Codziennie na twoim talerzu goszczą zdrowe posiłki, kalorie się zgadzają, a waga wciąż stoi w miejscu? O prawidłowych nawykach żywieniowych i przyczynach problemów z odchudzaniem opowiedziała dr Wanda Baltaza dietetyk kliniczny, autorka książki "Poczuj się lepiej".
Coraz więcej Polaków ma problem z oczami. Osłabienie wzroku wynika przede wszystkim z ogromnych ilości czasu, jaki ludzie spędzają przed ekranem komputera, tabletu, smartfona i telewizora. Do tego dochodzi niewłaściwa, niezdrowa dieta oraz niesprzyjające zdrowym oczom warunki środowiskowe.
Podczas trwających w Pekinie Igrzysk Olimpijskich jedzenie przygotowują i serwują roboty. To nie tylko znak czasów, ale też zgrabny unik w walce z koronawiursem. Wyjątkowe połączenie antycznej idei igrzysk i współczesnej technologii.
Od pewnego czasu w Polsce coraz głośniej mówi się o kryzysie psychiatrii dziecięcej. Z tego powodu powstał też cykl "Depresja systemu", który pokazuje jak funkcjonuje ona obecnie i z jakimi trudnościami musza się mierzyć najmłodsi. Co musi się zmienić?
BellaBot to niezwykły roboty, którego można spotkać w szpitalu w Chorzowie. Co tam robi? Jak pomaga lekarzom i pacjentom? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Naukowcy dowiedli, że nawet nieduże ilości alkoholu są rakotwórcze. W związku z nimi Unia Europejska chce wprowadzić znaki na etykietach alkoholu podobne, jakie znajdują się na papierosach. Pomysł spotkał się ze sprzeciwem.
"Z dnia na dzień bez środków do życia".
Życie osób cierpiących na chorobę afektywną dwubiegunową można porównać do sinusoidy. Pomiędzy bezobjawowymi okresami, kiedy chory może normalnie funkcjonować, występują epizody głębokiej depresji lub manii.
Wirus HIV został wyeliminowany z organizmu człowieka trzeci raz na świecie. O wyleczeniu Amerykanki poinformował we wtorek zespół specjalistów z USA. Dokonano tego "przy okazji". Skuteczny okazał się przeszczep komórek krwiotwórczych zawartych w krwi pępowinowej w trakcie leczenia u kobiety ostrej białaczki szpikowej.
Trzynastoletni Jędrek budzi się o czwartej nad ranem, gra na komputerze, a w międzyczasie sięga po przekąskę. "Słychać tylko trzaskające drzwi lodówki" - opowiada mama chłopca.
"Do do treningu nie trzeba mnie namawiać"
Mukowiscydoza to ciężka choroba, którą diagnozuje się najczęściej w młodym wieku. Jest nieuleczalna, chociaż odpowiednie formy leczenia objawowego znacznie wydłużają życie chorych. Prawdopodobnie jest to dolegliwość, na którą cierpiał Fryderyk Chopin. Na czym polega, jak się ją rozpoznaje i jakie formy leczenia są dostępne?
19 lutego na naszym profilu na TikToku odbędzie się live, w trakcie którego porozmawiamy z psycholożką Magdaleną Chorzewską o problemach ze zdrowiem psychicznym wśród dzieci i młodzieży.
"Chciałam, żeby w końcu zobaczono mnie"
Naukowcy z China Medical University Hospital odkryli, że na ból podczas okresu wpływa miejsce, w którym mieszkasz. Dlaczego kobiety z miast częściej skarżą się na bolesne miesiączki?
Kiedy trafi do pacjentów?
"To dla mnie trudny temat, ale się go nie wstydzę".
"Mają przyśpieszony kurs empatii".
Międzynarodowy Dzień Zespołu Angelmana obchodzony jest 15 lutego od 2013 roku. Obchodzenie tego dnia ma na celu podniesienie świadomości na temat tej rzadkiej choroby układu nerwowego. Jak się objawia i na czym polega?
Problem lęku przed prowadzeniem pojazdu zdarza się często. Niektórzy czują strach, jeszcze zanim wsiądą do samochodu, ale są w stanie jeździć, inni, choć zrobili prawo jazdy, wkładają je do szuflady i nie wyjmują przez wiele lat, a czasem nawet przez całe życie. Czy strach przed jazdą samochodem da się pokonać?
Panthers Wrocław to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn futbolu amerykańskiego w Europie. Tuż przed finałem Super Bowl Kinga Burzyńska postanowiła spróbować swoich sił na treningu dolnośląskiej drużyny. Sprawdźcie, jak sobie poradziła.
O poronieniu mówimy, kiedy doszło do obumarcia płodu przed ukończeniem 22. tygodnia trwania ciąży. Z kolei ukończenie ciąży po 23. tygodniu nazywane jest porodem przedwczesnym. Istnieje wiele przyczyn, które mogą spowodować poronienie. Aktualnie szacuje się, że w Polsce jedna na pięć ciąż kończy się poronieniem.
Dawid i Szymon Godziek są rowerowymi akrobatami. Pochodzą z rodziny z górniczymi tradycjami, sami jednak postanowili zająć się czymś zupełnie innym. Choć jak wspominają, ich dziadek Brunon, a później także tata, jeździli na motorze i próbowali swoich sił w motocrossie.
Naukowcy z USA zbadali jakość snu i jego wpływ na zdrowie u blisko siedmiu tysięcy osób. Okazuje się, że jego poszczególne, zaburzone parametry mają wpływ na serce i choroby układu krążenia.
Weronika Kociniak-Kozłowicz przez sześć lat organizowała domowy szpital swoim rodzicom. Była już nie tylko córką, ale także opiekunką, pielęgniarką, sekretarką czy prawniczką. Stała się koordynatorką opieki geriatrycznej.
Grzegorz Filipowski to najbardziej utytułowany polski łyżwiarz figurowy. Trzykrotnie brał udział w olimpiadzie, był wicemistrzem Europy i brązowym medalistą Mistrzostw Świata. Razem ze swoją partnerką, Tracey Wainman, prowadzą szkołę łyżwiarstwa figurowego.
"To jest tragiczna choroba".
"Kontroler, jakby się uparł, może za wszystko zdyskwalifikować".
Kubek menstruacyjny, nazywany też kubeczkiem menstruacyjnym to wynalazek wzbudzający wiele kontrowersji. Spora liczba kobiet uważa, że jest to rozwiązanie niewygodne i niehigieniczne. Tymczasem okazuje się, że używanie kubeczka zamiast podpasek i tamponów jest o wiele tańsze, bardziej higieniczne i ekologiczne. Nie potrzeba też wiele czasu, aby nauczyć się go zakładać.