Lekarze zauważają tendencję wzrostową rozpoznawania raka jelita grubego wśród osób poniżej 50. roku życia. Jak stwierdziła wiceprezes Fundacji EuropaColon Polska Iga Rawicka, 45-latek ma dziś takie samo ryzyko zachorowania, jak 50-latek 10 lat temu. Dlaczego chorują coraz młodsze osoby?
Dawcą szpiku może zostać każdy w wieku 18–55 lat, pod warunkiem, że jest zdrowy. Lista przeciwwskazań uniemożliwiających zostanie dawcą szpiku została opisana m.in. w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 12 marca 2010 roku. Przedstawiamy historie Kamila Golla, który był biorcą szpiku i Rafała Zemke - dwukrotnego dawcy szpiku.
O swojej sportowej pasji Małgorzata Krawczyk opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Nalewka z jarzębiny bywa nazywana również jarzębiakiem. Ma pozytywny wpływ na układ pokarmowy, a ponadto owoce samej jarzębiny mają znacznie więcej witaminy C niż cytrusy i karotenu niż marchewka. Sprawdź nasz przepis.
"Doszedł do świetnej formy".
Zobacz, jak wygląda trening.
Szacuje się, że w Polsce na otyłość choruje ponad 8 milionów dorosłych Polaków. Okazuje się, że w 95 proc. w ogóle nie jest leczonych. Dlaczego tak się dzieje? Jak powinna przebiegać kuracja? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział prof. dr hab. n. med. Mariusz Wyleżoł, chirurg bariatra.
Z pomocą przychodzi metoda LSD. Kilka cennych wskazówek na jej temat przekazał w Dzień Dobry TVN trener oddechu Piotr Mencina.
Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas czwartkowej konferencji prasowej poinformował o wprowadzeniu szczepienia 2. dawką przypominającą dla osób powyżej 12 lat.
Adrian Kostera był jednym z trzech Polaków, którzy postanowili pokonać dziesięciokrotnego Ironamana. Przepłynął 38 kilometrów, następnie na rowerze przejechał 1800 kilometrów, a na koniec do mety biegł przez 422 km (w tym 144 km w klapkach). W cyklu Darii Pacańskiej "PO MĘSKU" opowiedział o kulisach wyścigu oraz zdradził, jaki jest prywatnie.
Dziewczynka, która w tyczce zakochała się od pierwszego wejrzenia, skoczyła ostatnio 2,82 m bijąc tym samym rekord świata w swojej kategorii wiekowej.
W centrum handlowym Forum Gdańsk powstało specjalne miejsce dla młodzieży oferujące wsparcie psychologiczne. Jak zrodził się pomysł? Ilu osobom udało się pomóc? O unikatowym projekcie w rozmowie z Agatą Zjawińską, reporterką Dzień Dobry TVN opowiedziała Roksana Galewska-Wajlonis, psycholożka i terapeutka.
W szczecińskim szpitalu "Zdroje" przeprowadzono zabieg wszczepienia elektrod do mózgu. Ma to pomóc w leczeniu 16-letniego pacjenta chorego na padaczkę lekooporną. Zabieg ten jest niezwykle rzadki, również na świecie. Na czym polega i kiedy się go wykonuje?
Odkładający się na wysokości brzucha tłuszcz nazywany jest pieszczotliwie oponką. Jak się jej pozbyć? Na to pytanie w studiu Dzień Dobry TVN odpowiedziała Hanna Stolińska, dietetyk kliniczny.
"Miałam taki okres, że nie chciałam żyć".
W rozmowie z Anitą Werner w "Faktach po Faktach" tenisistka wyznała, że chciałaby być w pewnej kwestii przykładem dla innych sportowców.
Katarzyna Miller w rozmowie z Michaliną Koblą zdradza, które śruby dokręcić a gdzie się rozprężyć, aby zawczasu powstrzymać emocjonalny kryzys. Zaznacza przy tym, że, uwaga, psycholog to nie mechanik.
Zawodnicy dostarczyli wielu emocji kibicom, a ci dopingowali ich przez wszystkie mecze.
Na czym polega? Jak zacząć?
Według raportu ONZ, w związku z wybuchem pandemii COVID-19 aż 90% krajów odnotowało obniżenie oczekiwanej długości życia. Spadek zanotowano także w osiągnięciach z dziedziny edukacji i dobrobytu. Także w Polsce spadła oczekiwana długość życia. Ile obecnie wynosi?
Sok z aronii znany jest z dobroczynnych właściwości dla zdrowia. Owoce, na bazie których powstaje napój, zawierają wiele witamin, a także przeciwutleniacze i minerały. Same w sobie charakteryzują się cierpkim i gorzkim smakiem, jednak doskonale nadają się do przetwarzania. Jak zrobić sok z aronii, by móc cieszyć się jego smakowymi i prozdrowotnymi walorami?
O czym świadczy zbyt niski, a o czym zbyt wysoki poziom TSH? O tym w studio Dzień Dobry TVN mówiła lek. med. Magdalena Jagiełło, endokrynolog.
Jaka prywatnie jest liderka rankingu TWA?
"Ciągle dojrzewa mentalnie".
W kwietniu w poznańskim szpitalu pacjentka zmagająca się z nieoperowanym, pierwotnym guzem mózgu przeszła operację z wykorzystaniem terapii NanoTherm. Glejaka, czyli złośliwego guza mózgu nie można usunąć w całości, a operacja dla 39-letniej pacjentki była jedyną szansą na wydłużenie życia. O specyfice terapii, rokowaniach i przełomowej operacji opowiedział nam dr Jakub Moskal – neurochirurg, Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego w Poznaniu.
- Dziękuję, to takie miłe - wyznała zwyciężczyni podczas konferencji prasowej, nie kryjąc zaskoczenia zabawną sytuacją.
- Było trudniej pod względem fizycznym - wyznała podczas konferencji prasowej w Nowym Jorku.
Kiedy za oknami spadają pierwsze liście, a temperatury stają się coraz niższe, zaczynamy myśleć o przygotowaniach do sezonu jesienno-zimowego. To, o co szczególnie warto zadbać, to wzmocnienie organizmu i wsparcie odporności u dzieci i dorosłych.
Wielkie sportowe emocje czekają wszystkich widzów finału US Open. Iga Świątek zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur.
Wbrew przekonaniom, że ich walory ograniczają się wyłącznie do tych smakowych, grzyby są prawdziwą skarbnicą minerałów i witamin.