Każdy golfista z pewnością zna na pamięć treść niewielkiej książeczki zatytułowanej "Reguły gry w golfa". Znajdują się w niej praktycznie wszystkie zasady dotyczące gry w golfa. Dodatkowo co dwa lata niektóre z nich są sprawdzane i aktualizowane, jednak podstawowe założenia gry od początku jej istnienia się nie zmieniają.
"Ja bym to nazwał po imieniu, to jest bandytyzm"
Celem kampanii jest edukacja, a także zachęcenie kobiet do częstszego wykonywania badań profilaktycznych.
"To proces i praca na pełen etat".
"Jej stosowanie jest niemożliwe, bo nie ma w niej słodyczy"
"Narastająca epidemia".
Temperament to wrodzona właściwość człowieka, która uwarunkowana jest genetycznie oraz środowiskowo. Pierwsze definicje temperamentu związane są z postacią Hipokratesa i Galena, a współcześnie jedną z najbardziej popularnych koncepcji jest regulacyjna teoria temperamentu (RTT) autorstwa Strelaua.
Przemek Staroń to psycholog, kulturoznawca i Nauczyciel Roku 2018. Właśnie wydał drugą część swojego poradnika "Szkoła bohaterek i bohaterów 2, czyli jak radzić sobie ze złem". Książka ta jednak nie jest wyłącznie dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych. Autor opowiedział o niej w Dzień Dobry TVN.
Codziennie każdy z nas staje przed wyborem, co zjeść w pracy i w szkole, by zadbać o organizm, portfel, a zarazem oszczędzić czas. Lunchbox wydaje się być idealnym pomysłem na posiłek poza domem. Co można ugotować, by nie znudzić się posiłkami oraz ich przygotowaniem?
Zdrowe śniadanie to podstawa każdej dobrze zbilansowanej diety. Stanowi ono najważniejszy element codziennego menu nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Trend na styl życia fit przenika coraz bardziej do naszej rutyny i wpływa na zmianę charakteru przygotowywanych posiłków oraz na wykonywane czynności.
Hipoterapia pojawiła się w nowoczesnej medycynie na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Ta forma terapii neurofizjologicznej daje doskonałe wyniki u osób niepełnosprawnych psychoruchowo lub sensorycznie. Dobrze działa również na osoby z zaburzeniami psychicznymi. Dlaczego konie mają zdolność leczenia? Te pytania zadał specjaliście Bartek Jędrzejak.
Wiele mówi się o porodzie, o opiece nad dzieckiem w pierwszych chwilach po narodzinach, jednak za mało uwagi poświęca się mamom, by psychiczne przygotować je do połogu. Niestety, dla wielu kobiet to niezwykle trudny czas, kiedy muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jak można im pomóc?
Zdecydowana większość pająków, które spotkać można na terenie naszego kraju, nie stwarza zagrożenia dla zdrowia i życia człowieka. Istnieją jednak pewne wyjątki. Ugryzienie kolczaka zbrojnego może wywoływać silną reakcję alergiczną, a nawet doprowadzić do zatrzymania akcji serca.
Zaburzenia miesiączki po szczepieniu na COVID-19 są jednym z często zgłaszanych powikłań po wakcynacji. Budzą szczególny niepokój, ponieważ nasuwają myśl o potencjalnej relacji między szczepieniem a płodnością. Właśnie opublikowano wyniki pierwszych, przeprowadzonych w tym obszarze badań. Są uspokajające.
Okres jesienno-zimowy to czas, w którym aktywność fizyczną zamieniamy na koc, ciepłą herbatę, ulubiony serial i… przekąski. Jak przetrwać więc najbliższe miesiące, by nasza dotychczasowa dieta nie poszła w piach? Istnieje sposób, który nie tylko pozwoli utrzymać nam wagę, ale także wspomoże proces odchudzania.
Rak piersi wykryty we wczesnym stadium zwiększa szanse na wyleczenie. Regularne badanie pozwala wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie choroby, gdy możliwe jest jej skuteczne leczenie. Drogie Panie, badajcie się! O raku piersi, jego objawach i przyczynach powstawania opowiadała dr n. med. Katarzyna Pogoda, onkolog kliniczny z Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie.
