Poziom cukru we krwi może być różny każdego dnia i wpływ na to ma wiele czynników. Niektórzy mają lekko podniesiony dopuszczalny poziom, inni natomiast znacznie i wówczas warto sprawdzić, czy nie jest to wywołane cukrzycą. Co jeść, by regulować poziom cukru we krwi?
Zmiany klimatu sprawiły, że klimat stanął na głowie. W miejscach, gdzie notowano zazwyczaj umiarkowane temperatury, obecnie żar leje się z nieba. Tam, gdzie zim prawie nie było, obserwuje się obfite opady śniegu. Takie anomalie pogodowe mogą być bardzo groźne dla naszego zdrowia. Kto jest szczególnie narażony?
Szacuje się, że nawet połowa Polaków ma problem z prawidłowym widzeniem. Na szczęście współczesna medycyna potrafi sobie z nim poradzić. Dla części pacjentów rozwiązaniem może być wszczepienie soczewek wieloogniskowych. Na czym polega zabieg? Kiedy można go wykonać? Na te i inne Wasze pytania dotyczące korekcji wad wzroku odpowiadali okulista dr Andrzej Dmitriew oraz wokalistka Renata Przemyk, która przeszła taki zabieg.
Po sensacyjnym zwycięstwie nad legendą światowego tenisa, Rogerem Federerem, Hubert Hurkacz w półfinale Wimbledonu spotka się w piątek z Włochem Matteo Berrettinim. Jeśli go pokona, zostanie pierwszym w historii polskim tenisistą, który awansuje do wielkoszlemowego finału w singlu. O której zaczyna się mecz?
Alicja Hunek jest doświadczoną wrotkarką i swoje umiejętności z chęcią prezentuje użytkownikom TikToka. Kiedy po zajściu w ciążę nie przestała jeździć, internauci zaczęli ją krytykować. Jak powiedziała redaktorce serwisu dziendobry.tvn.pl, była "w szoku", gdy zobaczyła negatywne komentarze.
Palenie na balkonach to temat, który mocno dzieli opinię publiczną. Niektórzy uważają, że można to robić, inni są zdecydowanie przeciwni. Problem stał się szczególnie - nomen omen - palący w czasie pandemii, kiedy większość z nas pracuje w domu i spędza w nim dużo czasu. Dla osób niepalących dym lecący od sąsiada stanowi spory problem. W związku z tym pojawił się pomysł zakazu palenia na balkonach.
Lato to czas podróży, zarówno tych bliższych, jak i dalekich. Nieważne czy na wycieczkę wybierasz się samochodem, busem czy pociągiem, warto zawczasu przemyśleć, jaki zabrać ze sobą prowiant. Może okazać się to zbawienne, gdy na trasie nie będzie stacji benzynowej oferującej jedzenie, albo będzie zamknięty Wars. Podpowiadamy, jakie jedzenie zabrać w drogę, by nie zepsuło się w wysokich temperaturach.
Co trzeci manager przyznał się do stresu związanego z wykonywaniem obowiązków służbowych podczas pierwszej fali pandemii. Prawie 2/3 czuło większą odpowiedzialność za swój zespół. Jak radzić sobie ze zestresowanym szefem? Co robić, by będąc przełożonym, nie przelewać własnych frustracji na podwładnych? O to zapytaliśmy psycholog Katarzynę Kucewicz.
Lubisz się opalać, ale jednocześnie obawiasz się o swoją skórę? Wszystko jest dla ludzi, jednak krem z filtrem, nakrycie głowy i umiar to podstawa. Teraz dzięki specjalnemu kalkulatorowi obliczysz, jak długo można cieszyć się słońcem, by sobie nie zrobić krzywdy oraz jaki filtr wybrać.
Anna Wendzikowska poruszyła w mediach społecznościowych dwa ważne tematy. Skupiła się bowiem na relacji z własnym ciałem oraz z samym sobą. - To jest mój czas, żeby wsłuchać się w siebie bez zakłóceń zewnętrznych – pisze.
Czekolada - kochamy ją za smak i zapach. Słodka przekąska natychmiastowo poprawia humor, dodaje energii i wprowadza nas w błogi nastój. Jedzona w nadmiarze potrafi jednak wywołać niepożądane efekty. Jak zatem zapanować nad apetytem i powstrzymać się przed zjedzeniem całej tabliczki jednego dnia?
Marzymy o pięknej i szczupłej sylwetce, stosujemy różne diety, testujemy cateringi i wylewamy siódme poty na siłowni, a mimo wszystko efekty wciąż nie są zadowalające. Jedną z przyczyn jest brak konsekwencji. Dlaczego tak trudno utrzymać nam zdrową i zbilansowaną dietę? Rozmawialiśmy o tym z dr Hanną Stolińska, dietetyczką kliniczną.
Czarna porzeczka to świetnie znana roślina w naszym kraju, bywa uprawiana w ogródkach, rośnie też dziko. Szczególnie często wykorzystuje się jej owoce do zrobienia soku z czarnej porzeczki i różnego rodzaju przetworów. W poniższym artykule zgromadziliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat tej rośliny, które umożliwią jej uprawę i właściwe wykorzystanie.
Otyłość to problem, z którym muszą się mierzyć władze wielu krajów. Rząd Wielkiej Brytanii chce w tym celu wprowadzić zakaz reklamowania i promowania żywności typu fast food. Ma on obowiązywać od 2023 r. Czy takie działania są skuteczne? O to zapytaliśmy Hannę Stolińską, dietetyczkę kliniczną.
Wątroba to największy gruczoł w ciele człowieka. Do jego zadań należy m. in. oczyszczanie organizmu oraz magazynowanie substancji odżywczych. Niestety niezdrowy styl życia jest dla narządu dużym obciążeniem. Co i jak warto zmienić, aby działał sprawniej?
