14 marca zespół Cheerleaders Gdynia wystąpi w przerwie meczu NBA: Washington Wizards – Sacramento Kings! Jadą tam na zaproszenie Marcina Gortata! Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN dziewczyny zgodziły się uchylić rąbka tajemnicy i pokazać fragment układu, który zaprezentują na parkiecie NBA.

  Dziś Bartek Jędrzejak zabrał kamerę Dzień Dobry TVN do Gliwic gdzie spotkał się z kadrą Polski w curlingu! Czy wprowadzenie pokazów cheerleaderek w przerwach meczu curlingowego to dobry pomysł?

  Ta historia przywraca wiarę w cuda. Dwuletni Adaś trafił do prokocimskiego szpitala po nocy spędzonej na mrozie w samej tylko piżamce. Wydawało się, że szanse na przeżycie ma niewielkie, ale udało się. Adaś jest w pełni sił i dziś jedzie do domu. Ostatniego dnia pobytu w szpitalu odwiedziła go dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Rozmawiała również z prof. Januszem Skalskim, dr Anną Świerczyńską i mamą Adasia - Pauliną Ćwięczek. Czy Adaś robi szybkie postępy podczas rehabilitacji? Czy dom już jest przygotowany na powrót chłopca? Jak będą wyglądały dni Adasia po wyjściu ze szpitala?

  Domy też chorują i - jak się okazuje - ich choroby mogą być zaraźliwe. O co chodzi? Co to jest zespół chorego budynku? Czy dotyczy on również domów jednorodzinnych, czy tylko biurowców? Jakie dolegliwości mogą być wywołane syndromem chorego budynku? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN dr Piotra Dąbrowieckiego.

  W tym roku oddziały ortopedyczne pękają w szwach. A to przez warunki pogodowe sprzyjające upadkom. Deszcz ze śniegiem oraz zerowe temperatury tworzą śliską nawierzchnię. Wtedy o upadek nietrudno. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był ortopeda Adrian Rymarczyk. Jak, kiedy już się potkniemy, bezpiecznie upadać?

  Coraz więcej osób publicznych przyznaje się do alkoholizmu. Ostatnio głośno jest o Małgorzacie Halber, dziennikarce, gwieździe 5-10-15, która w książce "Najgorszy człowiek na świecie" opisała swoją walkę z niewidzialnym wrogiem. Czy alkoholikiem jest się na zawsze? Jak możemy zorientować się, że jesteśmy uzależnieni? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: dziennikarz i niepijący alkoholik Wojciech Maziarski oraz Małgorzata Anna Słowik, psycholog i terapeutka uzależnień.

  Trener personalny Tomasz Choiński zaprezentował w Dzień Dobry TVN trening, jaki można wykonać w domu oraz sprzęt, który będzie przydatny do ćwiczeń. Drogie Panie, jeśli chcecie zdążyć przed wakacjami, warto zacząć już teraz.

  W Bytomiu działa Zintegrowana Szkoła Sportowa. To pierwsza tego typu placówka na całym świecie. Na razie w szkole uczy się ośmioro dzieci. W studiu Dzień Dobry TVN dyrektor społecznej zintegrowanej szkoły sportowej Andrzej Wróblewski oraz mama dziecka uczęszczającego do szkoły Karina Bendkowska byli gośćmi Anny Maruszeczko.

  Uzależnienie od alkoholu to poważna choroba, na którą choruje się do końca życia. Alkoholikami nie zostają ludzie z marginesu. Alkoholikiem może być każdy, bez względu na status społeczny i płeć. Sprawdź, czy grozi Ci alkoholizm!

  Z raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że w ciągu ostatnich 20 lat w naszym kraju trzykrotnie wzrosła liczba dzieci z nadwagą. Mamy nie stosują się do rad dietetyków i zaleceń żywieniowych, szkoły na dobre nie wycofały śmieciowego jedzenia. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Joanna Mucha, Ewa Pacuła oraz dietetyczka Agata Ziemnicka-Łaska. Czy można coś zrobić, by ze szczupłych dzieci nie wyrośli otyli dorośli?

  Zdrada partnera to bardzo przykra sprawa. Jak sobie poradzić, kiedy dowiemy się, że osoba, której ufaliśmy i kochaliśmy zaliczyła "skok w bok"? Czy to prawda, że mężczyźni zdradzają tylko rozporkiem, a kobiety - sercem? Dlaczego ludzie zdradzają? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: psychologa Małgorzatę Ohmę i właścicielkę sklepu erotycznego dla panów i pań Joannę Keszkę.

