Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Kopenhadze pokazują, że ekspozycja na zanieczyszczenie powietrza i hałas może przyczyniać się do rozwoju niewydolności serca. W ocenie specjalistów w grupie ryzyka znajdują się przede wszystkim palacze i osoby z nadciśnieniem.
W przypadku większości nowotworów mężczyźni częściej umierają na raka niż kobiety. Potwierdzają to statystki na całym świecie. Niemieccy naukowcy z Uniwersytetu Technicznego w Monachium (TUM) wyjaśnili, dlaczego tak się dzieje.
We wrześniu 2021 roku inflacja CPI w Polsce przyspieszyła do 5,8%, osiągając najwyższą dynamikę od przeszło 20 lat. Dlatego warto mądrze gospodarować nie tylko pieniędzmi, ale też produktami, które za nie nabywamy. Sylwia Majcher radzi, które produkty nadają się do spożycia po upływie terminu ważności i co można z nich przygotować.
Agnieszka Kaczorowska opublikował w mediach społecznościowych osobisty wpis dotyczący samoakceptacji i pokochania samej siebie. Aktorka zdradziła, że wiele czasu zajęło jej zrozumienie, że tak jak każda inna kobieta jest wyjątkowa i niepowtarzalna. "Potrzeba odwagi, aby wierzyć w swoją moc" – dodała.
"Wychodzimy z diety, suplementów, mówimy też o emocjach i zarządzaniu stresem"
Zdaniem naukowców ludzie potrzebują około 11 sekund na ocenę drugiego człowieka, okładki książki czy strony w Internecie. To właśnie te kilkanaście sekund składa się na dobre pierwsze wrażenie, czyli coś, na czym większości ludzi bardzo zależy. Efekt pierwszego wrażenia jest trwały i może zaważyć na wielu życiowych szansach i możliwościach.
"Znam doskonale moją dyscyplinę sportu"
Olej z ostropestu plamistego wspomaga leczenie wątroby, działa korzystnie na drogi żółciowe, obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi, oczyszcza organizm z toksyn, zapobiega nowotworom i namnażaniu się wolnych rodników. Właściwości oleju z ostropestu plamistego jest więc naprawdę wiele. Jakie jeszcze prozdrowotne działania wykazuje ten olej?
Alchemilla mollis to ziele od wielu lat stosowane w medycynie naturalnej. Stanowi naturalny sposób na pozbycie się wielu przykrych dolegliwości, m.in. takich jak problemy trawienne czy trądzik. Jego właściwości lecznicze docenią również kobiety, które wyjątkowo boleśnie przechodzą menstruację, a także te starające się o dziecko. Poznaj zastosowanie ziela przywrotnika oraz dowiedz się, gdzie je kupić.
"Trening powinien być komfortowy i tlenowy"
O tej sztuce w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała psycholożka Marzena Mawricz, oraz aktorzy: Anna Kurek i Michał Kurek.
"Szacuje się, że na chroniczne problemy ze snem ma ok. 10 proc. ludzi"
Miesiączka to zjawisko naturalne dla większości kobiet i dziewcząt. Jest to temat wciąż tabuizowany i nie zawsze mamy możliwość porozmawiać o tym z osobą doświadczoną, która mogłaby wyjaśnić nam wszystkie zagadnienia z nią związane. Wstyd związany z miesiączkowaniem może spowodować, że kobieta nie będzie wiedziała, że z jej ciałem dzieje się coś niedobrego i powinna wybrać się do lekarza.
Jakie ćwiczenia wyszczuplające na łydki uprawiać, by wysmuklić i wzmocnić nogi? Jakie ćwiczenia będą lepsze dla mężczyzn na grubsze łydki, a jakie na wysmuklenie łydek dla dziewczyn? Sprawdź porady i sposoby na wymarzone, zgrabne nogi!
Kształtne piersi to walor, o którym marzy większość kobiet, dlatego ćwiczenia na ujędrnienie czy podniesienie biustu cieszą się ogromną popularnością. To prosty sposób na piękne ciało bez ingerencji chirurga.
