Komentatorzy sportowi bez wątpienia dostarczają widzom ogromne dawki emocji. To oni relacjonują największe wydarzenia na arenach polskich i międzynarodowych, a ich słowa niejednokrotnie przechodzą do historii. Nie jest to jednak tak łatwa praca, jak mogłoby się wydawać. O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli pracownicy stacji Eurosport, która w tym roku obchodzi swoje 25-lecie.
Jakub Straszewski, 17-latek pochodzący z Włocławka, zdobył tytuł wicemistrza świata juniorów, powtarzając tym samym wyczyn Andrzeja Gołoty z 1985 roku. Młody bokser poświęcił wiele, aby znaleźć się w tym miejscu, jednak jak sam podkreśla - było warto.
Robert Lewandowski został samodzielnym rekordzistą wszech czasów pod względem liczby bramek uzyskanych w jednym sezonie piłkarskiej Bundesligi. W meczu ostatniej kolejki pokonał bramkarza Augsburga Rafała Gikiewicza, powiększając dorobek do 41 goli. Polski napastnik skomentował swój sukces w mediach społecznościowych.
Bikini fitness należy do kategorii sportów sylwetkowych. Panie biorące udział w zawodach muszą zaprezentować pięknie wyrzeźbione mięśnie, podkreślając jednocześnie swoją kobiecość. Dlatego tak ważny jest odpowiednio opracowany trening.
Strong nation to zajęcia, które są jednym z najnowszych trendów w świecie fitnessu. Dzięki nim poprawia się swoją kondycję i spala mnóstwo kalorii. Na czym polega taki trening? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała tancerka i instruktorka fitness, Lenka Klimentova.
Dr Michał Kucewicz to neurobiolog, który wrócił do Polski po 12 latach spędzonych w Anglii i Stanach Zjednoczonych. Studiował na Uniwersytecie w Cambridge i pracował w klinice Mayo w Minnesocie. Teraz opracowuje technologię, która ma pomóc pacjentom z epilepsją oraz chorobą Alzheimera i Parkinsona. O elektrycznym stymulowaniu mózgu opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Jak prawidło uprawiać rzut oszczepem? To pokazała Maria Andrejczyk, świeżo upieczona rekordzistka Polski w tej dyscyplinie. W krótkim szkoleniu wziął udział nasz reporter Piotr Wojtasik, który wykorzystał tę okazję do zadania medalistce kilku pytań.
Czy szpital może być miejscem, w którym pacjent i personel czują się dobrze? W ocenie fundacji K.I.D.S. - tak. Organizacja w ramach "Wielkiego badania dziecięcych szpitali" chce zebrać i naprawić największe bolączki rodziców dzieci, które są hospitalizowane oraz samego personelu medycznego. Na co najczęściej uskarżają się obie strony? Co chciałyby zmienić? Na ten temat rozmawialiśmy z Karolem Tonderą z fundacji K.I.D.S.
Inspekcja Handlowa - na polecenie UOKiK - po raz kolejny przyjrzała się fotelikom rowerowym dla dzieci. Z przedstawionego właśnie raportu wynika, że 1/3 skontrolowanych produktów ma jakąś wadę. Jakie usterki wykryli kontrolerzy? Na które modele trzeba szczególnie uważać?
Lęk wysokości, inaczej zwany akrofobią, może pojawiać się zarówno w ekstremalnych sytuacjach (np. podczas lotu samolotem), jak i nawet podczas drobnych obowiązków domowych, takich jak wejście na drabinę. Czy można go pokonać?
Potworniak to niezłośliwy nowotwór, który diagnozowany jest przede wszystkim u kobiet. Najczęściej tworzy się w obrębie jajników. Co go wywołuje? Jakie mogą być pierwsze objawy choroby? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr n. med. Agnieszką Nalewczyńską, ginekolożką, lekarzem medycyny estetycznej.
Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 bardzo często prowadzi do zapalenia płuc. Czy zmiany widoczne tylko w jednym płucu także świadczą o COVID-19? Odpowiedzi na to pytanie w Dzień Dobry TVN udzielił dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Otyłość brzuszna - zwana też trzewną - to szczególnie groźny rodzaj otyłości, ponieważ w jej przypadku otłuszczeniu ulegają także narządy wewnętrzne w jamie brzusznej. Doskonale o tym wie Janusz Wiśniewski, który wielokrotnie próbował walczyć z nadwagą, ale kiedy w czasie pandemii przytył do 175 kg, stwierdził, że tym razem musi na poważnie wziąć się za siebie. Nad jego zdrowiem czuwa dr Hanna Stolińska, dietetyk kliniczny.
Wygląd… choć na początku to właśnie on najbardziej rzuca się w oczy, w bliskich relacjach liczy się jednak coś więcej. Jeśli z zazdrością patrzycie na koleżanki, które nie mogą opędzić się od grona męskich adoratorów, a w Waszych głowach dźwięczy pytanie: co ma ona, czego nie mam ja? Rozwikłamy tę zagadkę. Oto atrakcyjne cechy, które przyciągają do nas ludzi.
Pandemia dała się we znaki, a osoby po przebytej chorobie narzekają na problemy z wydolnością organizmu. Jak poprawić kondycję i przygotować się do powrotu na salę treningową? Ćwiczenia na butach z amortyzatorami znacznie poprawiają funkcjonowanie i wydolność naszego ciała, a do tego są bezpieczne dla stawów. O szczegółach opowiedziała nam Ada Krzemińska, instruktorka fitness, która przekonała do podskoków nasze prowadzące.
