Ogłoszenie przez Ministerstwo Zdrowia refundacji najdroższego leku świata, jak nie bez powodu nazywana jest Zolgensma, obudziło wielkie nadzieje w rodzicach chorych dzieci. Niestety, nie na długo.
Podczas wakacji chętnie wygrzewamy się na słońcu i opalamy ciało. Jednak później na skórze można zauważyć nieestetyczne przebarwienia. Jak powstają i czy można się ich pozbyć?
Bohater programu "Nie do uwierzenia!" poddał się skomplikowanej operacji, by uniknąć całkowitego zaniku mięśni i tkanek. Skrajnie wychudzony mężczyzna przez lata nie mógł przyjmować stałych pokarmów, bo zapadł na gastroparezę.
Suzy Wengel, Szwedka mieszkająca w Danii, od zawsze walczyła z nadwagą. Schudła dopiero, kiedy przestała obsesyjnie liczyć kalorie i zaczęła, dosłownie, jeść garściami. Dziś jej dietę stosują kobiety na całym świecie.
29 sierpnia rusza pierwsza runda US Open 2022. Podczas międzynarodowego turnieju odbywającego się w Stanach Zjednoczonych zobaczymy Igę Świątek i Huberta Hurkacza. Jak radzili sobie na ostatnim treningu przed rozpoczęciem wydarzenia? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dziennikarz Marcin Wrona.
Podczas górskich wędrówek i innych aktywności na świeżym powietrzu, odpowiedni ubiór to podstawa. Bardzo przydatnym elementem ekwipunku bywają stuptuty. Co kryje się pod tą nazwą i jakie stuptuty wybrać dla siebie?
Jak wyglądają jej przygotowania do treningu?
W niedzielę 28 sierpnia Agnieszka Zyskowska zmarła po długiej walce z nowotworem. Środowisko piłki siatkowej pogrążyło się w żałobie. O śmierci koleżanki poinformowała Paulina Boś.
Czym jest stonewalling?
Wielu alergików w poszczególnych miesiącach zmaga się z różnymi objawami alergii i zastanawia się, co teraz pyli. Pomocne w poszukiwaniu odpowiedzi może się okazać kalendarz i mapa występujących w Polsce pyleń.
Progesteron jest żeńskim hormonem, którego stężenie zależy od etapu cyklu miesiączkowego.
"Sytuacja mnie do tego zmusiła".
Sporty ekstremalne wymagają odpowiedniego przygotowania i dużej odwagi, a jednocześnie stanowią źródło wielkiej satysfakcji. Przekonał się o tym chorujący na sklerodermię Staszek Żukowski, który miał szansę spełnić marzenie o skoku ze spadochronem. W Dzień Dobry TVN uczestnik konkursu #ExtremalnieInspiruje i Helena Szczuka z Fundacji Avalon opowiedzieli o zmianie postrzegania osób z niepełnosprawnościami poprzez promocję rozmaitych aktywności.
"Wchodzenie w strefę nieznaną zwiększa szansę na porażkę".
Jak wyglądały przygotowania do mistrzostw?
Krykiet to "gra dżentelmenów", która powstała w Anglii. Obecnie uprawia się ten sport głównie w krajach, które były kiedyś częścią imperium brytyjskiego, choć i w Polsce są kluby zrzeszające jego miłośników. Krykiet przypomina basebal Często jest mylony z krokietem, podobnym z kolei do golfa.
Czy dorosłe kobiety mogą bać się nastoletniej ciąży? Choć początkowo to brzmi jak oksymoron, to jednak wiele pań boryka się właśnie z taką fobią. Jak sobie z tym poradzić?
W życiu każdego człowieka jest miejsce na sukcesy i porażki. Niepowodzenia w pracy czy na płaszczyźnie zawodowej zwykle niosą za sobą szereg trudnych do zaakceptowania emocji, o ile oczywiście dotyczą nas samych. Potknięcia kolegi z pracy czy sąsiada przeważnie traktujemy inaczej. Zdarza się, że zamiast wykazać się empatyczną postawą, czerpiemy z nich wielką radość. Z czego to wynika?
