Klaudia Pankratiew w lutym zdobyła złoty medal na wirtualnych mistrzostwach wioślarskich. To już drugie złoto w karierze młodej wioślarki - poprzednie zdobyła na mistrzostwach w Paryżu. Opowiedziała o tym, jak wyglądały przygotowania do mistrzostw odbywających się w sieci.
Przed nami sezon urlopowy, więc to najwyższy czas, by się do niego odpowiednio przygotować. W dobie pandemii to szczególnie ważne. Wybierając się w podróże – zarówno te bliższe, jak i dalsze – warto mieć pod ręką internetową książeczkę zdrowia. Dlaczego?
Polski golfista Adrian Meronk awansował na najwyższe w karierze miejsce w światowym rankingu golfistów i jest blisko udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio. O swojej pasji opowiedział teraz w Dzień Dobry TVN.
Wojciech Machnik to jedyny Polak, który przebiegł 100 różnych maratonów, z których każdy odbywał się w innym kraju. Co więcej, jest tylko szesnastu sportowców na całym świecie, którym udało się tego dokonać. O swoim sportowym wyzwaniu Wojtek opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Mirosław Gliszczyński postawił na sport dopiero po sześćdziesiątce, lecz kondycji może pozazdrościć mu niejeden dwudziestolatek. Pod jego czujnym okiem tajniki nordic walkingu zgłębiał Marcin Sawicki.
Narodowy Program Szczepień trwa, jednak przyjęcie pierwszej dawki nie zwalnia z odpowiedzialności i ostrożności, ponieważ można nadal zarazić się koronawirusem. Doskonale wie o tym Michał Piróg, który niedawno zachorował, a także Kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, prof. Andrzej Fal.
Wraz z pojawieniem się szczepionki przeciwko COVID-19, narodziło się mnóstwo wątpliwości związanych z bezpieczeństwem stosowania preparatów. Wśród jednych z powikłań poszczepiennych wymieniano zakrzepicę. O tym, jak można sprawdzić gęstość krwi powiedział Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Izby Lekarskiej ds. COVID-19.
Pandemia sprawiła, że coraz więcej osób zaczęło zgłębiać swoje myśli, plany i pragnienia. Na świecie są specjaliści, którzy zajmują się tym na co dzień. Jednym z nich jest Thimon von Berlepsch. Znany hipnoterapeuta opowiedział o swoich umiejętnościach w Dzień Dobry TVN.
Nawyki i styl życia to coś, co od najmłodszych lat przekazują nam rodzice. Jak się okazuje, wpływ na zdrowie dzieci ma także psychika mamy i taty. Przeprowadzone niedawno badania wyraźnie pokazują, że dorośli, którzy miewają stany lękowe oraz są mało podatni na stres, nieświadomie narażają swoje maluchy na zwiększone ryzyko nadwagi i otyłości.
Iga Świątek w niedzielę 16 maja zwyciężyła w turnieju WTA w Rzymie. W wielkim stylu pokonała w finale 6:0 Czeszkę Karolinę Pliskovą. Jak polska zawodniczka świętowała swój fenomenalny sukces? O tym opowiedział jej trener, Piotr Sierzputowski.
Ewelina Rydzyńska na swoim koncie na Instagramie poruszyła temat wzajemnej akceptacji. Dodała także, że jest to sprawa, o której chciała napisać od dłuższego czasu. O to, dlaczego negatywnie oceniamy innych, zapytaliśmy psycholog Katarzynę Kucewicz.
Trwa Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19. Wiele osób przyjęło już dawki preparatu Johnson & Johnson, Moderny, Pfizer czy AstraZeneki. Okazuje się jednak, że mogą być one niewystarczające i czekają nas kolejne szczepienia.
Użądlenie w większości sytuacji nie jest niebezpieczne, jednak u osoby uczulonej na pszczeli jad może doprowadzić nawet do śmierci. Dlatego też należy stale obserwować własne ciało i nie lekceważyć pewnych objawów. Owady błonkoskrzydłe mogą wywołać niemałe zamieszanie.
Sezon rowerowy już otwarty, a sklepy oferujące jednoślady przechodzą istne oblężenie. Trudno się temu dziwić. Od kilku tygodni niemal cały swój czas spędzamy w domach, przez co brak aktywności fizycznej coraz bardziej nam doskwiera. W programie rozmawialiśmy o tym, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie roweru, aby spełnił wszystkie nasze sportowe oczekiwania.
Trwa wielka akcja promocyjna szczepień. Tysiące ludzi każdego dnia dołączają do grona zaszczepionych osób, choć nadal nie jest to tak szybkie tempo, jak w innych krajach. Na horyzoncie świta nadzieja, że niedługo świat wróci do normalności, ale może okazać się złudna.
