Jakub Przygoński jest rajdowcem, którego możemy oglądać m.in. w rajdzie Dakar. Z kolei jego żona Justyna prowadzi swoją markę modową. Choć oboje są bardzo zapracowani i często są z dala od siebie, to potrafią na chwilę się zatrzymać i nacieszyć rodzinnymi chwilami wraz z dziećmi. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o wyjątkowym w ich życiu przedświątecznym czasie.
Szczepionka CovavaxTM została warunkowo dopuszczona do stosowania przeciwko SARS-CoV-2 przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Co to za szczepionka? W jakich krajach będzie dostępna?
"To już tylko zależy od Boga"
Samotność, szczególnie w czasach pandemii stała się ogromnym problemem. Potrafi doprowadzić nas do skrajnych mocji, a w niektórych przypadkach nawet do depresji i myśli samobójczych. Jak więc zadbać o siebie i bliskich, by czuć się bezpiecznie i komfortowo? O tym opowiedziała nam Monika Witkowska, coach.
Lavie Kwizera ma 11 lat, ale nigdy dotąd nie chodził. Chłopiec urodził się z łamliwością kości i z tego powodu doszło u niego do około 50 złamań. W październiku wraz z mamą przyleciał do Polski. Wybitni ortopedzi przeprowadzili skomplikowaną operację, która dała mu nowy początek. Teraz potrzebne są pieniądze na rehabilitację.
Każdy z nas prezentuje inne zdolności i inny typ inteligencji. Znajomość własnych możliwości oraz ograniczeń pozwoli wybrać najbardziej optymalną ścieżkę rozwoju oraz żyć w zgodzie z naturą.
Sprawdź plan transmisji zawodów Pucharu Świata.
Nerw błędny nazywany jest regulatorem równowagi ciała i duszy. Ma swój początek w pniu mózgu, następnie przechodzi przez szyję i klatkę piersiową, aż do jamy brzucha. Za co odpowiada? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział osteopata, dr Marian Majchrzycki.
Sposób na przeziębienie - każdy ma swój. Niezależnie jednak od tego, czy wolicie herbatę z imbirem, czy miód z mlekiem i czosnkiem, warto leczenie przeziębienia zacząć właśnie od domowych sposobów. Dlaczego? Bo dzięki naturalnym sposobom na przeziębienie omijamy nie tylko kolejki u lekarza, lecz także chemię, której w tabletkach i antybiotykach nie brakuje.
Agnieszkę i Patricka połączyła miłość do freestyle footballu. W czerwcu 2021 roku wspólnie pobili rekord Guinnessa w odbijaniu piłki z karku na kark. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o pasji i zaprezentowali swoje umiejętności. Dla nich nie ma tricków niemożliwych.
O tym rozmawialiśmy z dietetyczką Joanną Nowacką.
Japońscy naukowcy testują na myszach szczepionkę, której celem jest wyeliminowanie komórek odpowiedzialnych za starzenie się organizmu. Jeśli próby się powiodą, może być to milowy krok w leczeniu cukrzycy, osteoporozy i chorób stawów. Pierwsze wyniki są obiecujące.
Zwykły 3-dniowy wirus zamienił się w druzgocącą diagnozę. Rodzicom niespełna rocznej Arianki zostało 15 dni na to, by uratować jej życie. Lekarze wycenili je na 9 milionów złotych. - Doktor mówił, że powinniśmy pogodzić się z tym, iż być może nie będziemy w stanie nic więcej zrobić - powiedziała mama dziewczynki.
Kacper Garnczarek to gimnastyk z Katowic, który mimo młodego wieku może poszczycić się wieloma sukcesami. Niedawno dostał się na studia na uniwersyteckie w Pensylwanii. Wybór padł właśnie na tę uczelnie, bo jej sekcja gimnastyczna jest jedną z najlepszych na świecie. Utalentowany sportowiec miałby okazję pracować z najlepszymi. By wyjechać, 18-latek musi zebrać 48 tys. dolarów. Jak zamierza zdobyć te pieniądze?
