Zdrowie

  Zdrowie

  Polska zdobyła dwa srebrne medale w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi w klasyfikacji drużynowej na Mistrzostwach Świata. To wielki sukces. Na naszej kanapie, w Dzień Dobry Wakacje, zasiedli Ci, dzięki którym możemy się z tego sukcesu cieszyć: Weronika i Bartłomiej Kwiatek oraz Marcin Kiljańczyk. Gratulujemy!

  Wracamy do historii Małgorzaty Kępińskiej, która ciągle odczuwała niepohamowany głód, a wszystko przez operację, którą przeszła, gdy była mała. W czasie operacji wycięcia guza mózgu uszkodzona została część odpowiedzialna za uczucie sytości. Kilka miesięcy temu Małgosia przeszła specjalistyczną operację, która miała jej pomóc w zapanowaniu nad "wilczym głodem". Jak czuje się po operacji? O tym Małgosia i jej rodzice opowiedzieli w programie Dzień Dobry Wakacje.

  Małgorzata Kępińska jest wiecznie głodna, choć je niemal bez przerwy. Wszystko przez to, że w czasie operacji wycięcia guza mózgu uszkodzona została część odpowiedzialna za uczucie sytości. Operację, która pozwoli jej wrócić do normalnego życia, przeprowadzi prof. Marek Harat, neurochirurg, Wojskowy Szpital Klinicznego w Bydgoszczy. Jak będzie przebiegać ten zabieg i późniejsza rehabilitacja pacjentki? Dlaczego NFZ nie sfinansuje leczenia?

  Na kanapach w Dzień Dobry Wakacje, w Kołobrzegu, zasiadły złote medalistki z Rio - wioślarki: Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz Natalia Madaj. Ile hektolitrów potu kosztował je ten złoty krążek? Jak długo przygotowywały się do olimpiady w Rio? Wioślarkom gratulujemy formy i zwycięstwa!

  Objawy tej choroby często pojawiają się nawet po kilku latach i bywają tak różne, że lekarze nie potrafią jej zdiagnozować. Borelioza - co robić, gdy już na nią zachorujemy? Dlaczego tak trudno ją rozpoznać?

  Andrzej Bargiel pobił rekord Śnieżnej Pantery. W miesiąc zdobył pięć siedmiotysięczników! Jak się czuje po powrocie do Polski? Z Andrzejem Bargielem, kilka godzin po powrocie do kraju, spotkał się dziennikarz Dzień Dobry Wakacje Marcin Sawicki.

  W miesiąc zdobył pięć siedmiotysięczników. Jak czuje się po powrocie do Polski? Tego dowiecie się już jutro, bo Andrzej Bargiel będzie gościem programu Dzień Dobry Wakacje. Bądźcie z nami od 8:30!

  Wiele osób nie może pozwolić sobie na 2-, 3-tygodniowy urlop i musi się zadowolić tylko tygodniem wolnego. Jak w tak krótkim czasie się zrelaksować? Zapytaliśmy o to goszczących w Dzień Dobry Wakacje: aktorkę Magdalenę Kumorek, aktora Roberta Gonerę oraz mistrzynię Polski w pole dance Berenikę Nienadowską. Czy nasi goście lubią spędzać wolny czas aktywnie?

  5 sierpnia rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie w Rio. Startuje w nich wielu polskich sportowców, a ich występy będą zapewne wywoływały wiele emocji. W Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Michała Włoszczowskiego - brata kolarki górskiej Mai Włoszczowskiej, Katarzynę von Engel - partnerkę lekkoatlety Piotra Małachowskiego, Basię Bonk - żonę sztangisty Bartłomieja Bonka i Jolantę Gryś - mamę pływaka Filipa Wypycha. Zapytaliśmy ich, jak będą wspierać swoich najbliższych podczas startów na olimpiadzie, jakie mają obawy w związku z ich wyjazdem do Rio oraz jak przeżywają ich sukcesy i porażki.

  Woda solankowa dzięki właściwościom termicznym i chemicznym jest wykorzystywana w profilaktyce i terapii wielu chorób. Do Dzień Dobry Wakacje zaprosiliśmy neurologa Bartosza Chudzika i specjalistkę chorób wewnętrznych Krystynę Dąbkowską, aby zapytać o dobrodziejstwa solanki i jej zastosowanie. Jaki jest skład wody solankowej? Czy można ją "przedawkować"?

  Tuż przed wylotem do Rio, studio Dzień Dobry Wakacje odwiedzili szczypiorniści reprezentacji Polski. Jaka jest forma polskiej drużyny przed olimpiadą? Jak trener drużyny Tałant Dujszebajew ocenia nasze szanse? I czy sportowcy są przesądni?

  Na plaży w Darłowie Olivier Janiak spotkał się z Beatą Sadowską, ambasadorką akcji T-Mobile "Pomoc mierzona kilometrami". Ile kilometrów i w jaki sposób Beata ma zamiar pokonać w tym roku? i jak zachęca do akcji innych?

  Jak w aktywny sposób spędzać czas nad polskim morzem? Sabina i Marta zachęcają do jazdy na rowerze po plaży. Czy jest to trudne? I czy każdy może spróbować?

  Tłumaczy jak żyć, a jego nauki zdobywają tysiące zwolenników na całym świecie. Dain Heer: "Wiem co znaczy żyć w mroku. Dlatego teraz chcę mówić ludziom, że można to zmienić". Uli Chincz opowiedział o tym, na czym polega jego filozofia życia i czym są techniki access consciousness.

  Gościem Oliviera Janiaka, na plaży w Kołobrzegu, był Grzegorz Polaczyk, wielokrotny mistrz Polski w kajakarstwie. Jak mistrz wspomina początki swojej kariery i ... czy pływanie kajakiem po morzu to duże wyzwanie?

