Coraz więcej polskich nastolatek zmaga się z zaburzeniami odżywiania. Bywa, że objawy są przez długi czas ukryte. Chorzy izolują się od bliskich. Zmienia się ich osobowość. Jak rozpoznać pierwsze objawy bulimii czy anoreksji? Rodzicom w takich chwilach często towarzyszy bezsilność. Jak pomóc? Gośćmi Dzień Dobry TVN były: dr hab. n. med. Katarzyna Kucharska i prof. Janet Treasure.

  Adam Kozakiewicz i Agnieszka Bariatien opowiedzieli nam o swojej niezwykłej inicjatywie. Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się na spotkanie z ich podopiecznymi - nurkami niepełnosprawnymi intelektualnie! To prawdopodobnie pierwsza taka grupa na świecie.

  Wydawać by się mogło, że trądzik to problem nastolatków. Okazuje się jednak, że granica wieku przesunęła się i spore problemy z cerą miewają już dzieci w wieku 7-9 lat. Jak leczyć taki trądzik? Zapytaliśmy o tym gościa Dzień Dobry TVN dermatologa dra Łukasza Preibisza.

  W wirtualnej przestrzeni jest miejsce na wszystko. I tak powstał portal Pogromcy Mitów Medycznych. Serwis ma na celu upowszechnienie rzetelnej wiedzy na temat zdrowia, chorób i sposobów ich leczenia. Twórcy platformy medycznej chcą, by internauci zrezygnowali z porad dr. Googlea. Czy im się to uda? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: specjalista chorób zakaźnych dr Ernest Kuchar oraz dr Łukasz Preibisz, dermatolog.

  Naszym gościem był dr n. med. Jerzy Jarosz anestezjolog i specjalista leczenia bólu, który prowadzi punkt konsultacyjny informujący o leczeniu marihuaną. W jakich schorzeniach jest ona pomocna? Dlaczego w Polsce jest to tak trudny temat? Czy walka o legalizację medycznej marihuany ... jest propagowaniem narkomanii?

  Adriana Pałka, Beata Sadowska, Robert Korzeniowski, Anna Dec i Przemysław Cypryański zachęcali naszych widzów do włączenia się w akcję "T- Mobile. Pomoc mierzona kilometrami". Nasza reporterka, Katarzyna Olubińska, spotkała się też z paraolimpijczykiem Rafałem Wilkiem. Zobaczcie jak dołączyć się do akcji!

  Reprezentanci Polski wywalczyli na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro 39 medali: dziewięć złotych, osiemnaście srebrnych i dwanaście brązowych. Tym samym pobili rekord z Londynu. O swoich przeżyciach opowiedzieli, w studiu Dzień Dobry TVN, nasi medaliści: Natalia Partyka (dwa złote medale), Alicja Fiodorow (dwa srebrne medale) i Adrian Castro (brązowy medal). Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  Wczoraj do kraju wróciła nasza paraolimpijska reprezentacja z Rio. Sportowcy przywieźli aż 39 medali. Mamy 9 złotych, 18 srebrnych i 12 brązowych krążków. Są więc powody do dumy :) Paraolimpijczyków przywitaliśmy na warszawskim lotnisku Chopina. Czy są zadowoleni z osiągniętych wyników? Jakie mają plany na najbliższą przyszłość? Czy myślą już o starcie w Tokio? Ze sportowcami rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Dzieci kochają słodycze. Na nic zdają się tłumaczenia rodziców, że od słodyczy psują się np. zęby. Dlaczego dzieci tak lgną do słodkiego smaku? Czy całkowity zakaz jedzenia słodkości na pewno jest dobry? Gościem Dzień Dobry TVN była dietetyczka Justyna Mizera, która podpowiada, jak oduczyć dzieci jedzenia słodyczy.

  Z danych statystycznych wynika, że w Unii Europejskiej Polska ma najmniej lekarzy w przeliczeniu na pacjenta - na tysiąc mieszkańców średnio przypada ich zaledwie dwóch. Wyniki te mogą się pogorszyć, ponieważ coraz więcej lekarzy opuszcza nasz kraj. O sytuacji lekarzy w Polsce rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej dr. n. med. Maciejem Hamankiewiczem i przewodniczącym Porozumienia Rezydentów Damianem Pateckim. Dowiedzieliśmy się, ile zarabia lekarz pracujący w Polsce. Czego domagają się od rządzących?