Piersi to atrybut kobiecości, ale i częste źródło problemów. Zbyt obfity biust może bowiem wywoływać wiele dolegliwości, które utrudniają normalne funkcjonowanie. Rozwiązaniem jest wtedy operacja zmniejszenia piersi. Jakie są wskazania do zabiegu i co zrobić, aby wykonać go w ramach NFZ?
Pandemia koronawirusa przyczyniła się do wzrostu zainteresowania przyrządami do ćwiczeń, które wykorzystywać możemy w domu. W poszukiwaniu idealnego sprzętu warto zwrócić uwagę na budzące ostatnio wiele emocji koło do jogi. To oryginalne i bardzo praktyczne akcesorium, które szybko znajduje wielu zwolenników, nie tylko w gronie profesjonalnych sportowców.
Agata Młynarska została ambasadorką kampanii "Wcześniej Znaczy Lepiej". To projekt edukacyjny, który ma przyczynić się do popularyzacji idei wczesnej diagnostyki chorób zapalnych stawów. Dziennikarka przez lata leczyła swoje dolegliwości u ortopedy, dzisiaj chce pomóc innym pacjentom w zdobyciu wiedzy i znalezieniu odpowiedniego specjalisty.
Pocałunki – kto ich nie lubi? Jak się okazuje, są nie tylko przyjemne, ale i zdrowe. Redukują poziom stresu, pomagają spalić kalorie, a także przedłużają życie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Całowania postanowiliśmy przypomnieć, ile korzyści niesie ze sobą ten prosty i czuły gest.
Drzewoterapia może przynieść ukojenie skołatanym nerwom, pozytywnie wpływa na samoocenę, wspomaga koncentrację i kreatywność. Już sam spacer w lesie ma właściwości terapeutyczne, które możemy spotęgować dotykiem. Czy są jakieś przeciwskazania do sylwoteriapii?
Alergia na roztocza to nie jest zwykłe uczulenie. Nie należy oczekiwać, że przeminie z wiekiem, z czasem objawy będą się wyłącznie nasilać. Alternatywą dla bolesnych zastrzyków jest terapia doustna, a jej wczesne rozpoczęcie daje szansę na sukces leczenia.
Większość lodów i sorbetów produkowana jest z proszku lub pasty z dodatkiem emulgatorów i stabilizatorów, które mogą zawierać gluten. Dodatkowym źródłem glutenu są wafelki do lodów, a także wszelkiego rodzaju ciasteczka dodawane do niektórych smaków. Lody z dodatkiem glutenu nie powinny być spożywane przez osoby będące na diecie bezglutenowej. W tej sytuacji odpowiednim rozwiązaniem są lody z symbolem Przekreślonego Kłosa, oznaczającego produkt bez glutenu.
Latem nietrudno o infekcje intymne. Związane jest to przede wszystkim ze zmieniającą się aurą, ale i innym niż w pozostałe miesiące stylem życia. O to, dlaczego szczególnie w letnie, gorące dni musimy zwracać uwagę na higienę intymną i jak to robić poprawnie, zapytaliśmy Aleksandrę Przybylską, ginekolog.
Stosowanie płynu do dezynfekcji rąk ma ochronić nas przed ewentualnym zakażeniem, a także zatrzymać dalszą transmisję wirusa. Okazuje się, że środki do odkażania mogą też szkodzić. Polscy badacze dowiedli, że obecne w nich nanosrebro może przenikać do organizmu. Co to oznacza w praktyce?
Iga Świątek swoją grą zachwyca fanów tenisa oraz często bardziej doświadczonych zawodników. Ojcem sukcesu polskiej tenisistki jest Piotr Sierzputowski. Jak wygląda ich współpraca?
W czasie trwania pandemii wielu z nas przestało chodzić osobiście do lekarza. Z powodu obaw przed zakażeniem COVID-19 najczęściej korzystano z teleporad. Wielomiesięczna przerwa w badaniach profilaktycznych może mieć teraz tragiczne skutki. Ginekolog przekonał się o tym i ostrzega kobiety.
Już 23 lipca w Tokio rozpoczną się igrzyska olimpijskie. Każdy niezapomniany moment tej największej imprezy sportowej pokaże Eurosport. Stacja zebrała już grupę znakomitych ekspertów, którzy zabiorą widzów w tę sportową podróż. Wśród nich m.in. siatkarz Piotr Gruszka i lekkoatleta Paweł Januszewski, którzy zagościli w Dzień Dobry Wakacje, by opowiedzieć o nadchodzącym wydarzeniu, a komentator sportowy Marek Rudziński zdradził, gdzie będzie można zobaczyć wszystkie zmagania.
Przyjmowanie leków zawsze pociąga za sobą pewne ryzyko. Niektóre z nich pod wpływem działania promieni słonecznych mogą wywołać reakcję alergiczną. Które farmaceutyki wykazują takie działanie i co zrobić, jeśli pojawi się uczulenie?
Od kilku tygodni gwiazdy na całym świecie zachęcają ludzi do szczepienia się przeciw COVID-19. Teraz do tych osób dołączyła Martyna Wojciechowska. Podróżniczka i dziennikarka opublikowała wymowne zdjęcie i zaapelowała do internautów.
Twardzina jest rzadką, trudną do wyleczenia chorobą, która objawia się m.in. zmianami na skórze. Najczęściej spotyka kobiety, a przyczyny jej powstawania nadal nie są znane. O tym, jak wygląda życie z twardziną, opowiedziała Weronika Zawada, zmagająca się z nią od 10. roku życia.