Zdrowie

  Jeśli u twojego dziecka została stwierdzona dysgrafia, ćwiczenia zlecone przez specjalistę będą nieodzowną pomocą. Dzięki systematyczności i konsekwencji możesz pomóc mu w lepiej funkcjonować w szkole. Sprawdź, jakie są przyczyny dysgrafii, czym się objawia i jak z nią walczyć.

  Masturbacja jest naturalną czynnością, która pozwala na kształtowanie seksualności i poznanie własnego ciała. Zdarza się jednak, że onanizm staje się koniecznością – wtedy uzależnienie od masturbacji ma poważne skutki, wymagane jest leczenie i skorzystanie z pomocy psychologa.

  Przypadek zakleszczenia penisa w pochwie podczas stosunku wydaje się być jedynie tematem żartów. Jednak problem ten zdarza się niektórym parom i ma podłoże czysto psychiczne, związane głównie z silnym stresem odczuwanym podczas stosunku. Należy nauczyć się zapobiegania zakleszczeniom pochwy w trakcie zbliżenia seksualnego, ponieważ może wymagać ono interwencji lekarskiej.

  Uzależnienie od seksu, inaczej określane jako seksoholizm, jest poważnym nałogiem, którego nie można bagatelizować, ponieważ niesie za sobą konsekwencje w różnych sferach życia. Seksoholizm to nadmierna potrzeba podejmowania stosunków seksualnych i utrata kontroli nad własnym popędem seksualnym. Leczenie uzależnienia od seksu jest długotrwałe i wymaga wytrwałości, ale przynosi pożądane skutki.

  Jako małe dzieci często doświadczamy lęku przed kąpielą, zazwyczaj mieści się on w granicach normy i jest to objaw normalny. Ablutofobia – bo tak nazywa się nasilenie tego lęku – dotyka ludzi w różnym wieku.

  Apatia jest stanem psychicznym, który charakteryzuje się obojętnością na emocje, bodźce fizyczne i na to, co dzieje się wokół. Osoba, która cierpi na apatię niechętnie podejmuje się aktywności i wycofuje z życia społecznego i relacji międzyludzkich. Przyczyny apatii są różne i mogą wynikać z ogólnego stanu psychicznego i fizycznego człowieka. Apatia jest schorzeniem, które wymaga leczenia.

  Każdy z nas doświadczył kiedyś stanu, w którym chwilową niemożliwością było odczuwanie jakichkolwiek przyjemności z podejmowanych aktywności. Anhedonia, bo tak fachowo nazywa się taki stan, odbiera nam radość z codziennego życia i przeżywania codziennych uczuć.

  Na problemy ze snem skarży się aż 20–50 proc. populacji. Spośród tej grupy około 6 proc. cierpi na bezsenność pierwotną, zaś u pozostałej części występuje bezsenność wtórna, czyli spowodowana innymi problemami zdrowotnymi. Problemów ze snem nie wolno lekceważyć, choć często da się je zwalczyć domowymi sposobami. Jakie są przyczyny bezsenności? Jak walczyć z bezsennością? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła psychiatra Maja Herman.

  Choroba sieroca wbrew pozorom nie dotyka wyłącznie wychowanków domów dziecka. Występuje również u innych dzieci, jeśli doszło do zerwania więzi z matką lub innym głównym opiekunem. Objawy choroby sierocej obejmują szereg charakterystycznych zachowań w wieku dziecięcym, mogą także prowadzić do zaburzeń osobowości na różnych etapach życia.

  Choroby psychiczne dotyczą około czterech milionów dorosłych Polaków i cztery miliony dzieci i młodzieży. Rozwój cywilizacji przyczynia się do rozwoju medycyny, ale niestety także do powstawania chorób psychicznych, o których kilkadziesiąt lat temu nie mieliśmy jeszcze pojęcia.

  Krew - sennik. Odczytanie symboliki takiego snu nie należy do najłatwiejszych. Krew ma wiele możliwych interpretacji, dużo zależy od kontekstu, w jakim się pojawia, a także od tego, czy jest to krew osoby śniącej czy kogoś innego oraz skąd wypływa. Krew widziana we śnie może być zapowiedzią czegoś pozytywnego lub negatywnego, dlatego tak ważne jest prawidłowe odczytanie jej symboliki. Sennik - śni mi się krew. Co zrobić?

  Chlamydia to bakteria odpowiedzialna za najczęstszą chorobę przenoszoną drogą płciową ‒ chlamydiozę. W większości przypadków choroba przebiega niewinnie, bez wyraźnych objawów chorobowych. Jednak jej powikłania mogą mieć poważne konsekwencje i prowadzić nawet do bezpłodności lub poronienia.

