Siatkarskie święto trwa w najlepsze, Polacy pną się coraz wyżej w tabeli mistrzostw świata. Ale jak mówi przysłowie, za sukcesem mężczyzny często stoi kobieta. Jak wygląda życie żon siatkarzy?
Kiedy brakuje nam czasu, zwykle nie mamy możliwości, by przygotować posiłek. Chętnie wtedy sięgamy po przekąski, a czasem - zdrowsze alternatywy. Z pomocą przychodzi nam Żabka, w której każdy znajdzie coś dla siebie.
Liderka rankingu WTA zmierzy się z Niemką Jule Niemeier.
Jak długo powinniśmy spać?
"Jedzenie jest paliwem dla całego organizmu".
"Miłe słowa są bardzo ważne"
To proste ćwiczenie pomoże je uwolnić.
Na chorobę Hashimoto, inaczej – przewlekłe limfocytarne zapalenie tarczycy - najczęściej zapadają kobiety. Swoją nazwę schorzenie wzięło od japońskiego lekarza Hakaru Hashimoto, który był autorem jego pierwszego opisu.
Polscy chirurdzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu przeprowadzili udaną operację resekcji wątroby u Pana Andrzeja. Wykorzystali przy tym specjalistyczną aparaturę z Hiszpanii.
Jak rozmawiać z chłopcem, by nie czuł się osaczony czy skrępowany?
Rekreacyjna jazda na rolkach i wrotkach zdobywa w naszym kraju coraz więcej zwolenników. Popularna forma aktywności ma wiele zalet, ale niesie za sobą także ryzyko urazów.
Carol Schumacher przeżyła rodzinną tragedię.
Wystarczy 10 sekund, by dowiedzieć się, jaki jest nasz stan zdrowia. Prosty test sprawdzający naszą równowagę pozwoli także ocenić ryzyko przedwczesnej śmierci. Na czym dokładanie polega?
Widok lawendowych pól ma w sobie kojącą moc. Drobne fioletowe kwiaty niosą ze sobą jednak dużo więcej niż romantyczne piękno i tajemniczość. Ma one także niezwykłe właściwości. O swoim lawendowym raju oraz o zastosowaniu tej zjawiskowej rośliny, opowiedziały aktorka Natalia Klimas i dziennikarka Agnieszka Cegielska.
"Największe wyzwanie to wyziębienie organizmu".
Borys Piotrowski ma zaledwie dziewięć lat, a już może poszczycić się kilkoma udanymi sezonami w kartingu. Młody kierowca rajdowy chętnie zasiada za kierownicą gokarta, ale dysponuje też własnym samochodem o mocy 180kM.
Herbata z ostrokrzewu paragwajskiego (inaczej zwana herbatą paragwajską) to napój parzony z suszonych liści, często również drobnych patyczków pochodzących ze wspomnianej rośliny. Posiada wiele właściwości zdrowotnych, jednak – jak ze wszystkim – nie należy przesadzać z ilością herbaty paragwajskiej.
Czy osoby przyjmujące lek, mają się czego obawiać?
Vivian Wise Ruizvelasco z Meksyku w najlepsze bawiła się w klubie, gdy nagle poczuła bardzo silny ból brzucha. Kilkanaście godzin później trafiła do szpitala i dowiedziała się, że właśnie zaczęła rodzić.
Guz ważył więcej niż ona sama.
Utrzymywanie bliskiej z relacji z toksyczną osobą nie jest łatwe. Niestety zakończenie wyniszczającej znajomości bywa jeszcze trudniejsze. Bez wątpienia przekonał się o tym każdy, kto choć raz próbował odciąć się od narcystycznego partnera czy fałszywej przyjaciółki. Istnieje jednak sprawdzony sposób na ucieczkę od niezdrowych więzi. Z pomocą przychodzi metoda szarego kamienia. Na czym polega i w jakich okolicznościach warto ją zastosować?
Ministerstwo Zdrowia zapowiada istotne zmiany w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej (NiŚOZ). Zanim jednak w życie wejdzie odpowiednia reforma, system zostanie przetestowany wersją pilotażową.
W Indiach urodziło się niezwykłe dziecko. Maluch najprawdopodobniej cierpi na rzadką chorobę genetyczną, określaną mianem syndromu syreny. W miejscu nóg ma strukturę przypominającą róg lub syreni ogon.
Powodów do radości jest wiele, jednak wszystkie zeszły na dalszy plan.
"Niektóre dzieci we wczesnym wieku odkładają na bok własne potrzeby".
Częstym objawem stresu jest ból brzucha. Jak pomóc rozładować dziecku napięcie i złagodzić dolegliwości? Po czym poznać, że ból jest objawem choroby?
Psycholog wyjaśnia, jak przeprowadzić ją komfortowo zarówno dla dziecka, jak i rodzica.
Ogłoszenie przez Ministerstwo Zdrowia refundacji najdroższego leku świata, jak nie bez powodu nazywana jest Zolgensma, obudziło wielkie nadzieje w rodzicach chorych dzieci. Niestety, nie na długo.
Podczas wakacji chętnie wygrzewamy się na słońcu i opalamy ciało. Jednak później na skórze można zauważyć nieestetyczne przebarwienia. Jak powstają i czy można się ich pozbyć?