  W powietrzu człowiek gorzej odczuwa smaki. Zmiana ciśnienia ma wpływ na nasze zmysły. Co powinniśmy jeść w samolocie? Co zrobić, by lepiej nam ono smakowało? Swoimi radami w studiu Dzień Dobry TVN podzielił się z nami Mikołaj Rey.

  Niektórzy rodzice dowiadują się o nieuleczalnej chorobie dziecka jeszcze w trakcie ciąży. Część rodziców decyduje się urodzić, by ze swoim maleństwem spędzić chociaż kilka minut. To właśnie z myślą o nich powstają hospicja perinatalne. Do Zielonych Drzwi Anna Maruszeczko zaprosiła położną Joanną Krzeszowiak i pediatrę dra Krzysztofa Szmyda, by powiedzieli, jak działa tego typu hospicjum.

  Pestycydy to środki ochrony roślin przed owadami i chorobami. Są toksyczne dla człowieka. Na jakich owocach i warzywach znajduje się najwięcej pestycydów? Jak myć produkty, by się ich pozbyć? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Agnieszka Mielczarek, dietetyczka i coach żywieniowy, Katarzyna Jagiełło z Greenpeace i prof. Jan Ludwicki z Narodowego Instytutu Zdrowie Publicznego.

  Niestety warunki w jakich trenują niektórzy polscy paraolimpijczycy i olimpijczycy są fatalne. O komentarz do tej sytuacji poprosiliśmy kulomiota Tomasza Majewskiego i pływaczkę Alicję Tchórz. Z gośćmi Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy również o sukcesach polskich niepełnosprawnych sportowców podczas kończącej się właśnie Paraolimpiady w Rio 2016. Dlaczego w Polsce trudno o sponsorów dla sportowców paraolimpijskich? Co na sportowej emeryturze zamierza robić Tomek?

  Podczas pracy w gospodarstwie Sylwia Tokarska uległa wypadkowi - kombajn zdarł jej skórę z głowy razem z włosami. Została przetransportowana do Szpitala Klinicznego im. prof. Orłowskiego w Warszawie, gdzie chirurg dr Łukasz Ulatowski, w asyście dr Anny Kaniewskiej i swojego zespołu, dokonał replantacji zerwanego skalpu. Doktora zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedział nam o szczegółach przeprowadzonej operacji. W jakiej kondycji dotarła do nich zerwana skóra? Po jakim czasie było wiadomo, że operacja się powiodła? Jak zabezpieczyć odcięty organ, aby była szansa na jego uratowanie? Gratulujemy lekarzom udanej replantacji!

  Coraz częściej w wielu, często zwyczajnych zachowaniach naszych dzieci dopatrujemy się symptomów ADHD, autyzmu, choroby dwubiegunowej i innych zaburzeń. Czy słusznie? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN psychologa dziecięcego Justynę Korzeniewską z Centrum Zdrowia Dziecka.

  Długość życia się wydłuża. Jakie są tego przyczyny? Zdrowy styl życia, postępy w medycynie, pozytywne myślenie, a może geny? O opinię poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN: specjalistkę od długowieczności prof. dr hab. n. med. Monikę Puzianowską-Kuźnicką z PAN. Dowiedzieliśmy się również, w jakich rejonach świata żyje się najdłużej.

  Nawet 13 mln Europejczyków może cierpieć na elektrowrażliwość. Z pomocą przychodzi im farba chroniąca przed polem elektromagnetycznym i elektrosmogiem. Jak ona działa? Gdzie można ją kupić? O tym w Dzień Dobry TVN sam wynalazca dr inż. Stanisław Wosiński i architekt wnętrz Natalia Nguyen, która testowała farbę.

  Naukowcy z Poznania i Łodzi opracowali odzież, która może pomóc osobom z dolegliwościami dermatologicznymi. Do produkcji leczniczych ubrań naukowcy wykorzystali len, który ma właściwości prozdrowotne i korzystnie wpływa na naszą skórę. W jaki sposób odzież może leczyć choroby skóry? I komu tego typu ubrania mogą pomóc?

  Neofobia żywieniowa to strach przed jedzeniem. Dzieci, u których zdiagnozowano przypadłość, na widok i zapach jedzenia wymiotują. Jak radzić sobie z tego typu zaburzeniami odżywiania u dzieci? I do czego może doprowadzić nieleczone schorzenie? Rozmawialiśmy na ten temat w Dzień Dobry TVN z Małgorzatą Tchurz, terapeutą neurorozwojowym i dr Alicją Karney, pediatrą.