Jak rozmawiać z ludźmi? To pytanie z pozoru może wydawać się nieco dziwne - w końcu każdy człowiek umie porozumiewać się z innymi. Ale czy na pewno? Tak naprawdę samo prowadzenie rozmowy nie świadczy jeszcze o poprawnej komunikacji. Ponadto wbrew pozorom wielu ludzi ma problem zarówno z rozpoczęciem, jak i z podtrzymaniem konwersacji. W jaki sposób można temu zaradzić i poprawić jakość kontaktów międzyludzkich?
Ludzie komunikują się ze sobą przede wszystkim za pomocą słów. Oprócz rozmów werbalnych czy pisemnych istnieje jeszcze mowa ciała, nazywana komunikacją niewerbalną. Taki sposób porozumiewania się obejmuje gesty, postawę ciała, ekspresje mimiczne, zapach, kontakt wzrokowy, dotyk, strefy dystansu fizycznego i wygląd.
Według orędowników tego rodzaju walki sambo jest nauką obrony, a nie atakowania. Ma także szereg zalet niezwiązanych bezpośrednio z dyscypliną sportową. Uczy samodyscypliny, postaw moralnych i wzmacnia wytrzymałość. Czym dokładnie jest sambo?
Siłą eksplozywną określamy umiejętność mięśni do uzyskiwania maksymalnej, dostępnej siły w jak najkrótszym czasie. Trenowanie siły eksplozywnej polecane jest dla wszystkich, gdyż ma doskonałe działanie ogólnorozwojowe i wzmacnia kondycję całego ciała.
Wielu z nas przeprowadzając trening w domu czy na siłowni, nie skupia się na barkach. Wolimy pracować nad brzuchem, udami, pośladkami i innymi partiami ciała. A przecież odpowiednio wyćwiczone barki zapewniają nam odpowiednie proporcje w budowie.
Kiedy za oknem szaro, buro i ponuro, a słońca nie widać zza chmur, to zwykle trudno jest wyjść spod ciepłej, miękkiej kołdry i wstać z łóżka. Czy istnieje sposób, by szybko dodać sobie energii i pozytywnie rozpocząć dzień?
Rak piersi to wciąż jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet. Pacjentkom, które się z nim mierzą pomaga Centrum Profilaktyki Nowotworów w Warszawie przy Narodowym Instytucie Onkologii. Placówka powstała z inicjatywy Fundacji TVN, która z okazji 20-lecia zorganizowała niezwykłą aukcję. Zebrane w ten sposób pieniądze wspomogą pracę Centrum.
Po długim i wyczerpującym dniu w pracy sięgamy po obfite jedzenie, by odzyskać siły i energię. Zwykle nie zdajemy sobie sprawy, że objadanie się na noc jest złym nawykiem, który ma wpływ na nasz organizm. Jakie podjąć kroki, by bezpiecznie i efektywnie zmienić swoje przyzwyczajenia?
W wielu państwach europejskich restauracje, kawiarnie lub miejsca kultury dostępne są jedynie dla zaszczepionych przeciw COVID-19, ozdrowieńców lub osób, które okażą negatywny wynik testu. Jedna z warszawskich restauracji również zdecydowała się na taki krok. Jak zareagowali na to klienci? Kto jest za, a kto przeciw?
Obecnie nie ma obowiązku przyjmowania szczepionki na COVID-19. Jednak na przykładzie innych krajów również polski rząd planuje wprowadzić dodatkowe obostrzenia dla osób niezaszczepionych. Czy pracodawca będzie mógł zwolnić osobę niezaszczepioną? Odpowiadamy.
Taniec z dzieckiem to dyscyplina konkursowa, a także skuteczny sposób na uspokojenie lub uśpienie maluszka. Kamila Klimont, mama i instruktorka chustotańca powiedziała nam o jego wpływie na pociechę.
Fundacja K.I.D.S opublikowała raport pt. Wielkie Badanie Dziecięcych Szpitali 2021. W ciągu kilku miesięcy były zbierane opinie rodziców, pacjentów oraz personelu. Mieli oni możliwość wypełnienie ankiety online, w której oceniali doświadczenia szpitalne od przyjęcia, przez pobyt, aż to wypisania.
Déjà vu to zjawisko polegające na tym, że wydaje się nam, iż już coś kiedyś widzieliśmy i już coś się kiedyś wydarzyło. Przez wielu uznawane jest za zjawisko paranormalne. Niektórzy interpretują je jako oznakę drugiego życia lub telepatii. Jak się okazuje, specjaliści z różnych dziedzin mają odmienne opinie na temat déjà vu. Co to jest i skąd ono się bierze?