Każdemu z nas - bez względu na wiek - zdarza się przeklinać. Jak się zachować, gdy usłyszy nas dziecko? Co zrobić, jeśli nasza pociecha wypowie przy nas "brzydkie słowo"? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Martą Żysko-Pałubą, psychologiem dziecięcym, terapeutką.
Badania pokazują, że połowa Polaków ma zbyt wysoki poziom cholesterolu. Jego nadmiar jest niebezpieczny dla zdrowia i sprzyja m.in. problemom z układem krążenia. Co zrobić, aby obniżyć jego stężenie? Czy zmiana diety wystarczy? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Anną Radowicką, dietetyczką.
Mimo że na endometriozę choruje co 10. kobieta, to lekarze nie dostrzegają problemu. Pacjentki słyszą od lekarzy, że "tak ma być i okres musi boleć". To, jak wygląda życie z enodmetriozą i z czym na co dzień mierzą się chore kobiety, pokazuje reportaż "Taka twoja uroda". Jego autorki – Magda Łucyan i Katarzyna Górniak – opowiadają nam, dlaczego zdecydowały się poruszyć ten temat i co najbardziej zaskoczyło jej podczas pracy nad materiałem.
Pomysły na to, jak sprawić sobie prezent można mnożyć. Dla każdego tą przyjemnością będzie coś innego. Jest jednak kilka takich rzeczy, które każdy z nas z powodzeniem może sobie zaserwować, by w mgnieniu oka poczuć się lepiej i nabrać sił do działania.
Umiejętności jazdy na deskorolce budzą podziw wśród młodzieży i sprawiają, że młodzi chłopcy chętnie sięgają po deskę. Regularne treningi wypracowują u każdego indywidualny styl jazdy, który staje się znakiem rozpoznawczym deskorolkarza. O czym jednak należy pamiętać w początkowym okresie nauki jazdy na deskorolce? Jak się odpychać i na czym polega skręcanie i hamowanie?
Nekrofobia to lęk przed rzeczami związanymi ze śmiercią, m.in. zwłokami, duchami. Jest podobna do tanatofobii, czyli lęku przed umieraniem. Przyczyn lęków może być wiele, wliczając w to genetykę czy traumatyczne przeżycia z dzieciństwa.
Wiemy, co może być przyczyną
Październik jest miesiącem, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Menopauzy. Z tej okazji doktor nauk medycznych, specjalistka w dziedzinie ginekologii, endokrynologii i położnictwa Małgorzata Bińkowska opowiedziała w serwisie internetowym TVN24 o tym, dlaczego menopauza nadal jest tematem tabu oraz jak bliscy mogą wspierać kobietę, która właśnie przez nią przechodzi.
Janusz Garlicki to legendarny lekarz niezapomnianej polskiej reprezentacji piłkarskiej - Orłów Górskiego. W Dzień Dobry TVN pojawił się wraz z córką, Katarzyna Kwiatkowską, która tworzy dokument o dokonaniach swojego ojca.
Jan Błachowicz już po raz drugi będzie bronił tytułu mistrza wagi półciężkiej. Tym razem jego rywalem będzie Brazylijczyk, David Texeira. Tuż przed pojedynkiem specjalnie dla Dzień Dobry TVN opowiedział o swoich przygotowaniach do walki, presji i największej motywacji do ciężkiej pracy.
Maja Włoszczowska poinformowała, że padła ofiarą kradzieży. Medalistka olimpijska w kolarstwie górskim opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym zaapelowała o pomoc. Okazało się, że straciła cenne trzy rowery. Funkcjonariuszom policji udało się odzyskać skradziony sprzęt.
"Zajęcia powinny być krótkie, ale też intensywne"
Nordic walking to sport, który można uprawiać o każdej porze roku. Choć jest dość prosty, wymaga opanowania podstaw, aby przynosił jak najlepsze efekty. Od czego zacząć? Sprawdziła to Agata Zjawińska.
"Od 16. roku życia nosiłem protezę".
Czy każdy chce być wyjątkowy? Pokolenie Płatków Śniegu to określenie idealnie opisujące osoby, które na tej wartości opierają swoje życie prywatne i zawodowe. Jakie wychowanie kształtuje w ten sposób młodych ludzi? O konsekwencjach, problemach i rodzicielstwie w rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiedziała nam psycholog - Paulina Piekarczyk.
Endometrioza to choroba, z którą zmaga się od 10-15 proc. kobiet w wieku rozrodczym. Mimo że problemem jest ogromny, to wiele pań na postawienie prawidłowej diagnozy musi czekać latami. Co gorsza, nie brakuje lekarzy, którzy twierdzą, że dolegliwości, na które uskarżają się pacjentki to ich "wymysł". Dlaczego tak się dzieje? Jak wygląda codzienne życie kobiet, które zmagają się z tą chorobą?
W minionym roku 20 tys. Polek usłyszało diagnozę: rak piersi. Szczególnie niebezpieczny jest nowotwór potrójnie ujemny, który nie reaguje na dostępne terapie, a jedynym ratunkiem jest mastektomia. Teraz pojawiło się światełko w tunelu.
Już w najbliższy weekend na platformach TVN Grupa Discovery widzowie będą mogli obejrzeć pierwsze zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. To jednak dopiero początek atrakcji, które sprawią, że to będzie naprawdę gorąca zima. Co jeszcze czeka kibiców? Oto pierwszy spot promujący skoki narciarskie w TVN.
Dzieci uwielbiają dostawać nowe zabawki. Wbrew pozorom takie rozpieszczanie malucha nie musi się wiązać z dużymi wydatkami. Kreatywne zabawki można wykonać samemu w domu. Jak to zrobić? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Ewą Wojtan, blogerką i pisarką.
Zespół Otella to choroba, która najczęściej dotyka alkoholików, choć czasami występuje on również u osób uzależnionych od innych substancji, np. psychoaktywnych. Na syndrom Otella cierpią jednak najczęściej mężczyźni, którzy nadużywają alkoholu. Choroba alkoholowa wywołuje zaś bezpodstawne podejrzenia dotyczące niewierności partnerki, które z każdym kolejnym jej zaprzeczeniem przybierają tylko na sile.
Herbata z czystka cieszy się rosnącą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na zakup, chcąc skorzystać z jej właściwości. Jest łatwo dostępna i nie wywołuje efektów ubocznych.
Emocje mają ogromny wpływ na nasze zachowanie. Jak rozmawiać o nich z najmłodszymi? Co zrobić, aby lepiej umieli sobie z nimi radzić? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Sylwią Sitkowską, psycholożką i terapeutką oraz współautorką książki "Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyjaciół".
Maraton historycznie został zapoczątkowany przez bitwę pod Maratonem w 490 r. p.n.e., a dokładniej przez dystans, jaki pokonał posłaniec grecki Fejdippides między Maratonem a Atenami, by obwieścić zwycięstwo. Współcześnie wyróżniamy wiele rodzajów maratonów – klasyczny maraton na 42 km ("królewski"), a także ultramaraton powyżej 42 km lub minimaratony, np. na 10 km lub na podobny, krótszy względem oryginalnego maratonu, dystans.
Sprawdź, jaki chleb jest lepszy przy diecie odchudzającej.
Szczepionka DTP chroni przed błonicą, tężcem i krztuścem, czyli jednymi z najpoważniejszych chorób zakaźnych. Podaje się ją w czterech dawkach od 7. tygodnia do 18. miesiąca życia dziecka. W wieku 6 i 19 lat podaje się dawki przypominające. Szczepionka na błonicę, tężec i krztusiec uodparnia na okres 10 lat. Po tym czasie przy jakimkolwiek kontakcie otwartej rany z materiałem, który może zawierać laseczki tężca, konieczne jest podanie dawki przypominającej.
Josh Cavallo przez lata ukrywał orientację seksualną, ale w końcu powiedział o sobie prawdę. - Dorastając, zawsze czułem potrzebę ukrywania się, ponieważ było mi wstyd - powiedział piłkarz w nagraniu umieszczonym w mediach społecznościowych.
"To nie sama walka, to sztuka".
"Starałam się rozmawiać z wnuczką jak z dorosłą osobą".