Gałka muszkatołowa to nasiona pochodzące od rośliny znanej jako muszkatołowiec korzenny, który obecnie uprawiany jest w Malezji, na Karaibach i Sri Lance. Drzewa osiągają wysokość nawet 12 metrów i hoduje się je na niewielkich wysokościach. Przyprawa pojawiła się w Europie najprawdopodobniej dzięki wyprawom krzyżowym i to właśnie Europejczycy najczęściej wykorzystują ją w swojej kuchni. Gałka muszkatołowa ma bardzo intensywny smak przypominający piżmo, który zawdzięcza lotnemu olejkowi mającemu wiele ciekawych i przydatnych właściwości.
Jak ćwiczyć i jakie efekty można osiągnąć?
"Trudno mówić o elegancji w przypadku takich działań". Zdjęcie paragonu z gabinetu stomatologicznego, które pojawiło się na jednym z forów dentystycznych, wywołało prawdziwą burzę w sieci. Co zostało doliczone do wizyty?
Są wytyczne Ministerstwa Zdrowia.
Zazwyczaj receptą na udany i szczęśliwy związek jest zgodność i dopasowanie partnerów. Jednak wspólne życie z obcokrajowcem wnosi wiele nowych, ciekawych zwyczajów i wartości. Jak zrozumieć osobę innego pochodzenia? Poznaj historię Aurelii, która poznała miłość swojego życia w Barcelonie.
Okres, w którym cały świat musiał się zatrzymać i nauczyć pracować zdalnie spowodował, że wiele osób zdecydowało się na przygarnięcie pod swój dach czworonoga. Od tamtej pory coraz częściej w przestrzeni publicznej pojawia się temat zdrowia psychicznego i depresji u psów. Okazuje się, że zwierzaki są na nią szczególnie narażone w okresie zimowym. Jak rozpoznać i leczyć depresję u psa? W rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl
"Najtrudniejszy jest pierwszy tydzień".
Oto sprawdzone porady dietetyczki.
Sprawdź, jak zarejestrować i umówić wizytę.
Umiejętności interpersonalne, czyli kompetencje miękkie, są uznawane za równie ważne, jak wiedza specjalistyczna oraz doświadczenie zawodowe. Właśnie dlatego wielu pracodawców oferuje swoim podwładnym trening umiejętności interpersonalnych, który pomaga w rozwoju komunikacji, zdolności do negocjacji, efektywnej pracy zespołowej i w rozwiązywaniu konfliktów.
Otyłość wymaga specjalistycznego leczenia. Od pewnego czasu mówi się, że w walce z nią pomocna może być terapia hormonalna. Kiedy wskazane jest jej stosowanie?
Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że na 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie aż 36 znajduje się w Polsce. Jak bardzo szkodzi nam smog? Jak chronić przed jego szkodliwym wpływem swoją skórę. Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z prof. dr hab. n. med. Ireną Walecką, specjalistą dermatologiem.
Radziszów pod Krakowem. Właśnie tu na oddział rehabilitacji trafiają rodzice szukający pomocy dla dzieci, które przeszły COVID-19. Lekarze alarmują, że po bezobjawowym przebyciu choroby pojawiają się problemy. Brak koncentracji i pogorszenie wyników w nauce można zaliczyć do łagodnych skutków COVID-19, choć nie należy ich bagatelizować. Jednak dla dr n. med. Grażyny Spychałowicz-Brol największym zaskoczeniem były niedowłady połowicze u najmłodszych pacjentów, którzy z pozoru wyglądali na okazy zdrowia. Na co szczególną uwagę powinni zwrócić rodzice w czasie pandemii?
Prędzej czy później w życiu każdego z nas pojawia się sytuacja, w której trzeba iść do lekarza, którego niekoniecznie lubimy. Dla jednych będzie to dentysta, dla innych ginekolog czy urolog. Sprawdziliśmy, co można usłyszeć w gabinecie oraz zapytaliśmy Rzecznika Praw Pacjenta o to, czego medykom mówić nie wolno i co zrobić, kiedy już padną niecenzuralne słowa.
Olej ryżowy to jeden z mniej znanych w Europie produktów, mimo iż ma on wiele ciekawych właściwości i różnorodne zastosowanie. Jest za to niezmiennie popularny na terenie Azji.