Z nadejściem jesieni wiele osób z nieskrywaną przyjemnością zaczyna sięgać po rozgrzewające herbaty i napary. W trakcie przygotowywania aromatycznych napojów warto wykorzystywać zdrowe, a zarazem wyjątkowo smaczne dodatki. W tej roli doskonale sprawdzą się owoce pigwy i pigwowca.
Spowodowanie śmiertelnego wypadku niejednokrotnie pozostawia trwałe szkody psychiczne. Jak sobie z tym poradzić? Gdzie szukać pomocy? Jak wesprzeć osobę, która niesłusznie się obwinia?
Czy ten problem dotyczy każdego sportowca?
Chrząstka stawowa to elastyczna tkanka odgrywająca kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu całego aparatu ruchu. Zapewnia odpowiedni poślizg, zapobiega ścieraniu się kości i amortyzuje wstrząsy. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że gdy stawy strzelają, budzi to nasz niepokój. Trzask słyszany np. w stawie kolanowym podczas wstawania z łóżka lub schodzenia po schodach może być sygnałem świadczącym o pogorszeniu jego stanu. Co oznacza przeskakiwanie i strzelanie w stawach? Jak radzić sobie ze strzelającymi kolanami lub kostkami domowymi sposobami, a kiedy warto skonsultować się z lekarzem? Odpowiadamy!
5-letnia Mya Crosbie urodziła się z zespołem Ellisa-van Crevelda. Aż osiem razy musiała stoczyć walkę z zagrażającą życiu sepsą. Za każdym razem, gdy dochodziła do siebie, zdumiewała lekarzy.
Poznaj porady ekspertki.
Chociaż regularnie można usłyszeć ostrzeżenia przed pomyłkami podczas grzybobrania, to znane jadalne gatunki grzybów również mogą spowodować zatrucie. Dojść może do tego jedynie w konkretnych sytuacjach. Na co należy uważać?
Znasz to uczucie, kiedy przebywając w towarzystwie pewnej osoby, czujesz się źle i niekomfortowo, a po krótkiej wymianie słów jesteś wyczerpana i zmęczona? To nie przypadek, najprawdopodobniej masz do czynienia z toksycznym człowiekiem. Jak radzić sobie w takich sytuacjach? O tym opowiedział nam Jarosław Gibas, socjolog i autor podręcznika antytoksycznej samoobrony "Nie daj sobie spieprzyć życia. Sposoby na toksycznych ludzi".
Dochód z imprezy przekazano na ważny cel.
Ekspertka tłumaczy, co jest dla nas lepsze: ciepło czy chłód.
Co powodowało dolegliwoścI?
Podczas mistrzostw Europy 2022 nasi koszykarze zajęli 4 miejsce. Jest to największy sukces polskiej reprezentacji w tej dyscyplinie od 51 lat. O rozgrywkach i emocjach, jakie towarzyszyły podczas turnieju opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Aaron Cel i Jarosław Zyskowski.
W Krakowie przy klubie sportowym Prokocim działa drużyna złożona z mam młodych piłkarzy. Panie, kiedy uporają się już z codziennymi obowiązkami spotykają się wieczorami na traningach. co ciekawa, żadna z nich wcześniej nie miała styczności z piłką nożną, zatem, jak to się stało, że zaczeły grać? Drużyna mam
Marzeniem wielu mężczyzn jest posiadanie tzw. kaloryfera na brzuchu. Do tej grupy należy Damian Michałowski - prowadzący Dzień Dobry TVN. Dziennikarz postawił przed sobą wyzwanie, że w przeciągu 12 tygodniu zbuduje atletyczną sylwetkę. Jak mu idzie? Czy widać już efekty treningów? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli specjaliści, którzy pomagają Damianowi spełnić marzenie o idealnej sylwetce.
Ekstrakt z aloesu ze względu na swoje prozdrowotne właściwości bardzo często wchodzi w skład kosmetyków czy suplementów diety. Tymczasem zespół ekspertów działający przy Radzie Sanitarno-Epidemiologicznej GIS jest zdania, że wyciąg z liści aloesu może wykazywać działanie toksyczne. Dodatkowe naukowcy wskazali jeszcze cztery związki, które mają działanie rakotwórcze i nigdy nie powinny się znaleźć w suplementach diety. Co trafiło na listę?
Świat nie poradził sobie jeszcze z pandemią wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, a badacze ze Stanów Zjednoczonych informują o nowym wirusie odzwierzęcym, który może być groźny dla ludzi.
Fiann Paul to człowiek renesansu. Mężczyzna jest psychoanalitykiem, fotografem, a także wybitnym sportowcem i multirekordzistą. Ma także na swoim koncie aż 33 rekordy Guinnessa. Co pozwala mu osiągnąć tak niesamowite rezultaty? O tym zawodnik opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Kasia i Tomek Witkowscy to jedyne małżeństwo w Polsce, które zawodowo dotyka chmur. Ich miłością jest latanie. Od lat uczą spadochroniarstwa. Jak się poznali i jak zrodziła się ich pasja do tak nietypowego sportu?
Bruksizm, czyli zgrzytanie zębami to przypadłość, która dotyczy od 8 do 31 proc. populacji ludzi na całym świecie. Co wywołuje bruksizm u najmłodszych i jak skutecznie go leczyć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Anna Widmańska-Grzywaczewska - specjalista ortodonta z Zakładu Ortodoncji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Adelina przyszła na świat w jednym z polskich szpitali. Lekarze z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi jeszcze przed porodem odkryli, że spora waga dziecka to wina ogromnego guza krzyżowo-ogonowego, który waży ponad 3 kg. Nowotwór usunięto, a dziewczynka wkrótce wraz z mamą wróci do domu.
Qczaj niedawno walczył o zdrowie swojej ukochanej mamy, która usłyszała druzgocącą diagnozę - nowotwór. Trener postanowił się nie poddawać, głośno mówił o tym, jak ważne są badania profilaktyczne i wspierał najważniejszą kobietę w swoim życiu w powrocie do zdrowia. W rozmowie z Darią Pacańską z dziendobry.tvn.pl zdradził, jak dzisiaj czuje się jego mama i jak trudny czas mają za sobą.
"Każdego dnia zmieniał się lider".
Sprzątanie domu nigdy nie było tak proste i lekkie. To koniec ciężkich sprzętów, plączących się kabli i wiecznego niezadowolenia. Jeśli marzysz o skutecznie wysprzątanych powierzchniach, nawet tych, do których trudno dotrzeć, znamy na to sposób. Ten inteligentny odkurzacz bezprzewodowy nie tylko wyczyści najdrobniejszy kurz, ale także pozbędzie się sierści zwierząt.
Jak leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu?
Choroby cywilizacyjne to nie jedyne problemy ze zdrowiem, jakie mamy w dzisiejszych czasach. Według NHS (National Health Service) w Wielkiej Brytanii obserwowany jest wzrost chorób wiktoriańskich. Poziom jest najwyższy od 5 lat. Jakie choroby powróciły i dlaczego?
"Schudł 45 kg, został z niego szkielet po 4 miesiącach w szpitalu".
W okresie jesienno-zimowym warto zadbać o wsparcie odporności. Michał Korczyk, farmaceuta, proponuje czerpać prozdrowotne właściwości z produktów pszczelich.
Jak prawidłowo wykonać to ćwiczenie?
Wskaźnik BMI wykorzystywany jest w medycynie od wielu lat. Na jego podstawie określało się, czy dana osoba ma właściwą masę ciała. Pozwalał także szacować ryzyko rozwoju schorzeń towarzyszących otyłości.
W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z dr n. med. Anną Marią Ambroziak.