Ćwiczenia na powiększenie pośladków wymagają sporego obciążenia, łatwiej wykonywać je z pomocą sztangi. Ćwiczenia na uniesienie i ujędrnienie pośladków można wykonywać w domu.
Wielu osobom doskwiera nadmierne pocenie. Może być to objaw stresu lub choroby, warto więc skonsultować się z lekarzem. Żeby jednak szybko zniwelować skutki niepożądanych objawów, można zastosować wkładki antypotowe. Sprawdź, jak działają i jakie wybrać!
Maja Włoszczowska jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich sportów. Po ponad dwudziestu latach uprawiania sportu i startu w zawodach kolarka zdecydowała się zakończyć karierę. Jakie ma plany na przyszłość? Czy zrezygnuje z jazdy na rowerze? Dowiecie się tego z naszego materiału.
"Doszło do tego, że w ciągu dnia przyjmowałam zaledwie 500 kalorii"
Nowe badania nie napawają optymizmem
Emocje każdego z nas znajdują swoje odzwierciedlenie w ciele, jednak czasami mierzymy się z trudnościami, których nie chcemy bądź nie potrafimy zaakceptować. Kumulowanie w sobie stresu, lęku czy złości może skutkować fizycznymi reakcjami, które do złudzenia przypominają objawy wielu chorób. Zdarza się, że trudne doświadczenia natury psychologicznej wywołują dokuczliwe bóle głowy, problemy gastryczne, ale także inne, nieoczywiste dolegliwości. O zjawisku somatyzacji i związanych z nim konsekwencjach rozmawialiśmy z terapeutką Eweliną Bazyluk.
Media społecznościowe bardzo mocno wdarły się do naszego życia. Korzystają z nich zarówno dorośli, jak i dzieci. Czy ta ostania grupa naprawdę ich potrzebuje? Czy zakazanie dziecku korzystania z Facebooka czy Instagrama to dobre rozwiązanie? Na ten temat rozmawialiśmy z Zuzanną Butryn, psycholożką i psychoterapeutką.
Rozmowa kwalifikacyjna to stres nie tylko dla marzących o nowej posadzie, ale również dla osób prowadzących rekrutację. Choć nerwy, pośpiech i brak przygotowania to doskonałe podłoże do zabawnych sytuacji, to rzadko stają się fundamentem świetlanej kariery. Sprawdziliśmy, z jakimi pytaniami musiały się zmierzyć nasze bohaterki.
Wizyta u lekarza dla dziecka może być bardzo stresująca. Jak oswoić malucha ze specjalistą? Co można zrobić, aby obniżyć lęk u swojej pociechy? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Michałem Domaszewskim, lekarzem rodzinnym i Martą Bąkowską, psychologiem dziecięcym.
Osoby, które przebywają na zwolnieniu lekarskim powinny odpoczywać i wracać do zdrowia po chorobie. Tyle teorii. Praktyka pokazuje, że nie brakuje "pacjentów", którzy ten czas spędzają na zagranicznych wakacjach lub poświecili go na remont mieszkania. Od przyszłego roku ZUS, aby ukrócić te praktyki, zapyta naszego sąsiada, co tak naprawdę robiliśmy podczas L4. Czy to dobre rozwiązanie? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Małgorzatą Pisanko, adwokatem.
"To przeradza się w różnego rodzaju dolegliwości".
"Musimy zrozumieć, że ono nie rozwiąże naszych problemów"
Pomimo podwyżek dla medyków w publicznej ochronie zdrowia, ci nie chcą zostać w szpitalach. Masowo składają rezygnację, wolą pracować prywatnie. Oznacza to, że oddziały zostają bez wykwalifikowanej kadry. Czwarta fala koronawirusa może być więc znacznie bardziej dotkliwa.
Marzenia to wyobrażenia na temat przyszłości lub teraźniejszości, które mogą być inspiracją i motywacją do działania. Tematyka marzeń jest dosyć rzadko podejmowana przez badaczy, naukowcy znacznie częściej koncentrują się na marzeniach sennych, czyli snach i fazie REM.