W "Zielonych drzwiach" przedstawiamy historię 9-letniego Kuby Schodowskiego, który urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Chłopiec porusza się na wózku inwalidzkim, ma problemy z mową i wymaga całodobowej opieki. Kuba jest wielkim fanem serialu W11 i Detektywi. Chłopiec bardzo chciał znaleźć się na planie jednego z seriali. Ekipa W11 postanowiła spełnić jego marzenie.

  Gościem Anny Maruszeczko w "Zielonych drzwiach" była doktor Romana Ługin oraz Ewa Błaszczyk, założycielka Fundacji "A kogo?".

  O roli złych i dobrych tłuszczy w żywieniu porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Jadwigą Przybyłowską, specjalistą ds. żywienia.

  W weekend dotarła do Polski informacja o nowej odmianie grypy - koziej grypie. Ponoć zabiła już sześć osób i błyskawicznie rozprzestrzenia się po Europie. Dr Paweł Grzesiowski uspokaja - to nie jest żadna grypa tylko bakteria, która od lat znana jest w Holandii. Polacy nie mają się czym martwić.

  Coraz głośniej mówi się o żywności modyfikowanej genetycznie i zagrożeniach, jakie niesie za sobą uprawa roślin transgenicznych dla środowiska naturalnego i zdrowia człowieka. Co to jest GMO? Czy mamy się obawiać organizmów transgenicznych (zwierząt, czy roślin modyfikowanych genetycznie)? Dziś w "Dzień Dobry TVN" omówiliśmy ten problem razem z naszymi gośćmi: Dorotą Deląg i Piotrem Kossobudzkim.

  Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia TVN UWAGA! prowadzi akcję charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji TVN "nie jesteś sam". W tym roku po raz pierwszy odbywa się także na portalu Allegro.pl aukcja rzeczy ofiarowanych przez gwiazdy telewizji. Więcej o tych przedsięwzięciach mogliście się dowiedzieć w "Dzień Dobry TVN".

  Zdania na ten temat są podzielone. Mimo, że podstawowe szczepienia są obowiązkowe, niektórzy rodzice kierując się własnymi przekonaniami, a często obawami związanymi z możliwymi komplikacjami, rezygnują ze szczepienia dzieci. Co na to pediatra Bartosz Arłukowicz? Gościem Dzień Dobry TVN była też Karina Paczkowska, która jest przeciwna szczepieniom.

  Tydzień bez kremu pod oczy, balsamu nawilżającego, szamponu do włosów, podkładu, tuszu do rzęs, błyszczyka i wszelkich innych kosmetyków upiększających - właśnie takiego wyzwania podjęła się nasza reporterka Dominika Roman. Po okresie kosmetycznego detoksu czuje się świetnie i, jak podkreśla, z pewnością zrobiłaby jeszcze raz dokładnie to samo.

  Dziś mieliście okazję spędzić "SPAniały weekend" z Otylią Jędrzejczak i jej przyjaciółką Karoliną Fudalej-Kłys. Przyjaźń Pań trwa już ponad dziesięć lat, przetrwała najcięższe próby. Dziewczyny były ze sobą zarówno w najszczęśliwszych, jak i w tych najtrudniejszych momentach życia. Na SPAniały weekend zapraszamy w imieniu Kingi Burzyńskiej.

  Do dyskusji o szkodliwości solariów sprowokowała decyzja szwedzkiej sieci klubów fitness SATS. Ich właściciele zdecydowali, że od 1 grudnia 2010 zamykają wszystkie solaria w swoich klubach. Wraz z naszymi gośćmi: Marią Noszczyk i Mariuszem Pudzianowskim rozmawialiśmy na temat szkodliwości opalania się w solarium.

  Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, każdy Polak automatycznie nabył obywatelstwo i takie same prawa jak reszta członków wspólnoty. Dyrektywa "pacjenci bez granic" gwarantuje obywatelom UE możliwość wyboru placówki medycznej na terenie każdego kraju wspólnoty.

  Choroby kiedyś nieuleczalne, dziś w porę zdiagnozowane, są możliwe do wyleczenia. Medycyna ciągle się rozwija, a stosowne przez nią najnowsze metody leczenia przywracają do zdrowia wielu pacjentów. Dziś z powodzeniem możemy diagnozować wczesne stadium choroby. Dzięki temu większość z nich można wyleczyć - mówi dr Dariusz Iżycki, który ma swój wkład naukowy w pierwszy przeszczep twarzy.

  Do 12 wzrosła liczba zgonów pacjentów u których stwierdzono obecność wirusa A/H1N1. Dzień Dobry TVN na bieżąco stara się śledzić zagrożenie jakie niesie ze sobą wirus.

  O tym jak zapobiegać wadom postawy, co można robić w domu - jakie ćwiczenia mogą okazać się pomocne oraz jak wyglądają pierwsze oznaki ewentualnych problemów naszych pociech i kiedy powinniśmy zwrócić się do lekarza rozmawialiśmy z Pawłem Zawitkowskim.

  Coraz głośniej mówi się o żywności modyfikowanej genetycznie i zagrożeniach, jakie niesie za sobą uprawa roślin transgenicznych dla środowiska naturalnego i zdrowia człowieka. Okazuje się, bowiem, że rośliny te są źródłem alergii, zatruć i mogą powodować nieznane jeszcze bliżej komplikacje i choroby.

  W dzisiejszym programie zajęliśmy się problemami w komunikacji pomiędzy ludźmi, a przede wszystkim temu jak bardzo duży wpływ na nasze nastawienie do innych ma ich wygląd i mowa ciała.