  W drugim odcinku cyklu "(Ro)zważmy to..." Katarzyna Bosacka zajęła się izotonikami. Zobaczcie, co znajduje się w składzie niektórych produktów dostępnych w sklepach i, jak samemu przygotować taki napój z naturalnych składników. Czy po izotoniki, w których znajdują się sztuczne barwniki, mogą sięgać kobiety w ciąży i dzieci?

  Iwona Cichosz wygrała konkurs Miss Deaf International 2016, który odbył się w Las Vegas. Jak zamierza ten tytuł wykorzystać w sprawie integracji osób niesłyszących w społeczeństwie? Zapytała ją o to prowadząca cykl Zielone Drzwi Anna Maruszeczko. Gratulujemy Iwonie tytułu!

  Dlaczego śmieszą nas filmy w internecie, które pokazują czyjeś spektakularne upadki, zwłaszcza gdy przytrafiają się osobom znanym? Pytanie to zadaliśmy dziś, w studiu Dzień Dobry TVN, Michałowi Pirógowi i Małgorzacie Godlewskiej, która jest psychologiem społecznym.

  Istniejące na rynku leki docierają do guzów nowotworowych tylko w 1-2 proc. Gdyby je doprowadzić w całości, byłyby w stanie zniszczyć raka. Gość Dzień Dobry TVN Magdalena Król - wraz ze swoim zespołem - pracuje nad rewolucyjnym sposobem dostarczania tych leków w całości. Zobaczcie, na czym on polega. Jak długo trzeba będzie czekać na wprowadzenie tej metody? Trzymamy kciuki za powodzenie tych badań.

  Kilka dni temu klient jednego z supermarketów w zakupionej rybie znalazł pasożyty, które po spożyciu przez człowieka mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN restauratora Mateusza Gesslera, aby powiedział, jak wygląda świeża ryba, jak szybko należy ją zjeść po złowieniu i czy jedzenie surowej ryby jest bezpieczne. Dowiedzieliśmy się również, po czym poznać rybę hodowlaną.

  W Głubczycach nie było ani jednego ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych. Dojeżdżanie do oddalonego o ok. 60 km Opola dla niektórych było sporą barierą. Z tego też powodu rodzice ze Stowarzyszenia Tacy Sami stworzyli w Głubczycach Centrum Rehabilitacji i Integracji. Do Zielonych Drzwi Anna Maruszeczko zaprosiła rodziców ze stowarzyszenia: Elżbietę Małko-Kołodziej, Beatę Pasternak i Krzysztofa Hajdę, aby zapytać o działanie ośrodka. Co dzięki niemu zyskały ich dzieci?

  Były rzecznik SLD Tomasz Kalita choruje na glejaka. Od jakiegoś czasu apeluje do polskich polityków, aby zalegalizowali olej z konopi indyjskich, który przez niektórych lekarzy - przy spełnieniu pewnych warunków - jest uważany za środek leczniczy. Tomasza Kalitę i jego narzeczoną - Annę Monkos gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Powiedzieli nam o postępach w walce o zdrowie i medyczną marihuanę. Dlaczego - według Pana Tomasza - polscy politycy boją się oleju z konopi indyjskich? Jakie były pierwsze symptomy choroby? Panu Tomaszowi życzymy zdrowia i wytrwałości, a parze wiele szczęścia z okazji zbliżającego się ślubu.

  35-letni pacjent z wszczepionym stymulatorem mózgu wybudził się ze śpiączki. Jest to ogromny sukces lekarzy. Gościem Dzień Dobry TVN był prof. Wojciech Maksymowicz, neurochirurg, który wytłumaczył nam, jak wygląda proces wybudzania ze śpiączki. Jak długo on trwa?

  Dla dzieci nie ma nic ważniejszego niż zdrowie rodziców. 8-letnia Asia Jagła z Poznania zorganizowała kiermasz rzeczy, by zdobyć pieniądze na leczenie i rehabilitację swojej mamy. Na co choruje mama dziewczynki? I kto podsunął Asi pomysł, by w ten sposób zebrać pieniądze? Z bohaterką zbiórki, babcią Asi - Danutą Jagłą oraz tatą Tomaszem Turowskim rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.