Pierwsze spotkanie z kimś, kto nam się podoba i budzi nasze zainteresowanie, zazwyczaj jest bardzo stresujące. Chcemy dobrze wypaść i pokazać się z jak najlepszej strony. Niestety czasem zdarza się, że nasze zdenerwowanie jest zbyt duże i coś idzie nie tak. Jak się zachować na pierwszej randce? Jakich błędów nie popełniać? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Anną Godlewską coachem i trenerką osobowości.
Warzywa i owoce są źródłem wielu witamin. Odpowiadają za poprawną pracę całego organizmu. Nie zawsze jednak możemy jeść każdą część jadalnej rośliny - niektóre z nich mogą być szkodliwe, jak np. pędy ziemniaka czy liście pomidora. Dowiedz się, których należy unikać.
21 sierpnia w Monachium zakończyły Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Polscy sportowcy wywalczyli tam aż 14 medali. Jak przygotowywali się do zawodów? Czy Polska powoli staje liderem w lekkoatletyce? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z lekkoatletkami Justyną Święty-Ersetic, Igą Baumgart-Witan, Aleksandrą Lisowską oraz Adrianną Sułek.
O tym, jak osiągnął mistrzostwo świata w żużlu, opowiedział w rozmowie z Agatą Zjawińską w Dzień Dobry TVN.
Sławomir Zgubiński jako dziecko miał wypadek, w którym stracił obie ręce. Mimo niepełnosprawności jest zapalonym rowerzystą. Jak narodziła się jego pasja do jazdy na rowerze?
Polscy strażacy grający w siatkówkę, okazali się najlepsi na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Rotterdamie. Nasi zawodnicy wygrali prestiżowe zawody, pokonując drużyny m.in. ze Stanów Zjednoczonych czy Brazylii.
To, jacy jesteśmy i jak wyglądamy, w dużej mierze zależy od naszych genów. Połowę z nich dostajemy od każdego z rodziców. Czy zatem stanowimy mieszankę cech matki i ojca? Czy mamy coś, co jest tylko nasze? O tym rozmawialiśmy z prof. dr hab. Ewą Bartnik - genetykiem, profesor biologii, popularyzatorką nauki z Instytutu Genetyki i Biotechnologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Philecia La'Bounty w 2018 roku wyczuła w lewej piersi guz. 29-latka udała się do lekarza, by sprawdzić, co jej dolega. Specjaliści dwukrotnie odmówili jej wykonania mammografii ze względu na jej wiek.
Afirmacje stanowią całkowite przeciwieństwo negatywnych myśli i przekonań, które w sobie utwierdzamy. Z ich pomocą można odzyskać pewność siebie, a przede wszystkim znacząco poprawić jakość swojego życia. W Dzień Dobry TVN przekonywali o tym nauczycielka jogi kundalini, medytacji i filozofii buddyjskiej Anna Muchnicka oraz artyści Paulina Łaba-Torres i Tomasz Torres.
Katarzyna Bosacka - znana z takich programów jak "MądrzeJEMY" oraz "Wiem, co jem i wiem, co kupuję" - otrzymała zdjęcie etykiety ciasteczek. Propagatorka zdrowego odżywiania swoją dygresją na temat zmian w składach produktów spożywczych i ich oznakowania podzieliła się z internautami. - Konsument musi być poinformowany - podkreśliła.
Potencjał sztucznej inteligencji może okazać się niezastąpiony w rewolucjonizowaniu systemu opieki zdrowotnej, w tym także diagnostyki i leczenia nowotworów. To dobra wiadomość dla pacjentów, jak również dla opiekujących się nimi lekarzy.
"Największe oszustwo kultury indywidualizmu, w jakie uwierzyliśmy".