Czy wszystko zależy od genów? Okazuje się, że nie. Nasz styl życia oraz dieta mogą wpływać i modyfikować zapisane w nich informacje. To, jak duże mogą być te zmiany bada epigenetyka. Czym dokładnie zajmuje się ta dziedzina nauki? Jak można wykorzystać wiedzę o ludzkim genomie, której dostarcza? Na ten temat rozmawialiśmy z Eweliną Kamińską, epigenetyczką, doktorantką na Wydziale Chemii Organicznej Uniwersytetu Ludwiga i Maksymiliana w Monachium.
Opieka nad osobą, która zmaga się demencją lub ma chorobę Alzheimera jest niezwykle trudna. Opiekunom często towarzyszą skrajne emocje - od miłości do nienawiści. Czy to oznacza, że coś robią źle lub nie dość dobrze troszczą się o bliskiego? O tym, jak poradzić sobie z tymi emocjami i jak zajmować się osobą, która potrzebuje stałej opieki rozmawiamy z Karoliną Jurgą, psychologiem i neuropsychologiem, autorką książki "Idealny opiekun nie istnieje".
Klaudia Pankratiew w lutym zdobyła złoty medal na wirtualnych mistrzostwach wioślarskich. To już drugie złoto w karierze młodej wioślarki - poprzednie zdobyła na mistrzostwach w Paryżu. Opowiedziała o tym, jak wyglądały przygotowania do mistrzostw odbywających się w sieci.
Przed nami sezon urlopowy, więc to najwyższy czas, by się do niego odpowiednio przygotować. W dobie pandemii to szczególnie ważne. Wybierając się w podróże – zarówno te bliższe, jak i dalsze – warto mieć pod ręką internetową książeczkę zdrowia. Dlaczego?
Polski golfista Adrian Meronk awansował na najwyższe w karierze miejsce w światowym rankingu golfistów i jest blisko udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio. O swojej pasji opowiedział teraz w Dzień Dobry TVN.
Wojciech Machnik to jedyny Polak, który przebiegł 100 różnych maratonów, z których każdy odbywał się w innym kraju. Co więcej, jest tylko szesnastu sportowców na całym świecie, którym udało się tego dokonać. O swoim sportowym wyzwaniu Wojtek opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Mirosław Gliszczyński postawił na sport dopiero po sześćdziesiątce, lecz kondycji może pozazdrościć mu niejeden dwudziestolatek. Pod jego czujnym okiem tajniki nordic walkingu zgłębiał Marcin Sawicki.
Narodowy Program Szczepień trwa, jednak przyjęcie pierwszej dawki nie zwalnia z odpowiedzialności i ostrożności, ponieważ można nadal zarazić się koronawirusem. Doskonale wie o tym Michał Piróg, który niedawno zachorował, a także Kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, prof. Andrzej Fal.
Wraz z pojawieniem się szczepionki przeciwko COVID-19, narodziło się mnóstwo wątpliwości związanych z bezpieczeństwem stosowania preparatów. Wśród jednych z powikłań poszczepiennych wymieniano zakrzepicę. O tym, jak można sprawdzić gęstość krwi powiedział Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Izby Lekarskiej ds. COVID-19.
Pandemia sprawiła, że coraz więcej osób zaczęło zgłębiać swoje myśli, plany i pragnienia. Na świecie są specjaliści, którzy zajmują się tym na co dzień. Jednym z nich jest Thimon von Berlepsch. Znany hipnoterapeuta opowiedział o swoich umiejętnościach w Dzień Dobry TVN.
Nawyki i styl życia to coś, co od najmłodszych lat przekazują nam rodzice. Jak się okazuje, wpływ na zdrowie dzieci ma także psychika mamy i taty. Przeprowadzone niedawno badania wyraźnie pokazują, że dorośli, którzy miewają stany lękowe oraz są mało podatni na stres, nieświadomie narażają swoje maluchy na zwiększone ryzyko nadwagi i otyłości.
Iga Świątek w niedzielę 16 maja zwyciężyła w turnieju WTA w Rzymie. W wielkim stylu pokonała w finale 6:0 Czeszkę Karolinę Pliskovą. Jak polska zawodniczka świętowała swój fenomenalny sukces? O tym opowiedział jej trener, Piotr Sierzputowski.
Ewelina Rydzyńska na swoim koncie na Instagramie poruszyła temat wzajemnej akceptacji. Dodała także, że jest to sprawa, o której chciała napisać od dłuższego czasu. O to, dlaczego negatywnie oceniamy innych, zapytaliśmy psycholog Katarzynę Kucewicz.
Trwa Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19. Wiele osób przyjęło już dawki preparatu Johnson & Johnson, Moderny, Pfizer czy AstraZeneki. Okazuje się jednak, że mogą być one niewystarczające i czekają nas kolejne szczepienia.
Użądlenie w większości sytuacji nie jest niebezpieczne, jednak u osoby uczulonej na pszczeli jad może doprowadzić nawet do śmierci. Dlatego też należy stale obserwować własne ciało i nie lekceważyć pewnych objawów. Owady błonkoskrzydłe mogą wywołać niemałe zamieszanie.