Iga Świątek rozstała się z trenerem. "Dziękuję za czas, który doprowadził nas do miejsca, w jakim jesteśmy teraz"

Iga Świątek
Iga Świątek
Źródło: Dzień Dobry TVN
Sensacyjne doniesienia płyną z zespołu Igi Świątek. Tenisistka poinformowała, że zakończyła współpracę z trenerem Piotrem Sierzputowskim. Gwiazda sportu o swojej decyzji poinformowała w oświadczeniu.

Iga Świątek zmienia trenera

Takiej zmiany w sztabie szkoleniowym Igi Świątek nikt się nie spodziewał. Utytułowana tenisistka poinformowała o zakończeniu współpracy ze swoim trenerem Piotrem Sierzputowskim. Fani tenisa podkreślają, że nic nie zapowiadało takiej rewolucji w otoczeniu zawodniczki. Sytuację skomentował były już trener Igi Świątek.

- Ostatecznie Iga sama podjęła decyzję - powiedział w rozmowie z WP Sportowe Fakty. - Rozstaliśmy się w dobrych relacjach - zaznaczył.

Iga Świątek pod jego skrzydłami osiągnęła największe sukcesy. Tenisistka współpracowała z trenerem przez 5 lat.

Iga Świątek o zmianie trenera

Iga Świątek o swojej decyzji poinformowała za pośrednictwem instagramowego profilu.

- Po ponad 5 latach zdecydowałam się zakończyć współpracę z trenerem Piotrem Sierzputowskim - napisała. - Ta zmiana nie jest łatwa i decyzja też nie była. Jako tenisiści spotykamy na swojej drodze osoby, które wnoszą dużą wartość do naszej pracy, a często też do życia, bo w tourze spędzamy razem prawie cały rok. Dojrzałam do tego, że w życiu zawodowym potrzebujemy czasem takich zmian, aby spotkać kolejne osoby, z którymi zbudujemy współpracę na następne etapy naszego rozwoju. 

Zawodniczka podziękowała również za wspólnie przepracowane lata.

- Dziękuję trenerowi za wszystko, co dla mnie zrobił - podkreśliła. - Wzajemnie daliśmy sobie bardzo wiele i mam nadzieję, że z tą wartością i doświadczeniem będziemy dalej się rozwijać i spełniać zawodowo. Trenerze, dużo Trenerowi zawdzięczam i bardzo dziękuję za czas, który doprowadził nas do miejsca, w jakim jesteśmy teraz - dodała.

Iga Świątek postanowiła również uspokoić fanów.

- Macie prawo pytać co dalej - stwierdziła. - Mam wszystko, czego na ten moment potrzeba mi do dalszej pracy i chciałabym bez dodatkowej presji z zewnątrz skupić się w pełni na przygotowaniach do kolejnego sezonu. Mam nadzieję, że spotka się to z Waszym zrozumienie - podsumowała.

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla