Nie da się żyć bez witaminy D3, a według szacunków nawet 90% Polaków ma jej niedobór. W celu podwyższenia jej poziomu zalecana jest suplementacja. O objawach niedoboru witaminy D3, zalecanej dziennej dawce i korzyściach zdrowotnych wynikających z zapewnienia odpowiedniego jej poziomu powiedział w Dzień Dobry TVN dermatolog dr Łukasz Preibisz.

  W kobiecych torebkach jest wszystko i zawsze za mało. Dlatego na ulicach często widuje się powyginane na boki panie, które walczą z ciężarem własnej torebki. O to, jak prawidłowo nosić torebki zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN ortopedę Roberta Śmigielskiego. Jak torebki wpływają na kregosłup?

  Do Zielonych Drzwi Anna Maruszeczko zaprosiła niezwykle zdolnego, młodego twórcę aplikacji dla hiphopowców Mateusza Macha. Okazało się, że z jego projektu mogą korzystać również osoby głuchonieme. Aplikacja miała swoją premierę w maju 2015 r., już używa jej piętnaście tysięcy osób. Jaki jest przepis na taki sukces? W jakim kierunku aplikacja będzie rozwijana?

  Okazuje się, że dajemy dzieciom za dużo leków i w nieodpowiednich dawkach. Jakie inne błędy przy podawaniu leków popełniamy? Co należy brać pod uwagę przy odmierzaniu dawki leku? O tym gość Dzień Dobry TVN pediatra i internista Paweł Grzesiowski.

  Wojciech i Bartłomiej Spałkowie wykonują bardzo ważną pracę. Są fizjoterapeutami. Za kulisami nie tylko masują piłkarzy, ale także z nimi rozmawiają i słuchają. Czy to ojciec namówił syna, by ten poszedł w jego ślady? Czy Bartek korzysta z doświadczenia ojca? O kulisach swojej pracy Wojciech i Bartłomiej opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.

  Joga to świetna forma dbania o ciało i duszę. Jej orędowniczkami są: aktorka Paulina Holtz i dyplomowana instruktorka jogi Ewelina Godlewska. Obie panie gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Czy każdy może ćwiczyć jogę? Czy można wykonywać te ćwiczenia, nie zagłębiając się w "filozoficzną otoczkę" jogi?

  Wielka Brytania zajmuje czwarte miejsce w Europie pod względem osób zażywających leki antydepresyjne. W 2014 roku lekarze wypisali aż 55 milionów recept. Zobaczcie, który z premierów Wielkiej Brytanii cierpiał na depresję.

  Biust po karmieniu piersią traci swą jędrność, sprężystość i opada. Jak temu zaradzić? Czy warto poddać się operacyjnemu powiększeniu piersi? Czy mając implanty, można karmić dziecko? Gościem Dzień Dobry TVN był chirurg plastyczny Andrzej Sankowski.

  Rodzina i przyjaciele osoby cierpiącej na depresję często są sfrustrowani, ponieważ nie wiedzą, jak się zachować w stosunku do niej i jak jej pomóc. Co zatem mówić osobie, która zmaga się z depresją? Jak ją aktywizować? Jak pomóc samej rodzinie, która również cierpi podczas choroby osoby najbliższej? O tym goście Dzień Dobry TVN psycholog Monika Dreger, aktorka Olga Bończyk i założycielka Fundacji Neverland Pati Sokół.

  Dwunastoletnia Katelyn Thornley z Teksasu od ponad miesiąca kicha 12 tysięcy razy dziennie. Przestaje dopiero wtedy, gdy idzie spać. Lekarze nie mogą dojść do tego, co jest przyczyną kichania. Zastanawiają się, czy jest to alergia, podrażnienie, a może bardzo rzadka choroba.

  Wydaje się, że dzieci powinny być radosne i beztroskie. Tymczasem świat coraz bardziej sprzyja rozwojowi u nich depresji. Już nawet dzieci w wieku przedszkolnym zmagają się z tą chorobą. Co dokładnie wywołuje u nich depresję? Jak ją rozpoznać u dziecka? Jak odróżnić zwykły smutek, czy bunt nastolatka od depresji? W Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorkę Ewę Kasprzyk, której córka chorowała na depresję oraz psychoterapeutkę Magdalenę Chorzewską. Połączyliśmy się również z dziennikarzem Marcinem Wroną, który przebywa w Stanach Zjednoczonych. Zapytaliśmy go, jak Amerykanie radzą sobie z depresją dzieci.

