Słyszeliście kiedyś o takiej grze jak padel? Jeśli nie, czas to zmienić. Marcin Sawicki wybrał się na warszawski kort, by dowiedzieć się wszystkich szczegółów. Jak wygląda gra i jakie są jej zasady?
Pobyt bliskiej osoby w hospicjum i śmierć to dla wielu rodzin wciąż tematy tabu. Jak towarzyszyć choremu? Jak rozmawiać o śmierci? O to zapytaliśmy psycholog Ewę Kalińską, która od przeszło 20 lat pracuje w Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie.
Trwają rozgrywki Euro 2020, ale jak się okazuje, nie dla każdego jest to czas euforii. Nie wszystkie kobiety chętnie kibicują, a wręcz są poirytowane, zajętym telewizorem czy wyjściami partnera na mecze. Psycholog Zuzanna Butryn w rozmowie z dziendobry.tvn.pl, radzi jak przetrwać ten czas.
Każdy z nas czasem łapie się na tym, że rozmawia sam ze sobą. Czy takie zachowanie powinno budzić w nas niepokój? A może jest zupełnie na odwrót i mówienie do siebie, niesie za sobą pewne korzyści? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Marcinem Szczepaniakiem, autorem "Książki do rozmawiania ze sobą" i Joanną Chmurą, psychologiem.
Wakacje coraz bliżej i planujemy właśnie urlopy. Długa podróż samolotem lub samochodem niestety potrafi dać się we znaki. Jak zadbać o nasze nogi, aby zapobiec drętwieniu, opuchliźnie, a w najgorszym wypadku zakrzepicy żylnej? Z pomocą przychodzi kompresjoterapia. O tym, czym jest, opowiedział nam dr. n. med. Jacek Tulimowski, lekarz.
Pierwszy mecz reprezentacji Polski na Euro 2020 zakończył się naszą porażką. Z drużyną Słowacji przegraliśmy 2:1. Co poszło nie tak? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział były reprezentant Polski, a jednocześnie były dyrektor reprezentacji Polski, Tomasz Iwan.
Pieprzyki, czyli znamiona barwnikowe, występują niemal u wszystkich. Ich usuwanie powinno być poprzedzone wizytą w gabinecie specjalisty. Sposobów na pozbycie się pieprzyków jest wiele, obejmują one m.in. metodę laserową, zabieg elektrokoagulacji i kriochirurgię.
Reportaż o Mateuszu Gąsiorowskim, 33-latku, który zmaga się z Alzheimerem, poruszył widzów Dzień Dobry TVN. Pod postem na naszym profilu na Facebooku pojawiło się wiele komentarzy, w których czytelnicy dzielą się swoimi historiami związanymi z tą chorobą.
Osoby cierpiące na celiakię muszą zrezygnować ze spożywania produktów zawierających gluten. Przejście na dietę bezglutenową nie jest łatwe i często staje się dużym obciążeniem. Istotne jest zdobycie wiedzy, które produkty są dozwolone, a których należy się wystrzegać. Słodycze, w tym czekolady, należą do grupy produktów, które mogą zawierać gluten.
Pani Elżbieta i pan Józef od lat mają bardzo poważne problemy ze wzrokiem. Najprostsze codzienne czynności stają się dla nich praktycznie niewykonalne. Na szczęście lekarze znaleźli sposób, aby przywrócić im wzrok. Na czym polega zabieg wszczepienia keratoprotezy?
Polacy znajdują się w czołówce najbardziej otyłych narodów. Do tego, coraz więcej z nas zmaga się z cukrzycą czy chorobami układu krążenia. Takich problemów ze zdrowiem można jednak uniknąć. Wystarczy zjeść w ciągu dnia jeden wegański posiłek. Czy taka drobna zmiana wystarczy, aby nie chorować i dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem? Co można jeść na kolację? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Michałem Wrzoskiem, dietetykiem.
Kornelia Głaszcz widzom TVN-u znana jest przede wszystkim z udziału w programie "Hotel Paradise". Celebrytka niedawno wyznała, że od roku zmaga się ze stwardnieniem rozsianym. Jak się czuje? Jak pozostali uczestnicy programu zareagowali na wieść o jej chorobie? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Wstrząs anafilaktyczny co roku zdarza się w Polsce u 130 tys. osób, a około 100 osób z jego powodu umiera. Anafilaksja często nie jest prawidłowo rozpoznawana, szczególnie u dzieci – alarmują specjaliści z okazji rozpoczynającego się 13 czerwca Światowego Tygodnia Alergii, którego głównym tematem jest anafilaksja.
Dobiegają siedemdziesiątki, ale swoją spektakularną metamorfozą udowadniają, że wiek to tylko liczba. Kobieta Zawsze Młoda, czyli pani Irena z Warszawy i Fit Oldboy, czyli pan Wojciech z Wałbrzycha budzą zazdrość nawet wśród młodych.
17-letni Tomasz Gwóźdź miał wypadek na jednośladzie. Jego stopa była zmasakrowana. - Jedyna myśl, która przychodziła mi do głowy to, że będę bez stopy – wspomina. Dzięki prof. Łukaszowi Krakowczykowi znów może cieszyć się życiem.
