Zjawiska tajemnicze, magiczne i nierozwiązane od dawna intrygowały ludzkość. Obok psychologii naukowej równolegle rozwijała się parapsychologia, czyli dziedzina pseudonaukowa. Parapsychologia obejmuje dyscypliny ezoteryczne, jasnowidztwo i telepatię.
Wkładki lub półwkładki żelowe do butów to pomoce ortopedyczne zapewniające wygodę noszenia obuwia oraz przynoszące wiele korzyści dla zdrowia stóp i układu kostno-mięśniowego człowieka. Czym charakteryzują się wkładki żelowe do butów roboczych, a jak wyglądają wkładki żelowe do butów na obcasie? Warto posiadać wiedzę o tym, jak dobrać wkładki do różnego rodzaju butów.
"Postawiłabym na różnorodność".
Każdego z nas prześladują od czasu do czasu złe myśli. Możemy się ich pozbyć w niepozorny sposób - za pomocą masażu różnorodnymi piłeczkami. Jak to działa? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział jogin, Jacek Blauth.
"Kobiety, które ćwiczą, łatwiej przechodzą poród".
Histrioniczne zaburzenie osobowości charakteryzuje się teatralnym zachowaniem osoby, mającym na celu ściągnięcie na siebie uwagi otoczenia. Towarzyszy mu również wysoka zmienność uczuciowa.
Między troską o bezpieczeństwo dziecka, a kontrolą prowadzącą do ubezwłasnowolnienia jest cienka granica. O tym jak rozmawiać z dzieckiem, kiedy i jak ingerować, aby nie blokować jego rozwoju, powiedziała w Dzień Dobry TVN psycholog dziecięcy i terapeuta Paulina Mierzejewska.
Dietetyczka radzi, jakie produkty wykorzystywać.
Schizotypowe zaburzenie osobowości to bardzo specyficzny deficyt, który balansuje na granicy zaburzeń osobowości i schizofrenii. Rozpoznanie tego zaburzenia jest trudne diagnostycznie, zwłaszcza że osobowość schizotypowa została opisana w latach 90. XX wieku. Osoby z tym zaburzeniem są skoncentrowane na sobie, nie nawiązują bliższych relacji, a ich zachowanie uznawane jest za dziwaczne.
"Przeżycia w obozie nominują go do rangi bohatera".
"Nie można za mocno się rozgrzewać".
"Postanowiłam znaleźć dyscyplinę, w której sukces będę mogła oprzeć tylko na sobie"
Bazuje na własnych doświadczeniach i uświadamia, z czym wiąże się codzienność na oddziale.
"Wydawało mi się, że mnie nie dotyczy. Byłem w błędzie"
Obiegowa opinia na temat smoczków nie zachęca do ich kupna. Uważane są one za głównych winowajców wad wymowy i nieprawidłowego zgryzu u dzieci oraz niepoprawnego rozwoju ich jamy ustnej. Warto jednak zaznaczyć, że dobrze dobrany model pozwoli uniknąć tego typu problemów, a będzie nawet działać pozytywnie – wspierając prawidłowy rozwój żuchwy, dziąseł i języka dziecka.
Opuncja to surowiec do wyrobu herbat, olejków, kremów i innych preparatów, które na co dzień wykorzystywane są w celach leczniczych. Sprawdź, jak działa opuncja figowa i jakie ma właściwości.
Marcin Bosak wyznał, że od kilku lat jest pod stałą opieką terapeuty i psychiatry. Depresja zmusiła go do podjęcia leczenia farmakologicznego.
Warzywa powinny przeważać w diecie dzieci (oraz dorosłych). Niestety większość maluchów za nimi nie przepada. Jak to zmienić? W tym mogą pomóc smaczne, ale przede wszystkim zdrowe koktajle.
Aleksandra Król, polska snowboardzistka, jest już na miejscu w Pekinie i szykuje się do startu na igrzyskach olimpijskich. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o emocjach przed konkursem, w jakiej jest formie, a także, jak czuła się jako chorąża podczas ceremonii otwarcia.
"To było okropne".
"To było jak sen".
Płacz to jedna z najbardziej naturalnych reakcji. Płaczemy ze smutku, ale i z radości. Dlaczego warto płakać? Jakie możemy czerpać z tego korzyści? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Magdaleną Chorzewską, psychoterapeutką.
Czym są urojenia ksobne, wie podświadomie każdy, kto musiał wrócić do domu zatłoczonym autobusem tuż po tym, jak na jego spodnie przypadkowo wylało się pół butelki wina. "Wszyscy na mnie patrzą! Przyglądają się, myślą, że jestem pijakiem!" – takie myśli kłębią się w głowie. A przecież większość ludzi w autobusie zajęta jest swoimi sprawami i nawet nie zauważyła plamy na spodniach.
Powiększanie piersi za pomocą silikonowych implantów to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w chirurgii plastycznej. Jak się do niego przygotować? I na co zwrócić szczególną uwagę?
Za nami ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Przez ponad dwa tygodnie Eurosport będzie pokazywać każdy moment największego sportowego wydarzenia świata. Czekają nas ogromne emocje!
Wielu rodziców krzyczy na swoje dzieci. Tymczasem, jak pokazują badania, takie praktyki mogą być niebezpieczne i szkodliwe. Dlaczego nie powinno się krzyczeć na dziecko? Jakie mogą być tego konsekwencje? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Aleksandrą Piotrowską,
W Holandii wykryto nowy wariant wirusa HIV. Według badań przeprowadzonych przez naukowców z uniwersytetu w Oxfordzie, szczep zainfekował już co najmniej 109 osób.
Bieganie to dyscyplina sportu, która od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Jakie korzyści daje? Dlaczego warto biegać? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Moniką Olejnik, dziennikarką oraz Katarzyną Staszak, dziennikarką medyczną.
Badacze z Wielkiej Brytanii dowiedli, że osoby, które doświadczyły traumy w dzieciństwie rzadziej decydują się przyjąć szczepionkę. Dlaczego tak się dzieje?
Matylda ma pół roku. U dziewczynki zdiagnozowano bardzo poważną wadę serca. Szansą na powrót do zdrowia jest dla niej operacja w Stanach Zjednoczonych. Niestety zabieg jest bardzo kosztowy. Rodzice muszą uzbierać ponad 7 milionów złotych. Jak można im pomóc?