  Depresja to choroba XXI wieku, która dotyka każdego, bez względu na płeć, wiek i status społeczny. Statystycznie częściej chorują kobiety, ale wynik ten może być zafałszowany, ponieważ mężczyznom jest się trudniej przyznać do depresji. Dlaczego? Czy osobom, które są świadome depresji i mówią o tym na głos, łatwiej walczyć z tą chorobą? Jakie są objawy depresji u mężczyzn? Czy są jakieś sposoby, aby uciec depresji? Jakie są typy depresji? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli psychiatra i terapeuta dr n. med. Magdalena Namysłowska oraz poeta, pisarz Tomasz Jastrun.

  Gerard Łukasik widzi tylko rozmazane światła i cienie. Ma za to znakomity słuch, dzięki któremu mógł zająć się strojeniem fortepianów. Jego muzyczny świat nie kończy się tylko na tym - Gerard komponuje również symfonie. Czym dla niego jest muzyka? Od kiedy przejawiał swoje zdolności muzyczne? Anna Maruszeczko gościła w Zielonych Drzwiach Gerarda i jego mamę Janinę.

  Depresja jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych, który obecnie dotyka coraz młodszych ludzi. Badania wskazują, że dwa razy częściej chorują kobiety niż mężczyźni. Jak rozróżnić zły nastrój od depresji? Jakie są jej pierwsze symptomy? I Jak pomagać chorym skoro często odrzucają oni wsparcie bliskich? Na pytania prowadzących Dzień Dobry TVN odpowiedziały: Katarzyna Klimko–Damska, psycholog, Małgorzata Bernatowicz, wokalistka i Otylia Jędrzejczak, pływaczka.

  Tym razem Tomek Choiński postawił na trening kompleksowy. Trener przygotował ćwiczenia na piłkach, które mają nie tylko urozmaicić zajęcia, ale także pomóc w modelowaniu sylwetki. Na sali treningowej endorfiny szalały, a jak jest u Was przed telewizorami? :)

  Mamy awans! Jedziemy na Mistrzostwa Europy, Euro 2016, we Francji! Agnieszka Rylik spotkała się ze strzelcem pierwszej bramki we wczorajszym meczu - Grzegorzem Krychowiakiem. Jak przebiegało świętowanie po wygranej i jaka atmosfera panuje w reprezentacji? Jak myślicie, jak poradzą sobie nasi piłkarze we Francji? Mamy szansę na mistrza?

  Lekarze szczecińskiego szpitala - jako pierwsi w Polsce - zaczęli, na razie tylko eksperymentalnie, wszczepiać chorym na rozedmę specjalne kolie. Zabieg jest mało inwazyjny. To kamień milowy w walce z przewlekłą chorobą płuc i szansa dla chorych, którzy mają poważny problem z oddychaniem. W Dzień Dobry TVN gościliśmy prof. Tomasza Grodzkiego - dyrektor szpitala „Zdunowo” w Szczecinie, w którym przeprowadzono zabieg. Ile kosztuje przeprowadzenie zabiegu? Jak czują się pacjenci po wykonaniu zabiegu? Czy płuca są łatwym organem do przeszczepu?

  Mniej więcej 40 tysięcy osób w roku zapada w śpiączkę. W całej Polsce są dwa ośrodki, które zajmują się ich wybudzaniem. Jeden z nich to Budzik, który budzi dzieci, a drugi to Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Fundacji „Światło” w Toruniu. Dzięki niezwykłej determinacji gościa Dzień Dobry TVN dyrektorki fundacji Janiny Mirończuk i pracowników ośrodka w ciągu 15 lat wybudzono ze śpiączki 39 osób. Na czym polega tajemnica ich sukcesu? Jak się wybudza? Jakie plany związane z ośrodkiem "Światło" ma Pani Janina? Czy wybudzeni pamiętają okres swojej śpiączki?

  Coraz więcej osób ma problemy ze snem. Jakie są przyczyny bezsenności? Dlaczego zmęczony organizm nie może zasnąć? Jak walczyć z bezsennością? Czym może skutkować długotrwały brak snu? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktora Jacka Kawalca, który miał problemy ze snem i psychiatrę, specjalistę od zaburzeń snu Michała Skalskiego.

  Pani Katarzyna ochroniła swoją 9-miesięczną córeczkę przed atakiem psów. Niestety sama została przez zwierzęta pogryziona. Kobieta doznała poważnych obrażeń. Obecnie po 10 miesiącach od zdarzenia wciąż jest leczona i rehabilitowana. Ty również możesz pomóc Pani Katarzynie.

  Ciąża u każdej kobiety przebiega inaczej. Zdrowa ciąża tra od 40 do 42 tygodni. Co zrobić, gdy pacjentka nie urodzi w terminie, a jej ciąża trwa dłużej? Czy jest to niebezpieczne dla dziecka? Czym jest ciąża przenoszona? Zapytaliśmy o to Grzegorza Południewskiego, ginekologa-położnika.