  Ginekomastia u mężczyzn to stosunkowo często spotykana choroba. Czy oprócz wstydu i dyskomfortu psychicznego niesie innego rodzaju utrapienia? Uważana jest za trudnego przeciwnika ta ginekomastia — objawy, które daje, mogą być niejasne, a jej leczenie skomplikowane... Już teraz sprawdź jak z nią walczyć!

  Mimo rozwiniętej wiedzy i coraz to nowszych badań w zakresie medycyny wciąż chorujemy. Zachorowalność na choroby weneryczne od wieków jest niezwykle wysoka, mimo że uniknięcie ich nie jest sprawą aż tak bardzo trudną. Poniżej znajdziesz cenne informacje, które musisz posiadać na temat choroby wenerycznej, jaką jest kiła: objawy, leczenie, a także drogi zakażenia.

  Kotlina Kłodzka to wspaniały i bardzo popularny region turystyczny, oferujący wiele różnorodnych atrakcji dostępnych latem i zimą. Co roku amatorów białego szaleństwa przyciąga Zieleniec SKI Arena. Trasy narciarskie w tym rejonie są pięknie położone, zróżnicowane pod względem długości i trudności, dzięki czemu na stokach można spotkać turystów z całego świata. Ile wyciągów znajduje się w Zieleńcu SKI Arena? Czy trasy narciarskie są oświetlone? Do której są czynne? Jakie jeszcze atrakcje czekają na turystów w Kotlinie Kłodzkiej?

  Wytrysk, który następuje zdecydowanie szybciej, niż mężczyzna by chciał, jest frustrującą i wstydliwą dolegliwością, która skutecznie obniża poziom zadowolenia z życia seksualnego. Przedwczesny wytrysk dotyczy zwłaszcza młodych mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają aktywność seksualną. Istnieją proste sposoby i ćwiczenia na opóźnienie wytrysku u mężczyzny.

  Zmiany skórne na penisie budzą niepokój, zwłaszcza jeśli towarzyszą im inne objawy, takie jak świąd, pieczenie, ból, gorączka. Jedną z nich może być opryszczka na penisie. To często występująca choroba weneryczna, wymagająca natychmiastowego leczenia. Warto wiedzieć, jakie są przyczyny i objawy opryszczki na prąciu, aby szybko i skutecznie jej przeciwdziałać.

  Problemy z potencją i erekcją są wstydliwym problemem, który rodzi frustrację i uniemożliwia czerpanie satysfakcji z seksu. Panuje przekonanie, że zjawisko to dotyka tylko mężczyzn w dojrzałym wieku. Niestety, problemy z utrzymaniem erekcji coraz częściej pojawiają się u młodych mężczyzn już po 30 roku życia. Poznanie przyczyn zaburzeń potencji i erekcji umożliwi ich wyeliminowanie i podniesienie jakości życia seksualnego.

  Każda kobieta wygląda inaczej, również “tam na dole”. Przerost warg sromowych i łechtaczki jest dla kobiet nie tylko problemem estetycznym, ale często wiąże się z kompleksami, brakiem akceptacji siebie, dyskomfortem w życiu codziennym i zaburzeniami w sferze seksualnej. Istnieje kilka przyczyn przerośniętego sromu, ale jest to wada, którą można skutecznie wyleczyć.

  Przerośnięte wargi sromowe mniejsze, zwane inaczej fartuszkiem hotentockim, nie są tylko problemem natury estetycznej. To przypadłość, przez którą kobiety doznają kompleksów i dużego dyskomfortu w życiu codziennym i intymnym. Przyczyn przerośniętych warg sromowych jest kilka, ale istnieją skuteczne metody leczenia za dużych warg sromowych mniejszych.

  Coraz większa świadomość znaczenia żywienia pozwala nam na rozwiązywanie trudnych problemów związanych z chorobami immunologicznymi. Bardzo duża ilość składników zawartych w żywieniu może wywołać w ciele szereg dolegliwości.

  Seks nie służy tylko do prokreacji i powinien być przyjemnością dla obojga partnerów. Ból podczas stosunku utrudnia lub uniemożliwia współżycie i czerpanie satysfakcji z bliskości, ale nie musi oznaczać choroby. Warto jednak skonsultować się ze specjalistą i poznać przyczynę bólu podbrzusza podczas stosunku, aby skutecznie go eliminować.

  Wydzielina z pochwy jest zjawiskiem fizjologicznym. Spełnia rolę ochronną i ułatwia zapłodnienie. W zależności od fazy cyklu miesiączkowego śluz ulega zmianom w kolorze i konsystencji. Obserwacja wydzieliny z pochwy pozwala na określenie dni płodnych. Warto wiedzieć, o czym świadczy biały śluz z pochwy przed okresem, jak wygląda śluz przed miesiączką i w każdej fazie cyklu menstruacyjnego.