Wyciskanie sztangi to jeden z podstawowych sposobów pracy nad sylwetką z naciskiem na górne partie ciała, co nie oznacza wcale, że podczas ćwiczenia nie pracują inne partie mięśni. Wyciskanie sztangi na ławce to jeden z najczęstszych widoków na siłowniach komercyjnych, ale też popularne ćwiczenie w siłowniach domowych. Popularne jest też wyciskanie sztangi na stojąco, określane często jako żołnierskie wyciskanie sztangi.
Wykonywanie ćwiczeń nie wydaje się być niczym skomplikowanym, prawda? Okazuje się jednak, że wielu z nas ma niejeden treningowy błąd na sumieniu. Na co więc warto zwrócić uwagę i czego nie robić? Lekcji zaczerpnęliśmy u Mileny Janik, trenerki personalnej.
"Dałam swoim dzieciom najpiękniejszy prezent".
"Opiekuję się nimi w domu, bo nie ufam przedszkolom"
Wiek to tylko liczba? Zdecydowanie tak. A udowadnia to Wojciech Węcławowicz, który jako 67-latek może pochwalić się formą, zawstydzającą niejednego młodego człowieka. Jak osiągnął wymarzoną sylwetkę i co go zmotywowało do tej przemiany? O swojej metamorfozie opowiedział wraz synem na naszej kanapie.
Tuż przed Bożym Narodzeniem mnóstwo ludzi na liście rzeczy "to-do" ma wpisane porządki. Mycie okien, pranie dywanów, odkurzanie nawet najbardziej zapomnianych zakątków mieszkania… I choć są to czynności, których wiele osób nie lubi, niewiele wie, że można potraktować je jako trening. W jaki sposób? Kilka cennych wskazówek podaje nam trenerka, Victoria Goldensquat.
"Dostępne w większości krajów, dopuszczone przez WHO".
Polscy i światowi specjaliści do spraw epidemiologicznych zachęcają do szczepień, nie tylko na COVID-19. Alarmują, że spada liczba osób, zwłaszcza dzieci, zaszczepionych na tak groźne choroby jak odra. To stwarza ryzyko powrotu opanowanych epidemii.
"Myślę, że będzie się dobrze mieszkało".
Choć niektórym trudno w to uwierzyć, tradycyjne słodycze działają bardzo niekorzystnie nie tylko na obwód naszej talii, ale i na zdrowie. I o ile my, dorośli, jesteśmy w stanie pohamować chęć na przekąski pełne cukru, o tyle najmłodszym przychodzi to już z większym trudem.
Przedwczesny wytrysk to problem, z którym boryka się wielu mężczyzn. Utrudnia on współżycie i powoduje frustrację u mężczyzny, a często także u jego partnerki. Przedwczesny wytrysk utrudnia bowiem doznanie przyjemności i zaspokojenie partnerki. Zaburzenie to jest słabo opracowane, co z kolei przekłada się na niewiedzę wielu mężczyzn, jak postępować w takiej sytuacji i jak poradzić sobie z przedwczesnym wytryskiem.
Mówi się o nim, że będzie następcą Adama Małysza. 17-latek pokonał Kamila Stocha, zajmując wysokie 6. miejsce w Mistrzostwach Polski. Jaka jest tajemnica sukcesu Janka Habdasa?
Para narzeczonych spełnia marzenia kibiców.
Jacek Magdziński pobił rekord świata, strzelając 22 gole w jednym meczu. Ostateczny wynik spotkania 53:0 sprawił, że o meczu pomiędzy Wybrzeżem Rewalskim Rewal a Pomorzaninem Nowogard usłyszał cały świat. Król strzelców zawitał do studia Dzień Dobry TVN z narzeczoną, Kingą Jasieniecką.
Ćwiczenia aerobowe do dobry sposób na spalenie tkanki tłuszczowej i uzyskanie m.in. płaskiego brzucha. Wykonywać je możesz nie tylko na siłowni, ale również w domu, nawet bez specjalnego sprzętu.
