Iga Świątek

  Iga Świątek

  Iga Świątek jest jedną z najlepszych i najzdolniejszych polskich tenisistek. Jej niezwykły talent doceniają nie tylko fani sportu, ale i koledzy i koleżanki po fachu. A czym zajmuje się, kiedy nie gra? Jaką rolę w jej życiu odgrywa muzyka? Dowiecie się tego z rozmowy, którą specjalnie dla Dzień Dobry TVN - podczas zawodów w Ostravie - przeprowadzili Olivier Halasa i Paulina Gielniewska.  

  Iga Świątek od roku udowadnia światu, że mimo młodego wieku, można osiągać wielkie sukcesy. Obecnie polska tenisistka przebywa w Paryżu, gdzie bierze udział w turnieju French Open 2021, odnosząc spektakularne sukcesy. Zawodniczka mówi, jak czuje się po wejściu do ćwierćfinału, swojej formie, a także sposobach na regenerację przed walką sportową.

  Hubert Hurkacz to pierwszy polski zawodnik, któremu udało się zwyciężyć w turnieju ATP Masters 1000 na kortach twardych w Miami. W finałowym meczu zagrał z Włochem Janikkiem Sinnerem, pokonując go w dwóch setach. 24-letni wrocławianin znalazł dla nas chwilę, by opowiedzieć o swoim niedawnym sukcesie - największym w historii męskiego tenisa w naszym kraju.

  Długo wyczekiwany turniej wielkoszlemowy Australian Open rozpoczął się w nocy z 7 na 8 lutego. Cała Polska trzyma kciuki za naszą tenisistkę - Igę Świątek, która bez większego problemu awansowała do drugiej rundy. Triumfatorka ubiegłorocznego French Open na otwarcie w Melbourne pokonała Holenderkę Arantxę Rus 6:1, 6:3. W Dzień Dobry TVN o formę zawodniczki zapytaliśmy Tomasza Świątka, tatę tenisistki oraz Joannę Sakowicz–Kostecką, tenisistkę i komentatorkę sportową.

  Iga Świątek wraz ze swoim sztabem wyjechała do Australii na turniej Australian Open. Niestety ekipa zaraz po przylocie odesłana została na obowiązkową kwarantannę. Mimo ciężkich warunków młoda tenisistka nie poddaje się i codziennie trenuje, by nie wyjść z formy. Daria Abramowicz, psycholog młodej tenisistki opowiedziała nieco więcej o przygotowaniach i towarzyszących emocjach.