  O kupowaniu zawodników do drużyn narodowych zrobiło się głośno po Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej. Wtedy to właśnie gospodarz zawodów - Katar wystawił drużynę z zawodnikami, którzy za pieniądze zrezygnowali ze swojego obywatelstwa po to, by grać właśnie dla kraju szejków. Jak na tę sprawę patrzą goście Dzień Dobry TVN: były piłkarz Dariusz Dziekanowki i hokeista Mariusz Czerkawski. Co czuli, kiedy grali dla Polski?

  Wiktoria ma 5 lat, z czego cztery spędziła w szpitalu. Urodziła się ze złożoną wadą serca i niestety po jakimś czasie rozwinęło się u niej nadciśnienie płucne. Mimo dwóch operacji, jej życie było zagrożone. Wszczepienie zastawki było jedyną szansą na uratowanie życia Wiktorii. Jak dokładnie wyglądał ten zabieg? Gdzie był wykonany? Czy Wiktoria jest zdrowa? Z rodzicami dziewczynki rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kasia Olubińska.

  Statystyki są zatrważające - co 8 minut jakieś dziecko dostaje niewłaściwy lek lub jego złą dawkę, a aż 4 proc. rodziców daje swoim rodzicom nieodpowiednią dawkę leku. Jak dawkować dzieciom leki? Jakich błędów się wystrzegać? Czy kupować zamienniki leków? Czym grozi przedawkowanie leków na przeziębienie? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN: doktor Anetą Górską-Kot, ordynator Oddziału Pediatrii w Szpitalu Dziecięcym przy ulicy Niekłańskiej w Warszawie.

  Z molestowaniem seksualnym można spotkać się w każdym miejscu - nawet w pracy. Jak należy reagować na takie zachowanie - upominać osobę, która dopuszcza się molestowania, czy raczej milczeć? Do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc? Co mieści się w słowie "molestowanie" - tylko dotyk, czy coś jeszcze? Co może być dowodem w sprawie o molestowanie? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN psycholożkę Sylwię Bartczak.

  Szczęśliwe Dukaty to charytatywna akcja Mennicy Polskiej i Fundacji TVN "Nie jesteś sam ". W akcji wzięły udział takie gwiazdy jak: Agnieszka Szulim, Jakub Wesołowski oraz Martyna Wojciechowska. W ubiegłym roku sprzedało się prawie 700 tysięcy szczęśliwych dukatów. To jedyne pieniądze w Polsce, za które można kupić szczęście. Ile sprzeda się w tym roku? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: prezes Mennicy Polskiej Grzegorz Zambrzycki, Jakub Wesołowski oraz Martyna Wojciechowska.

  Przetworzone jedzenie przyczynia się do wzrostu liczby otyłych ludzi i rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych. Dlaczego sięgamy po taką żywność? Co tak naprawdę znajduje się w niej? Czy przestawiając się na "śmieciowe" jedzenie możemy zmienić nasz metabolizm? Rozmawialiśmy o tym z profesor Małgorzatą Kozłowską-Wojciechowską z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Nasi szczypiorniści wrócili z Kataru. W meczu z Hiszpanią zdobyli brązowy medal. To było 70 minut horroru. Polacy właściwie wyszarpywali piłkę Hiszpanom. Zobaczcie, jak fani witali ich na polskim lotnisku! Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki spotkał się z Piotrem Chrapkowskim. To miłośnik dobrych książek i egzotycznych podróży. Czy po zwycięstwie nad Hiszpanami wybierze się w podróż życia?

  Te deski wymyślili Amerykanie. Stworzyli deski z materiału w stu procentach pozyskanego z recyklingu. Idealnie zespolone. Nie tępią noży. Nie asymilują bakterii ani zapachów. Anna Nowak - Ibisz, „Pani Gadżet”, z USA przywiozła oprócz fenomenalnych desek do krojenia także wirus. Czy zaraźliwy?

  Sól nam szkodzi, ale mimo to solimy bez opamiętania. Jaka jest zalecana dzienna dawka soli? Czy sól morska jest rzeczywiście zdrowsza od zwykłej białej soli? W jakich produktach jest sól? Czy możemy coś zrobić, aby pozbyć się soli z organizmu? Czym można zastąpić sól? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN dietetyczką Agnieszką Piskałą.