  Nie samą piłką nożną kibic żyje! W zakończonych niedawno Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Amsterdamie Polacy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Naszymi gośćmi byli: zdobywca srebrnego medalu w trójskoku Karol Hoffmann i dziennikarz sportowy Piotr Salak. Czy dobry start w Amsterdamie wróży sukcesy na olimpiadzie w Rio?

  Poza piłkarzami mieliśmy na Euro 2016 jeszcze jednego człowieka. Był nim Szymon Marciniak - sędzia klasy UEFA Elite. Które mecze sędziował? Komu będzie kibicował podczas dzisiejszego finału Mistrzostw Europy? Czy piłkarzom można ufać? Czy sędziowie, jeśli popełnią błąd, przepraszają piłkarzy?

  Dziś finał Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Kto wygra: Francja czy Portugalia? Piszcie i głosujcie w naszej sondzie!

  Łukasz Radwan spotkał się z Adel Hayrapetyan, ormiańską malarką, która leczy poprzez sztukę. Jak artystka trafiła do Polski i na czym polega "artterapia"?

  Wyjazdy zagraniczne, zwłaszcza w rejony tropikalne, niosą ze sobą ryzyko zarażenia się lokalnymi chorobami. W studiu Dzień Dobry Wakacje dr Paweł Grzesiowski powiedział, na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę przygotowując się do wyjazdu. Z jakim wyprzedzeniem powinniśmy pomyśleć o egzotycznej wyprawie, by zdążyć, przygotować się do niej pod względem zdrowotnym?

  Max cierpi na niezwykle rzadką wadę genetyczną. We wrześniu, dwa miesiące po swoich pierwszych urodzinach, poważnie chory Max musi przejść skomplikowaną i drogą operację w USA. W akcję pomocy chłopcu włączyli się piłkarze reprezentacji Polski. Zobaczcie jak można pomóc Maxowi! W studiu gościliśmy mamę Maxa Ewę Czech i pediatrę Anetę Górską-Kot. Jakiego leczenia wymaga chłopiec i jak można mu pomóc?

  Raz jeszcze gratulujemy i dziękujemy naszym piłkarzom za wspaniałe emocje! Do Dzień Dobry Wakacje zaprosiliśmy Tomasza Zimocha by podsumował nasz występ na Euro 2016: "Piłkarze nas porwali. Jestem pod wrażeniem". Podczas rozmowy Tomasz odniósł się także do kontrowersji wokół rzutu karnego Kuby Błaszczykowskiego i szans na powtórzenie meczu Polska - Portugalia.

  Po obfitym śniadaniu Olivier Janiak postanowił sprawdzić, czy na Bałtyku da się surfować. Zobaczcie czego dowiedział się od dwóch Krzysztofów - instruktorów surfingu, których spotkał w strefie Lays - "Projektu Plaża".

  Gośćmi Dzień Dobry Wakacje byli: Łukasz Łabuńko, Marceli Łuszcz, Tymoteusz Żurek, Eryk Dziedzic i Michał Zioło, czyli młodzi uczestnicy Oshee Camp i ich trener. Na czym polega niezwykłość tej szkółki piłkarskiej i jakie zadania czekały tam na przyszłych piłkarzy? Jak chłopcy oceniają występ naszej reprezentacji na Euro 2016? :)

  Dziękujemy za wspaniałe mecze i niesamowite emocje. Zabrakło odrobiny szczęścia ... ale mamy drużynę, z której możemy być dumni!

  Czasami to nie głód sprawia, że jemy, a emocje. W Dzień Dobry TVN trenerka zdrowia rodziny i mentor żywieniowy Marta Pawłowska wytłumaczyła, dlaczego pod wpływem stresu i emocji sięgamy po coś słodkiego. Dowiedzieliśmy się również, co należy robić, by nie zajadać emocji.

  Wiele osób czeka na nowe leki i nowatorskie zabiegi ratujące życie. W Dzień Dobry TVN członek Komitetu Zaawansowanych Terapii Europejskiej Agencji Leków doc. Dariusz Śladowski powiedział o przełomowych terapiach, które mogą być niebawem stosowane w medycynie. Dowiedzieliśmy się również, po jakim czasie regeneruje się nasza skóra i kości, a także, co możemy powiedzieć w banku, w którym trzy lata wcześniej wzięliśmy kredyt ;)

  Terapia komórkami macierzystymi napawa nadzieją lekarzy i pacjentów. Dlaczego? Ponieważ można z nich uzyskać komórki służące w leczeniu różnych chorób, często rzadkich, dotąd nieuleczalnych. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy hematologa i onkologa dziecięcego prof. dr hab. Krzysztofa Kałwaka, aby zapytać, w jakich chorobach mogą przydać się komórki macierzyste i w jakich przypadkach należy zdecydować się na przechowywanie krwi pępowinowej. Obok niego usiadła aktorka Daria Widawska, która przechowuje w Banku Komórek Macierzystych krew pępowinową. Dlaczego aktorka zdecydowała się na to?

  Po zwycięstwem nad drużyną Ukrainy nasza reprezentacja przeszła do 1/8 finału Mistrzostw Europy 2016. Organizatorzy Euro określili ten mecz jako spotkanie podwyższonego ryzyka. Czy rzeczywiście mieli się czego obawiać? Sprawdziła to Bianka Zalewska - zarówno przed, jak i tuż po meczu.

  Wychowywanie niepełnosprawnego dziecka jest niezwykle trudne. Do Zielonych Drzwi zaprosiliśmy Krystynę Strączek i Paulinę Kupiec-Baś - mamy chorujących dzieci, by opowiedziały, jak wygląda ich życie. Z czym muszą się mierzyć? Jak osoba pełnosprawna powinna reagować na chorujące dzieci?