Yerba mate, inaczej ostrokrzew paragwajski, to „święte ziele” Indian Ameryki Południowej. Coraz częściej napar z yerby zastępuje codzienną kawę czy herbatę. Jest przy tym o wiele zdrowszy i nie uzależnia. Yerba mate ma duże właściwości prozdrowotne. Zawiera m.in. potas, magnez, mangan, wapń, fosfor, witaminy A, C, E oraz witaminy z grupy B. Yerba mate wzmacnia odporność, pobudza, usprawnia koncentrację oraz poprawia nastrój.
Ciąża nie jest przeciwskazaniem do leczenia endodontycznego. Unikanie wizyt u stomatologa w tym czasie jest błędem - mówi nam stomatolog Katarzyna Dąbkowska. Nieleczone zęby mogą mieć negatywny wpływ na masę urodzeniową i doprowadzić do wcześniejszego porodu.
Zapasy olimpijskie pojawiły się na pierwszych Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 1896 roku, ale znamy je przede wszystkim z igrzysk ateńskich epoki hellenistycznej. Historycznie zapasy były bardzo popularną dyscypliną. Niektórzy naukowcy dowodzą, że zapasy w Polsce występowały już w średniowieczu.
Kurkuma to jedna z najzdrowszych przypraw. Najnowsze badania przeprowadzone przez badaczy z Indii sugerują, że zawarta w niej kurkumina może wspomóc leczenie depresji. Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, gdy naukowcy wskazują, że przyprawa ma wyjątkowe właściwości.
Rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu. Spora grupa ludzi w trosce o zdrowie, ale i o środowisko, zamienia cztery kółka na jednoślad. Przybywa też miast, które robią wszystko, aby zachęcić mieszkańców do jazdy na rowerze. Poznaj 20 miejsc, po których jeździ się najlepiej.
Szczepionka przeciw groźnemu nowotworowi skóry to efekt uboczny pandemii koronawirusa. Naukowcy wykorzystali ustalenia badaczy pracujących nad preparatem chroniącym przed COVID-19, tworząc specyfik, który w założeniu ma zapobiegać powstawaniu czerniaka.
Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u mężczyzn. Mimo że medycyna potrafi go skutecznie leczyć, to wielu mężczyzn nie wykonuje badań profilaktycznych i trafia do lekarza zbyt późno. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Świadomości Raka Prostaty przypominamy, jakie objawy powinny zaniepokoić każdego mężczyznę oraz jakie badania wykonywać, aby wcześnie wykryć chorobę i wygrać z rakiem.
W czerwcu biura podróży oferują znacznie tańsze wycieczki niż na początku lipca, dlatego coraz częściej rodzice decydują się zabrać dzieci na wcześniejsze wakacje. Pojawia się jednak pytanie, czy nieobecność w trakcie zakończenia roku szkolnego wpłynie negatywnie na dziecko? O opinię poprosiliśmy psycholog Paulę Binek.
Joga staje się jedną z ulubionych aktywności Polek, w tym również gwiazd. Osoby, które ją praktykują, chętnie dzielą się doświadczeniami i podkreślają, że ta praktyka wiele dla nich znaczy. Do grona znanych joginek należą m.in. Paulina Młynarska, Julia Wieniawa, Ewa Szabatin, Paulina Holtz i Maria Prokop. Żona Marcina Prokopa w rozmowie z dziendobry.tvn.pl wyjaśniła, co można zyskać ćwicząc asany i prawidłowe oddychanie.
Słońce ostatnio nie daje o sobie zapomnieć. Nic więc dziwnego, że wiele osób postanowiło skorzystać z jego promieni. Jednak nie wszystkim może to wyjść na dobre. Z opalania powinni zrezygnować ci, którzy niedawno przyjęli szczepionkę przeciw COVID-19. Jak długo trzeba się powstrzymać? Dlaczego jest to takie ważne? Wyjaśniają dr Łukasz Preibisz, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej oraz dr Paweł Grzesiowski immunolog, ekspert profilaktyki zakażeń.
Jogurt naturalny może być składnikiem wielu doskonałych dań. Andrzej Polan wyjaśnia, jak z jogurtu naturalnego wykonać pyszny twarożek na śniadanie. Zachęca także do wspólnego gotowania zimnej zupy marchewkowej z chrupiącymi krakersami, jogurtem i chrzanem. Kulminacyjną potrawą jest duszony indyk na wzór mediolański.
Czkawka u niemowląt jest stosunkowo popularną przypadłością. W pierwszych tygodniach życia może pojawiać się bardzo często. Rodzice nie powinni jednak od razu wpadać w panikę.
Ćwiczenia na dolne partie brzucha zwykle sprawiają nam najwięcej trudności, jednak dzięki odpowiedniemu treningowi powinniśmy nie tylko uzyskać lepszą figurę, ale też stabilizację ciała, a przy tym ochronić dolną część pleców przed urazami.
Trening interpersonalny to metoda pracy w grupie, przeważnie podczas kilkudniowych warsztatów, mająca na celu poprawę umiejętności interpersonalnych kursantów. Pozwala zidentyfikować uczestnikom treningu indywidualne obszary wymagające rozwoju i dalszej pracy, a także poznać lepiej mechanizmy komunikacji interpersonalnej, przydatne najczęściej w pracy zawodowej zarówno w grupie, jak i w relacjach indywidualnych.
Czy COVID-19 wpływa na płodność mężczyzn? Naukowcy z USA przeprowadzili szereg badań, a wyniki wskazują na to, że istnieje pewna zależność. Niektórzy pacjenci zgłaszają ból jąder, wykazywano też spadek poziomu wytwarzanego przez nie testosteronu.
Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat od marca 2020 roku monitoruje wpływ pandemii COVID-19 na życie i zachowanie Polaków. Czy zmieniliśmy swoje przyzwyczajenia? Spożywaliśmy więcej alkoholu, a może wręcz przeciwnie? Jak lockdown przełożył się na naszą aktywność fizyczną? Sprawdźmy wyniki sondażu.
Osoby, które zmagają się ze spektrum autyzmu, często mają duże problemy z nawiązywaniem kontaktów i budowaniem relacji z ludźmi. W znalezieniu przyjaciół pomóc im może Wolontariat Koleżeński "Mary i Max". Co to za inicjatywa i na czym polega? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Martą Szewczyk, wolontariuszką oraz Łukaszem Majkiem, osobą w spektrum autyzmu.
Salmonella to bakteria, która może występować w żywności. Zjedzenie zanieczyszczonego produktu zwykle skutkuje poważnym zatruciem pokarmowym. W których artykułach spożywczych wykrywana jest najczęściej? Co zrobić, aby nie zachorować?
Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Zawarte w niej substancje dodają energii, a także chronią przed rozwojem niektórych nowotworów. Badania pokazują, że pita w rozsądnych ilościach - zwłaszcza czarna - znacząco zmniejsza ryzyko rozwoju niewydolności serca. O właściwościach kawy opowiedziała Anna Radowicka, dietetyk.
Na rynku ukazała się właśnie najnowsza książka Agnieszki Maciąg pt. "Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu". Była modelka pragnie, by publikacja ta uświadomiła ludziom, co jest naprawdę ważne. Chce też, by stała się talizmanem, który przyciągnie pomyślność i wszelkiego dobro. O szczegółach opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Gimnastyka sportowa to jedna z dyscyplin letnich igrzysk olimpijskich, a jej tradycje sięgają starożytności. Skomplikowane ewolucje wykonywane na różnych przyrządach budzą zachwyt i śmiało można powiedzieć, że są połączeniem sztuki i sportu.
Szpital św. Ludwika w Małopolskim Centrum Rehabilitacji w Radziszowie organizuje turnusy leczenia otyłości dla dzieci i młodzieży. Jest to odpowiedź na narastający problem wśród najmłodszych, który nasila się w czasie pandemii. O potrzebie reagowania na pierwsze oznaki otyłości i wspierania dzieci, które się z nią zmagają, opowiedziały w Dzień Dobry TVN pediatra i gastrolog dziecięcy, dr Katarzyna Przybyszewska oraz mama uczestnika turnusu, Mieczysława Ożóg.
Marcin Rosłoń jest komentatorem sportowym, a dawniej był jednym z piłkarzy Legii. Co ciekawe, przez pewien okres, jako jedyny na świecie, łączył te dwie funkcje. Od pewnego czasu poświęca się innemu zajęciu - pracy na roli. Opowiedział o niej w Dzień Dobry TVN.
Mezoterapia bezigłowa, jako nowoczesny zabieg kosmetyczny, staje się coraz bardziej popularna – jest szybka, bezbolesna, daje widoczne rezultaty i nie powoduje skutków ubocznych. Regularnie stosowana mezoterapia bezigłowa daje efekty już po pierwszych seriach zabiegu.
W sobotę o 21:00 zostanie rozegrany mecz Polska - Hiszpania. To gra o wszystko, bo jeśli nasza reprezentacja przegra, to będzie koniec jej przygody z Euro 2020. Kibice jednak nie tracą nadziei i za biało-czerwoną drużyną pojechali nawet do Sewilli. A tam atmosfera jest gorąca od samego rana.
Ze względu na pandemię koronawirusa, u wielu osób na całym świecie wystąpiły bądź nasiliły się problemy psychiczne. Nie dotyczy to wyłącznie dorosłych, ale także młodzieży i dzieci. Z tego powodu Grupa Santander Bank Polska stworzyła akcję charytatywną. Każdy ma teraz szansę wesprzeć placówki, które pomagają najmłodszym.
Wiele kobiet przed wakacjami za wszelką cenę pragnie zrzucić dodatkowe kilogramy, by idealne prezentować się w bikini. Jednak czy warto to robić? Kamila Szcześniak, rysowniczka oraz Martyna Kaczmarek, działaczka społeczna, feministka i aktywistka twierdzą, że każde ciało jest piękne i wszystkie panie powinny śmiało zakładać letnie ubrania. O tym opowiedziały teraz w Dzień Dobry TVN.
Paweł Skóra to Mistrz Świata, Europy i Polski we freestyle football. Jest wielokrotnym sędzią, doświadczonym performerem, który pokazywał swoje umiejętności podczas setek pokazów na całym świecie, a także w programie "Mam Talent!". Teraz w Dzień Dobry TVN zaprezentował, co potrafi zrobić z piłką.
Wakacyjne urlopy skupiają się głównie na relaksie i odpoczynku. Wiele osób na czas wyjazdu odpuszcza sobie również trzymanie diety. W efekcie, po podróży wracają z dodatkowymi kilogramami. Jak temu zapobiec? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dietetyczka kliniczna, dr Wanda Baltaza.
Istnieje kilka rodzajów kobiecych sylwetek. Najbardziej popularne to jabłko, kolumna, klepsydra, a także gruszka, która najczęściej występuje wśród Polek. Jak sobie poradzić z tą dysproporcją figury? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała trenerka fitness, Justyna Bolek.