  Równość twarzy. To hasło kampanii fundacji "Changing Faces" Jakie jest jej przesłanie? Z prezesem fundacji Jamesem Partridgem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara. W jaki sposób odzyskać pewność siebie po wypadku w wyniku, którego twarz została zdeformowana?

  Stres bywa mobilizujący ale też destrukcyjny. Jak wpływa na naszą skórę i włosy? Czy możemy osiwieć w ciągu jednej doby? W naszym studiu gościliśmy dr Ewę Chlebus, dermatolog oraz dr Grażynę Jędrzejczyk, internistkę. Ekspertki poradziły nam jak unikać stresu.

  Nasi dzisiejsi goście opowiedzieli czym jest "Szczecińska Liga Superbohaterów". Na kanapie Zielonych Drzwi zasiedli: Batman, Supergirl i Spiderman, którzy naszej Superprowadzącej, Annie Maruszeczko, zdradzili co skłoniło ich do przywdziania strojów i wyruszenia z misją niesienia uśmiechu dzieciom w szpitalach i hospicjach! Zobaczcie koniecznie!

  Staś to roczny maluch, u którego jakiś czas temu zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni. Mimo że choroba uznana jest za nieuleczalną i śmiertelną, rodzice Stasia postanowili o niego zawalczyć. Czy leczenie i rehabilitacja przynoszą efekty? Jak rodzina obchodziła pierwsze urodziny Stasia? Jaką pomoc rodzice otrzymują od innych? Czy mają marzenia? Z rodzicami Stasia - Katarzyną i Wojciechem Raweckimi rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Według danych statystycznych około pół miliona Polaków choruje na depresję. Pomimo tego problem wciąż się bagatelizuje. Jak do tej choroby zmienić podejście społeczeństwa? jak zwalczyć stereotypy? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Dariusza Wasilewskiego, psychiatrę oraz Tomasza Lipińskiego. Wokalista walczył z depresją 15 lat. Jakie są pierwsze sygnały depresji? Jak ją odróżnić od gorszego nastroju?

  Trudno się powstrzymywać przed okazywaniem uczuć niemowlakowi. Wiele osób nie widzi nic złego w przytulaniu i dawaniu buziaków maluchowi. Tymczasem okazuje się, że nasze czułości mogą być groźne dla dziecka, zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy nosicielami opryszczki. Dlaczego ten wirus jest groźny dla malucha? Jakie pierwsze objawy opryszczki u niemowlaka powinny wzbudzić nasz niepokój? Gościem Dzień Dobry TVN był pediatra dr Leszek Bill.

  Perfekcjonistka w każdym calu, nieustannie pracuje, a siedem lat temu dokonała przełomowego całkowitego przeszczepu twarzy, czym zapisała się w historii transplantologii. Ze światowej sławy chirurgiem i transplantologiem Marią Siemionow spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska. Czy pani Maria spodziewała się, że dokona "niemożliwego" i czy jest świadoma swojego sukcesu? Jaką studentką była i czym interesowała się w okresie studiów? Porozmawialiśmy również z mężem pani Marii - Włodzimierzem Siemionow. Jakim wsparciem jest dla żony i o co "ma żal"?

  Skakanie na trampolinie zapewnia wszechstronny trening całego ciała. Podobno jest też dziesięć razy skuteczniejsze niż bieganie. Ile można spalić kalorii w czasie godzinnych zajęć i dla kogo jest tego typu trening? W Dzień Dobry TVN o popularnej formie fitnessu opowiedziała Milena Krawczyńska. Ćwiczenia zaprezentowały: Agnieszka Szaniawska, Adrianna Mańko i Marysia Taras.

  Przez lata walczył o pokój i życie innych, dziś walczy sam ze sobą. Grzegorz Sieradzki, weteran wojenny był gościem Anny Maruszeczko w "Zielonych Drzwiach". Grzegorz cierpi na stwardnienie boczne zanikowe - nieuleczalną chorobę układu nerwowego. Mimo diagnozy, zdecydował się na dziecko i dziś jest tatą kilkumiesięcznej córki. W Dzień Dobry TVN gościliśmy siatkarza polskiej reprezentacji Andrzeja Wronę, aktora Jakuba Wesołowskiego oraz płk Leszka Stępnia. Panowie wspierają akcję charytatywną "Walka weterana" i mocno angażują się w jej propagowanie. Co sprawiło, że zdecydowali się pomóc akurat Grzegorzowi? Czy kwota potrzebna na leczenie weterana wojennego jest aż tak duża, by nie móc jej zebrać? Czy dzięki zbiórce pieniędzy córka będzie mogła dłużej cieszyć się tatą?