  Polacy przyjmują antybiotyki na prawie wszystkie dolegliwości. Jak wynika z badań 43% badanych oczekuje od lekarza przypisania antybiotyku na grypę. Problem w tym, że grypę wywołują wirusy, a antybiotyki leczą tylko choroby wywołane bakteriami. O nadużywaniu antybiotyków i grypie rozmawialiśmy z prof. Elżbietą Anuszewską z Narodowego Instytutu Leków.

  O Zespole Nagłej Śmierci Łóżeczkowej mówi się niewiele. SIDS jest owiane tajemnicą, ponieważ nie można podać dokładnej przyczyny zgonów niemowlaków. Na 80 przeanalizowanych przypadków nagłej śmierci niemowlęcia, do ponad połowy (54 proc.) doszło wtedy, gdy dziecko spało obok rodzica.

  Ciąża Katarzyna Krzyżanowskiej przebiegała prawidłowo. Kuba po urodzeniu dostał 10 punktów w skali Apgar. Problemy ze zdrowiem dziecka zaczęły się ujawniać od "przypadkowego" badania USG, które wykryło, że Kuba nie ma jednej nerki. Gdy miał 3 miesiące, lekarze stwierdzili u chłopca wiotkość mięśni. W wieku dwóch lat wciąż nie mówił i nie wydawał żadnych dźwięków. Wtedy rodzice trafili do Instytutu Matki i Dziecka. Tam w końcu postawiono diagnozę.

  Rak jądra atakuje około 900 Polaków rocznie, w większości są młodzi mężczyźni w wieku 20-30 lat. Na Zachodzie nowotwór jądra daje się wyleczyć w 95 proc. przypadków. W Polsce szanse na wyleczenie są znacznie mniejsze, bo mężczyźni późno trafiają do lekarza. Powodem jest strach czy wstyd przed badaniem? Do podjęcia tego tematu zainspirował nas mail Pana Tomasza Stachyry, który chorował na raka jądra.

  Karol Królikowski zmarł w poniedziałek na sepsę. Lekarka postawiła złą diagnozę, a pogotowie odmówiło pomocy. Czy musiało do tego dojść? Dlaczego nikt nie rozpoznał sepsy? Dlaczego pacjent leczony był na półpaśca? Jakie objawy występują u chorego zakażonego sepsą? Jakie mogą być przyczyny sepsy? W studiu DDVTN gościliśmy Dariusza Lipowskiego, doktor nauk medycznych z Kliniki Chorób Zakaźnych dla Dorosłych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Jak co tydzień doktor Piotr Gryglas odpowiada w programie Dzień Dobry TVN na e-maile widzów.

  Młodzi ludzie ze Śląska - Jan Badura, Marcin Tetzlaff i Martyna Kinderman - trzy lata temu wpadli na pomysł szalonej akcji charytatywnej. Postanowili połączyć swoją pasję do starych, zdezelowanych, samochodów ze zbiórką pieniędzy na dzieci z domów dziecka. W 2007 roku odbył się pierwszy "Złombol".

  Według Światowej Organizacji Zdrowia co drugi pacjent sam decyduje o tym jakie leki są mu potrzebne. W Polsce aż 60 proc. pacjentów stosuje leki nie słuchając lekarzy. Dziś w "Dzień Dobry TVN" przekonaliśmy się, jak leczą się Polacy?

  Naszą redakcją wstrząsnął e-mail przesłany na naszą skrzynkę redakcyjną przez młodą mamę, która zachorowała na bulimiczną anoreksję. Kobieta prosi o pomoc i poruszenie tematu na antenie. Do rozmowy zaprosiliśmy więc psychiatrę Pawła Salę oraz położnika Witolda Rogiewicza, by porozmawiać o tym, co sprzyja zachorowaniu na anoreksję lub bulimię?

  Anna Maruszczeko, gospodyni programu "Zielone drzwi", gościła w Dzień Dobry TVN Tomasza Strzymińskiego, propagatora audiodeskrypcji w Polsce.

  Do naszej redakcji napisali zdesperowani rodzice wcześniaków w sprawie leku o nazwie Synagis. Ten drogi lek jest potrzebny ich dzieciom, ale jego refundacja stoi pod znakiem zapytania. Dlaczego preparat stosowany od 10 lat w Europie nie jest refundowany w Polsce? Ile kosztuje całkowita kuracja tym preparatem?

  Żeby schudnąć wystarczy zastosować dietę, ćwiczyć i zmienić styl życia. Brzmi nieźle, ale z wykonaniem może być znacznie gorzej. Dziś kończy się trwający od tygodnia eksperyment dietetyczny. Jego uczestniczki - Karolina Korczak i Monika Orzechowska - postanowiły na tydzień zamienić się stylem życia. W Dzień Dobry TVN przedstawiamy wyniki tego eksperymentu. Komentuje je w studiu dietetyk Magdalena Perzyna.

  Wojciech Lubliński, lekarz z Wojskowego Instytutu Medycznego, od trzech lat jest jednym z dwóch osobistych lekarzy głowy państwa - Lecha Kaczyńskiego. Jakim pacjentem jest nasz prezydent? Tego mogliście się dowiedzieć w "Dzień Dobry TVN".

  Każdego dnia, z powodu raka szyjki macicy umiera w Polsce 5 kobiet. Aż 1/3 Polek nigdy nie słyszała o tej chorobie, zaś te, które o niej wiedzą – nie mają pojęcia skąd się bierze i jak się przed nią uchronić. Z ginekologiem Witoldem Rogiewiczem, Beatą Mirską - prezesem Stowarzyszenia Damy Radę i Małgorzatą Ostrowską - twarzą kampanii " Zdrowy nawyk, Zdrowe piersi" staraliśmy się nakłonić Polki do badań profilaktycznych.