  Ferie zimowe trwają. Jak dojechać i wrócić z nich bezpiecznie? Najlepiej wie to Adam Małysz, który został zaproszony przez Inspekcję Transportu Drogowego do akcji związanej z kontrolowaniem autokarów wiozących dzieci i młodzież. Dlaczego zdecydował się wziąć udział w tej akcji? Czy stan autokarów poprawił się? Ile trwa kontrola autokaru? Z Bogusławem Piotrowskim, Alwinem Gajadurem z Inspekcji Transportu Drogowego i Adamem Małyszem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Gdy w jednych województwach ferie się kończą w innych się zaczynają. Od początku zimowych wakacji na stokach w całej Polsce wydarzyło się ponad 400 wypadków. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak postanowił zapytać ekspertów o bezpieczne surfowanie po śniegu. Tym bardziej, że w Zakopanem właśnie spadł śnieg.

  Niestey nie udało nam się pokonać gospodarzy i zakwalifikować do finału Mistrzostw Świata piłkarzy ręcznych w Katarze. O komentarz do kontrowersyjnego meczu poprosiliśmy trzech naszych zawodników: Mariusza Jurkiewicza, Piotra Chrapkowskiego i Adama Wiśniewskiego. Czy czują się oszukani przez sędziów? O emocjach jakich dostarczyli nam piłkarze ręczni... i sędziowie rozmawialiśmy z Agnieszką Bielecką, Joanną Bielecką, siostrami Karola Bieleckiego, Radosławem Majdanem i Moniką Stachowską, piłkarką ręczną. Już dziś o 14.30 nasza reprezentacja zmierzy się, w pojedynku o 3. miejsce, z ekipą Hiszpanii! Trzymamy kciuki!

  Jak to się stało, że na całym świecie w piłkę ręczną grają piłkarze ręczni, a w Polsce ... szczypiorniści? Zapraszamy na wyprawę do Szczypiorna - dzielnicy Kalisza gdzie narodził się szczypiorniak!

  Cukier, sól i tłuszcze to składniki naszej codziennej diety. W Dzień Dobry TVN gościliśmy dietetyczkę Annę Jelonek, która powiedziała nam, jakie są dopuszczalne dzienne normy tych składników. Jak obliczyć te normy dla osób w różnym wieku, różnej wagi, płci? Kiedy możemy jeść owoce - w pierwszej, czy drugiej połowie dnia?

  Anna Kalczyńska wybiera się na Bal Dziennikarzy i chciałaby zrzucić kilka kilogramów. Co zrobić, by lato powitać w dobrej formie i bez oponki? Ile jeść posiłków w ciągu dnia, a ile trenować, oraz co jeść po treningu, a co przed? O tym w Dzień Dobry TVN Tomasz Choiński, trener personalny

  Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych wygrała z Chorwatami bardzo ważny mecz. Dzięki temu zwycięstwu zagrają w półfinale Mistrzostw Świata z gospodarzami turnieju - reprezentacją Kataru. Co mówili nasi szczypiorniści tuż po zwycięstwie? Która z dziennikarek Dzień Dobry TVN grała kiedyś w piłkę ręczną i jako juniorka odniosła spory sukces?

  Większy dom, idealny partner i związek, awans i więcej pieniędzy. Wydaje nam się , że jeśli to osiągniemy będziemy szczęśliwi. Nic bardziej błędnego! Okazuje się, że jeśli mamy kupić rzecz a doświadczenie - powinniśmy zdecydowanie postawić na to drugie. To relacje z ludźmi i ze zwierzętami dają nam poczucie szczęścia, a nie nowa torebka, czy buty. Ale czy naprawdę? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Sylwia Zawada, coach szczęścia.

  Witaminy szczęścia to witaminy z grupy B, zwłaszcza B6. Najlepiej w połączeniu z magnezem i cynkiem. A za co witamina D jest odpowiedzialna w naszym organizmie i czym skutkuje jej brak? W studiu Dzień Dobry TVN Justyna Mizera dietetyk zdradziła, ze ich niedobór może odpowiadać za stany depresyjne, a ich zrównoważony poziom za euforię?

  Napięcie w okolicach karku po wielu godzinach pracy. Stres potrafi zaatakować też plecy i nogi. Okazuje się, że wcale nie trzeba chodzić do drogiego masażysty. Ulżyć można sobie samemu. Jak? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała terapeutka ciała Monika Kozak. Jak masować kark, a jak głowę?