Przez lata widział tylko swoje stopy. Nie mógł podnieść głowy. U Ryszarda Jaworskiego lekarze zdiagnozowali chorobę ZZSK, czyli zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Dzięki nowatorskiej operacji prof. Andrzeja Maciejczaka i zespołu wykwalifikowanych medyków 71-latek zyskał nowe życie.
Iga Świątek nie pozostawiła złudzeń co do swojej rewelacyjnej formy - w finale w mistrzowskim stylu pokonała Karolinę Pliskovą. Wcześniej, w sobotę stoczyła dwa pojedynki - z Eliną Switoliną i Coco Gauff.
Po przejściu infekcji spowodowanej zakażeniem koronawirusem, wiele osób zmaga się z powikłaniami ze strony układu oddechowego. Niestety nie są to jedyne możliwe konsekwencje tej choroby. Istnieje bowiem również ryzyko zaburzeń układu nerwowego. Co trzeciego ozdrowieńca dotyka koronasomnia, o której w naszym programie mówił Michał Skalski, lekarz psychiatra i specjalista w dziedzinie zaburzeń snu.
Lekarze i pacjenci mają spory problem. Nie można bowiem wystawiać e- recept. System do ich wypisywania nie działa od soboty 15 maja. Nie jest to niestety jedyna awaria, z którą w ostatnim czasie boryka się polska służba zdrowia.
Ecstasy (MDMA) - powszechnie znany jako "narkotyk imprezowy" - to nielegalny środek pobudzający. Zdaniem naukowców może mieć także swoją dobrą stronę i ułatwiać leczenie. Chodzi o osoby z zespołem stresu pourazowego. Jak to możliwe?
Nowoczesną metodę analizy sygnału EKG opracowują naukowcy z z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ich zdaniem byłby to przełom w kardiologii dziecięcej. Usprawni pracę klinicystów, ale także zwiększy dostępność i powszechność tego badania.
Gra w polo, nazywana "sportem królów", to jedna z najpopularniejszych konkurencji sportowych. Rozgrywana na koniach, jest także najstarszą na świecie grą drużynową. Jaka jest jej historia i na czym polegają zasady gry?
Adam Wysocki jest wielokrotnym medalistą. Ma na swoim koncie m.in. dwukrotne mistrzostwo świata, trzykrotne - Europy, nie wspominając już o Polski. 10 lat temu miał zakończyć swoją karierę, ale nie wytrzymał zbyt długo na sportowej emeryturze. W wieku 47 lat osiąga kolejne sukcesy.
Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak w pojedynku w Dzień Dobry TVN dały mistrzowski popis sportowych umiejętności. Alicja ma za sobą wielki triumf. Niedawno stanęła na podium mistrzostw świata w Egipcie. Czy chciałaby wystartować w igrzyskach olimpijskich?
To niezwykle rzadkie zaburzenie psychiczne. Trudne do zdiagnozowania i niełatwe do wyleczenia. Najczęściej dotyka mężczyzn. Piroman często nie jest w stanie powstrzymać się od swoich destrukcyjnych czynów.
Kim jest toksyczna matka? Jakie mechanizmy stosuje? Czy wreszcie – w jaki sposób się od niej uwolnić? O trudnych relacjach z matką rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychoterapeutą Robertem Rutkowskim.
Według danych WHO średnie spożycie alkoholu w Polsce jest wyższe niż średnia europejska. W 2016 roku na jednego mieszkańca przypadało średnio 10,4 litra czystego alkoholu etylowego. Uzależnienie od alkoholu nie zawsze można łatwo rozpoznać, szczególnie, że problem ten często jest ukrywany. Sprawdź, jak możesz pomóc sobie i innym
Czy słyszeliście o metodzie wysuszania niechcianych pryszczy pastą do zębów? Antybakteryjne związki działają na podskórny stan zapalny, wyciszając go i dezynfekując. Sposób skuteczny, ale czy bezpieczny? Sprawdźcie urodową ciekawostkę.
Janina Bąk jest znaną i cenioną statystyczką, nauczycielką akademicką i blogerką. Niedawno wyznała, że zmaga się chorobą psychiczną. Ten swoisty coming out zamierza przekuć w coś dobrego. Jakie ma plany?
Relacja córka-mama nie zawsze jest usłana różami. Czasem buduje, ale nie raz jest tak, że utrudnia, a nawet niszczy. Dlatego w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy Katarzynę Miller psychoterapeutkę i autorkę książki "Być córką i nie zwariować" o jej kontakt z mamą oraz o to, jak odnaleźć się w roli córki.