Minister zdrowia Belgii Frank Vandenbroucke poinformował, że nowy wariant B.1.1.529 koronawirusa SARS-CoV-2 dotarł z RPA do Europy. Polityk przekazał również informację o prewencyjnych działaniach rządu.
"Szok termiczny, który im fundujemy, sprawia, że psują się znacznie szybciej".
Sen ma ogromny wpływ na działanie całego naszego organizmu. Najnowsze badania sugerują, że pora, o której kładziemy się do łóżka, ma bezpośrednie przełożenie na działanie serca. W jaki sposób? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr. Michałem Skalskim, psychiatrą i specjalistą od zaburzeń snu.
Sprawdź, jakie są jego zalety i wady.
Syndrom kuwady to sytuacja, w której mężczyzna zaczyna odczuwać objawy analogiczne do tych, z którymi boryka się jego ciężarna partnerka. Kuwada, określana mianem ciąży współczulnej, to zjawisko, które dotyka od 11 proc. do 65 proc. mężczyzn. Zespołu kuwady się nie leczy, natomiast warto zdawać sobie sprawę z istnienia takiego zjawiska i nadmiernej wrażliwości partnera nie traktować jako chęci wzbudzenia sztucznego zainteresowania otoczenia.
Badacze nie mają wątpliwości.
Szkółkę Kolarską Vento Bike Team z Daleszyc spotkała przykra sytuacja. 19 listopada wybuchł w niej pożar, który strawił całkowicie całą powierzchnię klubu. Młodzi zawodnicy nie mają teraz sprzętu, by trenować.
Już w najbliższy weekend fani skoków narciarskich będą mogli obejrzeć transmisje Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawody odbędą się w Ruce w Finlandii. Konkursy zostaną pokazane w TVN, Eurosporcie 1 i Player.pl. Stacje przygotowały dla swoich widzów także wiele innych atrakcji.
"Wyczekujemy trochę jak na choinkę".
Ekstrawertyk to osoba bardzo żywiołowa i energiczna. Kojarzy się z człowiekiem, którego określa się jako duszę towarzystwa. Ten typ osobowości jest jednak nieco bardziej złożony i ma wiele ciekawych niuansów. Kto to jest ekstrawertyk i jakie są jego główne cechy?
Pan Andrzej Grabarczyk palił papierosy przez trzydzieści lat. Do zerwania z nałogiem zmusił go dopiero rak płuc. Czy udało mu się pokonać chorobę? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Limfa to płyn ustrojowy, który usprawnia przepływ krwi w organizmie. Na tym jednak jego funkcje się nie kończą. Co dokładnie robi limfa i jak usprawnić jej działanie? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Marcinem Bebelskim, osteopatą i fizjoterapeutą.
Decyzje podejmujemy każdego dnia. Niektóre z nich nie mają bardzo dużego wpływu na nasze życie, np. co zjemy na śniadanie, a inne mogą na nim zaważyć – decyzja o tym, aby zostać rodzicami czy decyzja o zaciągnięciu kredytu na mieszkanie. Podejmowanie decyzji nie wydaje się skomplikowanym zadaniem, a jednak proces podejmowania decyzji jest dość zawiły.
Pani Katarzyna Zięba przeszła życiowy kryzys. Kiedy wydawało się, że nic nie jest w stanie jej uszczęśliwić, ukojenie znalazła w pomaganiu. O tym, co robić, gdy życie nie układa się po naszej myśli rozmawialiśmy także z Marią Andrejczyk, wicemistrzynią olimpijską w rzucie oszczepem oraz Ewą Jarczewską-Gerc, psycholożką.
Zespół post-COVID dotyka osoby, które przechorowały COVID-19. Czym się charakteryzuje? U kogo pojawia się częściej i jak go leczyć? Na ten temat rozmawialiśmy z dr n. med. Aleksandrą Karbowniczek, neurologiem i współautorką raportu "Postępowanie w zespole post-COVID –nicergolina, jako potencjał terapeutyczny w redukcji objawów mgły mózgowej".