na podstawie rad znajdowanych na forach internetowych, rozmawialiśmy z dr. Piotrem Gryglasem

  Wszyscy doskonale wiemy, że spożywanie alkoholu metylowego grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Okazuje się jednak, że szkodliwe może być dla naszego zdrowia także wdychanie oparów metanolu, który jest obecny np. w płynie do spryskiwaczy. Jaka dawka może być niebezpieczna dla zdrowia i jakie mogą być konsekwencje takiego zatrucia, spytaliśmy dr. Piotra Burdę - krajowego konsultanta w dziedzinie toksykologii.

  Już są pierwsze ofiary niebezpiecznego samoopalacza w zastrzykach. To substancja, która zapewnia trwałą opaleniznę bez potrzeby zażywania kąpieli słonecznych. Jak to jest możliwe, że specyfik, który nie przeszedł badań potwierdzających dopuszczenie go do obrotu jest nadal dystrybuowany? Gościem Dzień Dobry TVN był Paweł Grzesiowski, ekspert Europejskiej Agencji Leków.

  Czy poród w domu jest bezpieczny? Czy każda kobieta może rodzić w domu? Dlaczego kobiety boją się rodzić siłami natury? Małgorzata Borecka, prezes Stowarzyszenia Doula w Polsce i Joanna Pietrusiewicz z Fundacji "Rodzic po Ludzku" były gośćmi Dzień Dobry TVN. Czym jest tzw. dom narodzin?

  Kiedy Agnieszka Chylińska dowiedziała się, że lekarka opiekująca się jej głosem zachorowała na białaczkę- postanowiła działać. Zaczęła szukać potencjalnych dawców szpików i zaangażowała w te poszukiwania Fundację DKMS. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy, oprócz Agnieszki, Joannę Mejner, menadżerkę ds. Rekrutacji Dawców Fundacja DKMS.

  W studiu Dzień Dobry TVN spotkali się genetyczni bracia: Łukasz Soja oraz Sylwester Wronowski. Ten ostatni był już bliski śmierci, kiedy dostał informację, że jest jednak dla niego ratunek. Jak wygląda sam moment przekazywania szpiku kostnego? Naszym gościom towarzyszyła Kinga Dubicka z fundacji DKMS.

  Wedle stereotypów, kiedy mężczyzna zachoruje, zachowuje się jak rozpuszczone i niegrzeczne dziecko. Cacka się ze sobą, jęczy i jest w stanie prawie agonalnym. Czy nasi respondenci potwierdzili tę obiegową opinię?

  Gościem Anny Maruszeczko w "Zielonych drzwiach" była Maria Podemska, prezes Fundacji Dzieci Żywione Inaczej przy Centrum Zdrowia. Poznajcie wyjątkową rodzinę zastępczą.

  Badania wykazują, że depresje występują nie tylko u dorosłych, ale są rozpoznawane także u dzieci. O to, co powinno nas zaniepokoić w zachowaniu dziecka, jak rozpoznać depresję i jak ją leczyć, zapytaliśmy psychologa Joannę Sass oraz Joannę Paduszyńską z fundacji Słonie na Balkonie.

  O antykoncepcji XXI wieku rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dr. Romualdem Dębski, ginekologiem i położnikiem. Dlaczego wynalazek XX wieku, czyli pigulka antykoncepcyjna, która jest jedną z najsuteczniejszych metod zapobiegania ciąży odchodzi do lamusa? Co zastąpi tabletki antykoncepcyjne? Plastry, pierścienie dopochwowe czy wkładki - co najczęściej wybierają kobiety?

  Dziś w Centrum Profilaktyki Nowotworów „Biała Sobota”. W godzinach 10-14 można było przyjść i wykonać bezpłatne badania: badania cytologiczne, mammograficzne, uzyskać porady z zakresie rzucenia palenia tytoniu, w zakresie kolonoskopii profilaktycznej. Można także było zasięgnąć konsultacji genetycznych i pobrać nauki w zakresie samobadania piersi. Dziennikarka dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z Panią Prezes Bożeną Walter oraz z aktorką Anią Głogowską, które badają się każdego roku.

  20 października w Centrum Profilaktyki Nowotworów w Warszawie jest tzw. biała sobota. Wszystkie panie, które chcą się bezpłatnie przebadać w kierunku nowotworów piersi i raka szyjki macicy, mogą to zrobić właśnie jutro w godzinach 10-14:00. Zapraszamy!

  Okazuje się, że depresja może pojawić się także przed porodem. Jakie są jej objawy oraz ile procent kobiet na nią cierpi, w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała Małgorzata Ohme psycholog, redaktor naczelny magazynu "Gaga". Czego naprawdę boją się kobiety w ciąży?

  Gościem Dzień Dobry TVN był, pochodzący z Indii, dr Kumar Varma, który praktykuje medycynę ajurwedyjską. W jakich chorbach lepiej zastosować ajurwedę niż tradycyjne, zachodnie leczenie?

  Gwałtownie i bez przyczyny zaczynamy tyć. Jeśli temu towarzyszy jeszcze zdenerwowanie i nadpobudliwość, może to świadczyć o chorobach tarczycy. Dlaczego tarczyca jest tak ważnym narządem? Jakie są symptomy chorób tarczycy? Jaka jest różnica między nadczynnością, a niedoczynnością gruczołu tarczycy? Czym jest choroba Hashimoto? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była endokrynolog dr med. Helena Jastrzębska.

  Aby być kontrolerem ruchu lotniczego trzeba mieć stalowe nerwy i serce jak dzwon. To jeden z najbardziej stresujących zawodów. Jeden z kontrolerów powiedział, że, częściej bywa na pogrzebach kolegów niż na przyjęciach z okazji ich przejścia na emeryturę. O tym, dlaczego coraz to młodsze osoby mają zawał mięśnia sercowego oraz jak zapobiegać chorobom układu krążenia, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z kardiologiem prof. Zbigniewem Gaciongiem.

  Robert Kozyra wyznał niedawno w Dzień Dobry TVN, że bardzo dobrze sypia dzięki lekom nasennym. Czy leki nasenne bez recepty są bezpieczne? Czy można się od nich uzależnić? Czym spowodowane są najczęściej zaburzenia snu? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN internistę Piotra Gryglasa. Czy stosujecie leki nasenne?

  Dieta zgodna z grupą krwi ma nam zapewnić zdrowie i długowieczność, a zwolennicy tej diety uważają nawet, że odpowiada ona również za cechy naszego charakteru. O tym, na czym polega dieta zgodna z grupą krwi i jakie produkty wyklucza z naszego pożywienia rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dietetykiem Agatą Białek. Czy ta dieta jest skuteczna i, czy jest dla wszystkich? Co powinni jeść ludzie z grupą krwi A, a co Ci, którzy mają grupę B lub 0?