Iga Świątek w turnieju Rolanda Garrosa przegrała w ćwierćfinale z Greczynką Marią Sakkari 4:6, 4:6. O tenisowych emocjach i presji w tym sporcie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Jerzym Janowiczem, pierwszym polskim półfinalistą turnieju wielkoszlemowego w grze pojedynczej.
Kobiet w boksie jest coraz więcej. Jedną z nich jest Justyna Żełobowska, była zawodniczka boksu olimpijskiego, a aktualnie trenerka. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o kobiecym obliczu tej dyscypliny sportu oraz przygotowała krótki trening.
Marysia Drożdżyńska ma 5 miesięcy i choruje na SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Na terapię dziewczynki rodzice muszą zebrać aż 9 mln zł. Aby nagłośnić sprawę, zdeterminowany tata postanowił przejechać 400 km z Brenna do Warszawy. Spotkaliśmy się z nim tuż po tym, jak dotarł do celu.
Ostatnie półtora roku były wyjątkowo trudne. Nasz - dotąd niczym nieograniczany świat - skurczył się do czterech ścian pokoju. Niemal z dnia na dzień zostaliśmy odcięci od codziennych aktywności i spotkań z innymi ludźmi. Te trudne miesiące szczególnie mocno uderzyły w dzieci i młodzież. To właśnie na nich izolacja odcisnęła najsilniejsze piętno. Choć cierpią i nie potrafią sobie poradzić z emocjami, to często wstydzą się prosić o pomoc. Dlatego tak ważne jest, aby rodzic obserwował i rozmawiał ze swoim dzieckiem. A także wiedział, czym jest kryzys psychiczny, jak go rozpoznać i gdzie poszukać pomocy.
Prawie półtoraroczne doświadczenie pandemii i kolejnych lockdownów zmieniło nasze podejście do życia w wielu aspektach. Miesiące spędzone w domu i pracy zdalnej sprawiły, że zaczęliśmy się inaczej ubierać, stawiając przede wszystkim na wygodę. Wiele pań w związku z tym zrezygnowało z noszenia biustonosza. Okazuje się, że teraz nie chcą do niego wracać. Czy to dobry pomysł?
Rodzic powinien zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Zrobić wszystko, aby stworzyć mu jak najlepsze warunki do rozwoju. Niestety nie wszystkie dzieci mają tyle szczęścia. Niektóre od najmłodszych lat doświadczają przemocy lub muszą się mierzyć z uzależnieniem jednego lub obojga rodziców. W dorosłym życiu bardzo często rozpoznaje się u nich syndrom DDA lub DDD. Co się kryje za tymi skrótami? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Kamilą Demczuk, psychoterapeutką.
Moringa to roślina niezaprzeczalnie już zaliczana do tak zwanej superżywności. Liście Moringa można traktować jak małą fabrykę witamin A, E, C. Herbata Moringa, podobnie jak olej wytwarzany z jej liści to naturalny antybiotyk o działaniu przeciwgrzybicznym i antywirusowym.
Pięciobój nowoczesny powstał jako rozwinięcie i alternatywa dla starożytnego pięcioboju. Docelowo miał on sprawdzać ważne dla żołnierzy umiejętności fizyczne. Do dyscyplin pięcioboju nowożytnego należą: pływanie, jazda konna, biegi, szermierka i strzelanie.
Masaż ajurwedyjski zgodnie z założeniami medycy dalekiego wschodu może być lekiem na różne bolączki. Prawidłowo wykonany poprawia jędrność skóry, a także pomaga pozbyć się zmarszczek. Jak masować twarz, aby wyglądać młodziej i zdrowiej? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Patrycją Rotithor, edukatorką ajurwedyjską.
Przed nami sezon urlopowy, a co za tym idzie podróże i odkrywanie egzotycznych zakątków świata. Niestety wymarzone wakacje mogą nam jednak popsuć dolegliwości żołądkowo-jelitowe, które zwykle pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy Wandę Baltazę, dietetyk kliniczną, jak się przed nimi uchronić.
Chrom to jeden ze śladowych pierwiastków, które są istotne dla właściwego funkcjonowania organizmu. Mikroelement ten znany jest głównie ze względu na swoje właściwości odchudzające, dlatego możesz spotkać go w składzie wielu środków wspomagających odchudzanie. Jaka jest poza tym rola chromu dla zdrowia człowieka i czym grozi niedobór tego związku?
Problemy skórne to objawy chorób, które dotykają człowieka w różnym wieku, występują zarówno u kobiet w ciąży i niemowląt, jak i u starszych dzieci. Ich leczenie powinno być dostosowane do rodzaju zmian skórnych i stanu pacjenta.
Plastyka warg sromowych jeszcze do niedawna była tematem tabu. Coraz więcej z nas ma odwagę przyznać się do dyskomfortu w tych okolicach, a także coś z tym problemem zrobić. Z pomocą kobietom przychodzi labioplastyka.
Kosmetyki naturalne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Błoto z Morza Martwego nie tylko pomaga leczyć wiele schorzeń ogólnoustrojowych, ale także pozytywnie wpływa na naszą urodę. Jest bogate w 40 minerałów, które mają zbawienny wpływ na nasze ciało.
Szukając jak najlepszych rozwiązań dla naszej skóry warto sięgnąć po mineralne kosmetyki, których coraz więcej pojawia się na rynku. Wykorzystując moc minerałów występujących w przyrodzie, wpływają zbawiennie na skórę. Stosowane są do makijażu oraz pielęgnacji.